Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 21. 8. 2010 21:19

písmenko
Host

Re: (psychické týrání) a co teď?

.

Upravil(a) písmenko (22. 8. 2010 19:27)

#27 21. 8. 2010 21:21

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Písmenko - zase řešíš někoho jiného.... Po slovo nevídám  - v pořádku, mluvíš na základě vlastní zkušenosti - ale to ostatní, pouštíš se do doměnek, na které nikdy nemusíš dostat odpověd. A kdybys ji dostala, budeš spokojenější? Butde to to, co chceš slyšet?

Upravil(a) PavlaH (21. 8. 2010 21:22)

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#28 21. 8. 2010 21:21

agewa
♥♥♥♥♥♥-

písmenko napsal(a):

Taisha: Vidíš a přesně tohle jsem si pomyslela já, když jsem od něj šla (poté, co jsem přestala brečet, jak jinak, heh) - že jsem se pokusila mu to vysvětlit, v tomhle mám svědomí čisté. Uzavřena jedna kapitola a jsem zase o fous dál.
Kdyby v tom nefiguroval on, tak to neřeším a prostě se s ní přestanu stýkat. Tohle mám vyřešené. Jen prostě vím, že on si to nezaslouží, ani trošku a je strašně nefér, aby se kvůli ní (ne mně, JÍ - vidíš, i to mám ujasněné :-) ) takhle trápil. Jenže na druhou stranu tohle je jeho volba, on s ní chce být..

tříska: Ale co když to opravdu nevěděl nebo spíš nevěděl, co to se mnou dělá, jak to na mě působí? On byl dospělý, praštil dveřmi a byl pryč, řekl si, že je pitomá nebo tak něco. Já byla dítě, odejít nemohla, ani se bránit. On není natolik inteligentní, aby tohle pochopil, nikdy nebyl. Jak říkal dneska - měla jsem co jíst, měla jsem co na sebe, nemám si na co stěžovat.
I nad psychologem jsem mnohdy přemýšlala a pořád přemýšlím, to mi věř. Jen teď spíš potřebuju něčí názor. Psycholog (co jsem tak slyšela) by mě spíš nechal vypovídat, navedl - ale to můžu i sama. Teď potřebuju slyšet, jestli mám na to právo. Já si tohle v duši jakžtakž vyřešila, jen tomu nesmělému hlásku nevěřím, víš?

to je opravdu jeho věc.
myslím, že když se stebou bude chtít stýkat, taky přece ví, kde bydlíš a jaké mᚠtelefoní číslo, ne?

Není tady

#29 21. 8. 2010 21:25

písmenko
Host

.

Upravil(a) písmenko (22. 8. 2010 19:27)

#30 21. 8. 2010 21:28

Taisha
♥♥♥♥♥--
Místo: střední Morava

písmenko napsal(a):

Jenže na druhou stranu tohle je jeho volba, on s ní chce být..

Přesně! Tak když víš, že tohle je jeho volba, proč mu ji brát a vymlouvat? Jako dítě svých rodičů nemůžeš obsáhnout, co všechno mezi sebou tví rodiče měli a mají, proč jim vyhovuje tenhle scénář, případně proč je otec ochoten popřít sám sebe ve prospěch manželky semetriky...
Tohle je jejich věc.
Pokud potřebuješ odstup od mámy, tak ho udělej. Otec může chodit na návštěvy za tebou domů...

Poznání je jedno, ale hloupost se násobí.

Není tady

#31 21. 8. 2010 21:30

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

Písmenko, je to tvůj táta a možná se příliš stydí a proto raději zapomíná. Některé věci si těžko přiznáváme i jako dospělí a raději o nich nemluvíme. Ty víš, jak to bylo, ty si to pamatuješ, tak nač to ujištování, to si můžeš přece dát ty sama a nebude mít proto menší váhu. Ty víš ve své duši, jak jsi to ty měla... a my tady ti věříme...

Víš ty ho stavíš do pozice bud a nebo. Bd manžel a nebo táta a to je strašlivě těžká pozice. Proto ten mrtvý brouk....

Upravil(a) PavlaH (21. 8. 2010 21:31)

Není tady

#32 21. 8. 2010 21:31

agewa
♥♥♥♥♥♥-

písmenko napsal(a):

PavlaH: Asi ano. Možná jde o to vědět, že je i můj táta (pamatuje si, jak mě bránil atd.) a ne jenom její manžel (který je při ní).

kolik ti je? ano, tvůj otec bude pořád, ale už jsi dospělá, takže "jiné role" jsou pro tebe důležitější. vystup z role ubližovaného dítěte a radši přijmi, že jsi dospělá a jsi zodpovědná za svoje city a pocity.
jak ti pomůže, že otec si taky pamatuje ?.......
mᚠsvojí rodinu, zaměř se ted na ní .

Není tady

#33 21. 8. 2010 21:34

Taisha
♥♥♥♥♥--

PavlaH napsal(a):

Víš ty ho stavíš do pozice bud a nebo. Bd manžel a nebo táta a to je strašlivě těžká pozice. Proto ten mrtvý brouk....

Ano, jako bys potřebovala uznání, že ta "normální" jsi ty, a soupeříš s matkou...
Jenže on vás má rád obě stejně moc, jen každou jiným způsobem lásky...

Není tady

#34 21. 8. 2010 21:37

písmenko
Host

.

Upravil(a) písmenko (22. 8. 2010 19:28)

#35 21. 8. 2010 21:38

Taisha
♥♥♥♥♥--

agewa napsal(a):

písmenko napsal(a):

PavlaH: Asi ano. Možná jde o to vědět, že je i můj táta (pamatuje si, jak mě bránil atd.) a ne jenom její manžel (který je při ní).

kolik ti je? ano, tvůj otec bude pořád, ale už jsi dospělá, takže "jiné role" jsou pro tebe důležitější. vystup z role ubližovaného dítěte a radši přijmi, že jsi dospělá a jsi zodpovědná za svoje city a pocity.
jak ti pomůže, že otec si taky pamatuje ?.......
mᚠsvojí rodinu, zaměř se ted na ní .

No jo, tonoucí se stébla chytá...
Ono je těžké plavat sama za sebe,... Ale když se chce,.... smile

Není tady

#36 21. 8. 2010 21:42

písmenko
Host

.

Upravil(a) písmenko (22. 8. 2010 19:28)

#37 21. 8. 2010 21:43

písmenko
Host

Plavat za sebe.. au! smile

Upravil(a) písmenko (21. 8. 2010 21:44)

#38 21. 8. 2010 21:45

Taisha
♥♥♥♥♥--

písmenko napsal(a):

agewa: Drsné, promyslím to. A jak mi to pomůže.. Asi v tom, že když jí řeknu, že už zase lže, nepopírá to (tedy pokud u toho není táta, jistě), ví, že přede mnou nic hrát nemusí. Zatímco před ním nic proti ní říct nesmím, hned ji brání nebo to prostě kazí to mezi námi. A já lhát ani předstírat neumím a hlavně nechci. Ale jasně, chápu, jak jsi to myslela. Musím nad tím přemýšlet..

Prosím tě proč mᚠtendence ji vmetat, že lže, že si vymýšlí, atd.?
Proč ji nenecháš, a si plácá, a nepřijmeš to jako fakt, že ona prostě taková je, tohle jí dělá dobře, potřebuje to, je to nějaká její porucha, jedním uchem sem - druhým ven...atd.
Písmenko jde ti o čas strávený s matkou nebo o zdůraznění, jak jsi lepší? Přijmi máti, jaká je, a z toho, co je ti nepříjemné, vyvoď důsledky. Nemusíš ji navštěvovat v době nepřítomnosti otce přece, když víš, že zase bude "mela"... Nemusíš tam chodit vůbec, pokud to posléze znamená hodiny prořvané do polštáře...

Není tady

#39 21. 8. 2010 21:47

Taisha
♥♥♥♥♥--

Tak s ní přestaň hrát ty její hry, když to víš, a uvidíš, jaká změna nastane... smile!

Není tady

#40 21. 8. 2010 21:47

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

A proč bys nemohla jednat s ní jako s jakýmkoli jiným člověkem? Slušně a s hranicemi? HOlka, holka, pochop. Nikdo se tě nezastane, dokud to neudělᚠty sama. A hádky a boje nikdy nepřestanou, dokud s nimi ty sama neskončíš.  Uvědom si, že primární je jejich partnerský vztah, že rodiče vždy mají držet spolu. Pak je vztah rodiče děti. Ty budeš dělat se svými dětmi pakty proti druhému rodiči? Asi těžko a sama dojdeš na to proč. Proto ani tvůj táta nemůže a nechce dělat mezi vámi soudce. Proto utíká. Začni řešit sebe a svoje postoje k mámě. Proč to tak máš, jak to chceš a jak to nehceš.  Podívej se na svoje vztahy s dětmi. Jak se k nim chováš. Nedělᚠnáhodou jen pravý opak toho , co máma? Nebo dokážeš svým dětem vytyčit hranice i bez výčitek, že jsi na ně zlá jako matka na tebe?

Není tady

#41 21. 8. 2010 21:53

Taisha
♥♥♥♥♥--

Já ti z toho mám pocit, že tvá máti se namísto soustředění na svou dceru soustředí pouze na dokázání tvému otci, jak tě umí přeargumentovat a jak je dost dobrá - kór pokud ona ví, že si on o ní nemyslel zrovna příjemné věci...
Taková bitka dvou dospělých, jimž středovou hrací sí supluješ ty...

Není tady

#42 22. 8. 2010 0:20

mariposa
♥♥♥♥♥♥-

písmenko napsal(a):

PavlaH: Chápu, jak to myslíš. Ale není to dost nefér - za to všechno jí mít ještě ráda? Já mám zničené dětství, de fakto jsem nikdy neměla matku - a za to se s ní mám ještě skamarádit a pustit jí do svého života?
Já vím, že to zní sobecky a nedospěle.. ale prostě to tak cítím.

Písmenko, rozplakala jsi mě. Mám téměř stejné vzpomínky na dětství. Přesněji řečeno těch pár vzpomínek, které si pamatuji jsou přesně tohoto typu, že se mnou máma nepromluví 14 dní kvůli něčemu co jí přelítlo přes nos a s čím já jsem nemám nic společnýho. Malé dítě ale neví, že máma je psychicky nevyrovnaná, myslí si, že je vinno. Do toho alkohol a všudypřítomný křik, a já neustále v jednom kuse vystrašená co zase bude. Sprosté nadávky a tak podobně. Mnoho věcí jsem raději zapomněla, vytěsnila z paměti. V zásadě téměř nemám vzpomínky na dětství. Tedy na nějakou uvolněnost, klid a pohodu.

Není tomu dlouho a já si uvědomila, že moje máma je neštastný člověk, který trpí tím kým je. A došlo mi, že jí nemohu nic vyčítat, protože jak bych mohla něco vyčítat nemocnému člověku? Snažím se jí chápat, jde to pomalu, ale jde to, postupně. Zaměřila jsem se na sebe a na to co od života vlastně čekám a to je podle mě ta nejlepší věc, kterou může člověk udělat. Dneska to tak určitě nevidíš, ale je možné, že jednou svojí mámě poděkuješ za to, že tím jaká byla Ti vlastně ukázala něco moc důležitýho - uvědomění si své sebehodnoty. To nevadí, že to dneska cítíš jinak, chápu Tě velmi dobře. Prožij si to, pobreč si jestli potřebuješ, ale nikde se nezastavuj, jdi dál, snaž se růst.

K tomu co jsem vytučnila řeknu tohle. Podle mě svojí mámu v životě jednoduše máš, je v něm a je v něm všudypřítomná. Mᚠji v hlavě a ona Tě v mnoha případech řídí, řídí Tvoje kroky. Myslím si to, můžu se mýlit, ale u sebe vím, že to tak funguje. Já sama se na sebe dívám tak jak mě viděla ona: jako někoho, kdo nic neumí, nic nedokáže, ničemu nerozumí... Je to vzorec, program, který se mi otiskl do mysli. Dokud to (vědomě) nepřeměním, bude tam stále. Protože já vím, že i v hlavě mojí mámy je takový otisk. Je tam otisk její mámy a to jak se k ní chovala sad

"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

#43 22. 8. 2010 0:28

mariposa
♥♥♥♥♥♥-

písmenko napsal(a):

Jen teď spíš potřebuju něčí názor. Psycholog (co jsem tak slyšela) by mě spíš nechal vypovídat, navedl - ale to můžu i sama. Teď potřebuju slyšet, jestli mám na to právo. Já si tohle v duši jakžtakž vyřešila, jen tomu nesmělému hlásku nevěřím, víš?

Písmenko, můj názor je ten, že Ty mᚠprávo udělat své rozhodnutí. Mᚠprávo na svoji volbu a už bude jakákoliv. Je to právo svobodné bytosti, kterou je každý z nás. Nikdo nemá právo Tě za cokoliv soudit.
A jako svobodná bytost si za svá rozhodnutí neseš svoji zodpovědnost, tedy a se stane cokoliv, měla bys unést následky svých rozhodnutí smile

"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

#44 22. 8. 2010 0:30

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Písmenko, samozřejmě mᚠprávo se s rodiči přestat vídat. A neobětuješ tátu, takhle neuvažuj - ono totiž za pár let nebo i měsíců může být všechno jinak. Nepředjímej, co bude a jak bude (že "přijdeš" o tátu) - ono to tak vůbec být nemusí. Udělej teď, co cítíš a potřebuješ. Na svoji maminku se nezlob a zkus ji brát jako nemocnou. A připomeň si, že všecko zlé je pro něco dobré. Bude líp.

Není tady

#45 22. 8. 2010 0:35

mariposa
♥♥♥♥♥♥-

písmenko napsal(a):

Taisha: Teď jsi to trefila, on to tak bere, že my dvě se hádáme, soupeříme a on stojí bokem a čeká, jak to dopadne. Tak (asi) logicky podporuje ji, protože ona je dospělá, hádá se na úrovni (co se děje, když tam není on, nevidí), zatímco já fracek, co se jen snaží přežít a prostě neumí hrát na dvě strany, když se bráním, tak se bráním a podle toho to i vypadá.
Já to vidím, jen se neumím bránit dospěle, prostě je mi z ní až příliš zle, soustředím se na to přežití. Jak se nezhroutit, nerozbrečet, co já vím.
Jenže jak z toho ven? Leda si zacpat uši, abych neslyšela ty její řeči.. chmm.. Snažit se je ignorovat, nereagovat? Ale to už je zase jiný problém, to je mimo.
Mám se před ním nebo i celkově pokusit hrát, že ona je cizí a prostě se tak k ní chovat? Asi. Slušně, ale vymezit hranice. Nepřipouštět si ji k tělu.

A co se jí snažit pochopit? Bylo by to pro Tebe tak moc těžké?
Pochopit, že dělá jen to co umí, ona to jinak v tuto chvíli neumí, Písmenko. Sama tím svým chováním jistě trpí, nemá sílu dělat to jinak než jak to dělá. Pochopit a neodsuzovat, že někdo se chová tak jak se chová, je velké umění. Ten kdo to umí, se stává skutečně dospělým a svobodným člověkem.

Není tady

#46 22. 8. 2010 0:36

mariposa
♥♥♥♥♥♥-

Taisha napsal(a):

Tak s ní přestaň hrát ty její hry, když to víš, a uvidíš, jaká změna nastane... smile!

Bingo! Přesně s tímhle jsem začala a výsledky jsou naprosto omračující big_smile tummenupp

Není tady

#47 22. 8. 2010 7:12

písmenko
Host

.

Upravil(a) písmenko (22. 8. 2010 19:30)

#48 22. 8. 2010 7:14

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Pismenko tak jsem tvuj pribeh precetla cely a jako pres kopirak bylo me detstvi stejny.Cely den jenom krik a nadavky jak jsem blba a tlusta.Se skoly jsem chodila v neustalem napeti co zase matka rekne na znamku kterou prinesu.Vzdy me zmlatila a tahala za vlasy a za tvare.Pamatuji si jak jsem chtela mit doma klid a zacala jsem si v zakovske prepisovat znamky, ano chvilku byl klid matka spokojena.
Kdyz na to prisel muj tridni ucitel byl s toho poprask bala jsem se to doma rict,ze za to vlastne dostanu dvojku s chovani.Ucitel k nam musel vyslat spoluzacku,aby to u nas rekla,protoze ja se strasne bala.Nasledovali nadavky a biti a pry zostuzeni cele rodiny.
Doma vecny neporadek co si ja za sve detstvi pomatuji nebylo si ani kam sednout vsude jenom hadry
.Navenek se moje matka chovala velice slusne byla to ticha a hodna zena.Jen lidi v sousedstvi vedeli co je zac,kdyz ji slyseli.Kdyz jsem presla do dob dospivani tak se to trochu uklidnilo i v dobe meho manzelstvi to docela slo,asi 2 roky jsme u nasich bydleli a moje mama se mohla pretrhnout,kdyz neco po ni muj muz chtel treba upect.
Kdyz jsem se rozvedla nastal opet teror.Porad neco videla na mych detech,bud,ze jsou usmudlane nebo zmuchlane,pritom lidi z meho sidliste se vzdycky divili co mam denne pradla poveseneho venku.Nebo maji zbytecne moc hracek.Jislo maji bud presolene nebo nedovarene.Nikdy nebylo nic v poradku.Kdyz jsem mela jit drive do prace a potrebovala jsem,aby me matka odvedla deti do skolky tak museli mit prichystane obleceni co vybrala ona.Jinak je pry odvadet nebude.
Kdyz jsem mela jit z matkou do mesta ja musela jsem se taky oblict do veci co ona urcila.
Co se tyce muzu,tak zadnyho jsem si hledat nemela,protoze by urcite mohl obtezovat mou dceru a ona me deti v dobe,kdy bych se z nekym seznamila hlidat nebude.Ja ve vsem uposlechla a zila podle jejiho prani.Kdyz zemrela muj zivot se nasmeroval jinou cestou,ze by se ze me matce urcite udelalo i spatne,jak to ona rikala.

Upravil(a) eremuruss (22. 8. 2010 7:16)

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#49 22. 8. 2010 7:18

písmenko
Host

.

Upravil(a) písmenko (22. 8. 2010 19:30)

#50 22. 8. 2010 7:24

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Tobe pismenko radim ,aby ses od rodiny ,alespon na cas odtrhla.Ja v dobe,kdy jsem nela deti ve veku asi 10 a 8 let jsem to udelala taky.Matku jsem,uz na hlidani nepotrebovala a aby me pred detma nadavala jaka jsem kra.va to jsem nepotrebovala.Asi skoro pul roku ji nevideli ani deti.Pak jsme se potkali v obchode a ona tichym hlasem se vyptavala na deti a jeste jim kazdemu koupila novy penal coz nikdy neudelala,aby jim neco koupila.Ale zabralo to vedela,ze by zustala sama.Pak se to trochu zklidnilo.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí