Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 21. 8. 2010 19:15

písmenko
Host

(psychické týrání) a co teď?

.

Upravil(a) písmenko (22. 8. 2010 19:22)

#2 21. 8. 2010 19:32

dzahila
♥♥♥♥---

Re: (psychické týrání) a co teď?

Já nevidím nic špatného na tom,když se s nimi přestaneš vídat a to bez víčitek.Chápu,že je těžké úplně odstřihnout rodinu,ale pokud se matka chová,tak jak popisuješ a samozřejmě věřím tomu,že to tak skutečně je,nečekala bych na nic.Není přeci důvod zvedat telefony a s matkou se bavit.

Není tady

#3 21. 8. 2010 19:38

písmenko
Host

.

Upravil(a) písmenko (22. 8. 2010 19:23)

#4 21. 8. 2010 19:50

Taisha
♥♥♥♥♥--
Místo: střední Morava

.

Upravil(a) Taisha (22. 2. 2015 17:13)

Poznání je jedno, ale hloupost se násobí.

Není tady

#5 21. 8. 2010 19:52

dzahila
♥♥♥♥---

Třeba až táta uvidí,že se s nima nevídáš,teprve mu dojde,co jsi se mu snažila vysvětlit a bude zase na tvé straně.Není přeci důvod,aby si se sním stýkala,až prozře,"tajně".

Není tady

#6 21. 8. 2010 20:00

Taisha
♥♥♥♥♥--

Písmenko, ty nemusíš obětovat nikoho, a hlavně nesmíš(!) obětovat sebe. Jak říkám, vykašli se na řešení otce, řeš sebe. Tvůj otec není tvé dítě a má-li tě rád, cestu k sobě si vždycky najdete. No a pokud ne - to bude JEHO volba, tak mu ji nechej. Zřejmě je otec víc spokojený s tím, co má, než si myslíš. Jinak by také sáhl po nějakém řešení, nemyslíš?

Není tady

#7 21. 8. 2010 20:02

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Web

Písmenko,
myslím, že jediné řešení problému je to, že ti to nebude vadit. Když mamka bude křičet, tak to s tebou nic neudělá, protože budeš vědět, že ten problém je v ní a budeš si věřit a znát svoji hodnotu.
K tomu bych možná zkusila nějakého odborníka, protože já měla něco podobného a trvalo mi to snad 6 let, než jsem se s tím smířila a další 2 roky, než jsem mámě odpustila a začala ji mít ráda takovou, jaká je.

Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

#8 21. 8. 2010 20:13

písmenko
Host

.

#9 21. 8. 2010 20:16

Taisha
♥♥♥♥♥--

Ano. Pokud vykročíš na cestu za sebehodnotou a zdravým sebevědomím, čeká tě v cíli nemalá odměna: poznáš, kdo jsi.
Možná se pak budeš divit, co sis kdy nechala líbit a ještě sis dělala výčitky...

Není tady

#10 21. 8. 2010 20:28

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Písmenko, změn přístup, změn sebe a nauč se mít ráda svoji matku, tohle když se ti povede, budeš vědět, že ona už tě nerozhodí.

Ale pozor mít rád neznamená, že si nechᚠubližovat a svůj život ovládat jejími cholerickými výbuchy.  Mít rád znamená pochopit, přijmout a odpustit. Tam mᚠještě spousty práce před sebou. Je to tvoje část. Pak budeš moci odmítnout kontakt s ní bez jakýchkoli sebe výčitek.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#11 21. 8. 2010 20:33

písmenko
Host

.

#12 21. 8. 2010 20:37

Vladena
♥♥♥♥♥♥-

Taisha napsal(a):

Ano. Pokud vykročíš na cestu za sebehodnotou a zdravým sebevědomím, čeká tě v cíli nemalá odměna: poznáš, kdo jsi.
Možná se pak budeš divit, co sis kdy nechala líbit a ještě sis dělala výčitky...

V prvé řadě chraň své zdraví, zdraví je to nejcennější. Pokud Tě nemocný táhne dolů, odpoutej se. Táta má též na výběr, pokud chce takto dožít- je to jeho volba. A zdravá musíš být pro sebe a svoji rodinu, takže volba je jasná!

Není tady

#13 21. 8. 2010 20:37

Taisha
♥♥♥♥♥--

Písmenko, jsou tu jiní, co umí říkat přesně ty správné věci, jen počkej, až si tvé vlákno přečtou a odpoví ti. Mluvím jen o svých zkušenostech,... smile

Pokud tvůj otec tak obrátil, nejspíš něco přehodnotil nebo se pro něj něco náhle změnilo, ale TOHLE vážně nemᚠřešit ty.
Jinak - chodíš si vylévat stesky za svým otcem - proč za ním, když původcem je máti? Co sebrat síly a místo jemu to naservírovat své mámě?

Není tady

#14 21. 8. 2010 20:45

Taisha
♥♥♥♥♥--

Písmenko, začni nejdřív makat na změnách ve svém životě a na sobě, a ono i to "mít ráda mámu" přijde, by ti to přijde teď absurdní. Nezabývala bych se koncem a cílem, když stojíš na startovní čáře... lol.
Nikdo nemluví o tom, že ji pustíš do života a nechᚠsi z něj zase dělat rodeo...
Vymez se, urči hranice a mysli v první řadě sama na sebe a své spokojené pocity. Nevzít telefon, nepřijít na návštěvu či odejít z ní, když tě máti začne štvát, je přesně o tom mít se zdravě ráda. Nemusíš si nechat NIC líbit, když ti to nedělá dobře...

Není tady

#15 21. 8. 2010 20:46

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

JO a dokud to budeš takhle cítit... jsi v kruhu, víš kdyby na tebe byla jakákoli, dala ti to nejcennější co máš, život. A jinou matku nemáš. Pokud ji nepřijmeš , je dost možné, že s tím budeš mít doživotní potíže, zdravotní, vztahové atd. Matka je naší součástí. Každý máme matku s chybami. A každý se s ní vyrovnáváme po svém a jak nejlépe umíme. U mě to byl její ukázkový vzorec oběti. Taky jsem ho jela. taky jsem byla obět, ale jiná, v jiné kvalitě s jinými projevy.  Trvalo mi hodně dlouho, než jsem pochopila , že jsem vlastně stejná jako ona a že i ona mě svým hcováním hodně naučila. Že spoustu věcí od ní umím, akorát je nedělám, protože nechci být jako ona. Přitom se od ní můžu učit, i to dobré. Víš, když jsem ji popírala, když jsem s ní bojovala uvnitř své duše, svazovalo mě to až neskutečně.  Zní to divně vid? Jsem stejná jako ona, ale nemusím dělat stejné věci, chyby , omyly jako ona... wink

ALe proč to píšu. Hlavní věcí je, že ty nemusíš žít podle jejích představ. Napiš si, pro větší důraz, jak si představuješ další pokračování  styků s mámou. Jak to ted jsi schopná mít a zvládat. A pak  se o tu svoji část snaž. Nemusíš nikomu nic vysvětlovat a zdůvodnovat. Prosstě ted to mᚠtakhle, že ji nechceš vidět a takhle to potřebuješ. COž neznamená, že tvoje rozhodnutí se nemohou měnit. mohou. Až na to budeš mít chut, sílu a odvahu. Zkus se vymezit, od puberty jsi už hodně dlouho, za zády mᚠpartnera, tak to kopnečně zkus, vymezit se, kam až tvá máma "může". Kam až chceš aby mohla...

Upravil(a) PavlaH (21. 8. 2010 20:50)

Není tady

#16 21. 8. 2010 20:50

písmenko
Host

.

Upravil(a) písmenko (22. 8. 2010 19:24)

#17 21. 8. 2010 20:55

písmenko
Host

.

Upravil(a) písmenko (22. 8. 2010 19:25)

#18 21. 8. 2010 20:57

písmenko
Host

.

#19 21. 8. 2010 20:58

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

písmenko - měla jsem to kdysi stejně , včetně otázek, proč mi to dělá? Ona si v tom asi libuje? A to střídavě v různých obdobích k oběma rodičům. Nestýkat se ti pomůže, ale vyřešit všechny otazníky kolem tvého vztahu s mámou i tátou, to můžeš ze své strany jen ty sama a kdykoli.
Nemusíš dělat to, co nechceš, ostatní se přizpůsobí wink

Ono to nebude o té síle vůle... fakt. Zkus si prosím tě rodinné konstelace, kinezku, poradu v poradně pro mezilidské vztahy u psychologa. Možná potřebuješ někoho, kdo tě tímhle může a pomůže provést.

Upravil(a) PavlaH (21. 8. 2010 20:59)

Není tady

#20 21. 8. 2010 21:05

písmenko
Host

.

#21 21. 8. 2010 21:05

Taisha
♥♥♥♥♥--

Tak prima, otci ses to pokusila vysvětlit, jak jsi nejlépe dokázala, a nyní to už není tvá věc, jak s tím on naloží.
On má taky své máslo na hlavě, nemysli...

Pořád hledᚠpodporu a uznání z venku, ale to ti nikdo nedá, to bys měla najít v sobě sama uvnitř. A to je přesně o té sebedůvěře a sebepoznání.
Hele a já jsem taky nenašla odvahu přednést mámě (samozřejmě slušnými slovy), čím mě štve a štvala, že nikdy matkou nebyla a prakticky vždy jen sebestředně řešila své krize, pocházející z její vlastní nízké sebehodnoty. A není nic jednoduššího, než si pak zchladit žáhu na těch nejbližších, viď?
Proto říkám - řeš sebe, ji nechej v její kaši, co si navařila a vaří dál.
Uvidíš, jak se budeš cítit víc a víc skvěle, když se vymaníš z těch svazujících rodinných pout, a konečně začneš jednat na vlastní pěst a za sebe, jak to cítíš TY...
Dospělost nevzniká automaticky úderem 18tého roku,...

Není tady

#22 21. 8. 2010 21:05

tříska
♥♥♥♥---
Místo: jižní Morava

Když jeden rodič zjistí, že ten druhý se k dětem chová nepřiměřeně (křičí moc nahlas, jedná tvrdě), asi by bylo správné, aby situaci řešil. Nepomůže-li klidný věcný rozhovor, měla by se taková věc vynést z rodiny ven - k psychologovi, k rodinnému poradci, ve vážnějších případech je ospravedlnitelné požádat i soud, aby rozhodl, zda je takové a takové chování partnera vůči dětem ještě akceptovatelné. - Když se to totiž neřeší a nevyřeší, následky mohou být těžké, přetěžké.
Je velmi zlé, když se nenormální chování nevynese ven, když se uzavře uvnitř v rodině a stane se z něho rodinné tajemství. - Není nic nebezpečnějšího dětské duši, než takové zlověstné rodinné tajemství................

A nejen dětské duši. Taková tajemství ničí i duši partnera. Milujícího partnera.
Pro takového člověka se totiž tato neřešená situace stává velkým a přetěžkým problémem.................

Může vůbec milující partner (rodič) mlčet z lásky? - Je to vůbec ještě milující člověk (rodič)?
Vždy co je to za lásku, když je to láska selektivní?! - Když kvůli lásce k dospělému člověku někdo dopustí, aby trpělo jeho(jejich) dítě(děti) ???
kapitulation

Tví rodiče toho neřešili a nevyřešili dost. Tys to přežila, relativně ve zdraví. Ale jen relativně.
Tvá duše je dost těžce poškozena. Může se uzdravit, ale potřebuje žít ve spořádaných, normálních vztazích.
V takových, kde nikdo nepředvídatelně neřve, nehysterčí, nevyčítá.

Osamostatnění se, není žádná vinou. Je to terapie. Léčba. Nutnost.  stolt

Není tady

#23 21. 8. 2010 21:12

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

Písmenko, at už je za tvou mámou cokoli, porucha osobnosti a nebo jen temperament, je to její. tobě nepřísluší si to nálepkovat a zančit. Ano, možná bys ráda styk s tátou, ale jak píše Taisha, co jsi mohla, to jsi udělala a víc s tím neuděláš. On má taky právo s tím tvým postojem naložit, jak on umí. Uvědom si, že táta celý život před problémy utíkal, nebo se schovával. Myslíš si, že ted bude schopen jiného jednání? tipuju , že ne. Pro "klid" v rodině, promluví s tebou, ale řešit nic nebude.

Tedy opět jsme u stejného poznání, pomocnou ruku najdeš na konci tvé paže. Zkus si přečíst 4 dohody Miguela Ruíze. Zkus tam najít něco pro sebe, nějaký odrazový můstek a pak ty věci , co jsem ti psala...

Není tady

#24 21. 8. 2010 21:16

písmenko
Host

.

Upravil(a) písmenko (22. 8. 2010 19:26)

#25 21. 8. 2010 21:17

agewa
♥♥♥♥♥♥-

písmenko napsal(a):

PavlaH: Chápu, jak to myslíš. Ale není to dost nefér - za to všechno jí mít ještě ráda? Já mám zničené dětství, de fakto jsem nikdy neměla matku - a za to se s ní mám ještě skamarádit a pustit jí do svého života?Já vím, že to zní sobecky a nedospěle.. ale prostě to tak cítím.

nic z toho nemusíš. NEMUS͊.
ano, dala ti život a vychovala tě. za to bys jí měla být vděčná a ctít jí. ale nic víc. i tohle je hrozně hodně. pokud to sama pro sebe dokážeš, bude ti líp.
a doporučuji rodiné konstelace, mě právě s tímto problémem hodně pomohli.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí