|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
Ja vim, mozna pro nektere hloupa otazka,ale ja bohuzel toto nezazila, prvni mel problemy s prdiky navecer,ale Ondrasek bohuzel mezi 5 a 8 ranni, tlaci jako o zivot, nebreci,ale spat se u toho neda a samozrejme i on se na to budi, kolikrat uz nevim,co s nim. Mate to take takto nektera a pomohlo Vam neco? Pres den se jen krasne natahne, sam si pomuze a spinka dal,ale v tu noc je to proste silene. Ja jim tak,aby tyto problemy nemel, z jidla to na 100% neni,takze je to tim,jak v noci hlta mlicko. Je pravdou,ze pres den chvili trva,nez se opravdu spusti a tudiz tolik vzduchu nenahlta,ale v noci se jen prisaje a uz to tece proudem, zkousela jsem ho vzdy odtrhnout a odrihnout,ale to bych mohla skoro po kazdem loku, dokonce jsem se snazila i trosku odstrikat,ale proste jsou totalne plna,takze to tece opravdu hodne i po 5ti minutach sani. Mame olejicek na brisko na prdiky, mam pocit,ze trosku pomaha a kdyz je zle a uz i breci a nepomuze ani klubicko ani tygrik,tak hold pristupuji k rource, mame maly byt a neni mozne ho nechat dele plakat,aby nevzbudil toho starsiho s tatou. Budu vdecna za jakoukoliv radu. Uz zacinam uvazovat i nad BabyCalmem. Je to skoda,protoze potom je rano nevyspaly a dohani to dopoledne,ale ja bych uvitala,kdyby se tak pohodove jako pres den hlavne vyspal v noci. 
Není tady
Ahoj Slni, vím o čem píšeš, to stejný jsem zažívala i s Viki. Největší bolení měla hlavně po ránu, ikdyž jsem vlastně celou noc nejedla, tak jsem nechápala z čeho. Prostě prděla, brečela a svíjela se. Přijde mi, že to bylo z toho, jak prostě celou noc jen leží bez pohybu a jen pije (bez pořádného odříhnutí), tak jsem si vysvětlovala ty ranní koliky.
Já jsem malou prolívala vším možným (baby calmem taky) a pomohlo jen to, že z toho vyrostla. Sice občas bolení mívá, ale už to není tak intenzivní jak dřív. Taky jsem hodněkrát nad ránem rourkovala apod., ale skoro nic moc nepomohlo 
Tak přeji pevné nervy ať to brzo přejde 
Není tady
Tak nám na prdy v jakoukoliv denní i noční dobu pomohl třešňový polštářek nahřát v mikrovlnce a dát na bříško, zacvičit s nožičkama (jemně dávat k bříšku a zpátky a pak kroužit s nima), babycalm jsem taky dávala. Zlepší se to hodně jak se mimčo začne víc hýbat a posílí břišní svaly, takže držím pěsti ať je brzy po bolení bříška 
Není tady
Tak dnesni noc stala opravdu za to, nespali jsme a tlacili jsme od jedneacti do dvanacti a pak rano od sesti do osmi, jsem choditi mrtvola. 
Není tady
Silniečko, máme úplně to samé.....rourkuju, cvičim, zahřívám dlaní bříško, nechávám si ji kvůli tomu ráno u sebe, aby nebudila většího, dávám jí nožička k tělu a tak, kapičky dáváme,. snažím se dávat krkat, ale zkrátka z toho asi musí vyrůst....
Není tady
Sluní, zkus ty probiotický kapky BioGaia. Jsou teda drahý jak prase, ale vypadá to, že fungujou. Aspoň jsem na to četla haldy pozitivních rekací.
Stázinka teda potíže s prdíkama nemá, takže nic jiného neporadím.
Není tady
slni, my máme probiotiká infants dophilus. Natálka toto robievala celé dni, veď vieš, berie ich už dva týždne, cez deň jej to prešlo, za čo som rada,ale ráno nám zostalo 
Není tady
My teda v noci spali, ale trpěl na to hodně, pomohly až probiotické kapky. A pak babycalm. No a po třech měsících se z toho už vykopal...
Ty probio fakt zkus.
Stojí 600 10ml, ale vydžely nám co já vím měsíc a půl..nebo dva. Když jsem ho viděla jak trpí, tak jsem neváhala.
Upravil(a) sissi (25. 7. 2010 20:03)
Není tady
holky, na MMB to mohou holky sehnat z Polska za super cenu, mrkněte se-myslím probiotické kapky....
Není tady

Holky, taky jsem si tohle prožívala a pak jsem zkusila dát Baby Calm i při nočním kojení a najednou byl klid. Když se vzbudil kolem 3 hodiny na jídlo, tak jsem mu rovnou dala kapičky. Už jsem to měla připravený u postele, takže to bylo rychlý a pak k ránu problémy nebyly. Tak jen snad popřát aby z toho brzo vyrostly, pokud by vám nepomohla moje zkušenost.
Není tady

Ahojky,
taky se pridavam do klubu. Adamek uz mam pres 3 mesice a presto porad bojuje s pridkama
Vyzokouseli jsme vsechno, i probioticke kapky (v Polsku za cca 260 Kc), dobral treti baleni a teda muzu rict, ze nam nijak nepomohly, kapky veskere zadne (Lefax, Sabsimplex, Babycalm) a cviceni, nahrivani, mazani taky nic moc, takze pomahame rourkou. V noci spi jakz-takz i kdyz posledni dve noci vstava na boleni co 2 hodky
a kolem pate-seste uz se krouti, tlaci, prdi, ale stejne je to malo. Nastesti uz u toho tolik nebreci jako ze zacatku. Kdyz mu pak pomuzu rourkou, tak je tak natlakovany chudacek az jde z nej sama pena
Ale nekdy kdyz se tak krouti a breci jako treba dneska a pomaham rourkou tak z nej nic moc nejde
A to fakt nechapu, cim to tedy je. Nekdy ma dny suprovni, sam se vykaka, vyprdi, ale vetsinou bohuzel musim pomoct. Od pondeli se zacal pretacet na brisko, tak jsem si rikala, ze to uz bude pohoda, spava na brisku a prd, v noci spis nez na hlad se budi na to brisko, jinak by snad prospal celou noc. Ale tohle same mel i prvni syn a trvalo to do pulroku, takze jsem uz smirena, ze Ada bude stejny pripad.
Upravil(a) PeťuleBambule (29. 7. 2010 15:39)
Není tady
slni, posledné dva dni som predĺžila noc sebe aj Natali tým, že som ju pretočila na bruško keď za nad ránom začala krútiť a mrnčať. hneď zase zaspala a bola tichúčko... neviem či to zaberie alebo to bola náhoda,ale skús. máme nanny, takže aj ja sa pri nej ešte v pohode vyspím ďalšie dve hoďky.
k tej rúrke... podľa mňa pokiaľ dieťa prdká, tak črievka fungujú a netreba rúrku nie? ve´d keď mu vyšli prdíky, tak by vyšla aj stolica, keby bola... ja dávam rúrku len keď neni celý deň ani prd
už asi dva týždne som ju nepoužila.
my máme opačný problém. Natália si prdne namokro 10krát za hodinu a strašne jej to vadí, takže ja nonstop prebaľujem 
Není tady
Adri,nejak jsem se sem nedostala,ale uz to takto praktikujeme cca tyden. Nejdriv jsem musela vyzkouset,jestli vubec bude na brisku chtit spat,ale v pohode,takze kdyz se rano krouti, pretocim take na brisko a jemne potlapkam po zadecku a spi jako zabity dal, kolikrat se slusne poprdikuje nebo az ho potom rano otocim na zpet,tak to jde samo. My pouzivame rourku jen vecer,kdyz se nevykaka a krouti se. Jinak BabyCalm nam take hodne pomaha,co ho davam pred vecernim kojenim,tak spi prvni cast noci i 6 hodin, druhou 3 hodinky a kdyz se krasne v noci prisaje,tak mi vstva i v devet rano, kdyz se moc naloka vzduchu, bohuzel na te jedne strane je to hodne spatne, ale to zmizi az to vycvicime,tak tam se prisava hur a je to znat na tech rannich prdicich,ale jinak se to u nas uz hodne uklidnilo a je pohoda a klidne noci.
Není tady
ahoj, musim komentovat vase prispevky... mate pravdu, kazdemu pomaha neco jineho, nekdy staci pytlik a cviceni, jindy nejaky ty pripravky..nam se bezvadne osvedcily Probioticke kapky Biogaia... a k nim tedy musim rici dve veci - zdaji se byt drahe- ano 600 kč neni malo, ale na druhou stranu, uvedomte si ,ze je to pripravek na dva mesice! takze jako dat 10 kc denne pro dite ktere trpi preci neni moc?! nebo ano?
mno a dalsi vec, Petule zminuje nakup v polsku - s tim bohuzel nemohu souhlasit -za prve- kapky obsahuji zive bakterie a je nutne jejich spravne skladovani, nez si je pribvezete ,muzou vsechny bakterie taky pochcipat a pak se budete divit ze kapky nefungujou... no a taky jeste dulezita druha poznamka, ze jedine u nas se prodava dvojnasobne baleni- teda 10ml, kdezto vsude jinde jen 5 ml---takze se vlastne vubec neusetri..
tot vse, preji pevne nervy! 
Není tady

Ninisek, a jako v cem je problem, ze je kupuju v lekarne v Polsku, kdyz cesta mi trva tech 15-20 min. Kdyz si prectes na www.porobiotickekapky.cz, tak se dozvis napr. toto: Neotevřené Probiotické kapky mohou být až týden skladovány při pokojové teplotě. Nákup přes internet nedoporučujeme z důvodu garance správného skladování, transportu, to garantuje pouze kamenná lékárna. Takze nemyslim, ze by to byl nejaky problem. A taky nevidim, ze by tu holky psaly o tom, ze by to mimcu nekoupily, byt to je drahe 
Není tady
ja len ku značke kvapiek. dávam Infants dophillus, stáli 11eur, na tri mesiace vydržia a zabrali nám. to len pre info, lebo všade čítam len o tých biogaia
Upravil(a) ADRIANA 1 (7. 8. 2010 21:03)
Není tady

Adri a to ale nie su kvapky, co som pozerala. Ako davkujes a ako sa rozpustaju? Ja som si tu kupila laktobacilky baby a tie nakoniec sypem do pusiny a hned kojim, lebo sa strasne zle rozpustaju. A daju sa kupit aj tu, ci len na SVK, za 2 tyzdne tam idem, tak by som ich vyskusala.
Není tady
to je prášok, je tam odmerka, naberiem, streknem tam mlieko, rozmiešam špáratkom a nalejem do pusiny na viackrat, lebo mi to vypluva
dáva sa to raz denne, do 6mesiacov pol odmerky, od 6mesiacov raz denne a potom ešte aj staršie deti to môžu. je to celá rada probiotík pre rôzne vekové skupiny a problémy. neviem či sa dajú aj u vás, ja žijem na slovensku, tak ti nepoviem..
Není tady
Holky já musím říct, že ikdyž už jsou malé 4,5 měsíce, tak pořád bojujeme s prdíkama
a vůbec na to nic nezabírá...
Petule, jsme na tom jak vy, taky žádné kapičky nezabírají a dokonce má Viki větší bolení po probiotikách, takže jí nedávám nic. Jediné co jakž takž pomáhá je spinkání na bříšku a z toho teda moc nadšená nejsem.
Jinak já jsem taky ty laktobacilky baby sypala rovnou do pusinky a hned potom kojila, vůbec nijak nešly rozpustit...ty kapičky jsou lepší 
Upravil(a) Maharishi (8. 8. 2010 10:09)
Není tady
Petule, tak jako jestli to mas do polska takovej kousiček, tak samozřejme neni problem.. Jen mi to prijde u tebe zbytecne, kdyz v cechach se prodava vetsi baleni..takze vlastne neusetris, ne? myslela jsem spis ty pripady a to jsem cetla asi na jine diskuzi, ze si to nechavaji posilat postou a nebo dovezt od pratel.. tam uz mi to prijde nebezpecny, protoze ackoli jak jsi spravne citovala,zavrene vydrzi pri pokojove teplote az tyden, tak zas ale pri ceste autem, busem, může byýt teplota casto vyssi nez pokojova.. tak proto nedoporucuju..
Není tady

O tom vetsim baleni uprmine slysim poprve, pac jsem je uz tady chtela kupovat a mely jen to 5ml baleni, tak nevim, jak je to dlouho, co uz je vetsi.
Prvni kapky jsem objednavala ze Svk, nijak nezabiraly a pak jsem se docetla, ze to nedoporucuji, ze nikdy nevime, jak byly skladovany a i ten prevoz a pod. neni prospesny, takze jsem si je pak koupila v lekarne, ale i presto nam nezabraly 
Nekomu pomuzou, nekomu ne, a my sme zrovna ten pripad, co si musi pockat, az z toho vyroste. Nastesti se to lepsi, i kdyz jsou dny, kdy se k rourkovani vratime.
Maharishi, a jak vy, uz je to lepsi? Jinak to spinkani na brisku nejak extra neresim, taky spi vetsinou jen na nem a vsude, v posteli, postylce i v kocarku, a jsem za to rada, protoze vydrzi dele, dlouho na brisku spat nechtel a ted si pri tom i krasne poprdi. 
Upravil(a) PeťuleBambule (19. 8. 2010 19:08)
Není tady
Petule, musím říct, že bříško už je fakt lepší, ale i tak se ještě občas pokroutí a taky i pobrečí...ale dá se to 
A na bříšku spinká skoro pořád, ale taky už to neřeším, chodím ji ale víc kontrolovat...a je fakt, že na to bolení ta poloha pomáhá 
Není tady
Tak o tom velkem baleni BioGai opravdu slysim poprve a uz jsem se ptala ve 3 lekarnach a vsude prodavaji 5 ml za cenu okolo 650 Kc,takze se mi to moc nezda.
Ja jsem nakonec take pristoupila k brisku a nemuzu si to vynachvalit. Kombinuji to s BabyCalmem a Amalkou na pupicek a musi zatukat, tusim,ze katastrofalni byly 3 noci za cele dva mesice.
Není tady
ahoj, tak nás nad ránem začali trápit prdíky...já měla furt pocit, že na ně netrpíme, ale posledních tak 14 dní to bylo fakt hrozný...asi to bylo tím, že v noci jen leží a nehýbe se. dávám si hodně pozor, co jím, protože plně kojím..začalo mě to fakt stresovat, až jsem reálně začala zvažovat skončit s kojením...ale doktorka mi doporučila koupit kapičky Espumisan a zatím se zdá dobrý...sice má teď nějak víc stolic denně, ale alespoň to v sobě nedrží..a prdí ukázkově :-).
Není tady