29. ledna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 29. ledna : Poslední šance pro přezrálé banány? Upečte z nich lahodnou buchtu 6. prosince : Je vám čtyřicet a už řešíte menopauzu? Co je příčinou předčasného nástupu, vysvětluje gynekolog |
|
|
mě totiž asi bolí, nebo nevim, jestli uplně bolí když začínám a končim čůrání, jinak celkem v pohodě, občas když dýl stojim, tak mam takový tlak na spodek, ale jizva po šití to neni, ta už mě skoro nebolí, tak si s tim lámu hlavu, jestli to nechat, nebo utíkat k doktorovi.. vás to přechází? možná mam něco uplně jinýho, ale žádnej zánět to neni a začalo mi to asi před dvěma dny teprve, žádný svědění, žádnej výtok, jen nepříjemný pocit.
o porodný se musí žádat osobně.
Upravil(a) cieska (11. 8. 2010 19:09)
Není tady
Karal když budeš mít vyplněný formulář, podepsaný a všechny náležitosti, tak může podat žádost i manžel.
Ale lepší je aby sis tam zajela ty osobně, paní ti pomůže vyplnit formulář, ofotí si RL a je hotovo.
Upravil(a) oskárka25 (11. 8. 2010 19:22)
Není tady
tady můžete vyplnit a vytisknout formuláře super věc http://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/wel … vky.Zadost
Upravil(a) oliii (11. 8. 2010 19:26)
Není tady
Karal, u nas zadal manzel, staci Tvuj podpis a manzel musi predlozit Tvoji obcanku,takze nemusis osobne,ale nesmi se zapomenout na tu obcanku a podpis na zadosti.
Není tady
Ahoj holky, koukám, že už máme nový chlívek :-)
Jela jsem za synkem a rodiči na chalupu na 2 dny, včera jsem tam odpočívala a dá se říci návštěvu prospala: celé odpoledne no a dnes jsme jeli do Radvánovic u Turnova do šťastné země, tam je spousta prolézaček a atrakcí (ze dřeva) pro děti a sochy ze slámy.
Sakuro, můj první synek se chtěl kojit skoro pořád, když byl vzhůru a teď se Anička nechce kojit pořád, neboj, když Ti šlo kojení s Ryu, půjde i teď, jen mysli pozitivně a moc se nestresuj, stres není dobrý na kojení.
Ciesko, ten tlak na spodek: Mě řekli na kontrole po šestinedělí, že mám cvičit, jelikož mi tam cosi mírně sestupuje, no vygooglila jsem si o tom vše a docela se děsím, že jestli s tím něco neudělám, tak mi ke stáru hrozí inkontinence a sestup dělohy a operace, prostě samé "lepší" věci, takže cvičím a když už něco tahám, tak myslím na to, ať mám zaťaté svěrače, aby mi nic nesestupovalo ještě víc. No jak jsem slyšela mluvit starší ženské ve vesnici, tzv. "vybraná" ve spodku, jak oni říkají, je snad každá druhá, asi kvůli tomu sestupu dělohy, radši jsem se jich neptala... No nechci tak dopadnout, tak cvičím i při kojení. Ten pokles se projevuje tím tlakem ve spodku taky. No ty jsi rodila nedávno, tak ten tlak třeba může být jen tím, že se děloha vrací do původní velikosti. Cvičením nic nezkazíš.
Není tady
Ciesko, mně to minule taky říkali, cvičit jsem poctivě vydržela jen v nemocnici, ale důležitý je i se moc nenamáhat- myslím netahat nic těžkýho apod. Kamarádka si to podělala na bowlingu, řekli jí, že po dalším porodu musí na operaci "spodku".
Jinak u nás nic nového - zatím držím vcelku záda, třísla bolí, břicho tlačí... Kája mě nenechává spát... Vlastně včera nevolnost - hrozná, tak doufám, že je to výjimečné.
Není tady
Holky k tomu cvičení po porodu- nejlepší jsou Kegelovy cviky. Mně doktor narovinu řekl, že to mám vevnitř hodně povolené a jestli nechci mít k stáru dělohu mezi kolenama, tak je mám poctivě cvičit.
Najdete je v pohodě na netu.
Není tady
Nazdárek maminy, já nějak nemám čas, nic nestíhám. Uvařila jsem Lucince přesnídávku z letních jablek, je moc dobrá, tak uvařím ještě jednu dávku a přidám do toho zamražené jahody ze zahrádky.
Taky dnes hodně peru, má zase přijít škaredé počasí, tak abych měla vše hotové. Taky dnes generálkuju kočárek. Jedeme v sobotu na svatbu, tak Lucinka bude očumovaná ze všech stran, tak to chci mít vše tip, ťop.
Já jsem tak měsíc po porodu trpěla mírným únikem moči, už se to naštěstí srovnalo. Moc necvičím, u Kuby jsem cvičila víc, teď posiluju jen na WC a to tak, že se snažím přerušovaně čůrat.
Není tady
Jo a včera měla Lucka stoličku asi po 5 dnech - stálo to zato! To by nepobraly ani 4 papírový plíny natož ta jedna hadrová co měla mezi nožkama. Obrovská nálož, ale jsem ráda, byla pak taková celá spokojená.
Není tady
Oskarko,tak to my kakame kazdy den vzdy po predvecernim kojeni v sest a pak pred koupanim. Uz to takto mame cca tyden, si rikam,ze to dite je jako natazeny budicek.
Jinak noci jsou pohodove,kdyz nejim pres den moc sladkeho a krome Baby Calmu na noc mazeme jeste pupicek olejickem,to si pak krasne u kojeni v noci ulevi a spinka tak ukazkove jako dnes,hodne nam take pomaha,kdyz ho ne hned po kojeni,ale kdyz se v noci vzbudi treba po 2 hodinach a prso nechce dat na brisko a to spi spokojene dalsi cca 2 az 3 hodiny, zacal si prodluzovat i druhe spani, dnes jsme uz kojili az v sest misto v pet. A to si rano jen cucne, nejvic se opravdu naji v te pul druhe, to vypije obe prsa dodna.
Ale to je tim,ze vecer uz moc mlicka pred spanim neni a je i hodne unaveny,takze brzy usne a nevytahne toho tolik, no snad se to casem upravi.
Není tady
Olii, pokud by jsi mela malo mlicka,tak by byla Magdalenka uplakana a nespokojena a to neni,takze bud v pohode. Plati jednou zlate pravidlo a mam ho odzkousene, pokud chces opravdu kojit,tak kojit budes,ono to bude cim dal narocnejsi,az zacne ditko vnimat,tak kojeni bude teprve umeni,ale nechci strasit, az to prijde tak to budeme resit,ted je to zbytecne a mohlo by to zbytecne nervovat, vse se da zvladnout,ver mi. Ja cekam na to,co prislo s prvnim povinnym ockovanim, si rikam,ze treba me to tentokrat mine,kdyz jsem si to minule musela vytrpet.
Není tady
oliii napsal(a):
holky co jste měli vyrážku u mimiska včera se nám udělala na líčkách co vám na to zabralo ?
ahoj oliii já dostala radu potírat černým čajem a mudr mě nabídla Sudocrem. Dostala jsem vzorek zdarma a myslím, že to docela zabralo
Jinak zdravím všechny maminy i mimča a taky maminy čekatelky. Myslím, že má Meg ty narozeniny takže Vše Nejlepšíííííí
Nás hroooozně trápí prdíky, hlavně Vojtu...už fakt nevím co s ním. Vyzkoušela jsem kde co a včera jsem ho hodinu chovala a nosila než usnul
Není tady
Blavi, nam pomohlo spani na brisku,proste kdyz se zacne mordovat a vzdychat a nemuze si ulevit,dam ho na brisko, krasne usne a kdyz se probudi a beru ho na kojeni,tak se uzasne vyprdakuje a je naprosto spokojeny, ja vim,ze se rika,ze na brisko se deti nesmi davat,ale my jsme na brisku vyrostli a jsme tady,takze to neresim, ditko muze prestat dychat v jakekoliv poloze,takze pokud to neni primo po kojeni,kdy si muze ublinknout a nahodou to vdechnout,tak to neresim. Jinak to tak resi i Adrianka.
Není tady
Ahojky, přeji hodně štěstí do nového domečku a posledním těhulkám ať už to mají brzy za sebou a maminkám hodná miminka
Už tolikrát jsem dočetla, chtěla napsat, ale vždy jsem byla odvolána Hm, tak zas letím, snad později
Není tady
Slniečko napsal(a):
Blavi, nam pomohlo spani na brisku,proste kdyz se zacne mordovat a vzdychat a nemuze si ulevit,dam ho na brisko, krasne usne a kdyz se probudi a beru ho na kojeni,tak se uzasne vyprdakuje a je naprosto spokojeny, ja vim,ze se rika,ze na brisko se deti nesmi davat,ale my jsme na brisku vyrostli a jsme tady,takze to neresim, ditko muze prestat dychat v jakekoliv poloze,takze pokud to neni primo po kojeni,kdy si muze ublinknout a nahodou to vdechnout,tak to neresim. Jinak to tak resi i Adrianka.
spadl mě net tak reaguji až teď, to už jsem taky zkoušela, ale nepomáhá
Není tady
Holky, takova filozoficka otazka..jak koukate na takove ty hracky typu Lamaze? Pamatuju matne s Honyou, ze se nam par kousku seslo a patrily k tem oblibenym..ted nemam nic, ale na kupovani mi prijdou hodne drahe :-(
Není tady
Blavi, s mit jen holcicku tak pohoda :-)) to starsi yvire me vysava energii jak upir..on je hodnej, pomaha, stara se, ale pusu celz den nezavre a porad neco vymysli :-))) tesim se ay se bude moc trochu vzradit ve skolce :-))
Není tady
Karal napsal(a):
Holky, takova filozoficka otazka..jak koukate na takove ty hracky typu Lamaze? Pamatuju matne s Honyou, ze se nam par kousku seslo a patrily k tem oblibenym..ted nemam nic, ale na kupovani mi prijdou hodne drahe :-(
můžu-li se vyjádřit tak moje máma každému koupila jednu od Lamaze (každému jinou) a sice jim to bylo šumák, ale myslím, že teď už si jí víc prohlížejí, líbí se jim ty syté barvy a taky jim různé části tak zvláštně "křupou" takže mám z toho dojem, že se jim líbí. Na kočárek jsem jim pořídila od nattou a ty zas hezky pískají (občas jim je pověsím na cestovní postýlku v obýváku a taky se jim líbí když s nima klepu a ono to píská)
Ale myslím, že je jim jedno jestli je to Lamaze, Nattou nebo made in china apod.
Není tady