Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 1. 9. 2010 11:31

vitto
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 10. 2008
Příspěvky: 622

Re: Psychika a rozvrat metabolismu

Jsem ráda, že to někdo chápe a vystihla jsi to, Selimo, hezky:) Pro mě je jídlo za trest, jsou halt na světě lidi, kteří žijí, aby jedli a pak ti, kteří jedí jen proto, aby žili:)

Není tady

 

#52 1. 9. 2010 11:52

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Psychika a rozvrat metabolismu

Selima napsal(a):

Mylsím, že keby ste aj ty, aj Ametyst sledovali niekoho blízkeho, ako bojuje o udržanie každého hltu jedla pri chemoterpaii, možno by vám to pomohlo zmeni názor na jedlo(aspoň pokiaž ide o druhých).

Ne, takhle to nefunguje.
Bohužel jsem měla možnost být při podobných stavech dvou svých umírajících příbuzných, vím co to je krmit je a být vděčná za každou lžičku co spolknou.

Je to stejné, jako kdybys argumentovala Somálskými dětmi, že nemají co jíst, a já rozmazlená Ametyst si jen tak z plezíru odpírám jídlo...

Jako motivace tedy nee, tak to nefunguje.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#53 1. 9. 2010 11:57

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Psychika a rozvrat metabolismu

Amriana napsal(a):

... Ametyst .. trestᚠnejezením sama sebe , nebo chceš aby si okolí všimlo ? Třeba manžel ?

Je mi nepříjemné, když si toho okolí všímá.
I před mužem se ostýchám svléknout, protože komentuje mou postavu a přeje si, abych přibrala.

Upravil(a) Ametyst (4. 9. 2010 19:25)


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#54 1. 9. 2010 13:02

Largo
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 8. 2006
Příspěvky: 1222

Re: Psychika a rozvrat metabolismu

Ametyst napsal(a):

Sebe tím trestám...

Ametyst, možná jsi to tady už někde psala.... ale řekni mi prosím znovu - za co myslíš že si zasloužíš trest od sebe samotné?


Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

 

#55 1. 9. 2010 13:35

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Psychika a rozvrat metabolismu

Largo napsal(a):

Ametyst napsal(a):

Sebe tím trestám...

Ametyst, možná jsi to tady už někde psala.... ale řekni mi prosím znovu - za co myslíš že si zasloužíš trest od sebe samotné?

Jsem málo dobrá, málo chytrá, málo trpělivá, nemám hodnotu, pokud nemám konexe, nebo nedosáhnu extra výkonu, jsem málo...
Měla bych víc, snažit se..


Vím, že toto jsou naprosté žvásty, a racionálně chápu, že jsou to jen negativní programy po léta do mě v kládané.

Nebudu nikoho vinit z toho, že by mi ublížil, protože každej dělá to nejlepší co v danou chvíli dělat může.
Jsme všichni jen oběti obětí.

Jestli existuje něco jako dědičný hřích, tak je to přesně toto. Hodnocení a odsuzuvání druhých. To umíme všichcni bezvadně.
A já v tom nechci pokračovat.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#56 1. 9. 2010 14:03

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Psychika a rozvrat metabolismu

Myslím to byla hirondel, která ti tu kdysi řekla něco v tom smyslu, že bys už konečně měla přestat ty hrátky hrát a podívat se natvrdo a poctivě sama do svého nitra.
Takže pokus v TOM už nechceš pokračovat, tak to udělej a nemla tu pořád kolem a dokola prázdnou slámu, co? wink


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#57 1. 9. 2010 14:06

Largo
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 8. 2006
Příspěvky: 1222

Re: Psychika a rozvrat metabolismu

Ametyst napsal(a):

Nebudu nikoho vinit z toho, že by mi ublížil, protože každej dělá to nejlepší co v danou chvíli dělat může.
Jsme všichni jen oběti obětí.

Pletu se, nebo vidím správně snahu o soucítění?


Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

 

#58 1. 9. 2010 14:12

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Psychika a rozvrat metabolismu

Pandorraa napsal(a):

Myslím to byla hirondel, která ti tu kdysi řekla něco v tom smyslu, že bys už konečně měla přestat ty hrátky hrát a podívat se natvrdo a poctivě sama do svého nitra.
Takže pokus v TOM už nechceš pokračovat, tak to udělej a nemla tu pořád kolem a dokola prázdnou slámu, co? wink

Myslela jsem, že není povinné číst vlákna, která nás nezajímají.
Tím myslím toto mé.

Upravil(a) Ametyst (4. 9. 2010 19:26)


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#59 1. 9. 2010 14:13

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Psychika a rozvrat metabolismu

Largo napsal(a):

Ametyst napsal(a):

Nebudu nikoho vinit z toho, že by mi ublížil, protože každej dělá to nejlepší co v danou chvíli dělat může.
Jsme všichni jen oběti obětí.

Pletu se, nebo vidím správně snahu o soucítění?

Largo,
promiň, ale co si myslíš, že nemám žádný cit? Proč by Tě to mělo překvapit?
To se jevím tak cynicky, že je na tom mém výroku něco zvláštního?


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#60 1. 9. 2010 14:26

Largo
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 8. 2006
Příspěvky: 1222

Re: Psychika a rozvrat metabolismu

Ametyst napsal(a):

Largo napsal(a):

Ametyst napsal(a):

Nebudu nikoho vinit z toho, že by mi ublížil, protože každej dělá to nejlepší co v danou chvíli dělat může.
Jsme všichni jen oběti obětí.

Pletu se, nebo vidím správně snahu o soucítění?

Largo,
promiň, ale co si myslíš, že nemám žádný cit? Proč by Tě to mělo překvapit?
To se jevím tak cynicky, že je na tom mém výroku něco zvláštního?

Mě vůbec nepřekvapuje, že mᚠcit .... jen mám dojem, že na babi si lidi rozumějí čím dál míň - někdo něco napíše "česky" a odpovídá se mu "španělsky", "čínsky" nebo "papuánsky" a dokonce se to pak vydává za "češtinu". A rozuměj mi: teď nemám na mysli ani předchozí Pandořino psaní, ani tvou odpověď pro ni.
Ale jestli to není příliš osobní, řekni mi prosím: vidím správně snahu o soucítění s lidmi, kteří do tebe negativní programy vložili?


Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

 

#61 1. 9. 2010 14:30

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Psychika a rozvrat metabolismu

Ametyst, všechno je to jen o té hlavě, tam to všechno sídlí. Buď budeš léčit příznaky, jako současná medicína a nebo půjdeš k příčině.


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#62 1. 9. 2010 14:36

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Psychika a rozvrat metabolismu

Largo napsal(a):

Ale jestli to není příliš osobní, řekni mi prosím: vidím správně snahu o soucítění s lidmi, kteří do tebe negativní programy vložili?

Ano, samozřejmě, oni to nedělali proto, aby mi způsobili problémy.
Přece jako rodič taky dělám chyby. Nechtěně.
Prostě vím, jaké to je...moc těžké. Neublížit sobě ani druhým.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#63 1. 9. 2010 14:39

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Psychika a rozvrat metabolismu

KALIK napsal(a):

Ametyst, všechno je to jen o té hlavě, tam to všechno sídlí. Buď budeš léčit příznaky, jako současná medicína a nebo půjdeš k příčině.

Vyzkoušela jsem obojí, a ne zrovna krátce. A stále ještě v tom pokračuji. Nabídneš mi ještě nějakou třetí cestu?tongue


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#64 1. 9. 2010 15:35

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Psychika a rozvrat metabolismu

Ametyst napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Myslím to byla hirondel, která ti tu kdysi řekla něco v tom smyslu, že bys už konečně měla přestat ty hrátky hrát a podívat se natvrdo a poctivě sama do svého nitra.
Takže pokus v TOM už nechceš pokračovat, tak to udělej a nemla tu pořád kolem a dokola prázdnou slámu, co? wink

Myslela jsem, že není povinné číst vlákna, která nás nezajímají.
Tím myslím toto mé.

A pokud mᚠpocit, že mě to ohromně baví, hrát si nějaké hrátky se svým tělem, tak to je tedy pěkně zvrácená hra.
Protože to všechno, co jsem dělala a dělám, docela dost bolí.

Vždy když si tu probírám nějaký svůj problém (a ano, mám jich víc, to se prostě někomu tak stane, nebo si to přivolá, nazvi si to jak libo), přijde stopka.
Je to asi moje vlastní stopka.

Podívám se tedy natvrdo do svého nitra, jak píšeš, a vychází mi z toho:

Odpočinek nepomáhá, činnost nepomáhá...ano stopka bude to řešení.
Ukončíme to, a nebude důvod sem psát.
Děkuji za názor, dost možná mi pomohl a posunul.
Jen tu Hirondel bych zrovna nevzpomínala, ufounsky já prostě neumím.
Jsem na ni moc jednoduchá.

Ametyst, řekla jsem přestat hrát hry a to ti fakt moc nejde.
Každý člověk, který skutečně VÍ, že má problém A CHCE ho řešit, tak to skutečně DĚLÁ. Ty jen mlátíš prázdnou slámu a zakládᚠsrdceryvná vlákna. Jak říká KALIK, je to všechno jen ve tvé hlavě a nikdo jiný, než ty sama to změnit nemůže.
Tak to udělej. Tedy pokud to myslíš vážně a jen si nehraješ.
Jedna věc ti totiž zádadně uniká - ty sis to srovnala právě v té hlavě, jenže sis nic z toho nepustila do srdce. Zákonitě ti tedy musí vždycky výjít stejná blbost: a udělám co udělám, je to k ničemu. A ono to tak skutečně je a bude, dokud budeš mít srdce zavřené. Mᚠprostě smolíka. Pak je to tu všechno jen divadýlko, sorry.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#65 1. 9. 2010 15:37

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Psychika a rozvrat metabolismu

Largo napsal(a):

Ale jestli to není příliš osobní, řekni mi prosím: vidím správně snahu o soucítění s lidmi, kteří do tebe negativní programy vložili?

Largo, pokud vidíš správně, tak je to dost velkej průser, takovýhle Ego se docela blbě prostřeluje, to ji spíš zničí, než by ji pustilo.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#66 1. 9. 2010 15:48

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Psychika a rozvrat metabolismu

=P Mᚠprostě smolíka. Pak je to tu všechno jen divadýlko, sorry.

Ano, je noblesnější trpět tiše a neobtěžovat.

Upravil(a) Ametyst (4. 9. 2010 19:28)


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#67 1. 9. 2010 15:56

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Psychika a rozvrat metabolismu

Pan, jen jedna otázka, nikdy se Ti nestalo nebo jsi nikdy neviděla nikoho, kdy by si v hlavě všechno pěkně pojmenoval a srovnal, všechny svoje problémy a stejně je nebyl schopen vyřešit?


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#68 1. 9. 2010 16:43

Maryt
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 26. 5. 2006
Příspěvky: 1314

Re: Psychika a rozvrat metabolismu

Ametyst,

dokud budeš přesvědčená o tom, že to nejde, nepůjde to nikdy. Pandora to podle mě nemyslela tak, že obtěžuješ. Jen se v tom moc babráš. Já jsem prošla stejným peklíčkem jako ty, proto budu možná znít tvrdě. Dokud se nerozhodneš se sebou něco dělat, bude to stejné a horší. Nikdo ti nedá požehnání k tomu, co děláš. Lidé tě politují, ale nebudou to dělat donekonečna.

Může ti pomoct terapie, případně hospitalizace, pátrání po příčinách. Je to běh na dlouhou tra. Mně to trvalo 15 let. Celý život se budu podvědomě hlídat. Ale už vím, že se zvracením žádný problém nevyřeší. A věř mi, před 11 lety jsem měla identické pocity jako ty.

Zkus to.. podívej se na to jinýma očima. Jestli to nejde, vyhledej odbornou pomoc, pokud se chceš vyléčit. Držím palce.


http://lb4f.lilypie.com/TikiPic.php/UVbiIdT.jpghttp://lb4f.lilypie.com/UVbip2.png

http://lb2f.lilypie.com/TikiPic.php/me94swj.jpghttp://lb2f.lilypie.com/me94p2.png

Není tady

 

#69 1. 9. 2010 16:44

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Psychika a rozvrat metabolismu

Ametyst napsal(a):

Kolik může takové tělo zralé ženy vydržet?
Kolik hladovění, než totálně zkolabuje? Může fungovat ještě "silou vůle" v době, kdy už fyzicky nemůže?

Jaké BMI je zhruba ještě k relativně normálnímu žití?

Dá se na snížený příjem zvyknout, nebo je to otázka času, kdy se tělo začne opravdu "zlobit"?


Jaká je vaše zkušenost?

Na tohle se zeptej někoho, kdo delší dobu pobýval v zemích třetího světa a viděl umírat lidi hladem. 
Anebo s tím nedělej tolik štráchů a vyzkoušej to sama. Počítej ale s tím, že z komatu se můžeš probrat s poškozeným mozkem. Medicína ti může poopravit bmi, iq už těžko.  No co, každá sranda něco stojí, že smile
Jinak, já si taky myslím, že Pandora by si tě neměla všímat. Je to čistě tvoje věc. Tvoje zdraví, tvoje rodina, tvoje divadlo, tvůj problém.

Není tady

 

#70 1. 9. 2010 16:52

Maryt
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 26. 5. 2006
Příspěvky: 1314

Re: Psychika a rozvrat metabolismu

haiel napsal(a):

Na tohle se zeptej někoho, kdo delší dobu pobýval v zemích třetího světa a viděl umírat lidi hladem. 
Anebo s tím nedělej tolik štráchů a vyzkoušej to sama. Počítej ale s tím, že z komatu se můžeš probrat s poškozeným mozkem. Medicína ti může poopravit bmi, iq už těžko.  No co, každá sranda něco stojí, že smile
Jinak, já si taky myslím, že Pandora by si tě neměla všímat. Je to čistě tvoje věc. Tvoje zdraví, tvoje rodina, tvoje divadlo, tvůj problém.

O tom to není, při anorexii přece nemůžeš argumentovat zeměmi třetího světa. I anorektičky umírají hladem.


http://lb4f.lilypie.com/TikiPic.php/UVbiIdT.jpghttp://lb4f.lilypie.com/UVbip2.png

http://lb2f.lilypie.com/TikiPic.php/me94swj.jpghttp://lb2f.lilypie.com/me94p2.png

Není tady

 

#71 1. 9. 2010 17:03

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Psychika a rozvrat metabolismu

Maryt napsal(a):

haiel napsal(a):

Na tohle se zeptej někoho, kdo delší dobu pobýval v zemích třetího světa a viděl umírat lidi hladem. 
Anebo s tím nedělej tolik štráchů a vyzkoušej to sama. Počítej ale s tím, že z komatu se můžeš probrat s poškozeným mozkem. Medicína ti může poopravit bmi, iq už těžko.  No co, každá sranda něco stojí, že smile
Jinak, já si taky myslím, že Pandora by si tě neměla všímat. Je to čistě tvoje věc. Tvoje zdraví, tvoje rodina, tvoje divadlo, tvůj problém.

O tom to není, při anorexii přece nemůžeš argumentovat zeměmi třetího světa. I anorektičky umírají hladem.

To není argumentace. To je odpověď.

Není tady

 

#72 1. 9. 2010 17:52

Largo
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 8. 2006
Příspěvky: 1222

Re: Psychika a rozvrat metabolismu

Ametyst napsal(a):

Largo napsal(a):

Ale jestli to není příliš osobní, řekni mi prosím: vidím správně snahu o soucítění s lidmi, kteří do tebe negativní programy vložili?

Ano, samozřejmě, oni to nedělali proto, aby mi způsobili problémy.
Přece jako rodič taky dělám chyby. Nechtěně.
Prostě vím, jaké to je...moc těžké. Neublížit sobě ani druhým.

Ano, je to těžké.
Četla jsem tu mnoho příběhů, z kterých vysvítá, jak jsou slova lidí, které máme rádi, důležitá. Právě u nich nejvíc toužíme po lásce, i ve slovech, která nás pozvedá, vede do bezpečí a nabíjí silou. Když nás míjí, musíme najít tu svoji - nejdřív proto, abychom přežili, pak proto, abychom pochopili kdo jsme, co dokážeme, a žili plný život.
smile
Píšeš, že už nechceš hodnotit a posuzovat druhé a mᚠpochopení pro své rodiče, kteří právě tohle nezvládli. Možná se tenhle princip objevuje ve tvé rodině opakovaně a přeješ si, aby u tebe skončil. Jenže kvůli tomu nemusíš zemřít, naopak: Jestli to chceš zastavit, musíš zůstat naživu.
Myslím si, že soucítění je klíč ke všemu.
Teď se budu snažit psát maximálně "česky" a neznamená to, že bys právě ty nebyla schopná rozumět.

Jsi nositelem předností a chyb svých i svých předků, (stejně jako každý z nás), na tom se jistě shodneme.
Dokázala bys mít stejné pochopení pro sebe jako pro ně?

Slovem "pochopení" ale nemyslím to obvyklé laxní "no jo, dy se vlastně nic neděje ...", myslím tím začít se vědomě stavět ke svým nedostatkům, skutečným i domnělým, stejně neutrálně, (alespoň podle toho, jak píšeš), jako k jejich. Oddělíš tak zrno od plev. Až se přestaneš "houpat", své nedostatky přijmout jako svou součást, implantované propustit.
Věřím, že bys tím získala aspoň nejpotřebnější míru síly pro život bez sebeničení.

V pochopení vidím první krok k soucítění, odpuštění a ke svobodě.
Soucítěním nemyslím blahosklonnou útrpnost, ale výsledek vcítění se a objevení pravých příčin jednání tvých rodičů, které malou i velkou Ametyst bolí, a jejich přijetí.
Možná budeš muset jít hodně daleko zpátky -  je dobré nebýt na to sama a nepospíchat. S každým objevem je soucítění, odpuštění a svoboda blíž.
Také je tu tvůj muž a děti - a jakkoliv velcí, vnímají tě a učí se od tebe. Bez legrace.
smile


Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

 

#73 1. 9. 2010 17:54

Largo
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 8. 2006
Příspěvky: 1222

Re: Psychika a rozvrat metabolismu

Pandorraa napsal(a):

Largo napsal(a):

Ale jestli to není příliš osobní, řekni mi prosím: vidím správně snahu o soucítění s lidmi, kteří do tebe negativní programy vložili?

Largo, pokud vidíš správně, tak je to dost velkej průser, takovýhle Ego se docela blbě prostřeluje, to ji spíš zničí, než by ji pustilo.

Pan, já nevím, tohle neznám - snažím se pochopit.

Upravil(a) Largo (1. 9. 2010 18:14)


Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

 

#74 1. 9. 2010 18:27

ikiaT
♥------
Registrovaný: 31. 8. 2010
Příspěvky: 11

Re: Psychika a rozvrat metabolismu

Ametyst, co jsi čekala, když založíš toto vlákno? Žě tě každý bude litovat? Proč se zlobíš na Pandoru, že ti napsala co napsala, když na každou radu jiných řekneš, že to vlastně nejde vyléčit, že jsi všechno zkusila?

Sebepoškozování je nenávist sama k sobě. Neucta sama k sobě. To je tato možnost. Ale taky prostředek "zaujmout", vydírat okolí, upozornit sama na sebe. A to může být i anorexie. Ničí tě, zabíjí, nenávidíš se, ale alespoń chvíli si můžeš připadat jiná, že jsi konečně něco zvládla. Alespoň tu kontrolu v jídle a zažívᚠsuper pocity, že to ukočíruješ.
Na co potřebuješ takový pocit sebekontroly?

Není tady

 

#75 1. 9. 2010 18:52

domicek512
♥♥-----
Registrovaný: 25. 8. 2010
Příspěvky: 29

Re: Psychika a rozvrat metabolismu

Ahoj,mᚠděti,mᚠmanžela mᚠpro co žít.Ale Ty se chceš zlikvidovat.Co by jiný dali za to,aby mohli žít proto co mᚠTy?Tak si toho začni vážit,protože né všichni mají to štěstí.Ale jest-li chceš svou rodinu přenechat někomu jinému,pokračuj dál ve své samo likvidaci.A když už se to s Tebou táhne na roky,tak to bude buď divný odborník,nebo prostě Ty jen nechceš spolupracovat.Jinak by jsi byla vyléčená,nebo alespoň by byl znát pokrok dopředu a né dozadu.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20704;28/st/20101205/k/7fc5/preg.png Dominiček

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů