Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 20. 7. 2010 21:50

Megg
♥♥♥♥♥♥-

Bezdůvodný pláč

Zkušené mamky prosím poraďte godlike godlike
Dcerka, 3roky a 4 měsíce, začala úplně bezdůvodně plakat a přejde to až do nezvladatelného pláče, kdy nepomůže vůbec nic. dám příklad: jdeme třeba do města a já se jí zeptám, jestli chce zmrzlinu, ona že ne, tak jí řeknu že ne a ona hned že zase jo, tak jí chci koupit a že ji nechce a už začne bulet, nejsem nijak extra vzteklá nebo histerická, ale tak se jí rázně zeptám jestli chce nebo ne a už je zle, začne bulet a trvá to třeba hodinu a není k zastavení, to samé je doma třeba s pitím, jídlem a vším možným a to nemluvím o tom, když má jít spát, to stojí v koutku a nehnu s tí ani omylem... jsem z toho už fakt zoufalá, všichni říkají že je to období ale když je to třeba 5x za den tak se to už nedá zvládnout v klidu. Když se jí zeptám proč pláče když nemá důvod tak řekne že neví...
Trvá to asi měsíc od té doby co chodím do práce, hlídají ji přes den naši, je na ně zvyklá od malička, bydlí s námi v jednom domě a jim to neudělala ještě ani jednou a já si odpoledne po práci užívám, dělá to i supermario, jsme už fakt zouvalí. Říkala jsem si že je třeba unavená, stává se to většinou navečer, ale není to pravidlem.
Spinkává pěkně, ráno do7hod, v poledne 2hod a večer jde teda v 9 ale to do 10bojujeme...
Prosím moc moc moc nemáte s tím někdo zkušenost??
Děkuji za všechny odpovědi.

Není tady

#2 20. 7. 2010 22:27

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Re: Bezdůvodný pláč

Prostě  si musí zvyknout na velkou změnu že máma není po ruce, zkouší s tebou cvičit a ty se zatím necháš, netrpíš náhodou výčitkami, že s ní nejsi? Jen pátrám po důvodech...

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#3 20. 7. 2010 22:53

Anineta
♥------
Místo: Most

Jo, porozumět dětské dušičce je někdy těžké, ale vždy má vše své pozadí....

Upravil(a) Anineta (20. 7. 2010 22:54)

Není tady

#4 21. 7. 2010 10:01

Megg
♥♥♥♥♥♥-

PavlaH napsal(a):

Prostě  si musí zvyknout na velkou změnu že máma není po ruce, zkouší s tebou cvičit a ty se zatím necháš, netrpíš náhodou výčitkami, že s ní nejsi? Jen pátrám po důvodech...

To víš že trpím, ale co můžu dělat? Do práce chodit musím, malá půjde od září do školky, tak snad už se to pak všechno sklidní. Každý mi říká že to mám nechat být, že takhle do patnácti řvat nebude... Když je dopoledne s našima tak je zlatá, opravdu hodná holčička, hraje si sama, chodí na procházky s dědou, po obědě jde krásně spát... prostě ideální, mamka si to chválí jak je strašně hodná, ale jakmile je odpoledne se mnou nebo s takou tak je to fakt děs a nezabírá nic...

Není tady

#5 21. 7. 2010 10:02

Megg
♥♥♥♥♥♥-

Anineta napsal(a):

Jo, porozumět dětské dušičce je někdy těžké, ale vždy má vše své pozadí....

Ani to moc nechápu, myslíš že může být chyba třeba ve mně ?

Není tady

#6 21. 7. 2010 11:57

Lucka 1
♥♥♥♥♥♥♥

Ahoj Megg hjarta jé to je mi líto,že Terezka takhle "zlobí" ...já neporadím,ale kdybyste na nás měli náladu písni na maila a můžeme dát spicha,moc ráda bych vás viděla kočky...já mám času fůru,takže záleží na vás pussa

Není tady

#7 21. 7. 2010 13:00

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Megg - ty jsi dospělá, je tedy na tobě pomoci dcerce ten přechod zvládnout. Velmi pravděpodobně to bude jen krátké období. Nejt잚í bude začít si toho pláče nevšímat, brát to stejně automaticky jako chůzi a nebo úsměv. Je to výraz dušičky, že je ráda s tebou, že nechápe, proč ji opoušítš. Zvykne si, že máma tu je a zase se vrátí, můžeš s ní  tom zkusit mluvit přes pohádku o holčičce, která mamince plakala, protože byla bez ní. Snad zvládneš vymyslet něco, co by odpovídalo vašim konkrétním podmínkám.  Zvládneš to , ty i dcera, vymizí to, jen je třeba, abyste chvilku byly statečné obě.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#8 21. 7. 2010 13:53

javena
♥♥♥♥♥♥-

Přikláním se k tomu, že jde o reakci na změnu poměrů doma - maminka pracuje...
Taky jsem si s dcerkou užila a fakt je, že už neřve a skončilo to dřív než v 15-ti. tongue I když na změny reaguje stále - teď už jinak.

Není tady

#9 21. 7. 2010 14:27

Megg
♥♥♥♥♥♥-

Luci ozvu se, sejdem se zase v Hypernově na kafíčku, ju? A možná budeš i svědkem toho, o čem tady píšu,  je to opravdu několikrát na denním pořádku.
A děkuji moc všem, snad něco vymyslíme pussa

Upravil(a) Megg (21. 7. 2010 14:28)

Není tady

#10 21. 7. 2010 21:41

Ilonka 61
♥♥-----

Moje vnučka je s náma taky hodná ani nemukne a tatou taky ,ale jak se objeví maminka tak knourá a vymýšly si.Je ji 5.Ale jak píši ostatní chce to vydržet vím podle vnučky,že má každých půl roku nějaký svůj zvyk a vždycky to odezní.Myslím si ,ale až půjde do školky tak to bude ze začátku těžké.

Upravil(a) Ilonka 61 (21. 7. 2010 21:43)

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí