Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 24. 8. 2010 9:15

payah
♥♥♥♥---
Místo: Teplice
Registrovaný: 1. 10. 2006
Příspěvky: 325

Zvýšení výživného

Mám dotaz ohledně zvýšení alimentů na dceru. Dcera teď nastupuje do školky a já váhám, zda žádat o zvýšení alimentů. Její otec posílá 2tis měsíčně. On bere průměrně kolem 15tis čistého, nemá další závazky, a já kolem 18tis čistého. V bytě žiju s dcerou sama a školka nás měsíčně vyjde na necelých 1000kč. Myslíte, že má cenu žádat o zvýšení výživného, když porovnáte výši platů?
Děkuju.

Není tady

 

#2 24. 8. 2010 10:48

JUDr. Filip Svoboda
Partner Babinet.cz
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 8. 2010
Příspěvky: 92
Web

Re: Zvýšení výživného

Dobrý den, na otázku nelze podat relevantní odpověď. Musí se brát v úvahu řada faktorů, které nejsou v dotazu uvedeny. Musí se zkoumat zásada potencionality (tedy jestli tatínek nemůže vydělávat více), dále zda Vy máte ještě nějakou vyživovací povinnost, doba úpravy styku otce s dcerkou, konečně zda ji hradí některé další věci dobrovolně a pod..

Upravil(a) JUDr. Filip Svoboda (24. 8. 2010 12:23)


A D V O K Á T N Í   K A N C E L Á Ř   S V O B O D A | telefon 608 848 055

www.aksvoboda.cz

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ SVOBODA  |  CZ, Praha 5, Smíchov, U Demartinky 1, 150 00

Není tady

 

#3 31. 8. 2010 11:02

payah
♥♥♥♥---
Místo: Teplice
Registrovaný: 1. 10. 2006
Příspěvky: 325

Re: Zvýšení výživného

Dobře a když napíši, že tatínek dceři nic nekoupí, nepřispěje na oblečení, na dovolenou. Je pro něj problém brát si dceru jednou za 14dní na víkend, protože má jednou za 14dní volný víkend a dcera by ho nejspíš obtěžovala. Takže soudní úpravu styku nemáme, bere si ji když má volný den, pracuje krátký dlouhý týden 12ti hodinové směny, takže když má krátký týden, tak si ji vezme v pondělí a pak jeden den o víkendu a když má dlouhý týden, tak jen ve středu nebo ve čtvrtek.
Vlastní automobil(který splácí), který nepotřebuje k zaměstnání, bydlí v družstevním bytě 4+1 a je v něm sám. Jinou vyživovací povinnost nemá.
Dcera u mě nestrádá, má co potřebuje. Já též pracuji na směny a krátký dlouhý týden. Mám přítele, který se mnou ale nežije, jen pomáhá s péčí o mou dceru. Žiju v družstevním bytě, který je psán na mého otce, platím mu nájem. Auto nemám a ani žádnou další vyživovací povinnost. Vše co dcera potřebuje, jí koupím já a od otce nevidím jedinou korunu navíc. Není ochoten dohodnout se na čemkoliv natož na příspívání dceři na cokoliv.
Nejde mi o to vyždímat z otce co nejvíce, ale o to, aby mu došlo, že nic není zadarmo, aby si uvědomil, že dcera je nás obou a měl by se na péči o ní podílet stejným dílem jako já.

Není tady

 

#4 31. 8. 2010 11:21

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy
Registrovaný: 17. 5. 2007
Příspěvky: 894

Re: Zvýšení výživného

Já bych to zkusila, až půjde dcera do školy.


Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

 

#5 31. 8. 2010 11:55

JUDr. Filip Svoboda
Partner Babinet.cz
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 8. 2010
Příspěvky: 92
Web

Re: Zvýšení výživného

Dobrý den, já vám rozumím, ale zeptám se jinak: nastala nějaká změna poměrů od minula, kdy Vám bylo výživné přiznáno? Navíc, je schopen otec vydělávat více?


A D V O K Á T N Í   K A N C E L Á Ř   S V O B O D A | telefon 608 848 055

www.aksvoboda.cz

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ SVOBODA  |  CZ, Praha 5, Smíchov, U Demartinky 1, 150 00

Není tady

 

#6 31. 8. 2010 12:00

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Zvýšení výživného

Nejde mi o to vyždímat z otce co nejvíce, ale o to, aby mu došlo, že nic není zadarmo, aby si uvědomil, že dcera je nás obou a měl by se na péči o ní podílet stejným dílem jako já.
Bohužel k tomu, aby si dceru bral častěji, natož ke stejnému podílu péče ho nemᚠjak "donutit" - a žádostí o zvýšení alimentů už vůbec ne. Jestliže řádně platí stanovené výživné, není dokonce ani povinen přispívat na její další potřeby. Mimo to si myslím, že nástup do školky (kterou z výživného hladce zaplatíš) není až taková změna a spíš bych počkala, až půjde malá do 1. třídy.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#7 31. 8. 2010 12:12

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 1732

Re: Zvýšení výživného

Mám skoro 10-ti letého syna. Když jsme se s BM rozváděli a soudkyně nám schvalovala naši dohodu o výši výživného řekla, že je to z její strany rozumná výše a měli by jsme být oba spokojeni. BM příjem 22 tis. čistého a já 11 tis. Bm platí na syna 2 tis.

Upřímně si myslím, že daná výše je rozumná a trošku nechápu, proč chceš zrovna přes peníze učit svého BM, že je dcera obou a měl by se o péči na ní podílet hmm


Jinak můj BM má 2 auta, já žádné a na dovolenou mi taky nepřispívá. To kde se synem trávím dovolenou je moje věc a pokud na to mám tak si můžu jet třeba na Aliašku. Ona je totiž i jeho věc kde on se synem tráví dovolenou a taky po mě nechce, abych mu na ni dávala půlku smile

Není tady

 

#8 31. 8. 2010 12:14

payah
♥♥♥♥---
Místo: Teplice
Registrovaný: 1. 10. 2006
Příspěvky: 325

Re: Zvýšení výživného

JUDr. Filip Svoboda napsal(a):

Dobrý den, já vám rozumím, ale zeptám se jinak: nastala nějaká změna poměrů od minula, kdy Vám bylo výživné přiznáno? Navíc, je schopen otec vydělávat více?

Nastala. Já jsem nastoupila do zaměstnání a dcera jde od 1.září do školky. Otec je myslím schopen vydělávat více, například brigádně.

Není tady

 

#9 31. 8. 2010 12:18

payah
♥♥♥♥---
Místo: Teplice
Registrovaný: 1. 10. 2006
Příspěvky: 325

Re: Zvýšení výživného

Ok, takže ten co má dítě v péči na tom vždy tratí?
Nechci nikoho nic učit, jen mě štve, ža on se o nic starat nemusí, bere si ji jen když potřebuje a spaní u něj skoro nepřipadá v úvahu, protože by se nemohl jít večer bavit. Jednou má dítě, tak by to tak měl brát a ne tak, že si ji občas půjčí.
Ale každý má asi svůj názor.

Není tady

 

#10 31. 8. 2010 12:27

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 1732

Re: Zvýšení výživného

To není o názoru...to je o přístupu tvého BM k tomu, že má dítě. A když má přístup takový jaký má, zvýšením výživného to nezměníš. Nezměníš to ani poučováním. Nezbývá ti, než se s tím smířit sad

Jinak, já si nemyslím, že tratím tím, že mám syna ve své péči. Jsem na tom daleko líp. Vidím jak roste, jeho úspěchy, zažívám s ním jeho radosti i starosti...a to je víc než nějaké peníze.

Není tady

 

#11 31. 8. 2010 12:38

payah
♥♥♥♥---
Místo: Teplice
Registrovaný: 1. 10. 2006
Příspěvky: 325

Re: Zvýšení výživného

Kuřátko napsal(a):

To není o názoru...to je o přístupu tvého BM k tomu, že má dítě. A když má přístup takový jaký má, zvýšením výživného to nezměníš. Nezměníš to ani poučováním. Nezbývá ti, než se s tím smířit sad

Jinak, já si nemyslím, že tratím tím, že mám syna ve své péči. Jsem na tom daleko líp. Vidím jak roste, jeho úspěchy, zažívám s ním jeho radosti i starosti...a to je víc než nějaké peníze.

Jo v tom mᚠpravdu, je to o přístupu BM. A bohužel ho nemá dobrý.
špatně jsem tě asi pochopila.
A já to nemyslela tak že tratím, že je dcera v mé péči , jen právě jde o to, že někdo musí ustoupit, v tomhle případě já, a ten druhý si jen užívá a má k dítěti jen takovou opičí lásku.
Já svou dceru miluju a jsem moc ráda, že je u mě, neměnila bych ani náhodou, jen mě mrzí chování toho druhého :-(

Není tady

 

#12 31. 8. 2010 12:42

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Zvýšení výživného

Já jsem nastoupila do zaměstnání a dcera jde od 1.září do školky. Otec je myslím schopen vydělávat více, například brigádně.
To sice změna je, ale ne pro zvýšení výživného, dle mého názoru, protože tvoje příjmy se zvýší a výbava do školky zas tolik nestojí. A jestliže otec pracuje na plný úvazek, nezdá se mi, že by musel vydělávat ještě na brigádách... to by totiž, jak dcerka poroste, podle tvého názoru byl akorát v zaměstnání.
Jednou má dítě, tak by to tak měl brát a ne tak, že si ji občas půjčí.
Opakuju - nemᚠpáku. Nanejvýš bys mohla požádat o určení styku soudem a striktně mu dcerku "půjčovat" pouze v určených dnech. Jenomže když se mu to nebude hodit a podle tebe "není ochoten dohodnout se na čemkoliv", tak to odnese akorát ta malá.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#13 31. 8. 2010 12:44

payah
♥♥♥♥---
Místo: Teplice
Registrovaný: 1. 10. 2006
Příspěvky: 325

Re: Zvýšení výživného

helena napsal(a):

Já jsem nastoupila do zaměstnání a dcera jde od 1.září do školky. Otec je myslím schopen vydělávat více, například brigádně.
To sice změna je, ale ne pro zvýšení výživného, dle mého názoru, protože tvoje příjmy se zvýší a výbava do školky zas tolik nestojí. A jestliže otec pracuje na plný úvazek, nezdá se mi, že by musel vydělávat ještě na brigádách... to by totiž, jak dcerka poroste, podle tvého názoru byl akorát v zaměstnání.
Jednou má dítě, tak by to tak měl brát a ne tak, že si ji občas půjčí.
Opakuju - nemᚠpáku. Nanejvýš bys mohla požádat o určení styku soudem a striktně mu dcerku "půjčovat" pouze v určených dnech. Jenomže když se mu to nebude hodit a podle tebe "není ochoten dohodnout se na čemkoliv", tak to odnese akorát ta malá.

Ano, to mᚠnaprostou pravdu. A protože k němu dcera chce, tak jí v tom bránit nebudu a opět ustoupím.
Ti chlapi si to uměj zařídit.

Není tady

 

#14 31. 8. 2010 13:03

Romča84
♥------
Registrovaný: 6. 2. 2010
Příspěvky: 8

Re: Zvýšení výživného

Trošku nechápu Vaši reakci.
2 tisíce na dítě?V dnešní době?
Co to je?Půka z toho je školka, kde je strava, dítě roste, kde jsou základní a nevyhnutné potřeby dítěte?
Tenhle stát podporuje pouze tu druhou stranu a o dítě tady nejde.

Taky nechápu tu poznámku o učení přes peníze!
Tady jde snad o dítě proboha a ne o učení.Jde o princip, že jednou máme společně dítě, které je NAŠE, ne jenom
moje a taky se k němu musím tak i postavit.
A ne že já si nebudu dítě brát, protože jdu do hospody, že mu nic nekoupím, protože dávám matce 2.000,- tak a koupí ona z toho...
Vy to asi nepochopíte, je to Vaše volba, když chcete okrádat vlastní dítě.


Nicméně payah držím palečky.Vidím, že jste samostatná a poradíte si.I kdyby jste neuspěla, tak máte dceru a to je Vaše výhra.
Časem si všeho začne malá uvědomovat a Vy budete Tá, která při ní stojí, která ji poskytne teplo domova a teplou náruč.
Vy jste už VYHRÁLA!



Kuřátko napsal(a):

Mám skoro 10-ti letého syna. Když jsme se s BM rozváděli a soudkyně nám schvalovala naši dohodu o výši výživného řekla, že je to z její strany rozumná výše a měli by jsme být oba spokojeni. BM příjem 22 tis. čistého a já 11 tis. Bm platí na syna 2 tis.

Upřímně si myslím, že daná výše je rozumná a trošku nechápu, proč chceš zrovna přes peníze učit svého BM, že je dcera obou a měl by se o péči na ní podílet hmm


Jinak můj BM má 2 auta, já žádné a na dovolenou mi taky nepřispívá. To kde se synem trávím dovolenou je moje věc a pokud na to mám tak si můžu jet třeba na Aliašku. Ona je totiž i jeho věc kde on se synem tráví dovolenou a taky po mě nechce, abych mu na ni dávala půlku smile

Není tady

 

#15 31. 8. 2010 13:08

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Zvýšení výživného

Ti chlapi si to uměj zařídit.
Tak teď se vydávám nebezpečí ukamenování http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png - ale úúúplně stejně si to může "zařídit" i ženská. Jen mi ukaž takovou, která by svoje milovaný děátko natrvalo svěřila tatínkovi...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#16 31. 8. 2010 13:14

payah
♥♥♥♥---
Místo: Teplice
Registrovaný: 1. 10. 2006
Příspěvky: 325

Re: Zvýšení výživného

helena napsal(a):

Ti chlapi si to uměj zařídit.
Tak teď se vydávám nebezpečí ukamenování http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png - ale úúúplně stejně si to může "zařídit" i ženská. Jen mi ukaž takovou, která by svoje milovaný děátko natrvalo svěřila tatínkovi...

Pochybuju, že by kterákoliv matka dala své dítě otci. A o to mi taky vůbec nejde!!!
Prostě mě jen štve, že chlapi, si jen své dítě vypůjčí, neřeší žádné problémy a pak zase vrátí.

Je vidět, že stejného názoru jako já je tu snad jen Romča84. Děkuju

Není tady

 

#17 31. 8. 2010 13:21

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Zvýšení výživného

payah napsal(a):

Ti chlapi si to uměj zařídit.

lollollol tak tohle je fór dne dumbom

Není tady

 

#18 31. 8. 2010 13:24

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Zvýšení výživného

payah napsal(a):

Pochybuju, že by kterákoliv matka dala své dítě otci. A o to mi taky vůbec nejde!!!
Prostě mě jen štve, že chlapi, si jen své dítě vypůjčí, neřeší žádné problémy a pak zase vrátí.

Je vidět, že stejného názoru jako já je tu snad jen Romča84. Děkuju

Pokud se Ti to nelíbí, zažádej o střídavou výchovu o dítě. Dcerka pujde do školky, je už na to tedy dost velká - a Ty budeš mít třeba týden uplný oddych, když se bude muset starat a řešit problémy tatínek wink

Není tady

 

#19 31. 8. 2010 13:24

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Zvýšení výživného

Prostě mě jen štve, že chlapi, si jen své dítě vypůjčí, neřeší žádné problémy a pak zase vrátí.
Což ovšem není záležitost pro právní poradnu a zvýšením alíků to skutečně nevyřešíš. Dokonce by se to mohlo obrátit proti tobě, kdyby tě prokouknul.
Čistě teoreticky - co takhle střídavá péče? Aby teda viděl, co to obnáší. Ale na to určitě uslyším, že on nechce a ty bys mu malou na tak dlouho nesvěřila...

Upravil(a) helena (31. 8. 2010 13:27)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#20 31. 8. 2010 13:42

payah
♥♥♥♥---
Místo: Teplice
Registrovaný: 1. 10. 2006
Příspěvky: 325

Re: Zvýšení výživného

Tak jo, díky za názory. Vidím, že mě tu nikdo nechápe a ani nechce.
Asi jste všechny feministky jinak nevím. Já jen toužím po rovnoprávnosti.

Není tady

 

#21 31. 8. 2010 13:50

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Zvýšení výživného

Já jen toužím po rovnoprávnosti.
A tu by sis konkrétně představovala jak?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#22 31. 8. 2010 13:54

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Zvýšení výživného

Navíc, je schopen otec vydělávat více?

Jistě logická otázka, ale ptá se někdo někdy, zda je schopná vydělat více ta matka, když se denně od rána do večera na rozdíl od tatínků musí o dítě postarat? Alíky se odklepnou "dle možností tatínka", ale už se nezkoumá, z čeho starající se matka a dítě vyžijí.
A dávat na své dítě 2 tisíce z 22 tisícového platu je vyložená tatínkova ostuda.

Není tady

 

#23 31. 8. 2010 13:59

Romča84
♥------
Registrovaný: 6. 2. 2010
Příspěvky: 8

Re: Zvýšení výživného

Přesně tak.
Přihlíží se pouze na otce.
A to, že se maminka uspokojí s tou směšnou částkou je pouze a její věc.



Tercila napsal(a):

Navíc, je schopen otec vydělávat více?

Jistě logická otázka, ale ptá se někdo někdy, zda je schopná vydělat více ta matka, když se denně od rána do večera na rozdíl od tatínků musí o dítě postarat? Alíky se odklepnou "dle možností tatínka", ale už se nezkoumá, z čeho starající se matka a dítě vyžijí.
A dávat na své dítě 2 tisíce z 22 tisícového platu je vyložená tatínkova ostuda.

Není tady

 

#24 31. 8. 2010 14:01

JUDr. Filip Svoboda
Partner Babinet.cz
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 8. 2010
Příspěvky: 92
Web

Re: Zvýšení výživného

payah napsal(a):

JUDr. Filip Svoboda napsal(a):

Dobrý den, já vám rozumím, ale zeptám se jinak: nastala nějaká změna poměrů od minula, kdy Vám bylo výživné přiznáno? Navíc, je schopen otec vydělávat více?

Nastala. Já jsem nastoupila do zaměstnání a dcera jde od 1.září do školky. Otec je myslím schopen vydělávat více, například brigádně.

Pak bych na Vašem místě návrh podal. Je také možné, že dítě má zvýšené potřeby ohledně aktivit, zdravotního stavu apod.. Zkuste zapřemýšlet.


A D V O K Á T N Í   K A N C E L Á Ř   S V O B O D A | telefon 608 848 055

www.aksvoboda.cz

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ SVOBODA  |  CZ, Praha 5, Smíchov, U Demartinky 1, 150 00

Není tady

 

#25 31. 8. 2010 14:05

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Zvýšení výživného

helena napsal(a):

Já jen toužím po rovnoprávnosti.
A tu by sis konkrétně představovala jak?

na tu "rovnoprávnost" bych byl taky zvědavej

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů