Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 20. 7. 2010 18:43

butterfly
♥♥-----
Registrovaný: 20. 7. 2010
Příspěvky: 79

Příprava na státnice a strach z nich...

Dobrý den všem,

v září jdu ke státnicím a mám z nich docela velké obavy... Studuji obor angličtinu a němčinu a máme celkem 140 otázek. Od začátku července jsem začala se čtením okruhů a otázek, abych věděla, na co se mám v budoucnu zaměřit víc...nebo co mi bude dělat problém...Celý srpen bych se pak chtěla učit "celé dny", jen se bojím, aby to stačilo...státnicové termíny jsou od 1. - 9. září...jak dlouho jste se učili vy na státnice? A kolik hodin denně? Bojím se, abych tu přípravu nejak nepodcenila...děkuji za odpovědi.

Motýlek

Není tady

 

#2 20. 7. 2010 18:52

majkafa
Host

Re: Příprava na státnice a strach z nich...

3 týdny. Do té doby jsem měla poslední zkouškové a psala diplomku. Byla jsem v té době těhotná a bylo mi zle, často jsem zvracela. V jeden den jsem měla státnici ze 4 předmětů a obhajobu diplomky.
Žádné strachy. Zvládneš to. Mᚠspoustu času a jistě umíš, dyk jsi studovala.

Upravil(a) majkafa (20. 7. 2010 18:53)

 

#3 20. 7. 2010 18:57

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Příprava na státnice a strach z nich...

majkafa napsal(a):

3 týdny. Do té doby jsem měla poslední zkouškové a psala diplomku. Byla jsem v té době těhotná a bylo mi zle, často jsem zvracela. V jeden den jsem měla státnici ze 4 předmětů a obhajobu diplomky.
Žádné strachy. Zvládneš to. Mᚠspoustu času a jistě umíš, dyk jsi studovala.

Taky asi tři týdny, nebyla jsem těhotná, ale bylo mi blbě pokaždé co jsem si k učení sedla usch.  A rovněž jsem měla všechny 4 předměty a obhahobu diplomky v jeden den.

Není tady

 

#4 20. 7. 2010 19:03

misha88
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 15639

Re: Příprava na státnice a strach z nich...

.

Upravil(a) misha88 (30. 3. 2011 9:05)


http://lbyf.lilypie.com/jGYVp1.png

https://lb4f.lilypie.com/wxkxp2.png

https://lbdf.lilypie.com/V2Y7p2.png

Není tady

 

#5 20. 7. 2010 19:07

butterfly
♥♥-----
Registrovaný: 20. 7. 2010
Příspěvky: 79

Re: Příprava na státnice a strach z nich...

Děkuju všem za odpovědi a podporu...já mám předmětů 6 a obhajobu bakalářky...ale na druhou stranu mi přijde učit se dele nez mesic "intenzivne" nezvladnutelne...

Majkafa - Jinak Tě opravdu obdivuji, že jsi bala těhulka a zvládala to, to já nejsem tehulka a špatně mi z toho učení je taky někdy;-)

Není tady

 

#6 20. 7. 2010 19:09

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Příprava na státnice a strach z nich...

butterfly napsal(a):

Děkuju všem za odpovědi a podporu...já mám předmětů 6 a obhajobu bakalářky...ale na druhou stranu mi přijde učit se dele nez mesic "intenzivne" nezvladnutelne...

Majkafa - Jinak Tě opravdu obdivuji, že jsi bala těhulka a zvládala to, to já nejsem tehulka a špatně mi z toho učení je taky někdy;-)

Moje kolegyně měla státnice 31.5. a 1.6. termín porodu, oboje zvládla na 1.

Není tady

 

#7 20. 7. 2010 19:09

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Příprava na státnice a strach z nich...

to záleží taky na tom, jestli jsi zvyklá učit se celý dni..ono to moc nejde v tom vedru..sice se neučim na státnice,ale ve čt mám zkoušku,ke které je 230 otázek a poslední dva týdny sem se skoro nic nenaučila,jak se mi vařil mozek...nešlo prostě zapnout na celý den, takže být tebou začla bych už teď a učit se třeba brzo ráno,nebo v noci,jak ti vyhovuje víc,když není umrtvující hic a já teda aspoň udělám nejvíc od 4 ráno cca do devíti,kdy je venku svěží vzduch. a mᚠna to moře času,klid

Není tady

 

#8 20. 7. 2010 19:13

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Příprava na státnice a strach z nich...

butterfly..je to zvládnutelné..člověk vydrží hodně..já nad učením sedím od půlky května..a víceméně nonstop se učím..je teda fakt, že teď už to psychicky nedávám a mozek stávkuje čím dál víc.
ale spolubydla se učila na státnice cca tři týdny a většina známých taky tak.

Není tady

 

#9 20. 7. 2010 19:14

butterfly
♥♥-----
Registrovaný: 20. 7. 2010
Příspěvky: 79

Re: Příprava na státnice a strach z nich...

mirka.. napsal(a):

butterfly..je to zvládnutelné..člověk vydrží hodně..já nad učením sedím od půlky května..a víceméně nonstop se učím..je teda fakt, že teď už to psychicky nedávám a mozek stávkuje čím dál víc.
ale spolubydla se učila na státnice cca tři týdny a většina známých taky tak.

A kdy mᚠstátnice? A jaký obor, jestli se můžu zeptat?

Není tady

 

#10 20. 7. 2010 19:16

butterfly
♥♥-----
Registrovaný: 20. 7. 2010
Příspěvky: 79

Re: Příprava na státnice a strach z nich...

mirka.. napsal(a):

to záleží taky na tom, jestli jsi zvyklá učit se celý dni..ono to moc nejde v tom vedru..sice se neučim na státnice,ale ve čt mám zkoušku,ke které je 230 otázek a poslední dva týdny sem se skoro nic nenaučila,jak se mi vařil mozek...nešlo prostě zapnout na celý den, takže být tebou začla bych už teď a učit se třeba brzo ráno,nebo v noci,jak ti vyhovuje víc,když není umrtvující hic a já teda aspoň udělám nejvíc od 4 ráno cca do devíti,kdy je venku svěží vzduch. a mᚠna to moře času,klid

Jo, mi nedělá problém se učit celé dny, jakože ráno do oběda a pak po obědě a do večera, po večeri nejake opakovani...že vlastne jen jím mezi tím učením a nějaká procházka nebo relax...právě, měla jsem ten stejný problém, chtela jsem se učit víc v těch hicech, ale taky mi to nešlo, tak jsem si ty otázky alespon pročítala...to jsi dobrá od 4 rána:-), to já se vždycky dobře vyspím před učením, jinak děkuji, taky doufám, že ten čas bude stačit...

Není tady

 

#11 20. 7. 2010 19:17

butterfly
♥♥-----
Registrovaný: 20. 7. 2010
Příspěvky: 79

Re: Příprava na státnice a strach z nich...

aprill napsal(a):

butterfly napsal(a):

Děkuju všem za odpovědi a podporu...já mám předmětů 6 a obhajobu bakalářky...ale na druhou stranu mi přijde učit se dele nez mesic "intenzivne" nezvladnutelne...

Majkafa - Jinak Tě opravdu obdivuji, že jsi bala těhulka a zvládala to, to já nejsem tehulka a špatně mi z toho učení je taky někdy;-)

Moje kolegyně měla státnice 31.5. a 1.6. termín porodu, oboje zvládla na 1.

Tak to je opravvu pěkné:-)

Není tady

 

#12 20. 7. 2010 19:18

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Příprava na státnice a strach z nich...

já nemám státnice=) je to jen mega zkouška a mezitim sem dělala ještě dvě menší. no menší,jedna týden,druhá 10 dní a zbytek mi zabírá ta velká mrcha, otázek je mrtě a nejsou to žádný krátký věci...

Není tady

 

#13 20. 7. 2010 19:21

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Příprava na státnice a strach z nich...

já právě nemožu moc v noci,jakože v 11 večer už sem mrtvá,pro mě je lepší jít spát v deset a vstát ve čtyři,kdy začínají zpívat ptáci,sednu k otevřenýmu oknu a je krásně chladno..ale tenhle rytmus má každý jinak. taky sem zvyklá učit se celý den a pauzovat jen na jídlo..v případě,že se nedusim vedrem...tělo přepne na nouzový režim a vybodne se na to,aby zatěžovalo mozek přílišným fungovánímsmile

Není tady

 

#14 20. 7. 2010 19:21

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Příprava na státnice a strach z nich...

ještěže mám zákaz být při škole těhotná..to bych stopro porodila na zkoušce=)

Není tady

 

#15 20. 7. 2010 19:37

Simonas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 1. 2008
Příspěvky: 833

Re: Příprava na státnice a strach z nich...

Ja se na jedny i na druhe statnice ucila cca tri tydny. Magisterske jsme delali spolecne s manzelem tehdy pritelem. Jeho pristup: tri tydny spal, umyval auto, jezdil na vikendy a pak bral nejake prasky na vetsi okysliceni mozku a poslednich pet dni nejedl, nevychazel z bytu  a drtil ve dne v noci.

Ja jsem mela jiny pristup. Rano jsem vstala sla jsem bruslit na inlinech, pak sprcha, do prace, z prace primo domu tam jsem mela nachystanych deset okruhu, ktere jsem si cetla nekolikrat a opakovala si je, vecer plavani. Zopakovat vse pred spanim. Rano znovu ritual - brzo vstat, fyzicka aktivita, prace...


http://lb1f.lilypie.com/DZuYp2.png

Není tady

 

#16 20. 7. 2010 20:01

HB
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 9. 6. 2007
Příspěvky: 532

Re: Příprava na státnice a strach z nich...

na bakalarske (3 predmety) 2 tydny, na magisterske (4 predmety..teda spis okruhy-jeden okruh zahrnoval vic predmetu) 3 tydny..na zacatku jsem si udelala rozumny plan na kazdy den, co bych mela stihnout a kdyz jsem to splnila, mela jsem padla (vetsinou to vychazelo tak od 8:30 do 17, s pauzou na obed a malou prochazku), zrovna byla zima, takze jsem se ucila oblozena ohrivacima lahvema lol
pokud mas kamarady, kteri se uci na to same, muzete nejvetsi hice travit spolecne treba u vody a  "nahazovat"-bavit se o tom, co vam neni jasne, clovek si tak hodne zapamatuje..

a neboj, bude to dobry..nejhorsi vec na celych bakalarkach je to, ze za dva roky tuhle torturu budes absolvovat znova..usch


The worse is yet to come...
http://2.bp.blogspot.com/_G1vFx7mb8XA/SJ9omrz2tZI/AAAAAAAAAPI/ZOvV2pRwP4E/S187/support+Israel.jpg

Není tady

 

#17 20. 7. 2010 21:05

butterfly
♥♥-----
Registrovaný: 20. 7. 2010
Příspěvky: 79

Re: Příprava na státnice a strach z nich...

mirka.. napsal(a):

ještěže mám zákaz být při škole těhotná..to bych stopro porodila na zkoušce=)

No, to u mě taky momentálně nehrozí, jelikož jsem bez přítele:-) takže takové možnosti lákadel mě teď o státnicích vyrušovat ani nemůžou...aspoň jednu výhodu to másmile

Není tady

 

#18 20. 7. 2010 21:07

butterfly
♥♥-----
Registrovaný: 20. 7. 2010
Příspěvky: 79

Re: Příprava na státnice a strach z nich...

mirka.. napsal(a):

já právě nemožu moc v noci,jakože v 11 večer už sem mrtvá,pro mě je lepší jít spát v deset a vstát ve čtyři,kdy začínají zpívat ptáci,sednu k otevřenýmu oknu a je krásně chladno..ale tenhle rytmus má každý jinak. taky sem zvyklá učit se celý den a pauzovat jen na jídlo..v případě,že se nedusim vedrem...tělo přepne na nouzový režim a vybodne se na to,aby zatěžovalo mozek přílišným fungovánímsmile

Však jasně, každý má svůj rytmus, já se v noci taky nějak dlouho neučím - max do 11, 12 a to fakt jen když mi teče do bot, razím heslo, že raději se vyspat. Jinak v těch vedrech, to snad ani nešlo se učit nějak hodně přes den, jak to bylo úmorné, to je určitě dobrá varianta vstát tak brzy, jen na to já zase nemam, tak zůstanu u svého;)

Není tady

 

#19 20. 7. 2010 21:09

butterfly
♥♥-----
Registrovaný: 20. 7. 2010
Příspěvky: 79

Re: Příprava na státnice a strach z nich...

mirka.. napsal(a):

já nemám státnice=) je to jen mega zkouška a mezitim sem dělala ještě dvě menší. no menší,jedna týden,druhá 10 dní a zbytek mi zabírá ta velká mrcha, otázek je mrtě a nejsou to žádný krátký věci...

Ok, tak to vydá i za ty stántice;)to ti přeju také hodně štesti!!!

Není tady

 

#20 20. 7. 2010 21:10

butterfly
♥♥-----
Registrovaný: 20. 7. 2010
Příspěvky: 79

Re: Příprava na státnice a strach z nich...

Simonas napsal(a):

Ja se na jedny i na druhe statnice ucila cca tri tydny. Magisterske jsme delali spolecne s manzelem tehdy pritelem. Jeho pristup: tri tydny spal, umyval auto, jezdil na vikendy a pak bral nejake prasky na vetsi okysliceni mozku a poslednich pet dni nejedl, nevychazel z bytu  a drtil ve dne v noci.

Ja jsem mela jiny pristup. Rano jsem vstala sla jsem bruslit na inlinech, pak sprcha, do prace, z prace primo domu tam jsem mela nachystanych deset okruhu, ktere jsem si cetla nekolikrat a opakovala si je, vecer plavani. Zopakovat vse pred spanim. Rano znovu ritual - brzo vstat, fyzicka aktivita, prace...

To s tou fyzickou aktivitou je určitě dobrý nápad, člověk si aspoň vyčístí hlavu a pak může jet...to by se mi taky líbilo, dělat státnice zároveň jako někdo blízký;-)

Není tady

 

#21 20. 7. 2010 21:13

butterfly
♥♥-----
Registrovaný: 20. 7. 2010
Příspěvky: 79

Re: Příprava na státnice a strach z nich...

HB napsal(a):

na bakalarske (3 predmety) 2 tydny, na magisterske (4 predmety..teda spis okruhy-jeden okruh zahrnoval vic predmetu) 3 tydny..na zacatku jsem si udelala rozumny plan na kazdy den, co bych mela stihnout a kdyz jsem to splnila, mela jsem padla (vetsinou to vychazelo tak od 8:30 do 17, s pauzou na obed a malou prochazku), zrovna byla zima, takze jsem se ucila oblozena ohrivacima lahvema lol
pokud mas kamarady, kteri se uci na to same, muzete nejvetsi hice travit spolecne treba u vody a  "nahazovat"-bavit se o tom, co vam neni jasne, clovek si tak hodne zapamatuje..

a neboj, bude to dobry..nejhorsi vec na celych bakalarkach je to, ze za dva roky tuhle torturu budes absolvovat znova..usch

Se mnou ty státnice dělají asi jen 2 lidi co znám a ani ne nejak moc, jinak jdou všichni až v únoru...takže já se můžu chodit s těmi kamarády spíš odreagovat;-), jinak to znám ze zkoušek, že když se učí víc lidí dohromady, že je to efektivní...to je pravda, za dva roky na novo, ale zase člověk, jak si už jednou prožije ten stres ze státnic, tak na podruhé už je snad víc v klidu, už jen proto to chci dát ted v září, napoprvé, abych nemusela čekat celý rok na to, at můžu nastoupit na magisterské...a taky děkuji za podporu;)

Není tady

 

#22 21. 7. 2010 8:41

Večerka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 8. 2007
Příspěvky: 3956
Web

Re: Příprava na státnice a strach z nich...

Ahojky, tak já státnicovala, poprvé s dvouměsíčním miminkem a podruhé s téměř tříletým klukem... Pravda, trošku se mi to zkomplikovalo, ale taky jsem to zvládla.
Poprvé jsem se učila, hlavě tehdy,když malý spal. Podruhé to bylo složitější, ale díky mé mamince jsem to taky zvládla. Odjeli jsme na chatu. A jak holky píšou intencivně asi tak ty tři týdny před. Mamka hlídala. Já se učila dopoledne, pak jsem si dala po obědě pauzu, a odpoledne jsem se učila jen do pěti. Pak jsem si to zakázala. Protože stejně už pak člověku hlava nebere. Většinu jsem se šla projít a vyčistit hlavu. Je to nápor, to přiznávám, člověk se s blížícím termínem nervuje, ale věř tomu, že to tak mají všichni. A ruku na srdce, každý z těch za tím stolem, kdyby chtěl tak nás dostane do kouta, protože se zaobírají tím svýýýým nej oborem. Ale oni taky nechcou potopit jen tak pro nic za nic. Takže přeji, aby to do té hlavy lezlo co nejlíp, pevné nervy a ono to dopadne, uvidíš...tummenupp

Upravil(a) Večerka (21. 7. 2010 8:43)


Martínek (26.5.2008 3600g a 51 cm) smile
http://2.bp.blogspot.com/-A44HX9oafGQ/TaggyHQ79_I/AAAAAAAABS0/aw0ArdSarZc/s150/Sn%25C3%25ADmek%2B339.jpg[img]http://tac.families.com/ezb/1212119.png[/img][/url]

Není tady

 

#23 21. 7. 2010 9:00

Blossom
Host

Re: Příprava na státnice a strach z nich...

Butterfly, uč se, ale neboj se. Zvládneš to, mᚠna to dost času a když se vysloveně nebudeš flákat, udělᚠto v pohodě.

Já když dělala státnice, měla jsem už dceru 1,5 roku a byla jsem v druhém měsíci těhotenství se synem (ve srandě říkám, že syn je inženýrem ještě před narozením - promoval už v prenatálním životě big_smile ).

Učila jsem se celé léto (státnice byly koncem srpna), tak, jak se při malém dítěti dalo (no, spíš nedalo, ale občas mi naštěstí dceru někdo pohlídal). Nebyla jsem tedy v bližším kontaktu se spolužáky, neměla jsem srovnání s tím, jak jsou na tom oni, a tím víc jsem se bála, že to neudělám.
A víš jak to dopadlo? Když jsem přijela na státnice, už z hovoru se spolužáky jsem s údivem zjistila, že jsem tomu dala mnohem víc, než oni, a ostátnicovala jsem se samými 1 a myslím jednou 2... smile

Tak se uč, ale neměj přehnaný strach, udělᚠto! stolt

 

#24 21. 7. 2010 9:55

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Příprava na státnice a strach z nich...

butterfly napsal(a):

Dobrý den všem,

v září jdu ke státnicím a mám z nich docela velké obavy... Studuji obor angličtinu a němčinu a máme celkem 140 otázek. Od začátku července jsem začala se čtením okruhů a otázek, abych věděla, na co se mám v budoucnu zaměřit víc...nebo co mi bude dělat problém...Celý srpen bych se pak chtěla učit "celé dny", jen se bojím, aby to stačilo...státnicové termíny jsou od 1. - 9. září...jak dlouho jste se učili vy na státnice? A kolik hodin denně? Bojím se, abych tu přípravu nejak nepodcenila...děkuji za odpovědi.

Motýlek

Trochu som sa samozrejme učila priebežne, inak cca mesiac-mesiac a pol čo najviac hodín denne, a to nielen na dva dva hlavné odbory, ale aj na "červenú štátnicu", t.j. dejiny komunistického hnutia a tak big_smile . Plus obhajoba diplomovky... A stačilo to, mala som jednu dvojku a inak samé jednotky. Skôr si nechaj vožný aspoň "deň pred", vyspi sa a nenerváč, duševná pohoda je tiež dôležitá. stolt

Upravil(a) Selima (21. 7. 2010 9:56)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#25 21. 7. 2010 13:10

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Příprava na státnice a strach z nich...

Butterfly, drzim palce.

ja kdyz jsem mela pred zkouskami , parkrat jsem mela tedy "sve dny". I s kamaradkou jsme podlehly stavum a rikaly si, ze to neni mozny, aby tomhle myrtiriem nekdo prosel. A udelala jsem to. A s malymi detmi.

Ovsem moje zkousky trvaly od konce unora do zacatku kvetna. Rovnez byla i domaci prace na tri dny. A pisemky na 4  hodiny. Ze vsech oboru. Ufffff. Uz je to nejaka doba, ale jsem na sebe docela pysna. U nas se totiz opravdu vyhazovalo za nejakou spatnou odpoved. Hoch prede mnou byl prave vyrazen a pak jsem nastoupila ja na ustni.
A dopadlo to vyborne. Ucila jsem se rok, mela jsem asi 100 knih.

Ten cas pred tim je fakt blby. Clovek jde do vseho poprvy.

Drrime palce, abys z toho mela jednou legraci. storstark


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů