Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#126 22. 8. 2010 19:01

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Re: (psychické týrání) a co teď?

Mmch - moje maminka měla taky moc hezký zvyk - takříkajíc "rozdělovala, aby mohla panovat" Vždycky tak nenápadně poupravila, tu něco malounko přidala, tam ubrala...ono to docela šlo, protože u nás se nedalo mluvit moc zpříma  a narovinu. Jenže nepočítala s mojí švagrovou, která se jednou takhle "dověděla" co jsem o ní říkala, rozčílila se, zvedla telefona a bryskně mi zavolala. Já koukala jak puk, uvedla jsem věci na pravou míru a vlastně jsem si hezky vysvětlily, proč se naše vztahy poslední dobou nějak nenápadně zhoršovaly lol no a  od té doby jsem si pro sichr zavolaly, kdykoli máma utrousila nějakou takovou výživnou novinku. A protože švagruše se s tím netajila, že si to říkáme a neměla z toho žádné ujímání, tak toho máma počase nechala.
Jedna ruka prostě netleská cool

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#127 22. 8. 2010 19:05

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

písmenko napsal(a):

lupina montana: To opravdu nechci. lol
Ještě jednou díky - za radu, nadhled i zkušenosti. hjarta

Rádo se stalo pussa Vždycky je radost vidět, když se zašmodrchané věci rozplítají a lidi nabírají novou radost ze života.

Není tady

#128 22. 8. 2010 19:47

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

písmenko, jsi v tom až po uši. Ano měla jsi blbé dětství a nejsi s ním srovnaná, s rodiči stále hledᚠpolohu, ve které můžeš fungovat. Uvědomuješ si, že se stydíš za každé své selhání a připustit si, že něco nezvládᚠje pro tebe přetěžké?

Já ti tu můžu pofoukat bebí, ale ono se nezhojí. Protože ty nepoužiješ dezinfekci a nebo když se bojíš bolesti nezajdeš ani za odborníkem. Jen se v té ráně ňahgňᚠa divíš se, že se nehojí.
Nemá šanci se zahojit. Zatím jen říkᚠlidem že tam je a že bolí. Jo to my víme. A co jako s tím hodlᚠdál udělat? Budeš si tu zhnisanou ránu dál nimrat  a bránit se radikálnímu řezu, aby se mohla vyčistit?

Měla si to blbý. MĚLA. Ale ted už nemáš, tak s tím něco dělej. Je to těžké, ale můžeš si najít průvodce. Sama to nezvládáš, protože některé věci zatím nejsi schopna pobrat a vidět, natož pak s pokorou přijmout. Včetně svého vzteku a zloby... I taková můžeš být. I zabedněná... dovol si to... dovol si konečně být sama sebou bez vnitřního pohledu své matky.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#129 22. 8. 2010 19:59

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Písmenko?? Proč jsi to všechno vymazala? va

Není tady

#130 22. 8. 2010 20:00

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Namouduši......................úplně všechno hmm

Není tady

#131 22. 8. 2010 20:24

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

no právě lupi, i to o ní hodně vypovídá....hodně.... přitom vše bylo anonymní, takových příběhů je u lidí spousta.

Není tady

#132 22. 8. 2010 22:00

mariposa
♥♥♥♥♥♥-

Vypadá to, že se Písmenku něco přihodilo

"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

#133 10. 9. 2010 12:56

Jarmila2010
♥------

Dobrý den chtěla bych se svěřit se svým trápením. S přítelem jsme spolu skoro 6 let, poslední rok bydlí se mnou v mém bytě. Ze začátku jsme měli hezký vztah a bylo vše v pořádku. Přemluvil mě, abychom měli společný účet, že už jsme přece skoro jako manželé, a navíc jsme se zasnoubili. Brala jsem to jako dobrý nápad. Časem mi přestal půjčovat kartu a dnes si musím o peníze žádat.
Měla jsem hodně kamarádů a vlastně i našich společných kamarádů, chodívali jsme na party a setkávali se v hospodě nebo v čajovně, pak se mnou už chodit nechtěl, tak jsem chodila sama. Pak mi začal kamarády zakazovat a protože ho miluju, tak jsem radši poslechla a zůstala s ním doma. Dnes když chci někam jít, tak mi to nedovolí, musím ho přemlouvat, aby mě někam pustil, ale většinou mě stejně nepustí.
Moc nemusí moje rodice, takže většinou je chodím navštěvovat sama.
Jeho jedinou zábavou je hraní na počítači, takže doma se většinou spolu ani moc nebavíme, pokud není v práci, tak hraje nebo naopak. A dokonce mi zakázal přístup k počítači, chodím tam jen když je zrovna v práci, ale tajně, aby to nepoznal.
Posledni dobou ke mě začal být I hrubý. Pokud se mu něco nelíbí, co udělám, tak po mě řve a někdy mi dává I tresty za mé chování. Vím, že to většinou vyprovokuju já, ale myslím si, že se ke mě tak chovat nemusí. Ale radši všechno splním, abych měla klid a byl na mě zase hodný. Často se hádáme, nesnáší moji práci, nejraději by byl, kdybych žádnou neměla a jenom seděla doma a uklízela a vařila. Když jsem do práce nastoupila, výslovně mi zakázal s někým se tam bavit nebo si dokonce udělat kamarády. O mé práci nic neví, nezajímá se o to, co vlastně dělám a kde pracuju, ale přesto říká, že ji nesnáší. Na návštěvu k nám nikdo nechodí, protože on si to nepřeje, přitom já bych si tak ráda přivedla nějaké kamarádky z práce, ale z toho bych měla asi velký problem. Už jsem se několikrát rozhodla odejít od něj, ale on mě vždycky přesvědčil, že se změní, a že všechno bude zase jako dřív, proto jsem s ním zůstala. Nic se však nezměnilo a vše se pořád opakuje dokola, nemůžu si ale pomoct a vždycky věřím, že se jednou opravdu změní. Kdybych ho opustila, zůstala bych úplně sama, nikdo by mě nechtěl, protože jsem velice zvláštní člověk. Říká o mě, že jsem blbá, jako moje matka, ale já si myslím, že jsem chytřejší než on. Někdy mám chu od něj opravdu odejít, ale pak si zase vzpomenu na to, jaké to bylo na začátku hezké a doufám, že se kvůli mě změní. Myslíte si, že mám nějakou šanci, že by se změnil? Nebo ho mám opravdu opustit? Nevím si rady a nemám to komu říct, nikdo mi nevěří, že ten sympatický člověk se může chovat takhle hrozně. Jednou bych chtěla mít I děti, ale nevím, jestli on je ten pravý. Prosím poraďte, co mám dělat?

Není tady

#134 10. 9. 2010 17:25

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

Osamostatnit se, nejprve psychicky, pak si našetřit nějaké svoje peníze a odejít.  Velmi mi to připomíná vlákno rigoletty. Jukni i tam http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=41286&p=12 . Možná je jen žárlivý, možná je jen nejistý, ale nemůže to řešit na tvůj účet. Tedy, měla by jsi mít rovný přístup k financím, není přece problém mít k jedomu účtu dvě karty. Měla bys mít právo užívat svůj byt stejně jako on, tedy si přivést společnost -  v rozumné míře. Měla by se scítit volně a i v tom vztahu mít svoje soukromí. Je špatně, že se bojíš, že tajně chodíš na počítač. Že uhýbáš. Tophle svědčí něco o tom, že vᚠvztah je nemocný.

Není tady

#135 10. 9. 2010 21:12

javena
♥♥♥♥♥♥-

Jarmolo, raději sama, než tohle.
Přečti si Rigoletino vlákno - tam je pěkně vidět, kde takový vztah končí.
Na návštevu k nám nikdo nechodí... je to tvůj byt sakra... tvůj život... tvoje peníze... Jak - radši všechno splním, aby byl na mě hodný... nejsi cvičenej slon... Ježíši holky, tohle si přece nezasloužíte. A na děti s ním zapomeň. Chceš aby poslouchaly, že jsou blbý jako jejich matka a babička? Říct někdo o komkoli z mé rodiny, že je blbej, tak by nestačil počítat schody...
Bože holky, já nevím... tohle si dobrovolně pustit do života. Vím, že se umějí přetvařovat, ale ty náznaky tam jsou - pryč s nima.
A nikomu se nemusíš zpovídat, proč se rozcházíš s partnerem. Neklapalo to a basta. On se totiž nezmění, Jarmilo. Žádnej "Návrat Sommersbiho" se konat nebude (možná jsi film neviděla) ale tohle se fakt nestává.

Není tady

#136 10. 9. 2010 22:42

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Nezmění, Jarmilo. To musíš změnit ty - on dělá jen to, co mu dovolíš. Skonči to a začni si budovat sebevědomí...

Není tady

#137 10. 9. 2010 23:00

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Nezmění se a vůbec nemá právo Ti dávat jakékoliv tresty a zakazovat kamarády.
Vzpamatuj se rychle.
A přestaň si o sobě myslet, že jsi zvláštní. To jsme určitým způsobem všichni. Proto nemusíš snášet nálady psychicky narušeného muže, s nímž žiješ.

Upravil(a) Tercila (10. 9. 2010 23:02)

Není tady

#138 13. 9. 2010 7:59

marvika
♥♥♥♥♥♥-

Jarmilo2010, hned mu sbal věci a vyměň zámek, takový vztah jen pošlape Tvé sebevědomí a stejně jednou půjde do kytiček, potom ovšem budeš řešit horší věci (děti, výživné, fyzické útoky od exmanžela, protože toho jen tak z bytu vyhodit nemůžeš-přítele v současné době vyhodit můžeš, bez náhrady bytu !!!), mluvím z vlastní zkušenosti a mohu říct jen to-ustupovat můžu, ale když už stojím u zdi, tak to dál nejde a musím najít jiné řešení. Prchej od něho co nejdřív, peníze jsou Tvoje, co si vyděláš, nech si dát na svůj účet, a nejsi bez prostředků, přátele si najdeš a za svůj život jsi zodpovědná jen sama sobě. Držím palce a ozvi se, jak jsi vše vyřešila.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí