Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#1 31. 7. 2010 17:00

Rybička
♥♥♥♥♥--

Svatba na horské louce

Ahoj. Možná to tady někde je, ale nenašla jsem a upřímně se mi tím vším tady nechce prokousávat. Chci se zeptat, jestli někdo z Vás měl nebo bude mít svatbu na nějaké horské louce nebo horské chatě. Prostě venku, kolem hory, příroda, nic načančanýho...

Není tady

#2 1. 8. 2010 21:40

Blossom
Host

Re: Svatba na horské louce

Rybička napsal(a):

Ahoj. Možná to tady někde je, ale nenašla jsem a upřímně se mi tím vším tady nechce prokousávat. Chci se zeptat, jestli někdo z Vás měl nebo bude mít svatbu na nějaké horské louce nebo horské chatě. Prostě venku, kolem hory, příroda, nic načančanýho...

Zažila jsem 2 takové svatby - vždy jako host, nikoli nevěsta.
A upřímně říkám, že mě tento způsob nenadchl. Jednak je člověk závislý hodně na počasí - i když po oba případy počasí vyšlo.
Ale hlavně - mě takováto svatba připadala málo slavnostní. Když svatebčani přišli, přítomní kolem nich udělali velký kruh. Jenomže mezi přítomnými byly pochopitelně i rodiny s malými dětmi, ty měly tendenci pobíhat kolem a hrát si dál (nechápaly, proč právě teď by měly být na louce venku chvíli zticha). Taktéž psi - několik svatebčanů tam mělo i své pejsky, kteří na sebe různě vrčeli a poštěkávali i během obřadu. A mnozí z kruhu svatebčanů se polohlasně bavili i při obřadu samotném. Do toho se z blízké vesnice ozývala motorová pila nebo cirkulárka. Prostě spíš taková zahradní neformální párty, kde se všichni pořád mezi sebou baví, jen kdesi uprostřed se zrovna 2 lidi  oddali..... hmm

Můj dojem z toho - divný. Já dávám přednost klasice - někajé obřadní síni uvnitř. Tam všichni sedí, jak přijde oddávající, tak je klid a všichni se soustředí na obřad. A i vybraná hudba tu sílu okamžiku umocňuje. Mě se svatby venku nelíbily, ale je to věc vkusu a názoru každého.

#3 5. 8. 2010 21:52

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Nie, ale bola som na takej. Bola dohodnutá so starostom najbližšej obce a kvôli nemu - a úradníčke - tam bol povinný taký ten menší biely stan, na ktorom boli nejaké insígnie úradu. Inak paráda, slnko, seno, jahody... tongue Dokonca aj počasie celkom vyšlo.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#4 26. 8. 2010 19:45

Bublina
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha

My měli venku na louce.Nejdřív jsme tam museli vzít pána z úřadu,aby nám to schválil a platili jsme 1.000 jako,že nemáme svatbu na svém okrsku.Když byla svatba tak jsme pro odávajícího a druhýho pána přijeli a pak jsme je zas odvezli:-)
JO a byla tam bříza a na tu museli přibít státní znak prej tam musí bejt.
Všichni jsme byli spokojení atmosféra uvolněná fakt paráda.Mezi 4 stěny by nás nikdo nedostal.

Upravil(a) Bublina (26. 8. 2010 19:48)

Není tady

#5 29. 8. 2010 14:03

Rybička
♥♥♥♥♥--

Bublina napsal(a):

My měli venku na louce...

Jů. smile A kde jste tu svatbu měli, jestli se můžu zeptat? To jsem nevěděla, s tím znakem. To je sranda. smile To budu muset hledat louku se stromem. smile

Není tady

#6 30. 8. 2010 14:12

Bublina
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha

Rybička napsal(a):

Bublina napsal(a):

My měli venku na louce...

Jů. smile A kde jste tu svatbu měli, jestli se můžu zeptat? To jsem nevěděla, s tím znakem. To je sranda. smile To budu muset hledat louku se stromem. smile

Poslala sem Ti SZ

Není tady

#7 31. 8. 2010 8:30

amely
♥♥♥♥♥--

Několik známých zvolilo svatbu v malém kostelíku nebo kapličce na opuštěném místě. Třeba někde na kopci v přírodě. Mně se to zdá hezký nápad. je tam ta příroda a ještě i ten kostelík.

Není tady

#8 16. 9. 2010 14:23

havoc
♥♥-----

Nevím jak je to od tebe daleko, ale například Lipník nad Bečvou - oddává na střešní zahradě, v zámeckém parku nebo na hradě Helfštýně.

Není tady

#9 19. 1. 2012 18:36

Rybička
♥♥♥♥♥--

Jen se chci podělit o zkušenost - nakonec jsme měli svatbu před jednou horskou chatou v Peci pod Sněžkou a byla to krása. Nebyla to sice louka v pravém smyslu, spíš posekaný trávník (tím lépe pro svatebčanky v lodičkách), ale bylo to na kopci, kolem lesy, čerstvý vzduch a i ta louka byla vedle nás... V záloze byly skládací přenosné stany, kdyby pršelo. Ale počasí vyšlo. smile
Měli jsme i nahranou hudbu, chtělo to jen delší kabel z chaty a trochu větší reproduktory. smile Při obřadu bylo ticho, žádné cirkulárky ani pobíhající a štěkající psi. Měli jsme tam několik židlí, aby rodiče, babičky a potřební nemuseli dlouho stát. Oddávající stál pod bílým altánkem, který měli zrovna v akci v Bauhausu a vypadal luxusně (teď poslouží na zahradě). Takže takový trochu kompromis, aby to nebylo úplně "na divoko v přírodě", což byl prvotní plán, ale aby to pořád bylo venku a na horách. smile

Upravil(a) Rybička (19. 1. 2012 18:47)

Není tady

#10 6. 2. 2012 13:25

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

Tak proti gustu žádný dišputát,jak se praví;já bych z té louky moc nadšená nebyla - už jen když vzpomenu svého syna alergika,tak se musím smát,když si vzpomenu na jeho grimasu při vyslovení pojmu jako je rozkvetlá louka-on a jemu podobní by tam byli chudáci.
Kdosi tady taky zminoval kostelík na kopci - no zvláště pro ty méně či špatně pohyblivé by to určitě byla nezapomenutelná akce,pokud by se jim výstup podařilo přežít nebo by to znamenalo zajistit ještě SUVéčka na jejich dovoz+odvoz?
No a pokud se chytne doba veder,tak stát či sedět třeba půl hodiny na přímém slkunci,tak to pro spoustu lidí není nic příjemného.A jak tam fungují dámy ve svých střevíčkách?-kolik kotníků je obětováno?yikes
O akustice,slavnostním okamžiku nemluvě.Takže za mně ne,pokud si někdo na přírodu potrpí za každou cenu,tak jako takovou posvatební párty bych to brala,ne ovšem pro hl.obřad.

Upravil(a) Jaku (6. 2. 2012 13:27)

Není tady

#11 9. 2. 2012 3:05

Rybička
♥♥♥♥♥--

No jak jsem psala, rozkvetlá louka to nebyla (i když je pravda, že v původní představě figurovala). Hosté přijeli až před chatu autem a těch pár metrů po sestřiženém trávníku před chatou nemělo vliv ani na kotníky dam s podpatky. I když si ani nejsem jistá, jestli tam nějaká dáma na jehlách vůbec byla, protože všichni věděli, kde se obřad bude konat. Bylo tam dost židliček pro ty, kteří by nemohli těch pár minut postát. Vedro nebylo, byli jsme na horách a byl konec srpna. Naopak bylo příjemně akorát. S akustikou nebyl problém, slavnostní okamžik byl dost slavnostní, víc než někde na zámku, kde čeká za dveřma dalších pět nevěst.  smile Měli jsme štěstí, moc se nám to líbilo, svatebčani byli nadšení. Asi máme štěstí, že máme kolem sebe podobně založené pohodové lidi. smile

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí