Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 22. 8. 2010 12:31

Taisha
♥♥♥♥♥--
Místo: střední Morava
Registrovaný: 25. 4. 2007
Příspěvky: 871

Re: (psychické týrání) a co teď?

Vím, je mi to jasné, protože jsem si zažila to samé... hjarta
A dokonce jsem si do toho to dítě připletla a řešila zároveň moji máti, svou mateřskou roli a sama sebe - sebehodnotu a sebevědomí.

Nemám strach, že bys to ty nezvládla. Už proto, že si prohnilost vašeho rodinného systému uvědomuješ a hodlᚠs ní něco dělat. A tahle uvědomělá obava, abys ke svým dětem nebyla stejně "krutá", tě z velké části uchrání před stejnými scénáři...
Taky mám tenhle majáček v hlavě... smile


Poznání je jedno, ale hloupost se násobí.

Není tady

 

#77 22. 8. 2010 12:33

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: (psychické týrání) a co teď?

písmenko napsal(a):

Pandorraa: Ty vážně myslíš, že by k tomuhle stačilo několik sezení? To se mi nechce věřit.. Ale asi to zkusím, sama jsem si tohle rozhodla, jen jsem to zatím pořád odkládala - když mi bylo vážně bídně, nebyla možnost tam zajít a když mi bylo vcelku fajn, přišlo mi, že bych ani nevěděla, co tam povídat. Ale v posledním týdnu už jsem se odhodlala, tak snad mi to vydrží.

Písmenko, tři roky jsem vedla semináře pro ženy, jako jsi ty a hodlám se k tomu vrátit. Také pracuji s lidmi individuálně. Vím, že nejvíc záleží na rozhodnutí a odhodlání každého z nás. Terapeut za tebe nic nevyřeší, on je jen tvým průvodcem, který ti dává podporu a v případě potřeby naznačí cestu, kterou můžeš jít. Záleží na každém, jak dlouho se v té bolestivé ráně potřebuje rýpat.

Ještě dodám: ty to mᚠROZUMOVĚ dost srovnané, ale ještě jsi to NEPŘIJALA. Kus cesty jsi tedy už ušla. Neboj se, to ostatní už taky zvládneš smile

Upravil(a) Pandorraa (22. 8. 2010 12:42)


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#78 22. 8. 2010 12:36

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: (psychické týrání) a co teď?

Lupiš,
"nejhodnější máma na světě" je ralativní pojem. Já dnes už vím, že tuhle polohu moje máma pro mne v sobě měla. Ale nedovedla jí ze sebe "vylovit", protože jí to nikdo nenaučil


A já tu polohu možná i zažila (a sama jsem si to posrala).  Jenže to by nesměl přijít na svět brácha, protože to bylo teprva to správný dítě! Synek! Teda, ne že bych maminu omlouvala - byla velká a měla to zvládnout.
Myslím, že já už bych tu polohu nazpět nezískala, ale aspoň mohlo být mezi náma jasno..... roll

Upravil(a) lupina montana (22. 8. 2010 12:38)


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#79 22. 8. 2010 12:41

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: (psychické týrání) a co teď?

lupina montana napsal(a):

Lupiš,
"nejhodnější máma na světě" je ralativní pojem. Já dnes už vím, že tuhle polohu moje máma pro mne v sobě měla. Ale nedovedla jí ze sebe "vylovit", protože jí to nikdo nenaučil


A já tu polohu možná i zažila (a sama jsem si to posrala).  Jenže to by nesměl přijít na svět brácha, protože to bylo teprva to správný dítě! Synek! Teda, ne že bych maminu omlouvala - byla velká a měla to zvládnout.
Myslím, že já už bych tu polohu nazpět nezískala, ale aspoň mohlo být mezi náma jasno..... roll

To je prča, jak je to stejný - v mém případku to nebyl brácha, ale ségra big_smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#80 22. 8. 2010 12:46

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: (psychické týrání) a co teď?

písmenko napsal(a):

. A že to chci konečně přerušit, i za cenu, že raději nebudu mít děti. Odjakživa jsem se bála, že bych to nezvládla a přenesla to třeba i na svou dceru.. A to je popravdě hlavní důvod, proč jsem to začala tak intenzivně řešit - chtěli bychom miminko a já cítím, že nejdřív musím udělat něco s tímhle.

šikovná holka pussa ale neboj - pokud k tomu přistupuješ takhle, mᚠnapůl vyhráno.
Já, když jsem poprvé otěhotněla, jsem nevěděla a nechtěla nic - jen trochu toho klidu. A věděla jsem na sto procent, že to, co dělali moji rodiče, já svým dětem dělat nebudu a taky jsem nikdy nedělala. Nadělala jsem samozřejmě spoustu vlastních blbin, ale tím, žes holka ma o všem mluvíme, řešíme to pěkně za pochodu....


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#81 22. 8. 2010 12:50

písmenko
Host

Re: (psychické týrání) a co teď?

.

Upravil(a) písmenko (22. 8. 2010 19:33)

 

#82 22. 8. 2010 13:02

tříska
♥♥♥♥---
Místo: jižní Morava
Registrovaný: 15. 7. 2009
Příspěvky: 327

Re: (psychické týrání) a co teď?

Tak nějak. Káždý jsme měli nějaké dětství. Může se nám to líbit, anebo nelíbit. Ale změnit to nelze.
Minulost už navždy zůstane JEN minulostí. stolt

Není tady

 

#83 22. 8. 2010 13:11

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: (psychické týrání) a co teď?

písmenko napsal(a):

Pandorraa: Myslíš nepřijala to, jak se chovala, jaká je teď nebo nepřijala to, jak bych se k ní/nim měla chovat dál? Nebo nepřijala to, že se s nimi i tak "musím" vídat, že musím nějak skousnout minulost a jít dál bez hněvu a výčitek?

Všechno dohromady smile Však ty si to nějak už uspořádáš.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#84 22. 8. 2010 13:32

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: (psychické týrání) a co teď?

Pandorraa napsal(a):

lupina montana napsal(a):

Lupiš,
"nejhodnější máma na světě" je ralativní pojem. Já dnes už vím, že tuhle polohu moje máma pro mne v sobě měla. Ale nedovedla jí ze sebe "vylovit", protože jí to nikdo nenaučil


A já tu polohu možná i zažila (a sama jsem si to posrala).  Jenže to by nesměl přijít na svět brácha, protože to bylo teprva to správný dítě! Synek! Teda, ne že bych maminu omlouvala - byla velká a měla to zvládnout.
Myslím, že já už bych tu polohu nazpět nezískala, ale aspoň mohlo být mezi náma jasno..... roll

To je prča, jak je to stejný - v mém případku to nebyl brácha, ale ségra big_smile

u mě to byla taky ségra .

Není tady

 

#85 22. 8. 2010 13:34

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: (psychické týrání) a co teď?

písmenko napsal(a):

Pandorraa: Myslíš nepřijala to, jak se chovala, jaká je teď nebo nepřijala to, jak bych se k ní/nim měla chovat dál? Nebo nepřijala to, že se s nimi i tak "musím" vídat, že musím nějak skousnout minulost a jít dál bez hněvu a výčitek?

nemusíš skousnout minulost.to zní násilně , bez jisté pokory k minulosti. at byla jakákoliv umožnila ti, abys byla jaká jsi.

Není tady

 

#86 22. 8. 2010 13:41

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: (psychické týrání) a co teď?

agewa napsal(a):

písmenko napsal(a):

Pandorraa: Myslíš nepřijala to, jak se chovala, jaká je teď nebo nepřijala to, jak bych se k ní/nim měla chovat dál? Nebo nepřijala to, že se s nimi i tak "musím" vídat, že musím nějak skousnout minulost a jít dál bez hněvu a výčitek?

nemusíš skousnout minulost.to zní násilně , bez jisté pokory k minulosti. at byla jakákoliv umožnila ti, abys byla jaká jsi.

Přesně tak.
Všechno, co jsi písmenko prožila, tě nejak formovalo, stalo se tvou součástí. Všechno jsi to taky ty...pokud něco z toho odmítneš, odmítᚠkousek sebe a to tě "vyhazuje" z dráhy... Stejné situace (křik, nadávky, křivdy..) tě do ní zase jen vrací, abys si to mohla dát do pořádku stolt


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#87 22. 8. 2010 13:52

Taisha
♥♥♥♥♥--
Místo: střední Morava
Registrovaný: 25. 4. 2007
Příspěvky: 871

Re: (psychické týrání) a co teď?

Pandorraa napsal(a):

písmenko napsal(a):

Pandorraa: Myslíš nepřijala to, jak se chovala, jaká je teď nebo nepřijala to, jak bych se k ní/nim měla chovat dál? Nebo nepřijala to, že se s nimi i tak "musím" vídat, že musím nějak skousnout minulost a jít dál bez hněvu a výčitek?

Všechno dohromady smile Však ty si to nějak už uspořádáš.

Jsi vychovaná v tom, co musíš, co nesmíš a jak to autorita (rodič) ví a zná lépe než ty. Já bych tohle tvé "musím" úplně vyškrtla ze slovníku a nahradila ho s platností odteď slovem "můžu".
Dokud si v hlavě nevypneš ten diktát od vašich, nikdy nebudeš skutečně dospělá...
Nemusíš se s nimi nutně vídat, ale třeba časem zjistíš, že už můžeš a nebolí to.
Nemusíš skousnout minulost, ale nejen práce na sobě - i čas otupí hrany a co nešlo nyní, můžeš za pár let zvládnout za jedno odpoledne.


Poznání je jedno, ale hloupost se násobí.

Není tady

 

#88 22. 8. 2010 14:20

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: (psychické týrání) a co teď?

písmenko napsal(a):

mariposa: Já to chápu, chápu to všechno právěže až moc. Kdybych byla.. no jednodušší, třeba jako moje kamarádka, neřešila bych to tak, neubližovalo by mi to. Její otec je alkoholik, v dětství se k ní choval hrozně, ubližovalo jí to, vzpomínky má strašné. Teď je dospělá, pochopila to, on už se chová jinak (nepije wink ), tak prostě neřeší minulost a i když ho extra ráda nemá, bere ho normálně. Jako kdyby to předtím nebylo - z mého pohledu.
Já tohle neumím, je mi líto. Mám v sobě zlost a ublíženost a prostě nevím, jak se přes to přenést. sad a sad usch
Já sama.. ano, to jsem byla vždycky. Jen potřebuji dostat z hlavy ji. Ale jak? - Smířit se s minulostí, nepouštět si ji k tělu nebo spíš.. nevím, nevím, jak to nazvat.

Já to pro sebe nazývám přijmutí. Přijmout to smile


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#89 22. 8. 2010 14:40

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: (psychické týrání) a co teď?

Copak přijmout, to je dobrej nápad, ale je rozdíl, jestli láskyplně tiskneš k hrudi psíka, užovku, nebo ježka lol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#90 22. 8. 2010 15:21

písmenko
Host

Re: (psychické týrání) a co teď?

.

Upravil(a) písmenko (22. 8. 2010 19:34)

 

#91 22. 8. 2010 15:34

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: (psychické týrání) a co teď?

Tak zkus říct, že pravděpodobně dobře a když začnou šourat, proč pravděpodobně, tak řekni, že se moc nevídáte, protože maminka je velmi nespokojená s tvým způsobem života a ta setkání jsou velmi konfliktní a tobě to vadí. Když to řekneš v klidu a bez emocí, tak si sice můžou myslet leccos, ale nakonec - řekneš jim vpodstatě to, co maminka, tak by jim to mělo vzít vítr z plachet.
A lidem, na kterých mi moc nezáleží, bych řekla jenom, že se moc nestýkáte a že je to čistě vaše věc.
Co se řevu týče - řekni jednou v klidu mamince, že jakmile zvýší hlas, OKAMŽITĚ odcházíš, nebo pokládᚠtelefon. Věř mi, mám doma notorickýho cholerika a je to jediná věc, která skutečně funguje, protože když se nemají s kým hádat, tak co by se hádali, žejo.
Jen to musíš naprosto důsledně dodržet.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#92 22. 8. 2010 15:43

Kara
♥♥♥----
Místo: Jižní Morava
Registrovaný: 29. 12. 2009
Příspěvky: 220

Re: (psychické týrání) a co teď?

Naprosto souhlasím s Taishou. Sem tam zažívám něco podobného a myslím, že opravdu nejdůležitější je být silnou a vyrovnanou osobností, tou musíš být Ty. Je to těžké a na dlouho, ale pomocí své vůle a okolí to určitě zvládneš. Držím Ti palečky, buď silná a hlavně nezapomínej ventilovat emoce, to je potřeba, a už jsou jakékoli!


Mohu být hruškou a hrát si s rojem vos...

Není tady

 

#93 22. 8. 2010 15:43

písmenko
Host

Re: (psychické týrání) a co teď?

.

Upravil(a) písmenko (22. 8. 2010 19:34)

 

#94 22. 8. 2010 15:57

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: (psychické týrání) a co teď?

písmenko napsal(a):

Hm.. A ještě jedno mi poraďte, prosím. Když se někdo zeptá "jak se má maminka", jak mám reagovat. Říkám, že nevím, že se s ní/nimi nestýkám. A oni se zeptají proč.Říct, že na mě pořád řve, tak nemám chu ji vídat? Řešit, jaká je či není, je podle mě celkově pitomost. Hlavně proto, že jsme malé městečko a cokoliv řeknu, donese se k ní - což nevadí. Vadí to, že ona se tomu vysměje a vylíčí jim, jak pořád lžu, jak jsem problémová, nevědí, co se mnou počít (už se mi to stalo, pak mi volala a hystericky na mě křičela, co si to dovoluju, tohle vykládat). Jak už jsem psala, ona tomu asi věří, neuvědomuje si svoje měnící se chování. Prý se mi celé město směje..
Ale co tedy říkat?

říct jen...asi dobře. Ty nemusíš nikomu vysvětlovat proč se nestýkáte.pokud ty na tom trváš,  stačí říct třeba ......prostě si moc nerozumíme

Není tady

 

#95 22. 8. 2010 16:08

písmenko
Host

Re: (psychické týrání) a co teď?

.

Upravil(a) písmenko (22. 8. 2010 19:35)

 

#96 22. 8. 2010 16:12

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: (psychické týrání) a co teď?

písmenko napsal(a):

agewa: To je vlastně pravda. No jo, to je asi zase to, že se snažím být lepší než ona, jak jste psali. Potřeba, aby lidé věděli, že se nestýkáme proto, že ona je zlá a já hodná, že za to může ona. A strach, že jim něco nakecá a oni jí uvěří. No jo..

proč? pomůže ti, že jí odsoudí, že tě politují?
a jak se ke všemu staví tvůj  manžel?

Není tady

 

#97 22. 8. 2010 16:13

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: (psychické týrání) a co teď?

písmenko napsal(a):

Jen pro upřesnění - já tu otázku myslela ne ve smyslu "jsem malá, nevím, co říct", ale spíš že když řeknu pravdu, máti bude mít potřebu všem oponovat, jak ona je skvělá a já lžu. Předstírat, jak si rozumíme, to nedokážu. Tak najít nějaký střed, abych já nemusela hrát s ní, ale současně ona neměla potřebu začít se bránit. roll

ty nemusíš hrát s nikým. přestan s ní soupeřit .

Není tady

 

#98 22. 8. 2010 16:22

písmenko
Host

Re: (psychické týrání) a co teď?

.

Upravil(a) písmenko (22. 8. 2010 19:35)

 

#99 22. 8. 2010 16:24

písmenko
Host

Re: (psychické týrání) a co teď?

.

Upravil(a) písmenko (22. 8. 2010 19:35)

 

#100 22. 8. 2010 17:19

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: (psychické týrání) a co teď?

písmenko napsal(a):

agewa: Nesoupeřím, jen mě to tak napadlo - možná moje podprahová reakce, i když vědomě opravdu nemám potřebu jakkoliv s ní soupeřit, cokoliv si dokazovat. To mi v ničem nepomůže.
Manžel mě chápe, podle něj s nimi mám naprosto přerušit kontakt.

jak to že ne? vždyt tu celou dobu mluvíš otom, jak chceš aby otec přiznal to, co ty si pamatuješ z dětství. jak chceš všem vysvětlit, jaká tvoje matka vlastně je ......
.např.. Potřeba, aby lidé věděli, že se nestýkáme proto, že ona je zlá a já hodná, že za to může ona. A strach, že jim něco nakecá a oni jí uvěří........

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů