Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#401 2. 12. 2011 10:27

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva

Re: Proletáři všech zemí spojte se!

majkafa napsal(a):

Možná bude pes zakopaný v tom, co kdo pozvažuje za nálepku. Já označení mimoň za nálepku nepovažuji. To je nadávka.

Jo Majko, to je možný, tak to mᚠnastavený. S tím já však nic neudělám smile

Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

#402 2. 12. 2011 10:34

majkafa
Host

KALIK napsal(a):

majkafa napsal(a):

Možná bude pes zakopaný v tom, co kdo pozvažuje za nálepku. Já označení mimoň za nálepku nepovažuji. To je nadávka.

Ale já se budu bránit, když mi někdo nadává.

#403 2. 12. 2011 10:35

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥

Zklamčo, jen ve zkratce, zase si moc vysvětlujeme a není to přínosné. Stát, který bude bránit lidi, bude vymáhat právo a tak podobně musí být silný stát, což stojí finance. Kdo to zaplatí, když lid peníze nemá a bohatí se nechtějí ani samo od sebe dělit? Moc to dohromady nejde, viď smile Proto halt máme nedobrovolné daně a pravice nám je ještě zvyšuje, přičemž se dušovala, že bude snižovat smile Navíc, peněz v objehu je omezené množství. Když si je miliardář sulcuje pro sebe, nejsou v objehu a nemohou je mít ani lidi. Současná krize je krizí díky tomu (mimo jiné), že v oběhu nejsou peníze, protože jsou neustále odčerpávány do "sejfů" a nepouští je dál do ekonomiky. Když nemají lidé peníze, nemůže je mít ani stát a nemůže dohlížet na obranu atd. jednoduché jak facka. Až uvidím, že se miliardáři dělí a pouští peníze zpět do oběhu, tak to možná bude ten správný impulz pro změnu. Zatím se tak neděje. Navíc, větší množství peněz z nadnárodního kasína by bylo taky problém, protože peněz je na světě přebytek (nikoliv v ekonomice).

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

#404 2. 12. 2011 10:37

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥

majkafa napsal(a):

KALIK napsal(a):

majkafa napsal(a):

Ale já se budu bránit, když mi někdo nadává.

Změň se a mᚠvystaráno na celý život smile Co si slovo mimoň přeřadit do jiné kategorie, tedy z té minus do plus? V tom je výhoda svobodné vůle, že můžeš věci chopit jak chceš, ne jak je ti nuceno wink

Není tady

#405 2. 12. 2011 10:40

majkafa
Host

KALIK napsal(a):

Změň se a mᚠvystaráno na celý život smile Co si slovo mimoň přeřadit do jiné kategorie, tedy z té minus do plus? V tom je výhoda svobodné vůle, že můžeš věci chopit jak chceš, ne jak je ti nuceno wink

Ne tatínku. Udělám, co já budu chtít. Jsem dospělá žena. A už s tím prosím tě, opravdu přestaň a nepoučuj mě a nediriguj. Je to trapné, když jsem tě o to již žádala a ty to dělᚠznovu. Jako malé děcko, kterému nestačí říct jednou.
Já totiž věc chápu přesně tak, jak chci. A vo tom to je. big_smile Nijak a nikým mi není nuceno chápat slovo mimoň jako nadávku. Je to z mé strany naprosto dobrovolné. Přísahám. lol

Upravil(a) majkafa (2. 12. 2011 10:42)

#406 2. 12. 2011 10:41

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥

majkafa napsal(a):

Pravičák mi taky neva. big_smile
A Kaliku, já nemohla tušit, že tys diskusi s Arcanem a nečetl, takže pro mě to bylo hloupé a urážlivé, když najednou ty, co toto slovo nepoužíváš, vytáhneš ZROVNA tohle, pro mě to byl jasný signál pokračování Arcana.
Btw všímᚠsi, že píšu, že tvé chování je hloupé a ne že jsi... ? smile Protože takhle se mají lidé k sobě chovat. Protože my všichni JSME. "Jen" naše chování je někdy nějaké. Takhle se správně vychovávají i děti, když jim rodiče nechtějí zničit sebevědomí... ale to už je jiný příběh.
Neposuzovat člověka, ale pouze jeho činy.

Mě by vadilo označení levičák v tom smyslu, jak se běžně používá, páč já se za levičáka nepovažuju, já jsem jaksi někde uprostřed wink Označení pravičák by mě spíš pobavilo smile

Není tady

#407 2. 12. 2011 10:42

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥

majkafa napsal(a):

Ne tatínku. Udělám, co já budu chtít. Jsem dospělá žena. A už s tím prosím tě, opravdu přestaň a nepoučuj mě a nediriguj. Je to trapné, když jsem tě o to již žádala a ty to dělᚠznovu. Jako malé děcko, kterému nestačí říct jednou.

Zase vnímᚠformu víc než obsah a navíc dle svého vnuceného nastavení. Nikdy bych tě nechtěl dirigovat. Mám rád svobodu, proto jí druhým dopřávám wink

Není tady

#408 2. 12. 2011 10:45

majkafa
Host

KALIK napsal(a):

Zase vnímᚠformu víc než obsah a navíc dle svého vnuceného nastavení. Nikdy bych tě nechtěl dirigovat. Mám rád svobodu, proto jí druhým dopřávám wink

lollollol Už toho fakt nech.

#409 2. 12. 2011 10:50

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥

Kdo nechce, neslyší. Možná ještě spí smile

Není tady

#410 2. 12. 2011 10:51

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Web

KALIK napsal(a):

Já taky nepovažuji označení pravičák za žádné urážení, navíc dnes je to spíš v módě a pravičák je dneska třeba dělník od pásu, protože je to prostě cool, páč dnešní pravičáci (včerejší komunisti) jsou lidé úspěšní, nebo alespoň tak se o nich mluví v médiích. Dnes není cool být levičák. Stačí se jen dívat kolem sebe smile Proto může označení levičák někoho nakrknout, jakože se tady tací ozvali. Tebe by to nakrklo taky. Ovšem v tom majčině smyslu levičák jsem a proto jsem i napsal, že mi to označení nevadí. Ostatním ovšem jo. Všimni si, jak nakrklo označení komunista třeba Petra. Být dnes komunista taky není cool smile Proto jsou ti dělníci, uklízečky apod tak hojně pravicoví smile to jen tak na okraj.

Mimoně jsem tu už vysvětloval a vysvětlovat znova nebudu, sry.

Ad chleba. Já tam rozlišuju příčinnost a i když se to může zdát stejné, není to zcela stejné. Pochopil bych, že i když po někom házím chleba, že mi hodí zpět šutr, to je dnes celkem běžné. Kdežto když po mě někdo hodí kamen, nemusím ten kamen sebrat a hodit ho zpět ve "spravedlivém" rozhořčení smile Je tu tedy akce v podobě transformace negativní energie na pozitivní, což ten první příklad neukazuje.

tak hele - jsem úspěšná a jsem pravičák a rozhodně nejsem včerejší komunista - nebyla jsem ani SSM (jediná ze třída na střední, což mělo neblahé následky pro celek = jako celou třídu, měli mezi sebou černou ovci, co nebékala svorně s ostatními)
Mluví se o tom v médiích? Ty na to nemᚠvlastní názor?
Samozřejmě, že nakrkolo označení komunisou Petra, když nebyl komunistou a nikdy k nim nepatřil a dokonce komunisti se podepsali na jeho rodině. Jestliže někdo tíhne k sociálním jistotám, k vyžadování altruismu pro prospěšnost celku a společnosti (když v té společnosti je svoloč, nemakačenkové a ti se toho převážně dožadují - a pak ti neúspěšní, kteří neumí zabrat ve své životě a nechají se vláčet v závislosti), a je to pro ně MOŽNOST, jak žít, jiank by pomřeli, protože se neumí o sebe postarat - a převážně to svoje pro lepší pohled obalí do "prospěch společnosti - přesto, že jim jde jen a pouze o sebe...to jsou levičáci. Pláčí nad minulým režimem (ti starší) a zblbnutí mladí opěvují minulý režim na základě pláče těch starých.
ad. chleba/kámen... já tě chápu v rámci "enerigí" negativní a pozitivní..jenže bys měšl vědět, že na tyhle čachry machry já nehraju - že jako budu vysílat pozitivní ennergii...a jiná si o mě budou otírat boty a já jim budu děkovat - na to zapomeň.
Dnešní svět a můj svět je takový, že že jsi strůjcem svého žití - a nejen svého žití - i pocitů a abych se cítila dobře a fajn, nepotřebuju, aby si kdokoliv o mě otíral své špinavé křusky. takže ty kamenem - já stejně - oko za oko, zub za zub...a každý, a se s tím popere sám za sebe...vyčítání v tom směru, že bych jako měla v rámci vysílání pozitivní energie a bla bla bla...to si prakktikujte v hipíkové společnosti..."miluju tě, miluju tě, miluju tě" (kousek z filmu z četníků - klasika, jsi snad viděl - jak byli všichni zhulení a objímali se, láska, miluju každého, všichni jedno jsme.... lol)

IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

#411 2. 12. 2011 10:53

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Web

helena napsal(a):

A žes ty vůbec nepochopila můj druh humoru?
Ne.
Protože holt nejsem chytrá se smyslem pro humor http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif

chcípnout bych ho nenechala
Jistě - ale původně padlo slůvko "obětovat" (se). Tak to ani vlastní krvi.

tak jo - mám dva metry ...prostě a jasně, pro cizí se nepřetrhnu wink

IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!

Není tady

#412 2. 12. 2011 10:57

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Web

KALIK napsal(a):

Ad "já po tobě chlebem, ty po mě kamenem" mi navíc evokuje, že já jsem hodnej a všichni ostatní mi ubližují, že jsem vlastně chudinka. Tak tohleto opravdu ne smile

no jo, ale to ja zase a jen tvoje interpretace - že jsi chudinka, když někumu budeš dávat chleba a on tě odmění ZA TO kamenem.... já to tak nevnímám cool a už vůbec ne tu chudinku...jak si k ní přišel? Proč tě napadlo zrovna slovo chudinka? big_smile

Není tady

#413 2. 12. 2011 10:59

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Neumím posoudit, ale je to možné.
A víš, že můžeš mít pravdu? http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#414 2. 12. 2011 11:13

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Web

KALIK napsal(a):

Zklamčo, jen ve zkratce, zase si moc vysvětlujeme a není to přínosné. Stát, který bude bránit lidi, bude vymáhat právo a tak podobně musí být silný stát, což stojí finance. Kdo to zaplatí, když lid peníze nemá a bohatí se nechtějí ani samo od sebe dělit? Moc to dohromady nejde, viď smile Proto halt máme nedobrovolné daně a pravice nám je ještě zvyšuje, přičemž se dušovala, že bude snižovat smile Navíc, peněz v objehu je omezené množství. Když si je miliardář sulcuje pro sebe, nejsou v objehu a nemohou je mít ani lidi. Současná krize je krizí díky tomu (mimo jiné), že v oběhu nejsou peníze, protože jsou neustále odčerpávány do "sejfů" a nepouští je dál do ekonomiky. Když nemají lidé peníze, nemůže je mít ani stát a nemůže dohlížet na obranu atd. jednoduché jak facka. Až uvidím, že se miliardáři dělí a pouští peníze zpět do oběhu, tak to možná bude ten správný impulz pro změnu. Zatím se tak neděje. Navíc, větší množství peněz z nadnárodního kasína by bylo taky problém, protože peněz je na světě přebytek (nikoliv v ekonomice).

Kaliku, mezi lidem je několik miliard korun - nech ty media už na pokoji a řiď se vlstním rozumem - zajdi si do obchoďáku a chvíli se dívej, jak ti chudí a bez peněz tlačí vrchovaté vozíky.
Já nemluvím vůbec o nějakých dobrovolných daních - ty bys dobrovolně platil daně - klidně sám, když by 3/4 národa nedala dobrovolně ani korunu?
Znovu se ptám - proč by se měli bohatí dělit - resp. proč chceŠ, abych se JÁ DĚLILA TŘEBA S TEBOU? Ty chceš moje peníze? Proč? neumíš si vydělat své?

Já jsem pro placení daní - a to SPRAVEDLIVĚ -  podívej, například HongKong - tam bez rozdílu se platí 10% daní z příjmu - nikdo nemá tendenci podvídět, dokonce se tam plátci daní hrnou - proč? Žádná byrokracie, buzerace stabilní prostředí. Chceš podnikat v HongKongu? Nic ti nebrání - vyplň formulář, zapal poplatek za podnikání (fakt te´d nevím z hlavy, kolik to je - ake je to pakatel) - stoupni si do fronty před stůl, kde sedí úředník s razítkem, který vezme tvůj poplatek, dá ti štempl na formulář a už jsi podnikatel - a starej se.
Miliardáři dávají do oběhu své peníze - snad si nemyslíš, že si jesystí v matraci? Miliardáři jsou dokonce ještě hodně zadlužení, protože se jim rodí stále nové a nové nápady, jak peníze vydělávat. Takže si klidně i pujčí, aby vydělai 10x tolik, 100x tolik...a jen co jeden nápad zrealizují, už se jim v hlavě, v šuplíkách a jen tak při procházce ukazují nové a nové nápady. Tohle je totiž utkvělá představa chudého člověka - že bohatý má tučné bankovní konto. Kdepak, Bohatý má majetek - nemovitosti, pracovní prostředky, výrobní stroje. každý správný stát si hýčká své bohaté lidi, protože dávají práci, platí daně a šetří státní prostředky, platí zdravotní a sociální za své zaměstnance, čím se ulehčuje státu. Jen si to zkus představit, až tu nebude jediný podnikatel - kolik najednou bude nezaměstnných a kdo kde bude? Předstsv si, že by si ti bohatí teď řekli - já mám dost a zastavili veškeré své aktivity? Co by se stalo? Jim asi nic moc, že? Oni by měli ještě dostatek prostředků na to, že by si mohli dovolit zaplatit třeba nějakou paní, co by jim upekla kus koláče...oni by si mohli dovolit zaplatit obilí ze,mědělci, aby mohli dojet s ní do mýna a nechat si ji semlít. A co bys dělat klupříkladu ty? Tvé práce by nebylo potřeba - co bys dělala? Na kolik měsíců mᚠpeněz, jak dlouho bys vyžil?

Není tady

#415 2. 12. 2011 11:23

majkafa
Host

KALIK napsal(a):

Kdo nechce, neslyší. Možná ještě spí smile

A kafemlejnek. Jako včera. A tím spaním to začalo. Chovᚠse jako nedospělé dítě. Furt si budeš mlít své bez ohledu na to, jaká je odezva. Kaliku, kdybych nevěděla, tak bych si myslela, že pracuješ na bagru. Už mě to nebaví, odcházím z této diskuse.

#416 2. 12. 2011 11:40

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥

Zklamaná napsal(a):

no jo, ale to ja zase a jen tvoje interpretace - že jsi chudinka, když někumu budeš dávat chleba a on tě odmění ZA TO kamenem.... já to tak nevnímám cool a už vůbec ne tu chudinku...jak si k ní přišel? Proč tě napadlo zrovna slovo chudinka? big_smile

OK, už zase začínᚠdělat vtípky, rozumná debata končí

Není tady

#417 2. 12. 2011 11:52

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥

Zklamaná napsal(a):

Kaliku, mezi lidem je několik miliard korun - nech ty media už na pokoji a řiď se vlstním rozumem - zajdi si do obchoďáku a chvíli se dívej, jak ti chudí a bez peněz tlačí vrchovaté vozíky.
Já nemluvím vůbec o nějakých dobrovolných daních - ty bys dobrovolně platil daně - klidně sám, když by 3/4 národa nedala dobrovolně ani korunu?
Znovu se ptám - proč by se měli bohatí dělit - resp. proč chceŠ, abych se JÁ DĚLILA TŘEBA S TEBOU? Ty chceš moje peníze? Proč? neumíš si vydělat své?

Já jsem pro placení daní - a to SPRAVEDLIVĚ -  podívej, například HongKong - tam bez rozdílu se platí 10% daní z příjmu - nikdo nemá tendenci podvídět, dokonce se tam plátci daní hrnou - proč? Žádná byrokracie, buzerace stabilní prostředí. Chceš podnikat v HongKongu? Nic ti nebrání - vyplň formulář, zapal poplatek za podnikání (fakt te´d nevím z hlavy, kolik to je - ake je to pakatel) - stoupni si do fronty před stůl, kde sedí úředník s razítkem, který vezme tvůj poplatek, dá ti štempl na formulář a už jsi podnikatel - a starej se.
Miliardáři dávají do oběhu své peníze - snad si nemyslíš, že si jesystí v matraci? Miliardáři jsou dokonce ještě hodně zadlužení, protože se jim rodí stále nové a nové nápady, jak peníze vydělávat. Takže si klidně i pujčí, aby vydělai 10x tolik, 100x tolik...a jen co jeden nápad zrealizují, už se jim v hlavě, v šuplíkách a jen tak při procházce ukazují nové a nové nápady. Tohle je totiž utkvělá představa chudého člověka - že bohatý má tučné bankovní konto. Kdepak, Bohatý má majetek - nemovitosti, pracovní prostředky, výrobní stroje. každý správný stát si hýčká své bohaté lidi, protože dávají práci, platí daně a šetří státní prostředky, platí zdravotní a sociální za své zaměstnance, čím se ulehčuje státu. Jen si to zkus představit, až tu nebude jediný podnikatel - kolik najednou bude nezaměstnných a kdo kde bude? Předstsv si, že by si ti bohatí teď řekli - já mám dost a zastavili veškeré své aktivity? Co by se stalo? Jim asi nic moc, že? Oni by měli ještě dostatek prostředků na to, že by si mohli dovolit zaplatit třeba nějakou paní, co by jim upekla kus koláče...oni by si mohli dovolit zaplatit obilí ze,mědělci, aby mohli dojet s ní do mýna a nechat si ji semlít. A co bys dělat klupříkladu ty? Tvé práce by nebylo potřeba - co bys dělala? Na kolik měsíců mᚠpeněz, jak dlouho bys vyžil?

Jen heslovitě, není důležité kolik je na světě peněz, to už jsem psal. Vlastním rozumem se řídím, nebo si snad myslíš že ně? Proč si to myslíš? Proč tě to napadlo? Vozíky nevozíky, otázka je co kupují, za kolik kupují a co utrácejí, tedy čí peníze. Chápu, že pro někoho je plný nákupní vozík s jídlem na měsíc pro celou rodinu jako důkaž, že se lidi maji dobře. Ok, myslet si to můžeš. Nemluvím o dobrovolných daních, ale o daních obecně a o současném stavu. Bohatý člověk není bohatý sám od sebe, teda pokud se už nenarodí do bohaté rodiny. Většinou zbohatne pomocí nějaké firmy, korporace, tedy díky lidem, kteří pracují s ním a díky tomu, že so velkou část hodnot přivlastní po sebe a těm spolupracovníkům nedá spravedlivou část. Kdyby to udělal, nebylo by potřeba daní big_smile Nedělá to a proto se musí platit nedobrovolně. Takže to není o nějakém rozdávání. Jestli to nechápeš, nevadí, víc to vysvětlovat nebudu. Jistěže miliardáři peníze nedávají do oběhu (většinu), protože kdyby jo, máme tu éňo nůňo inflaci díky tištění peněz. Každý správný stát si hýčká spravedlivé bohaté, nikoliv ty, kteří mají sídlo v daňovívh rájích, kteří nutí pracovat svoje zaměstnance na šwarcku atd. Ostatních bohatých by se měl stát zbavit. Bohatý dávaj práci, to ano, někteří, práce není to samé jako spravedlivou odměnu za práci. Atd. atd.

Není tady

#418 2. 12. 2011 11:54

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥

Bylo mi ctí si vše vyjasnit, dále už ode mě vyjasňovací příspěvky nečekejte, nejsou potřeba. Kdo chce, vidí, kdo nechce musí halt usínat v pyžamu s exhibující slepicí smile rock

Není tady

#419 2. 12. 2011 11:55

majkafa
Host

KALIK napsal(a):

Bylo mi ctí si vše vyjasnit, dále už ode mě vyjasňovací příspěvky nečekejte, nejsou potřeba. Kdo chce, vidí, kdo nechce musí halt usínat v pyžamu s exhibující slepicí smile rock

Prohlášení hodné empatického inteligenta.

Upravil(a) majkafa (2. 12. 2011 11:56)

#420 2. 12. 2011 12:00

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥

majkafa napsal(a):

KALIK napsal(a):

Prohlášení hodné empatického inteligenta.

Tak bacha, abych se nezachoval jak píšeš a nenahlásil tě moderátorům za urážení lol S plnou parádou mohu říci, já takový nejsem a nebudu oplácet kamen za kamen wink reta

Není tady

#421 2. 12. 2011 14:09

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Web

KALIK napsal(a):

Jen heslovitě, není důležité kolik je na světě peněz, to už jsem psal. Vlastním rozumem se řídím, nebo si snad myslíš že ně? Proč si to myslíš? Proč tě to napadlo? Vozíky nevozíky, otázka je co kupují, za kolik kupují a co utrácejí, tedy čí peníze. Chápu, že pro někoho je plný nákupní vozík s jídlem na měsíc pro celou rodinu jako důkaž, že se lidi maji dobře. Ok, myslet si to můžeš. Nemluvím o dobrovolných daních, ale o daních obecně a o současném stavu. Bohatý člověk není bohatý sám od sebe, teda pokud se už nenarodí do bohaté rodiny. Většinou zbohatne pomocí nějaké firmy, korporace, tedy díky lidem, kteří pracují s ním a díky tomu, že so velkou část hodnot přivlastní po sebe a těm spolupracovníkům nedá spravedlivou část. Kdyby to udělal, nebylo by potřeba daní big_smile Nedělá to a proto se musí platit nedobrovolně. Takže to není o nějakém rozdávání. Jestli to nechápeš, nevadí, víc to vysvětlovat nebudu. Jistěže miliardáři peníze nedávají do oběhu (většinu), protože kdyby jo, máme tu éňo nůňo inflaci díky tištění peněz. Každý správný stát si hýčká spravedlivé bohaté, nikoliv ty, kteří mají sídlo v daňovívh rájích, kteří nutí pracovat svoje zaměstnance na šwarcku atd. Ostatních bohatých by se měl stát zbavit. Bohatý dávaj práci, to ano, někteří, práce není to samé jako spravedlivou odměnu za práci. Atd. atd.

a jsme zase tam, kde jsme byli - bohatí se nechtějí spravedlivě rozdělit za...
zkusme si tu spravedlnost hodit tedy na papír, jo?
příklad:

bude podnikatel a bude mít 5 zaměstnanců (celkem bude 6 lidí na firmě) 1 majitel, 1 účetní, 1 řidič 3 dělníci na  strojích - a začnou třeba vyrábět (plácnu) auto - tato firma udělá za 1 den 1 auto - to se prodá za 100 táců
měsíc má 20 pracovních dní (povětšinou) takže se vyrobí 20 aut á100000 = 200000 slovy 2 miliony) jenže aby se vůbec mohly vyrobit ty auta, je potřeba zázemí (továrnička), tam se spotřebovávají energie - těžko budou lidé v mrazu, či vedru makat, takže světlo, teplo, klimatizace, voda, plyn...no a taky jsou potřeba stroje, materiál..
majitel má nápad - vyrábět suta, takže shání matroš, shaání odbyt, stará se chod firmy
účetní se stará o papíry -faktory, dodáky, něco je špatně, tak vráti, znova faktorovat přefakturovat, stornovat a halvně mít v tom přehled
řidič se stará o dodání materiálu včas, převáží to, či ono, vrací, protže to nesedí, jezdí sem tam - někdo by mohl říct, že si jen vozí zadek
a ti tři zpracovavají materiál a tvoří z něj auto.
všichni se podílí tím, co umí - ale majitel do toho navíc vnesl vlastní peníze a nese plné riziko - úspěchu, či úpadku, také musí mít firmu pojištěnou - pracovní úraz je hned, pokud by nebyl, do konce života se nedoplatí...

já se tě ptám - proč není majitelem té firmy právě ten dělník, nebo ta účetní? Vždy měli naprosto stejné podmínky začít.

Ty se Kaliku soustředíš pouze na ty bohaté, které ti předhodí media - že se někdo narodil jako bohatý? V naší zemi? před rokem 89? Soustředíš se na ty, kteří plní stránky bulváru.
Já se bohatá nenarodila - ani mé děti se nenarodily bohaté.

Takže chceš spravedlonst - ve všem? Tak nech se tedy každý zaměstnanec podílí spravedlivě i na nákladech a vstupních položkách - mnohdy ten podnikatel totiž 5-10 let splácí vysoké úvěry na stroje, na kterých maká ten dělník. Poděl se se svým zaměstnavatelem o veškeré náklady na výrobu a možná bys zjistil, že si nevydělᚠani na slanou vodu, nebo dost firem, než se vůbec rozjede, je pár let v minusových číslech.

Jo a to si ještě představ, že najednou všichni začnou jezdit na kole a ty vyrobený auta mu zůstanou na skladě...

Upravil(a) Zklamaná (2. 12. 2011 14:13)

Není tady

#422 2. 12. 2011 14:19

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥

Zklamčo, mᚠzkroucené představy o spravedlnosti a podnikání. Mnohé to naznačuje. Jak už jsem napsal, vše jsem už řádně vysvětlil a pokud to z toho nechápeš, tak je mi líto. Chytrý člověk pochopí věc i z náznaku, ten méně chytrý to nepochopí ani když to bude študovat na vejšce deset let. Tak to prostě je. Stejně tak chápu, proč nechápe Majka. Nemám nic proti tobě ani proti Majce ani proti nikomu jinému, ale vysvětlovat něco pořád dokola mi nepřináší žádné uspokojení. Každý nech si z mých příspěvků vezme, co uzná za vhodné wink

Není tady

#423 2. 12. 2011 14:38

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Web

kaliku - ano, opravdu tě nechápu, nicméně to neznamená, že mám pokroucené představy o spravedlnosti a podnikání (ostatně, reál mluví za vše wink ) Takže ani ti mě nemusí být líto, citím se ve svém postavení dobře.

No samozřejmě, že ti vysvětlování nemůže přinášet uspokojení, nebo tvé vysvětlování naráží na opakující se protiargumenty a ty už prostě nedokážeš převysvětlit. Ještě jsi se nedostal dál v myšlení, než tam, nač dosáhneš - kdybys uměl více a lépa přemýšlet - reálně a logicky, dostal by ses dál - třeba k tomu, že bys začal chápat i jiné, proč oni jsou například bohatší, než ty, že to není tím, že se nechtějí s tebou podělit, nýbrž, že asi makali a mysleli víc, dál a hlouběji.
Někdo má prostě mozek zanesen všelijakým neřádem iracionálního charakteru, tak se nelze divit, že racionalitě moc prostoru nezbývá. No a vzhledem k celkové situaci na světě očekávat zázrak, místo sehnání si skývy chleba (řečeno přeneseně) je prostě krátkozraké.

prosím, ještě maličkost, než mi tu začneš cokoliv vyčínat - uvědom si, že nikoho nenabádám k tomu, aby se choval podle, kradl a ožebračoval jiné. měl by sis ty bohaté a bohatší a nejbohatší trošku rozdělit  - alespoň na ty morálně poctivé a ty nemorální. To by stačilo. Díky.

No a také končím diskuzi, čas prostě vše vytříbí - a každému přesně podle jeho zásluh a přičinění.

Upravil(a) Zklamaná (2. 12. 2011 14:45)

Není tady

#424 2. 12. 2011 14:43

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥

Zklamčo, upozorňuji tě, že delší příspěvky od tebe zase už nečtu. Napiš hlavní myšlenku do pár jednoduchých vět a pak se můžem o něčem bavit. Můj čas je drahocenný a na nesmysly nemám čas, sry.

Není tady

#425 2. 12. 2011 14:46

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Web

KALIK napsal(a):

Zklamčo, upozorňuji tě, že delší příspěvky od tebe zase už nečtu. Napiš hlavní myšlenku do pár jednoduchých vět a pak se můžem o něčem bavit. Můj čas je drahocenný a na nesmysly nemám čas, sry.

tak je nečti - jednoduché řešení, Neznamená to však, že kvůli tobě přestanu psát dlouhé příspěvky - tomu se říká SVOBODA - SVOBODNÁ VOLBA  wink

ps. no jo, je pátek, už ti končí pracovní doba jo? big_smile

Upravil(a) Zklamaná (2. 12. 2011 14:47)

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí