Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 22. 7. 2010 20:54

bellatrix
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 4. 5. 2007
Příspěvky: 2360

Re: Pes v bytě všude - na gauči a dokoce i v posteli, co vy na to?

Klikla som do tohto fóra náhodou, ale nedá mi to nenapísa. Žili sme u svokrovcov a oni chovajú staforda v posteli. Hnusilo sa mi to, aspoň do našej izby nesmel chodi. Obmedzoval ma v tom, že som musela stále striehnu na mimino, aby nedošlo ku konfliktu (nebol agresívny, ale prdnú v guli mu mohlo kedykožvek). Hnusili sa mi aj tie chlpy z neho, ale to už  asi aj len preto, lebo sa mi nikdy takí psi ani výzorovo nepáčili a aj preto, že som zrejme na neho žiarlila, keďže ma obmedzoval a nežila som s ním od jeho mala, takže som si k nemu nevybudovala žiadny vzah. Teraz sme sami, psa máme, dovnútra nesmie, ale on je taký demolition man, likviduje kýble, stierače, hojdačky, kríky, spätné zrkadielka....manžel sa mu venuje na maximum, takže si myslím, že ochudobnený nie je. No ale zase máme vnútri kocúra. Doniesli sme ho strašne malinkého, piplali sme ho vnútri, sám by na dvore neprežil, nechcel spáva sám, tak skončil s nami v posteli, keďže som mu sunar zarábala a spával so mnou ako mimino, tak mám k nemu silný citový vzah a nevadí mi, že je vnútri. Už aj vyrástol a stále je vnútri, aj keď ma niekedy poriadne vie nas..... V posteli už nespáva, zbožňuje kartón (každú krabicu, ktorú vyhadzujem, musím skontrolova, či tam nie je nasáčkovaný, už sa mi to raz stalo s krabicou od topánok :-)
A inak v detstve sme chovali vožne pustené morča v byte, by človek neveril, ako sa to dá vycviči...

Není tady

 

#52 22. 7. 2010 21:09

Blossom
Host

Re: Pes v bytě všude - na gauči a dokoce i v posteli, co vy na to?

eva4444 napsal(a):

misha88 napsal(a):

eva4444 napsal(a):

Mě by zajímalo, Ti kdož spí se psem v posteli, dovolili (by) totéž i svému miminku?

JAK TO TED MYSL͊? DOVOLIT MIMINKU SPÁT V POSTELI:)?

Myslím to jako dovolit miminku a i třeba batoleti spát v posteli spolu s rodiči pravidelně.
Zde na babinetu kolem toho taky byla diskuze a většina se schodla, že miminko by mělo mít svou postýlku a to z různých důvodů (aby rodiče měli klid na sex, aby nebyl problém s odvykáním společného spaní...).
No přijde mi to, že člověk je jediný tvor, který většinou nespí s vlastními dětmi v "jednom pelíšku" a je ochotný nastěhovat si do svého pelíšku jiné zvířátko... No to platí akorát o lidech v rozvinutých zemích.
Promiňte mi, že sem míchám mimina, asi mi hrabe z hormonů, ještě jsem v šestinedělí. Prostě mě to jen zajímá, jestli je zde nějaká za mlada přísná matka s názorem: "Dítě musí mít svoji postýlku a spát v ní.", která si ke stáru nastěhuje do postele klidně zvíře. Já takovou jednu znám, tak nevím, jestli je to výjimka a nebo je to častější.

U nás děti měly samozřejmě svou postýlku, ale do postele jsme je někdy brali, když byl čas a chu se pomazlit. Ráda vzpomínám, jak když jsem bývala na mateřské, tak jsem si děti ráno někdy vzala do postele, mazlili jsme se a blbli... No a pak třeba když byl nějaký výraznější zdravotní problém - ony plakaly a nemohly bolestí usnout.

Ale pes v posteli mi vadí. Zažila jsem to mimo jiné, u jednoho přítele, se kterým jsem chvíli chodila. Přiznám se, že mi hodně vadila v intimních chvílích pouhá přítomnost psa  v téže místnosti, natož když se nám v nejlepším dral do postele... butter   
Patrně to tady bude generalizováno, že já, která přítomnost psa v posteli nesnáším, psy nemám ráda, a tehdejší přítel, který mu do postele jít povoloval, psy rád má. Jenže ono to bylo složitější: Já bych nikdy ráno nevyšla z domu, aniž bych psa aspoň krátce nevyvenčila, nedala mu po návratu domů nažrat, nedolila vodu, pak jsem ho vždycky pohladila a odjížděla jsem do práce. Přítel byl hodně pohodlný a laxní, ráno mu bylo zatěžko vstát o pár minut dřív, takkže když jsem tam nebyla já, tak pes byl venčen 1*denně tím, že mu přítel po návratu z práce otevřel dveře ven a pes se venčil sám. Že samozřejmě kakal sousedům před dům na chodník přítele nezajímalo.
A občas pes nedostal nažrat vůbec, když se přítel někde zdržel, nebo zrovna zapomněl... Takže i takto může vypadat "láska ke psu"... (no, ona podle přítele takto nějak vypadala i láska k ženské, takže jsem ho raděj opustila.....psa chudáka pak při jednom jeho venčení sama sebe přejelo auto sad grater)

Chci říct, že já to mám tak, že psa doma schvaluji, ale nesměl by mi  na gauč, už vůbec ne do postele a skákat na kuchyňskou linku a na stůl a vyžírat a krást odtamtud v nestřežené chvíli, co tam zrovna je.
Ale když jsme psa dřív mívali, vždy měl jídlo, pití, brala jsem ho na procházku já, prostě starala jsem se, ale já to mám tak, že já mám své místo a pes má mít taky své.

Upravil(a) Blossom (22. 7. 2010 21:14)

 

#53 22. 7. 2010 21:18

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Pes v bytě všude - na gauči a dokoce i v posteli, co vy na to?

Blossom napsal(a):

eva4444 napsal(a):

misha88 napsal(a):


JAK TO TED MYSL͊? DOVOLIT MIMINKU SPÁT V POSTELI:)?

Myslím to jako dovolit miminku a i třeba batoleti spát v posteli spolu s rodiči pravidelně.
Zde na babinetu kolem toho taky byla diskuze a většina se schodla, že miminko by mělo mít svou postýlku a to z různých důvodů (aby rodiče měli klid na sex, aby nebyl problém s odvykáním společného spaní...).
No přijde mi to, že člověk je jediný tvor, který většinou nespí s vlastními dětmi v "jednom pelíšku" a je ochotný nastěhovat si do svého pelíšku jiné zvířátko... No to platí akorát o lidech v rozvinutých zemích.
Promiňte mi, že sem míchám mimina, asi mi hrabe z hormonů, ještě jsem v šestinedělí. Prostě mě to jen zajímá, jestli je zde nějaká za mlada přísná matka s názorem: "Dítě musí mít svoji postýlku a spát v ní.", která si ke stáru nastěhuje do postele klidně zvíře. Já takovou jednu znám, tak nevím, jestli je to výjimka a nebo je to častější.

U nás děti měly samozřejmě svou postýlku, ale do postele jsme je někdy brali, když byl čas a chu se pomazlit. Ráda vzpomínám, jak když jsem bývala na mateřské, tak jsem si děti ráno někdy vzala do postele, mazlili jsme se a blbli... No a pak třeba když byl nějaký výraznější zdravotní problém - ony plakaly a nemohly bolestí usnout.

Ale pes v posteli mi vadí. Zažila jsem to mimo jiné, u jednoho přítele, se kterým jsem chvíli chodila. Přiznám se, že mi hodně vadila v intimních chvílích pouhá přítomnost psa  v téže místnosti, natož když se nám v nejlepším dral do postele... butter   
Patrně to tady bude generalizováno, že já, která přítomnost psa v posteli nesnáším, psy nemám ráda, a tehdejší přítel, který mu do postele jít povoloval, psy rád má. Jenže ono to bylo složitější: Já bych nikdy ráno nevyšla z domu, aniž bych psa aspoň krátce nevyvenčila, nedala mu po návratu domů nažrat, nedolila vodu, pak jsem ho vždycky pohladila a odjížděla jsem do práce. Přítel byl hodně pohodlný a laxní, ráno mu bylo zatěžko vstát o pár minut dřív, takkže když jsem tam nebyla já, tak pes byl venčen 1*denně tím, že mu přítel po návratu z práce otevřel dveře ven a pes se venčil sám. Že samozřejmě kakal sousedům před dům na chodník přítele nezajímalo.
A občas pes nedostal nažrat vůbec, když se přítel někde zdržel, nebo zrovna zapomněl... Takže i takto může vypadat "láska ke psu"... (no, ona podle přítele takto nějak vypadala i láska k ženské, takže jsem ho raděj opustila.....psa chudáka pak při jednom jeho venčení sama sebe přejelo auto sad grater)

Chci říct, že já to mám tak, že psa doma schvaluji, ale nesměl by mi  na gauč, už vůbec ne do postele a skákat na kuchyňskou linku a na stůl a vyžírat a krást odtamtud v nestřežené chvíli, co tam zrovna je.
Ale když jsme psa dřív mívali, vždy měl jídlo, pití, brala jsem ho na procházku já, prostě starala jsem se, ale já to mám tak, že já mám své místo a pes má mít taky své.

Myslim, ze to mas nastaveno dobre. Pokud ti z nejakeho duvodu vadi pes na gauci a v posteli , tak to je tvoje vec a pes se v pohode nauci , ze tam nesmi. Ze by mi pes kradl jidlo ze stolu je nepredstavitelne i pro mne, to uz je otazka vychovy a s posteli to nema nic spolecneho.


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#54 22. 7. 2010 21:50

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Pes v bytě všude - na gauči a dokoce i v posteli, co vy na to?

Ja si myslím, že rôzni žudia majú rôzne hranice a že to tak je OK. Dôležité je len, aby žudia, ktorí spolu bývajú, mali tie hranice postavené rovnako, potom je to OK. A ešte považujem za dôelžité, aby s apes- či už postežový alebo "dvorový" nestal hlavou svorky big_smile , to je potom ten pravý prúser! stolt Všetko ostatné je proti tomu len sranda. vissla


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#55 22. 7. 2010 21:55

REŇAS
Host

Re: Pes v bytě všude - na gauči a dokoce i v posteli, co vy na to?

mirka.. napsal(a):

reňas..zníš jako člověk,co zvířata až tak nemusí..jak můžeš vědět,co znamená to, že pes ví,kde má své "místo"?nebo ty myslíš jen to hmotný místo,ten pelech?pes není náplast na samotu...já svýho psa nemám,protože ještě studuju,ale chybí mi..chybí mi psí kukuč,tulení,hraní,chybí mi mít na procházce psího paráka...
se ani nedivim, že psa bys doporučila hlavně důchodcům, který zvířata krmí bezelstně salámama, protože hlavně staří osamocení lidé svoje zvíře polidští!!!!takže jednou kousnu já,jednou pejsek...bezva,aspoň maj veti co léčit.
znám hlavně mladý lidi,co maj psa vychovanýho,chodí a berou ho všude,pes poslechne na slovo,spí s nima v posteli a co?to je povinnost chtít dítě?je pravda, že mít psa je trend,ale já znám lidi,kteří mají psa,protože mají psi rádi a psa chtěli.
a největší blbost je koupit psa,když je pár neplodný...zase,hrozí,že se k němu budou chovat jak k děcku a navíc touha po dítěti nepředpokládá lásku ke zvířeti.

Tak mezi zvířaty jsem vyrůstala. Zním,nezním,zvířata mám ráda,nesnáším,když  slyším,že jim je ubližováno,ale nemusím mít zvířata v paneláku. Obzvl᚝,když většinu času tráví čekáním na pánička.  A vůbec nejraději mám zvířata,když jsou ve svém prostředí,tudiž ve volné přírodě. Nemyslím ta domácí.To co jsi tady vyjmenovala,jak ti chybí pes,to si myslím,že  právě může být ta náplast na samotu,to znamená,že právě tohle může zaplnit někomu tu samotu.. On i ten Srstka s Kubišovou to myslím,doporučuji v tom svém pořadu. No a nyní to škatulkuješ i ty. Nemyslím si,že všichni důchodci to zvíře polidštují. Někdy to jsou mladí,někdy střední věk a někdy ti důchodci. Bude to individuální. I když v tomhle případě si myslím,že právě tuhle generaci(důchodci) nejméně zajímá,jaká rasa je in a klidně si pořídí nějakého vořecha. No a já než toho psa bych si raději pořídila třeba kočičku.. Ty,máme rádi i hlavně dcera. No,ale jsme silní alergici(děti i já)+astmatici.(děti)  No a na druhou stranu zase tak potom netoužím,mít nějaké zvíře takže si žádné zvíře pořizovat nebudu.

Ještě k té otázce,rozhodně to není povinnost. To nikdo nepsal. To je každého věc a rozhodnutí,zda chce děti a kolik nebo zda nechce vůbec děti.  Já jsem psala,jen čistě za mně,že jsem nikdy neuvažovala mezi pořídit si dítě nebo raději třeba psa. Já vždy chtěla dítě a k němu ještě jedno. A jsem strašně šastná,že se mi to po dvou neúspěšných těhotenstvích,kdy jsem jednou měla na mále, splnilo a děkuji moc zato. To vše k tomu.

 

#56 22. 7. 2010 22:01

REŇAS
Host

Re: Pes v bytě všude - na gauči a dokoce i v posteli, co vy na to?

aprill napsal(a):

REŇAS napsal(a):

Pes má zůstat psem,což  si myslím,že by měl i mít své místo,kde spí. (což někteří pejskaři mají nato stejný názor,co tak poslouchám a jiní né) V poslední době  mi připadá,že se z hafanů,dělá něco jiného než to,že je to pořád zvíře.. různé oblečky,modní,na nošení,na spaní a další modní šílenosti a úplná bomba jsou kočárky pro psy,pejsánek je vezen na procházce...vava To jsem viděla,nejen v jednom časopise,ale bylo mi potvrzeno,kolegyni,pejskařkou. Nehledě nato,že pejsci se asi jaksi stávají spíš modní záležitosti,hlavně co se ras a velikosti týče... Mám někdy pocit,že si snad někdo tím něco dokazuje. Fakt super asi pro toho hafana,zlatého retrívra,žití v 3+1 v paneláku,kdy navíc čeká,až se páničci vrátí z práce.. Nebo kousek od nás vlčák v paneláku a pak další,bojovné rasy. Nechápu a nikdy chápat nebudu. Ale ani nemusím. A také vidím,že on má psa,pak pořídí psa ji.. no a nakonec se dostane v pořadníku na dítě.. a také to většinou,skončí u jednoho dítěte,však oni mu místo brášky nebo sestřičky,pořídí dalšího,chlupatého kamaráda. Dnes je v počtu na rodinu ,dle mého více psů než dětí. Nic proti veškerému zvířectvu,ale vše by mělo být s mírou,takže postel by měla být především pro pánička i to miminko má od mala svou postýlku. A pokud si ho vezmu k sobě je to na chvilku,né,aby si zvyklo a prospalo s náma v posteli noc co noc. A můj názor je,že pes,jednoznačně do postele nepatří. vissla No,očekávám,že se svými názory budu tady v menšině a pejskaři nato budou mít spíš jiný názor. Mně to nepřekvapí.

Retrívr je společenské plemeno  (jsou cvičeni jako asistenční psi) a rozhodně je mu lépe v bytě než samotnému venku v kotci nebo na zahradě kde mu maximálně hodí žrádlo do misky kapitulation .

PS: oblečky pro psy, barvení srsti a lakování drápků je pěkná .............!

To mᚠpravdu,ale,když je ten retrívr věčně zavřený doma a věčně čeká,také nevím,zda je to pro něj to pravé ořechové. A na procházku jde jen se svým páničkem kolem paneláku.. jestli zrovna tenhle pes by nepotřeboval více pohybu. To,už nevím v rasách se,až tolik nevyznám.
A s tím tvým PS:,to s Tebou naprosto souhlasím.

 

#57 22. 7. 2010 22:07

REŇAS
Host

Re: Pes v bytě všude - na gauči a dokoce i v posteli, co vy na to?

Selima napsal(a):

REŇAS napsal(a):

No, tak zevšeobecňovat se to nedá,to je jasné. Ale co se týče především mladší generace,tak to tak v mém okolí často je.. prostě,už mi to připadá,tak trochu trend mít psa. U starších,osamocených občanů,důchodců,nebo těch co nemohou mít děti a pejsek jim zaplní volný čas a berou ho jako společníka,to je jiná věc. No a já přesto,že ze zdravotního hlediska nebo ,že jsme s manželem na růžích ustláno neměli a nejedli jsme ze zlatých talířů,tak bych nikdy nevolila mezi mít dítě nebo raději psa..  Ale to,mluvím za sebe,někteří to mají asi jinak. Ale jinak si myslím,že vůbec pejsku neuškodí,když ví,kde má své místo. No,ale jak psala misha 88 na tohle budou vždy existovat dva tábory.

Ak myslíš dvadsiatnikov, tak je podža mňa lepšie, keď si najprv vyskúšajú, aké to je vôbec sa stara o niekoho, kto si nevie ani sám otvori chladničku, nehovoriac o tom ís si sám nakúpi... Niektorí na to možno nedorastú vôbec a potom je lepšie, keď deti radšej nemajú. Starala som sa o chlapca, ktorého jeho matka jedného pekného dňa - mal 7 mesiacov - odniesla k susedom a už sa poňho nikdy nevrátila... To už fakt hádam radšej nech chová psov alebo mačky, tam sú napáchané škody menšie. roll
A prečo za to, že VY s manželom ste nikdy nevolili medzi dieaom a psom, to iní nemohli robi? Mmch, väčšina žudí, ktorých poznám ja, má Aj psa(mačku, kanárika), Aj diea, alebo potom ANI žiadne zviera (max. rybičky), ANI diea. Nepoznám nikoho, kto by si ahal karty alebo hádzal kockou, či diea alebo pes... tongue

Ale samozřejmě,jiní,a se takhle klidně rozhodují a také to očividně někteří dělají a je to i jejich volba. Já psala čistě za sebe. vissla

 

#58 22. 7. 2010 22:15

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Pes v bytě všude - na gauči a dokoce i v posteli, co vy na to?

Reni, nehnevaj sa, ale prís sa rozčužova na Zvieracie vlákno, že žudia majú psov namiesto detí big_smile , to je ako keby som ja išla prudi niekam na Snažilky alebo Tehule, či si nechcú užahči život a namiesto detí si zaobstara nejaké zviera. wink
A žila som s jedným čo bol presvedčený, že pes patrí len k búde a rozhodne nie do bytu supermario a po rozchode mi vyrábal scény kvôli požičiavaniu toho istého psa tongue - a rozhodne ho nepriväzoval k búde. PES V MESTE NETRPÍ! Pes na páníčka čaká vyrovnane, ak vie, že sa ten vráti, a väčšinu času prespí... (Čo by robili aj bundáši pri búde, keby nemuseli furt stráži supermario .) U psa je fyziologické, že dos hodín denne prespí, takže ak ho vyvenčia 3-4x denne a ak s ním rodina trávi najviac času, čo sa dá, tak určite netrpí ani v garzónke. Je samozrejme nezmysel ignorova plemená a potreby psov(a kúpi si ho horúceho bytu v rozpálenom meste aljašského psa a naopak k búde v Krkonošiach mexického naháča alebo faraónskeho chrta), ale inak pri troške snahy je väčšinou lepšie psovi v byte ako takému pri búde, ktorý sa dostane von len vtedy, keď páníček zabudne zatvori bránku... grater A žra dostane šlichtu alebo zvyšky zo stola a občas nemá ani tú vodu v miske. roll Takže to je, ako vždy - o žuďoch.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#59 22. 7. 2010 22:25

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Pes v bytě všude - na gauči a dokoce i v posteli, co vy na to?

Selima napsal(a):

Ja si myslím, že rôzni žudia majú rôzne hranice a že to tak je OK. Dôležité je len, aby žudia, ktorí spolu bývajú, mali tie hranice postavené rovnako, potom je to OK. A ešte považujem za dôelžité, aby s apes- či už postežový alebo "dvorový" nestal hlavou svorky big_smile , to je potom ten pravý prúser! stolt Všetko ostatné je proti tomu len sranda. vissla

anebo aby nebyl jem postelovy nebo jen dvorkovy to je taktez hruza.


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#60 22. 7. 2010 22:30

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Pes v bytě všude - na gauči a dokoce i v posteli, co vy na to?

Selima napsal(a):

Reni, nehnevaj sa, ale prís sa rozčužova na Zvieracie vlákno, že žudia majú psov namiesto detí big_smile , to je ako keby som ja išla prudi niekam na Snažilky alebo Tehule, či si nechcú užahči život a namiesto detí si zaobstara nejaké zviera. wink
A žila som s jedným čo bol presvedčený, že pes patrí len k búde a rozhodne nie do bytu supermario a po rozchode mi vyrábal scény kvôli požičiavaniu toho istého psa tongue - a rozhodne ho nepriväzoval k búde. PES V MESTE NETRPÍ! Pes na páníčka čaká vyrovnane, ak vie, že sa ten vráti, a väčšinu času prespí... (Čo by robili aj bundáši pri búde, keby nemuseli furt stráži supermario .) U psa je fyziologické, že dos hodín denne prespí, takže ak ho vyvenčia 3-4x denne a ak s ním rodina trávi najviac času, čo sa dá, tak určite netrpí ani v garzónke. Je samozrejme nezmysel ignorova plemená a potreby psov(a kúpi si ho horúceho bytu v rozpálenom meste aljašského psa a naopak k búde v Krkonošiach mexického naháča alebo faraónskeho chrta), ale inak pri troške snahy je väčšinou lepšie psovi v byte ako takému pri búde, ktorý sa dostane von len vtedy, keď páníček zabudne zatvori bránku... grater A žra dostane šlichtu alebo zvyšky zo stola a občas nemá ani tú vodu v miske. roll Takže to je, ako vždy - o žuďoch.

PES V MESTE NETRPÍ! Pes na páníčka čaká vyrovnane, ak vie, že sa ten vráti, a väčšinu času prespí

V pripade, ze vi , ze se mu bude panicek po tom cekani venovat .


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#61 22. 7. 2010 22:30

Blossom
Host

Re: Pes v bytě všude - na gauči a dokoce i v posteli, co vy na to?

Sel, já tedy nikde neviděla, že by se Reňas rozčilovala ...myslím, že do jejího příspěvku vkládáš, co tam vůbec není. Přečti si její příspěvek znovu, opravdu tam píše jen o sobě samé, ani slovo  o tom, jak to mají mít správně jiní, natož pak nějaké rozčilování...

A musím polemizovat s tím že "Pes na páníčka čeká vyrovnaně" a že pes ve městě netrpí. I psi jsou individuality, a je to u nich kus od kusu jiné:
Má kamarádkasi pořídila pejska, když byla na mateřské. Pes si zvyknul, že stále je s ní, v domku se zahradou. Pak šla ona do práce, a pes celé dny v domě proštěkal a provyl. Nezvyknul si ani po roce. A co hůř - kamarádka se rozvedla, přestěhovala se do paneláku i se psem. A ten , v novém stísněném prostředí, po celé dny (když byla ona v práci a děti ve škole) zas jen vyl a štěkal. Sousedi z toho byli pochopitelně na nervy, a skončilo to tak, že volali několikrát policii a nakonec se to řešilo na městském úřadě. Musím říct, že ty sousedy chápu a že psa mi je líto.

Nakonec to vyřešili tak, že psa si vzala maminka té kamarádky, která je už v důchodu. Pes má aspoň po celý den společnost a opět i výběhna zahradu, a je spokojený.
Bohužel, spokojená moc není ta maminka-důchodkyně, bývala velmi aktivní, na výletech na kole a tak, a to musela úplně vzdát a psovi se v podstatě obětovat. Což je blbé. A i když musí na chvíli někam, kam ho opravdu vzít nemůže (k doktoru a tak), tak pes opět srdceryvně celou dobu doma vyje....sad

 

#62 23. 7. 2010 6:39

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pes v bytě všude - na gauči a dokoce i v posteli, co vy na to?

No přijde mi to, že člověk je jediný tvor, který většinou nespí s vlastními dětmi v "jednom pelíšku" a je ochotný nastěhovat si do svého pelíšku jiné zvířátko...
V posteli klidně i pes i děti (někdy i všichni dohromady http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png) - jen musejí všichni vědět, že je to výjimka a záleží na dovolení majitele postele. Děti na pomazlení nebo když je něco bolelo, měly noční můru... a pesan většinou spal vedle mojí postele, akorát v zimě se mi stočil do nohou (a tak krááásně hřál...) Ne že se mi tam nasáčkujou všeci a při vyhazování budou haranti brečet nebo se vztekat a pes výhružně vrčet http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png

Fakt super asi pro toho hafana,zlatého retrívra,žití v 3+1 v paneláku,kdy navíc čeká,až se páničci vrátí z práce.. Nebo kousek od nás vlčák v paneláku...
pes opět srdceryvně celou dobu doma vyje...

Kdyby mě někdo zavřel do klece metr na metr, taky bych srdceryvně vyla, bejt zvyklá na volný pohyb. Kdybych na ni byla zvyklá od malinka, ani by mi to nepřišlo. Ale dovolím si říct, že záleží na majiteli - někdy má panelákovej hafan víc pohybu, sociálních kontaktů a péče vůbec, než hlídač na dvorku (nejlíp uvázanej na kladce k lanku) krmenej zbytkama a s nezateplenou boudou.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#63 23. 7. 2010 7:44

mag
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 7438

Re: Pes v bytě všude - na gauči a dokoce i v posteli, co vy na to?

Blossom napsal(a):

Sel, já tedy nikde neviděla, že by se Reňas rozčilovala ...myslím, že do jejího příspěvku vkládáš, co tam vůbec není. Přečti si její příspěvek znovu, opravdu tam píše jen o sobě samé, ani slovo  o tom, jak to mají mít správně jiní, natož pak nějaké rozčilování...

A musím polemizovat s tím že "Pes na páníčka čeká vyrovnaně" a že pes ve městě netrpí. I psi jsou individuality, a je to u nich kus od kusu jiné:
Má kamarádkasi pořídila pejska, když byla na mateřské. Pes si zvyknul, že stále je s ní, v domku se zahradou. Pak šla ona do práce, a pes celé dny v domě proštěkal a provyl. Nezvyknul si ani po roce. A co hůř - kamarádka se rozvedla, přestěhovala se do paneláku i se psem. A ten , v novém stísněném prostředí, po celé dny (když byla ona v práci a děti ve škole) zas jen vyl a štěkal. Sousedi z toho byli pochopitelně na nervy, a skončilo to tak, že volali několikrát policii a nakonec se to řešilo na městském úřadě. Musím říct, že ty sousedy chápu a že psa mi je líto.

Nakonec to vyřešili tak, že psa si vzala maminka té kamarádky, která je už v důchodu. Pes má aspoň po celý den společnost a opět i výběhna zahradu, a je spokojený.
Bohužel, spokojená moc není ta maminka-důchodkyně, bývala velmi aktivní, na výletech na kole a tak, a to musela úplně vzdát a psovi se v podstatě obětovat. Což je blbé. A i když musí na chvíli někam, kam ho opravdu vzít nemůže (k doktoru a tak), tak pes opět srdceryvně celou dobu doma vyje....sad

Chyba ve výchově. Já si psa pořídila, když jsem se doma učila na státnice a i když jsem celý měsíc doma šprtala, tak jsem každý den nechávala psa doma samotného nejdřív třeba 5 min. a protahovala jsem to až na konečných 9 hodin. Měla jsem labradora ve 2+1, teď ve 3+1, v životě neštěkal na někoho za dveři a výt ani neumí wink
Jinak v posteli s náma spala do loňského léta, kdy se sama vystěhovala na zem. Jo a když přijde špinavá z procházky (což je dost často), stačí říct do koupelny a čeká na mě ve sprchováku.

Není tady

 

#64 23. 7. 2010 10:54

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Pes v bytě všude - na gauči a dokoce i v posteli, co vy na to?

Blossom napsal(a):

Sel, já tedy nikde neviděla, že by se Reňas rozčilovala ...myslím, že do jejího příspěvku vkládáš, co tam vůbec není. Přečti si její příspěvek znovu, opravdu tam píše jen o sobě samé, ani slovo  o tom, jak to mají mít správně jiní, natož pak nějaké rozčilování...

A musím polemizovat s tím že "Pes na páníčka čeká vyrovnaně" a že pes ve městě netrpí. I psi jsou individuality, a je to u nich kus od kusu jiné:
Má kamarádkasi pořídila pejska, když byla na mateřské. Pes si zvyknul, že stále je s ní, v domku se zahradou. Pak šla ona do práce, a pes celé dny v domě proštěkal a provyl. Nezvyknul si ani po roce. A co hůř - kamarádka se rozvedla, přestěhovala se do paneláku i se psem. A ten , v novém stísněném prostředí, po celé dny (když byla ona v práci a děti ve škole) zas jen vyl a štěkal. Sousedi z toho byli pochopitelně na nervy, a skončilo to tak, že volali několikrát policii a nakonec se to řešilo na městském úřadě. Musím říct, že ty sousedy chápu a že psa mi je líto.

Nakonec to vyřešili tak, že psa si vzala maminka té kamarádky, která je už v důchodu. Pes má aspoň po celý den společnost a opět i výběhna zahradu, a je spokojený.
Bohužel, spokojená moc není ta maminka-důchodkyně, bývala velmi aktivní, na výletech na kole a tak, a to musela úplně vzdát a psovi se v podstatě obětovat. Což je blbé. A i když musí na chvíli někam, kam ho opravdu vzít nemůže (k doktoru a tak), tak pes opět srdceryvně celou dobu doma vyje....sad

Toto zrovna je pripad , kdy se psovi meni podminky a on se musi prizpusobovat, coz muze cinit problemy .

Pokud je na tento rezim zvykly od malicka, tak myslim, ze to neni zadny problem . Ani jeden pes nestekal ani nevyl . Pokud nevydrzi ani kratsi dobu, tak bych se poradila s nejakym odbornikem , to se mi nezda normalni, zrejme neco dost zanedbali ve vychove.

Jizda na kole byva k psovi docela vhodny konicek ??


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#65 23. 7. 2010 20:30

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Pes v bytě všude - na gauči a dokoce i v posteli, co vy na to?

Blossom napsal(a):

Sel, já tedy nikde neviděla, že by se Reňas rozčilovala ...myslím, že do jejího příspěvku vkládáš, co tam vůbec není. Přečti si její příspěvek znovu, opravdu tam píše jen o sobě samé, ani slovo  o tom, jak to mají mít správně jiní, natož pak nějaké rozčilování...
A musím polemizovat s tím že "Pes na páníčka čeká vyrovnaně" a že pes ve městě netrpí. I psi jsou individuality, a je to u nich kus od kusu jiné:

Ak si ma čítala, tak som napísala aj to, že je dobré rozmýšža pri výbere plemena (a pri útulkovom psovi chodi ho predtým venči, aby som zistil/a, aký je) a zváži svoje možnosti. Jasné, že môžu trpie psi v byte, rovnako ako môžu trpie psi pri dome. Ale tvrdi, že PSI VŠEOBECNE V BYTE TRPIA, je asi rovnaké ako tvrdi, že psi všeobecne trpia pri dome. stolt A navyše - rozprávajú to skoro bez výnimky tí, ktorí v tom byte psa nemajú big_smile - čo v mojich očiach trošku znižuje výpovednú hodnotu. Ja som zažila JEDNÉHO psa, ktorý v byte trpel a trápil zavýjaním aj okolie, ale ten bol jednak zle vychovaný a rozmaznaný - chybá pánov, neskúsených prvomajitežov - a druhak chorý na epilepsiu, takže by som ho asi ako vzorový príklad neuvádzala.
A tvoj príklad je podža mňa tiež skôr o otm, že ho včas nevychovali a potom ešte o tom, že sa zmenili podmienky a ten pes si už nevedel zvyknú...

Upravil(a) Selima (23. 7. 2010 20:33)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#66 23. 7. 2010 21:21

Blossom
Host

Re: Pes v bytě všude - na gauči a dokoce i v posteli, co vy na to?

Selima napsal(a):

Blossom napsal(a):

Sel, já tedy nikde neviděla, že by se Reňas rozčilovala ...myslím, že do jejího příspěvku vkládáš, co tam vůbec není. Přečti si její příspěvek znovu, opravdu tam píše jen o sobě samé, ani slovo  o tom, jak to mají mít správně jiní, natož pak nějaké rozčilování...
A musím polemizovat s tím že "Pes na páníčka čeká vyrovnaně" a že pes ve městě netrpí. I psi jsou individuality, a je to u nich kus od kusu jiné:


Ak si ma čítala, tak som napísala aj to, že je dobré rozmýšža pri výbere plemena (a pri útulkovom psovi chodi ho predtým venči, aby som zistil/a, aký je) a zváži svoje možnosti. Jasné, že môžu trpie psi v byte, rovnako ako môžu trpie psi pri dome. Ale tvrdi, že PSI VŠEOBECNE V BYTE TRPIA, je asi rovnaké ako tvrdi, že psi všeobecne trpia pri dome. stolt A navyše - rozprávajú to skoro bez výnimky tí, ktorí v tom byte psa nemajú big_smile - čo v mojich očiach trošku znižuje výpovednú hodnotu. Ja som zažila JEDNÉHO psa, ktorý v byte trpel a trápil zavýjaním aj okolie, ale ten bol jednak zle vychovaný a rozmaznaný - chybá pánov, neskúsených prvomajitežov - a druhak chorý na epilepsiu, takže by som ho asi ako vzorový príklad neuvádzala.
A tvoj príklad je podža mňa tiež skôr o otm, že ho včas nevychovali a potom ešte o tom, že sa zmenili podmienky a ten pes si už nevedel zvyknú...

Sel, ono to chce fakt pozorněji číst: Srovnej vytučněné:
Polemizovat s tím, že pes ve městě netrpí NENÍ totéž co tvrdit, že psi všeobecně v bytě trpí.

Jak píšu (a nyní tedy raděj ještě jednou opakuji) - i psi jsou individuality a je to u nich kus od kusu jiné.

 

#67 24. 7. 2010 9:29

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Pes v bytě všude - na gauči a dokoce i v posteli, co vy na to?

Psa mám, maličkýho, shi-tzu, do postele nám leze. Nevím, nepřemýšlím nad tím. Když jsem byla děcko, hrabala jsem se venku v písku, hrála si na dvoře s naším tehdejším psem, na zahradě, venku s děckama a ruce jsme si jako děcka na každým kroku nemyli. Někde jsme si utrhli jabko, snědli ho, těma nemytýma rukama to nemýtý jabko a tak podobně. No a přežili jsme to. Kolik špíny nebo bakterií si myslíte, že ten donese, řekla bych, že tak stejně, jako my. Já si nemyslím, že by ten pes v bytě nějak byl zdravotně závadný. No a že občas vleze do postele, no, tak vleze, no. Sice nejsem nadšená a řeknu mu, a sleze, ale nebudu se kvůli tomu hroutit. Taky si sedne na křeslo, na židli v kuchyni. Nejsme doma žádný prasata, ale takhle se tím až nezaobírám. Nᚠpes v bytě netrpí, máme ho rádi a rozhodně mi vadí míň to, že vleze pes do postele, než to, že jsem denně sahala na madlo dveří výtahu, na který sahala špinavá alkoholička u nás v baráku a její kamarádi bezdomovci, se sakra špinavýma rukama, který si ta dáma tahala k sobě na návštěvu.
Bobky po našem psovi sbírám, vadí mi, že někteří jedinci, a že jich je většina, nechávají ty výkaly válet po okolí. Ale to, že si pes občas lehne do postele, to mě netrápí.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#68 24. 7. 2010 10:39

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Pes v bytě všude - na gauči a dokoce i v posteli, co vy na to?

Takže do ankety: smile
měli jsme skvělé plemeno, stačilo být trošku důsledný a pak už jsme jen udivovali okolí, že poslouchal opravdu "bez řeči" - jen jsem ukázala rukou a věděl. Do postele nesměl, na koberec taky ne (později, když byl starší a nemocný, jsem ale ustoupila), na pohovku taky ne - nikoliv proto, že bych chtěla být tyran, ale on opravdu příšerným způsobem, chudáček, línal, navíc jednu pohovku mám velmi světlounkou a - přiznávám, že pořádek mám ráda. V autě na sedadlo - nepřicházelo v úvahu, stočil se hned vždycky na kobereček na zemi a pohoda.

Motat se nám pod nohama jsem ho taky moc nenechávala, přestože měl snahu lehnout si vždycky tam, kde byl největší "provoz" :-), na období, kdy jsem v kuchyni při vaření skákala přes psa, vzpomínám s úsměvem. samozřejmě jsem mu vyvařovala, dostával kvalitní věci, protože bohužel nesnesl všecko, míval potíže i s (relativně) větším množstvím kuřecího masa nebo s vařenými játry... než jsme to vychytali, za veterinární péči jsme utratili desetitisíce...
Na jakékoliv křižovatce se nejdřív podíval nahoru na mě, kam teď jako jít... smile A všechno šlo bez bití. V okolí vidím, že málo lidí si uvědomuje, že pes se naučí na jedno krátké slovo, vyjadřující "něco". Obvykle k psovi dlouze mluví, přičemž - to zvíře chudák nemůže rozumět té záplavě slov - a pak vzdychnou, že s tím psem je to těžký, že není zvládnutelný. Áááále houby. smile
Kamarádka má naprosto nezvládnutého psa, který může úplně všechno, od neustálého vyskakování na kohokoliv a olizování obličeje, pelešení si v peřinách, až po určování si trasy procházky jím samotným - jedním slovem katastrofa.

Jsem zastáncem názoru, že pes opravdu v bytě netrpí (mám tedy na mysli menší plemeno a samozřejmě záleží na přístupu majitele). Znám spoustu psů na vesnici celoživotně uvázaných na řetězu na dvoře, jejichž páníčci ohrnující nos nad "m욝áky", kteří si pořídili psa do bytu (jak se někteří vyjádřili - do králíkárny).
Jako celkově v životě - všechno stejně záleží na konkrétním přístupu jednotlivců. smile

Není tady

 

#69 24. 7. 2010 10:42

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Pes v bytě všude - na gauči a dokoce i v posteli, co vy na to?

většina se schodla, že miminko by mělo mít svou postýlku a to z různých důvodů (aby rodiče měli klid na sex, aby nebyl problém s odvykáním společného spaní...).

big_smilebig_smile proč si lidé pořizují děti, když chtějí mít klid na sex? big_smile big_smile Si polož vedle do pokoje panenku a mᚠpokoj. big_smile
Miminko má především cítit lásku rodičů; není nic krásnějšího, než společné tulení s dítětem. Jen nezkušení mladí rodiče si myslí, že budou muset "odvykat" dítě společnému spaní. Ono si pak totiž samo řekne, že už chce do svého pokojíčku.
Spíš si ujasni, z jakého důvodu jsi to dítě vlastně měla. wink

Není tady

 

#70 24. 7. 2010 21:17

Xsara
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 12. 2006
Příspěvky: 1005

Re: Pes v bytě všude - na gauči a dokoce i v posteli, co vy na to?

To jsem netušila, že pořízení miminka rovná se rezignace na nerušený sex... va
A co se týká odvykání dítěte na samostatné spaní a toho, že si dítě samo řekne, to je taky celkem vtipný. Ono se totiž může stát, že si řekne někdy kolem puberty. lol
Kamarádka takto měla problém vystrnadit do samostatného pokojíku 12-ti leté robátko. dumbom

Ale k tématu. Psy jsme měli vždy velkých plemen, povětšinou německé ovčáky. V bytě nebyli a nejsou.
Přesto nemám pocit, že by byli ochuzeni o svou smečku. Ač bydlíme na vesnici, není to tak, jak tu někdo
znalecky popisoval, že "na vesnici se se psy na procházky nechodí".
Chodili jsme vždycky na procházky, na cvičák, psi měli na proběhnutí rozlehlou zahradu, prostorný kotec,
zateplenou dvoupokojovou  big_smile boudu.
Spoustu hodin spolu trávíme venku, ale večer prostě šupajdí každý do svého pelechu. Psi vždy zůstávali venku už proto, že byli a jsou to nejen společníci a kamarádi, ale také hlídači. U mě v posteli by toho jaksi moc neohlídali.
Ale vzhledem k tomu, že v posteli s námi spí kočka, asi bych si v ní uměla představit i nějakého velikostně přijatelného psa. smile


Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

 

#71 24. 7. 2010 23:33

keny
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 8. 2006
Příspěvky: 882

Re: Pes v bytě všude - na gauči a dokoce i v posteli, co vy na to?

Miluju zvířata a jednou od mé švagrové mi bylo (v konfliktu)vyčteno že je miluju víc než lidi...ani jí to nemám za výtku jako nejspíš i za pravdu...
Psa máme je to huskyna křížená s ovčákem či co alespoň tak to vypadá....do bytu a do postele nesmí...když jsme neměli děti směla spát i v posteli a pohyb měla volný po celém bytě...pak co zestárla jak ona tak my a přišli děti ,do bytu, ne že by až tak nesměla ,ale ani nejde,je to nekonfliktní pes ale táhne jí na 11 let a má ráda svůj klid a opravdu je vidět ,když jde nahodou za náma na návštěvu, tak po chvilce se raději sama zdekuje,na předsíni má svůj klid.Musím ale říct že i kdyby sama nechtěla tak bez mého 100% soustředění by do bytu nemohla ,musím být u toho když přijde do kontaktu s dětma mám strach aby se něco nestalo,přecejen je to zvíře a děti "taky zvířata:lol:"mají blbý napady (moje děti nikdy žádné zvíře netahali a podobný ubližování a za to bych je přetrhla) a tak si myslím že třeba jen blbý zvuk či co by mohl stačit aby pes vystartoval..prostě to neriskuju pokud nejsem bezprostředně u toho...
Do hlavy jí nevidím...takže je na předsíni a je do bytu zavřeno..
Jinak manžel s ní chodil běhat 3x v týdnu 15km a mezitím 2x dlouhá procházak denně,je tedy pravda že u nás jsou na tom biti děti ,protože se prostě musí se psem a se jim chce nebo ne a místo do sídliště na prolezky tak do lesa nebo do polí..už to tak prostě je..i když malej remcá má smůlu ...takže napřed pes a pak s dětma..
Jenže už nám nějak stárne nebo co ,běhání jí nejde začala posedávat a stát že prostě neběží,takže dlouhé procházky ještě jo,ale teď v tom horku jen nejnutnější venčení přes den a na dlouhou v noci když mi děti spí a manžel hlídá...

Jinak psi miluju ale nevěřila bych žádnýmu že bych ho dala do postele s dítěm nebo nechala dítě po něm se válet apod. Jsme zastánce toho že já jsem pán a já jsem nad ní a proto mě musí poslechnout,a jak tu bylo řečeno už jen pohledem ví co má udělat...a já zas za její oddanost bych toho nikdy nezneužila k nějakému ubližovaní ...


http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,99,122,0,CD,MjAwNy8xMS8wNg==,QW5kZWxrYQ==http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,111,130,0,CD,MjAwNC8wOC8yMQ==,TWlrdWzhcw==

Není tady

 

#72 25. 7. 2010 21:41

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Pes v bytě všude - na gauči a dokoce i v posteli, co vy na to?

Psi se mnou spali v posteli, vešli jsme se na jednu - dobrmanka, střední všehochu a já smile
Po svatbě a stěhování dobrmanka pochopila - rozhodla se sama, že složených 6 matrací na sobě v samostatném pokoji je lepší, než se s námi mačkat, takže se přerodila v princeznu na hrášku a osamostatnila se.
Střední všehochu nás bohužel opustila nadobro, takže ani ta se nám v posteli neroztahuje a menší náhradník o MOJÍ postel vůbec nestojí. sad
Navíc jsem po dětech celkem dost narostla, takže bych je tak akorát utlačovala, což tedy ani jeden z nich rád nemá lol
PS: Moje děti si berou do postele psi, kočku, králíky i osmáky,( pochopitelně zvl᚝  big_smile ) a vůbec mě to nevzrušuje. Co jde odchlupit, odchlupím, co nejde, to vem čert. Ještě abych se trápila něčím takovým wink

Upravil(a) Eri (25. 7. 2010 21:42)


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#73 25. 7. 2010 22:08

Blossom
Host

Re: Pes v bytě všude - na gauči a dokoce i v posteli, co vy na to?

Děkuji všem za zajímavé příspěvky.
Koukám, že jednoznačně vedou ti, co psa do své postele pouštějí. To odpovídá i mému malému "průzkumu" mezi známými v reálu.
Dovolím si tedy konkrétní podotázku, která způlky patří sem a způlky spíš na sexuologickou: Vám pes v posteli při intimním životě nevadí? Mě (jak píšu už dříve) toto vadilo strašně, nesmírně mě to rušilo a už přítomnost dalšího tvora v ložnici (by to byl pes a i když se "jen díval") mě minimálně rozptylovala, ale spíš vysloveně vadila. Já to mám tak, že postel je MŮJ intimní prostor.

Pak bych chtěla ještě poprosit o korektnost obou táborů: Toto vlákno nemá posoudit, kdo to dělá s chovem psa SPRÁVNÉ, jen jsem chtěla zjistit, jak to kdo cítíte a máte.

Chci říct - kdo chce se svým psem v posteli spát, a spí. stolt A kdo ne, tak a nespí. stolt
Není důvod jedni druhými proto pohrdat a napadat se vzájemně (naštěstí tady byly jen malé náznaky, ale byly...proto prosím o korektnost, díky. smile

 

#74 25. 7. 2010 22:19

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Pes v bytě všude - na gauči a dokoce i v posteli, co vy na to?

Nevadili, vždy zhnuseně odešli po první puse lol
Děsně je to uráželo. dumbom

Teď jsem si ale vzpomněla, že tetin pes, jednou manželovi šlápl na krk zrovna při akci rodna
Žárlil lol

Upravil(a) Eri (25. 7. 2010 22:21)


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#75 26. 7. 2010 7:03

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pes v bytě všude - na gauči a dokoce i v posteli, co vy na to?

Vám pes v posteli při intimním životě nevadí?
Buď mám v posteli chlapa nebo psa - každého ovšem za jiným účelem lol
Ostatně stačí zavřít dveře. Vychovaný pes pochopí, že momentálně není žádán... tongue

Upravil(a) helena (26. 7. 2010 7:04)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů