|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
Len, teda vy se nenudite!! 
Mandle mi na zahu pomahaly taky uz pri Eve.. Ted me palila zatim jen jeden den a muzu rict, ze nejaky palenmi zahy je uplna radost proti nevonostem.. Vcera mi bylo zle cely den, dnes rano taky pekelne, pak jsem se prinutila uvarit Eve cuketu s bramborama a snedla trochu s ni a je mi lip.. Mne fakt pmaha pravidelne jist, ale pritom nemam absolutne na jidlo chut, tak se ne vzdy donutim a pak je mi pod psa..
Není tady
Hojas holky 
Se omlouvam, ze vas ted zanedbavam, ale ja ted zanedbavam vsechny a vsechno, hlavne sebe a domacnost 
Nevolnosti a zvraceni mi berou velkou cast energie, kolikrat se potacim cely den doma v pyzamu a mam strach i vyrazit s Gabinkou okolo bloku, nebot k
nekde u stromu nepotrebuji obecenstvo. Dny, kdy je mi dobre, jsou zlatou vyjimkou a to si pak snazim plne uzivat. Vcerejsi Halloween se absolutne vydaril, Gabinka se v ulicich plnych masek a kostymu taky vyradila.
Tak to je od nas.
Len, pridam se k Blizence...vy se fakt nenudite. Jesteze mas tak dobry sluch a predesli jste moznou tragedii.
Speedy, u nas taky na vsechno slysim ne-ne. Nekdy pochubuji, ze umi rict "ano".
Blizule, drz se 
Není tady
Speedy, jelikoz zitra se asi nedostanu na net, tak uz ted preji vasi berusce Simonce a vubec cele rodince krasne 2. narozeniny 
Není tady
Ahoj holky,
tak předně, klukům od |Viky přeju se zpožděním všechno nejlepší a Simonce zas s předstihem Krásné Narozeniny!
Holkám těhulkám přeju, aby jim rychle skončily nevolnosti a bylo líp!
Zrovna dnes jsem byla ve škole a probírali jsme ontogenezi člověka, zaobírali jsme se hlavně oplodněním a pak vývojem plodu, tak jsem zavzpomínala, na závěr nám učitelka pustila klipy z porodu do vody, v jednom případě se dokonce rodila ženská sama (coby porodní asistentka už tam neměla nikoho dalšího, krom vlastních dětí přihlížejících porodu) a bylo to dost silné... myslím jako v pozitivním slova smyslu, jsem se u toho trochu dojala 
Koloodrážedlo Žofce zamýšlím pořídit k druhým narozeninám, u Maty jsme to prošvihli, ta začínala hned s kolem, ale u Žofky už to nechci zanedbat... nejvíc se mi líbí Puky... jinak teď drandí o stošest na motorce. Matylda si k narozeninám také přeje kolo (holky jsou od sebe tři týdny - a tři roky
-) tak budou oboje narozeniny kolové...
Jinak my jsme minulý týden byly (bez tatínka) v Písku, starší Matylda byla u babičky tchýně a já s Žofkou u našich, tak jsme si užívaly, já vyrazila i na skleničku večer, byl to odpočinkový týden. Jarda teď jezdí služebně přes týden pryč, tak co v Kladně. Očkování spalniček jsme prošvihly, Ž byla zrovna nějaká kašlací, tak nám to přesunuli, ale to mi nevadí, já jsem stejnak z těhle živých kultur vždycky trochu nervozní a čím dýl, tím líp 
Len, u vás, koukám, veselo, ale asi to pro tebe není žádný med, viď...
tak se zatím mějte, já zas někdy nakouknu 
Není tady
Holky, mě už asi vážně šlehne, dneska jsem volali doktorce ohledně výsledků a Natálka má hraniční hodnoty na černý kašel
Doktorka teda říkala, že to může být zvýšený v důsledku očkování, nicméně na začátku prosince nás čekají další horrorové odběry krve
Ach jo, to je prostě neverending story, furt něco 
Není tady
Speedy, Simonce vše nejlepší k druhým narozeninám
A pořádného
od kluků.
Len,ach jo.Ná vás se to pořád lepí,tak foukáme na bebí,ať je Natálce brzo líp a v prosinci už žádné problémy.
Není tady
Prosím hlásek 
http://soutez.doma.nova.cz/janao-84
Není tady
Ještě jak jste tu někdo psal o tom dudlíku... Obě moje holky jsou závislačky na dudlíku. Matylda už ho samozřejmě dávno nemá, ale bylo těžké ji to odnaučit. Na to, aby ji ho tenkrát odnesl čert, jsem neměla sílu, přišlo mi to drastické a tak ho měla až do nějakých 2 a 3/4roku, to už to začalo být vážně neúnosné (do té doby ho měla jen na spaní), ale pak se kvůli němu strašně vztekala i venku, v MC, a že ty její hysteráky stály za to.
Jednoho dne u nás zazvonil skřítek a dudlíky odnesl (to už to byla schopná pochopit), ale týden plakala a to fakt tak, že si třeba sedla na postel a propukla v pláč, proč jí ten skřítek odnesl dudlíček a že je smutná... no rvalo mi to srdce... a tak skřítek po týdnu zazvonil znovu a nechal za dveřmi krásnou vláčkodráhu. A to docela zafungovalo, já měla argument, že dudlíky skřítek vyměnil za vláčkodráhu.
Možná, že teď se Žofkou bych to zkusila s tím Mikulášem a čertem. Půjdeme celá rodina na mikulášskou a tak by ho tam Žofka mohla vyměnit za balíček
, když vidím, jaké zle dělá ten dudlík teď - Žofka není taková vzteklina jako bbývala Maty, ale samozřejmě to taky umí a právě před chvílí mi tu vystřihla solidní scénu, že jsem řekla, že dudlík je na spinkání, tak bude v postýlce a jestli ho chce, může jít spát a a představte si, ona šla, dvacet minut se tam vztekala, až usnula... Ale nedovedu si nějak představit to usínání bez dudlíku 
Není tady
Speedy - také přeju opožděně Simonce všechno nejlepší!!!
Len - ach jo
To je děsný, jak to nebere konce.. Snad si to holky vyberou takhle jako malý a pak už nebudou tolik nemocný..
Suny - já žádnou fotku nemám, nějak mě nikdo nefotí a já sama sebe nemám chuť fotit
Poslední mám někdy z 26 týdne a to už je zase tak nějak pasé..
Suny a Blíženko - to vás ty nevolnosti teda pěkně trápí
Mě taky pomáhalo jíst pravidelně a nejvíc mi pomáhaly studený věci, třeba taková ruská zmrzlina ta byla fajn
a taky pečivo, zvlášť sladký, třeba loupák nebo vánočka. A studený ovoce, zrovna v tý době byly melouny, tak to bylo super. A vůbec jsem nemohla syrovou zeleninu a maso, blé..
Claire - ta paní rodila před dalšíma svýma dětma
To si nedovedu představit, to byly jako už velký?
Viki - hlas poslán 
Není tady
Claire, ahooj! Teda chudak Maty s dudlikem tehdy, ja jsem taky takova cita, kdyz to jde, snazim se predejit kazde slze. Bohuzel mam pocit, ze pak to v praxi znamena, ze rve vic a vic, protoze vi, ze me to trapi...
S ockovanim to mam stejne.. Ted uz nas to nemine, pokud teda nebdue nemocna, coz si nepreju. Jdeme den pred jejima narozkama - 22.11. Reakce ma byt pry nejdriv za tyden, tak jen doufam, ze ji nebude bolet vpich a nepokazi se ji tim narozky..
Len, co na to rict.. Drz se!!!
Speedy, vsechno nejlepsi Simonce!!!!!!!!!!!!!!!!!
At je zdrava a spokojena holcicka!!!! 

Viki, hlas poslan 
Není tady
Claire, ja jsem nejak zazdila, nebo ses nam nepochlubila
, ze chodis do skoly.
Jinak takovy dokumenty "pohodovych" porodu mam moc rada. 
Zuzi, vzpominas si v kterem tydny tehu to bylo, kdyz jsi odstavila Dany? Jo studeny veci nekdy pomahaji, z toho taky nekdy zaludku nesednou. Je to nevyzpytatelny...co jeden den funguje, druhej den zase vubec.
Len, preju pevny nervy
. Jak vubec zvladas? Mas
porad jeste doma?
Speedy, uz jste Simonciny narozky slavili nebo vas to ceka ted o vikendu?
Blizule, jak je? Musim ti pisnout, vim, mam skluz. Ale myslim na tebe porad 
Lucule, kde ty se nam toulas?
My se jdeme dneska odpoledne mrknout na domecek a vypada to, ze se budeme jeste pred vanoci stehovat kilometr na jih tady od stavajiciho bydleni. Prisla mi tahle prilezitost do cesty uplne nahodou, a kdyz to klapne tak budu skakat 3 metry vysoko. Tenhle dum neni idelani pro nasi rozrustajici se rodinu a je nam jasny, ze stejne bysme se museli drive nebo pozdeji stehovat. Takze lepsi ted, dokud netaham jeste tak velke bricho nebo nemam starosti s novorozencem. 
Není tady
Fíha Suny, zase stěhování?
A ještě z toho máš radost?
Ale tak jestli je to do lepšího, tak to chápu.. Dany jsem odstavila zhruba v půlce šestého měsíce, takže odhadem cca 25. týden. Máš snad s kojením taky problémy? To mě docela nedávno překvapilo, že se Dany pořád chytá, když vidí prsa, tak říká mňam mňam a klidně by si cucla, kdyby bylo co
Tak jsem zvědavá co bude po porodu, je dost možný, že i když už bude tak dlouho odstavená, tak stejně bude chtít taky..
Není tady
Ahoj holky, já jsem si babinet zakázala, bo nemám čas
Dneska ale na všechno prdím, a odpočívám. Zahraju si asi na ten vtip jak příjde manžel domů, všude bordel, jídlo rozpatlané po kuchyni, hračky všude po baráku, mokré prádlo na zemi, dítě špinavé malující po zdi fixama, apod.. a ptá se manželky, která leží ve vaně s knížkou: "Cos proboha dělala?!" a ona odpoví: "Tak dneska miláčku, dneska jsem nedělala nic" 
Dělala jsem chleba a někam do těsta mi vypadl kamínek ze zásnubního prstýnku
Tak přemýšlím, jestli se to bude líp hledat v těstě nebo hotovém chlebu
. Při svém štěstí si o něj pak ještě vylomím zub.
Děti mi naštěstí dělají radost, malinkatý krásně roste, minulý týden už měl přes 800g a všechno v pořádku. Zítra jdu na 3Dčko i s drahouškem, tak se celkem těším. Dominiček nám včera udělal krásné překvápko večer. Vrátili jsme se z bazénu, něco pojedl.. já jsem šochtlila v kuchyni a tatínek se díval na zprávičky. Domík si našel pyžámko oznámil "Dobrou noc", šel za tatínkem, řekl si o pusinku, šel za mnou, řekl si o pusinku a šel po schodech do ložnice. My v němém úžasu za ním. Z postýlky si vyštrachal dudlíček a lehl si. Tak jsme ho teda přebalili, převlíkli a on zalehl, vypil mlíko a beze slova usnul. Normálně keců mraky. Fakt nechápu ještě teď.
Před chvílí mi odpadl v autě po cvičení.. a zase spí. Je chudák ještě zblblej ze změny času, ráno vstává v 6 
Suny a Blíženko, vy se držte holky, ještě pár týdnů a nevolnosti budou pryč, ale chápu, taky se mi to zdálo nekonečný, navíc děti pro to moc pochopení nemají, že..
Jinak mám radost, volali z účtárny, že mi teď posílají do výplaty odměnu za 10 let, 10000 a ještě si mám přijet podepsat daňovku a dostanu další asi 2 tisíce slevu na dani! Tak mám velikou radost..a jsem ráda, že naše mzdovky jsou takové pečlivky. Navíc někdy začátkem prosince má být hromadný vánoční večírek na brněnském výstavišti (jinam se kolem Brna nevlezeme), tak to bude dobrá šou 
Suny, já teda to stěhování taky obdivuju, já jsem prohlásila, že mě odsud už nikdo do smrti nedostane. Ještě pořád nemáme ani vybalený všechny věci. Každej den proberu min. jednu tašku krámů a bordelu, ale pořád jich ještě pár zbývá. Fuj. Apoň že starý byt se nám už podařilo vyklidit a vypucovat a snad to brzo pronajmeme, bo takhle ty 2 hypotéky teda nic moc 
Zuzi, prsa už jsou u nás naprosto bez zájmu.. odstavil se někdy v srpnu, prostě vůbec nechtěl, asi 2x si vzpomněl po 3 dnech a pak už vůbec. Tak jsem byla i ráda, že se nebudou s mimískem rvát o prsa
. Zuzi, musímš pak napsat, jak sis zorganizovala den abys to přežila, protože já pořád nevím, jak to zvládnu, bo Domík sám zaměstná klidně 3 lidi naráz, do toho ten barák a práce kolem, aúúúú. Naštěstí jsem zjistila, že se tady dají objednat obědy do přenosek, tak do toho od února asi půjdu, abych se nemusela starat aspoň o vaření.
Len, drž se marode, a užívej si, že se můžeš chvíli válet, pak se ti to už zase dlouho nepoštěstí!
Speedy, všechno nejlepší Simonce k narozeninám, je to drsný, jak nám ty miminka vyrostly před očima 
Není tady
Ahojky 
Děkujem za přání, všechny jsem vyřídila i s pusinama 
Dárečky a dort byly až teď o víkendu. Simča spokojená, měla povolené mlsání a tyčinky. Tláskala všechno možné, se divím, že jí nebylo špatně
Dnes jsem jí k obědu uděla dietně zeleninové rizoto
Čekala jsem, že bude mít radost z dárků, ale bylo jí to tak nějak fuk. Hlavně, že na dortu měla "bobon" (lentilky) a přijela babička s tetou, které dlouho neviděla. Byla jak utržená ze řetězu. Usla až po deváté večer
Až dnes v klídku jsme začly nové hračky a knížky procházet a těší mě její zájem o ně 
Na Rajčeti jsou fotky, rozhodli jsme se je ale zaheslovat, tak kdybyste chtěly, písněte SZ 
Luci, to vás pěkně Domík překvapil
Víc takových večerů a bude z něj velký brácha
A finanční "dáreček" super, ten se hodí vždycky 
Blíženko a Suny, ty nevolnosti
A to jste takhle trpěly u holek?
Si to nedovedu představit, do toho zvládat dítě a domácnost. Vydržte 
Suny, jak se líbil nový domeček? 
Claire, to jste si s dudlíkem teda užily
No, já čertem nechci strašit, ale známým se má v lednu narodit miminko, tak třeba bychom ho mohli dát miminku výměnou za hračku pro velké holky (Díky, to je dobrý nápad s tou vláčkodráhou)
Dnes jsme měly jít na očkování, ale ve čtvtek se jí spustila rýma, tak až bude úplně zdravá. Už jí téměř končí ale radši neriskovat, i tak se té reakce děsím
Já šla teď dopoledne na preventivku. Byla jsem snad naposled u své dětské v 19-ti letech. Všechno vyšlo krásně v normě, zdravá jak rybička, jen mám víc jíst
Kdyby viděla kolik toho spořádám
Je pravda, tím lítáním kolem našeho čertíka mám váhu jak na střední škole 




Není tady
Holky, holky, co se děje, kde jste? 

Blíženka se Suny asi někde
, Lucka se Zuzíkem se připravují na porod a tady to krutě vázne 
Tak šup šup, už ať jste tady 
Speedy - já si jako správná zvědavka o heslo určitě řeknu a ráda se podívám, jak si Simča narozky užila 
Luci - teda takovou prémii bych si taky nechala líbit!
Já jsem letos ve firmě taky 10let, ale dostanu leda tak kulový s přehazovačkou
Když jsem slavila pětiletku, tak jsme taky dostávali odměnu 5 táců, bohužel postupem času (a hlavně postupem toho, že šla firma pěkně ke dnu), z tohoto pěkného zvyku sešlo
Vánoční mecheche si pěkně užij, ale bacha ať tam z toho neporodíš!
A Domík teda
- asi bych taky koukala jako blázen
Vydrželo mu to ještě potom dál nebo to byl jenom takovej úlet? 
Suny - teda máš můj obdiv s tím stěhováním!
Ale jestli to stojí za to, tak do toho, ať jste všichni spokojení 
U nás jinak nic moc novýho, stále poskakuju o berlích a už mám z toho pěkně odrovnaný zápěstí
Já jsem fakt exot, nejdřív si o berlu přerazím malíček, teď zas mám v háji zápěstí, no já se díky tomu snad úplně odrovnám
Ale už mi zbývá jenom 14 dnů, pak kontrolní rentgen a doufám, že sádra půjde konečně dolů a berle budu moct zahodit do škarpy! (to asi bohužel ne, ale snad budu moct potom aspoň trochu na tu nohu už došlápnout)
Není tady
Hojas maminy 
Speedy, taky prosim o heslo. Kdyby se ti prosim chtelo, napis sem jake darky Simonka dostala, treba se my ostatni inspirujeme co k narozeninam nebo vanocum. Ja teda inspiraci a napady jenom uvitam i od ostatnich
Fajn, ze tu oslavu prezil Simoncim zaludek ve zdravi!
Luci, nasla jsi nakonec ten kaminek z prstynku?? Dominik je teda
, uplne jako velkej kluk
A s vybalovanim...pomaloucku, polehoucku
Vsak ono to neutece. My jsme vybalili docela rychle, akorat potom jsem se nejak nemohla zbavit 4 plnych krabic v rohu loznice. Ty zmizely asi az po 3-4 mesicich, vlastne az predtim nez sem dojeli na navstevu tchani. A takova necekana premie potesi, ze? 
Zuzi, jenom tak me to zajimalo jak to bylo s odstavovanim u jinych. Priznam se, ze jsou dny, kdy me to trochu otravuje, ale na druhou stranu je Gabu takhle spokojena, tak ji to nasilne brat nebudu. Vlastne ja jsem proti nejakymu nasilnymu odstaveni, kdyby to probehlo tak idealne jak u Lucule, kdy si Domik rozhodl sam, tak to bych brala
No vidim to u nas na kojeni v tandemu.
Len, uz brzo budes mit to nejhorsi za sebou
Tech 14 dnu utece jako nic
Si umim predstavit, ze ti asi narostly svaliska na rukach z toho skakani o berlach, ze?
Není tady
Ahoj holky,
tak jdu taky pozdravit.. Mam zrovna par nezvracecich hodin, tak toho musim vyuzit 
Ale nic co bych chtela napsat me nenapada.. Zitra mame uz prvni oslavu narozenin, slavime to v jedne herne s kamaradcinou holcickou, ktera mela narozeniny 8.11., tak jsme zvolili datum tak nejak mezi.
Jen vic nez polovina pozvanych neprijde, bud odjeli z Prahy nebo jsou nemocni, tak jsme nakonec vdecni, ze dorazi babicky, at tam mame vic gratulantu.. a taky, ze se to promicha s pozvanymi od te kamaradky..
Jinak fakt nic novyho, nazvala bych tohle obdobi prezivani m a drzi me nad vodou jen odpocitavani, kdy by to tak mohlo skoncit.. Pocitam nejpozdeji ve 14tym tydnu, pokud ne, budu fakt hodne zklamana...
Tak se vsechny drzte (Len, Zuzi...) a piste, ja docitam, i kdyz zrovna nepisu 
Není tady
Blíženko, vydrž a říkej si, že alespoň máš uklidnění, že je vše v pořádku
A to ti bylo takto špatně i při Evičce?
A ať se vydaří zítřejší oslava 
Co si teď vybavuju, Simča dostala to odrážedlo, sportovní batoh, tabuli na zeď, modelínu, vaničku a židličku pro miminko, kostky, nádobíčko, dřevěné domino a pexeso, flétnu, bubínek, xylofon. Máme tu výhodu, Simča je první dítko v obou rodinách, takže hračky nikde žádné.
V pondělí jsme kvůli rýmě nešli na očkování, teď už zdá se být už dobrá, ale zvažuju kdy jí objednat.
Co jsem vyčetla, reakce bývá 10 - 14 den. To vychází na manželovy narozky, které budem slavit ve velkém u jeho rodičů. Představa, že budu celý večer s hořícím dítkem v "cizím" prostředí
Je ale možné že reakce bude i dřív takže nechat naočkovat až před narozkama taky není ideální. Dost se té reakce bojím. Zkusím to probrat ještě s dětskou sestrou, snad nebude vadit, posunout to v podstatě o celý měsíc. A to nemůžu vědět, jestli nebude mít zase rýmu 




Není tady
Speedy, diky za tipy na darky a za heslo! Na fotkach je videt, ze jste si to vsichni uzili 
Ja byt tebou tak bych to ocko posunula o ten cely mesic a zatim ji davala neco na podporu imunity.
Blizenko, preju at se oslava vydari a ty at se citis lip a to nejen zitra!
My mate taky pekne nabity vikend, same narozeninove oslavy, taboraky a v nedeli slavi 14. narozky nase pubertacka. Zajimave je, ze spousta deti nasich znamych je narozenych v ten samy den. Ja se taky modlim, at je mi vyjimecne dobre, uz jsem se s prominutim nablila dost 
Tak holky piste, piste, at ma Blizule co cist 
P.S. My se teda za 2 tydny stehujeme ani ne kilometr od nas, fakt se tesim, budeme mit na to 4 dny a oproti tomu tisicikilometrovemu presunu (ktery se odehral naraz), si myslim, ze to bude hracka. Prekvapive z toho zadne (jeste) nervy nemam. Akorat nam delaji nejake problemy soucasni majitele, nevidi radi, ze se jim stehujeme, tak hazi klacky pod nohy. Fakt neuveritelny. Ale ono to je asi jak pri rozchodu s partnerem, potom ke konci se ukazuje prava tvar. Ale zas o to lip se nam odtud odchazi.
Není tady
Speedy, my tak to ockovani posunujeme od jara
Nemame jeste ani tu prvni vakcinu proti spalnickam aspol..
napred to z jara sama doktorka posunula na podzim kvuli tem Eviccinym ledvinam, jak jsme byly v nemocnici. Pak nas objednala na zari, ale mela rymu, tak rekla, at zavolam, az bude zdrava, jenze pak to vychazelo taky tak blbe, ze by mela reakci zrovna dnes, kdyz ma tu oslavu, tak jsem zase smlouvala, to uz se sestricka osivala, ze by to rada stihla do druhych narozenin, ale ja zase nechtela, aby mela reakci primo na narozky.. tak jsme se dohodly na terminu 22.11. (narozky ma 23.11.) a ja se modlim, aby ji den po ockovani nebolel ten vpich. Na druhou stranu uz to sama nechci oddalovat, protoze to druhy preockovani bych rada stihla jeste pred narozenim druhyho ditete, at se nevratim z porodnice a neresim jeste Eviccinu reakci na ocko.. No a to uz vychazi tak.tak.. a nebo nedej Boze aby reakce neprisla, kdyz na me prijde porod, to chce Eva byt vzdycky jen u me, kdyz je ji zle a ja bych zrovna byla uplne fuc..
Jinak teda u nas se stupnuje Eviccin rev kvuli vsemu, fakt to zacina byt peklo na zemi, rve porad a kvuli vsemu. Dnes jsme byly nakoupit, mela motorku (s tim, ze ji kdyztak dam do voziku a Eva pojede ve voziku), po chvilce nekupovani nechtela do voziku, na motorku, nikam, rev strasnej, asi 5minut jsem ji nechala dusit, ale pak to proste neslo, vubec bych nic nenakoupila, takze pekne Evu do naruce, tlacit vozik s nakupem a motorkou..parada..
A tipy na darky od nas..napisu, co Evicka vsechno dostane... od nas jen kuchynku, pak od ostatnich: pianko http://www.hrackanek.cz/podle-veku1/3-- … empi.html, kasu jako ze obchod, tabuli z jedne strany magnetickou, z druhe na kridy a jeste se pres ni prehazuje papir, ze se da malovat pastelkama (z IKEA), sedak na zidli, zehlicku, mikrovlnku, pocitac i s mysi
, tri takovy hry na motoriku (chytani magnetickych rybicek a tak..), pak zimni boty (ty uz nosi
) a zimni kombinezu Reima drahou jako prase...., ale pry strasne nepromokavou a jeste bude sleva od kamosky, tak snad to bude fajn.. vzala jsem ji v neutralnich barvach, at ji vyuzijeme jeste jednou 
Upravil(a) Blizenka (13. 11. 2010 10:48)
Není tady