Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 16. 7. 2010 11:31

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Koupě fotek

Dobrý den,
nevěděla jsem přesně kam zařadit svůj dotaz, tak zkusím sem, smrdí to zde fotografy a fotkami.. big_smile

Mám neobvyklý problém. Potřebuji koupit asi 5, max 10 fotek ve velikosti 4MB.  Moc tomu nerozumím, takže nezkoumám jaké parametry mi zadala firma, které fotky bude zpracovávat - zadání zní min. 4MB. Konkretně se mi jedná o fotografii(e), které by měly být námětem ke zpracování obrazů na zeď. Jde o topné obrazy. Pro laickou představu (pro mě tedy) - potřebuji fotky, jež by šly dát na obraz o rozměrech cca 1,2m x 1m a menší. Mám možnost výběru fotek profi od firmy, ale nelí¨bí se mi. Protože mám však  i možnost vlastních motivů, upřednostnila bych je. Ve svém fotoalbu nemám tak "velké". Bohužel.  Netuším ani kolik stojí taková fotka - její stažení, nepotřebuji žádnou exkluzivitu užívání.
Odkážete mě prosím na nějaké stgránky, nebo máte sami ve svém albu něco takového?
Děkuji za reakce.
Dívala jsem se ještě na fotoshop - a pokud jsem správně porozuměla, tak fotka v tomto rozlišení  (na 1 použití) by mě přišla na 2tis. a výše ...odpovídá to?

Upravil(a) Wiki (16. 7. 2010 12:16)

Není tady

 

#2 16. 7. 2010 12:40

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Koupě fotek

Ahoj Wiki, snažím se rozkódovat Tvůj dotaz. Co znamená, potřebuju koupit 5-10 fotek? Jako nechat si vyvolat své (což asi ne) a nebo prostě stáhnout od někoho nějaké, se kterými pak budeš dále pracovat (použiješ na obraz)? - v tom případě by to ale byly fotky autorské, takže pozor na porušení zákona. Co se týká fotek v galeriích, jistě těch je mnoho, ale fotky jsou ve většině případech v nich hodně zmenšované, takže na obraz v rozměru cca 1,2 m x 1 m je nelze použít, zvětšením totiž zničíš jejich kvalitu. Na toto bys musela mít originál fotografie v co největším rozlišení, a to v galérce nestáhneš, musela bys kontaktovat případného autora a domluvit se s ním na podmínkách, pak je pravděpodobnost, že on Ti pošle originál.  Když tak zkus upřesnit dotaz, klidně tady nebo přes SZ, pokusím se Ti nějak pomoct, pokud budu vědět.

Není tady

 

#3 16. 7. 2010 13:30

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Koupě fotek

Ano přesně tak,vždy právě proto sem píšu,  chci koupit autorskou kvalitní fotku. Fotku - jako v jpg podobě (tím chci říct big_smile - abych ji mohla nějak doručit (mailem, CD) firmě, která mi ty moje koupené motivy vytiskne na tom mém topném obrazu. Nechci - fotku vytisknutou na papíru - to ne! Neuvažuju o stahování jen tak někde- to je mi jasné. ..potřebuji velmi kvalitní fotky.
Pán, který to bude dělat (ty obrazy) mi řekl : " stačí 4MB" což prý umí každý slušný foák.Proto se ptám zde, zda-li někdo nemá fotoalbum svých fotek těchto kvalit, že bych je koupila- líbily by se mi.

Na fotoshopech, už už jsem jsem chtěla nakupovat...,  ale zaskočily mě uvedené rozměry - v cm a pixlech..lol , a já mám befel donést fotku 4MB - což mě velmi mate. Netuším kolik je 4MB - pixlů či cm.. Nerozumím tomu natolik.
Jinak děkuji za snahu, snad jsem byla trošku srozumitelná.
Ještě se to pokusím objasnit problém z druhé strany: chci koupit  motiv na obraz (10obrazů), který mi bude doma viset na zdi, na topném obrazu, velkém jako kráva. Lze to koupit pouze v těch fotoshopech nebo i jinde... ?

Není tady

 

#4 16. 7. 2010 22:11

Blossom
Host

Re: Koupě fotek

Wiki, já sama ráda fotím, vyhrála jsem ocenění v jedné amatérské soutěži a 2* jsem měla z mých fotek výstavu a nyní plánuji třetí.
Kdyby tě mé fotky zaujaly, pošlu ti je klidně i zadarmo - odměnou by mi byla radost, že se někomu líbí a visí mu na stěně. smile Takhle pár mých fotek už u mých známých na zdi visí.

Jenom nerozumím termínu "topné obrazy", co to je? To jsem ještě nikde neslyšela. Prosím vysvětli, co to má být.

A jaký by sis představovala námět? Mám především krajiny a zátiší. Taky pár portrétů a zajímavé momentky z cest.

 

#5 20. 7. 2010 12:40

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Koupě fotek

Bloss napsala jsem ti do sz

Není tady

 

#6 20. 7. 2010 22:05

Blossom
Host

Re: Koupě fotek

Wiki napsal(a):

Bloss napsala jsem ti do sz

Wiki, nic mi doteď nepřišlo, SZ žádná.......

 

#7 21. 7. 2010 12:36

alexxandra
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2480

Re: Koupě fotek

Jsou různé fotobanky, které nabízejí fotografie podle velikosti fotek - jedna z těch českých je např. www.pixmac.cz nebo zahraniční www.freedigitalphotos.net (namátkově). Určitě se jich dá najít nespočet, téma fotky jsem také příliš nepochopila big_smile

Zrovna koukám, že např. fotka o vel. 3414(px) x 2419(px) má 3,66 MB.


http://lbyf.lilypie.com/peUxp2.png

http://lb1m.lilypie.com/TikiPic.php/lmq5dLA.jpghttp://lb2m.lilypie.com/CTChp1.png

Není tady

 

#8 21. 7. 2010 13:00

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Koupě fotek

Blossom napsal(a):

Wiki napsal(a):

Bloss napsala jsem ti do sz

Wiki, nic mi doteď nepřišlo, SZ žádná.......

Nemůžu tu zprávu, co jsem psala najít v odeslaných, asi jsem to udělala blbě - klikla na tebe, na sz a tam psala asi půl hodiny - no a je to v .... smile
zkusila jsem ti na(ode)psat jen "zkoušku" na všechny místa - kam umím.. Uvidíme.

Není tady

 

#9 21. 7. 2010 13:04

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Koupě fotek

alexxandra napsal(a):

Jsou různé fotobanky, které nabízejí fotografie podle velikosti fotek - jedna z těch českých je např. www.pixmac.cz nebo zahraniční www.freedigitalphotos.net (namátkově). Určitě se jich dá najít nespočet, téma fotky jsem také příliš nepochopila big_smile

Zrovna koukám, že např. fotka o vel. 3414(px) x 2419(px) má 3,66 MB.

Téma fotky ?
Téma fotky sama nevím..jaké chci...big_smile

A tam, kde jsem fotky hledala, na nějakých fotoshopech, by mi těch 10fotek vyšlo asi na 30tis. Kč. A to nepotřebuji exkluzivitu. Což se mi zdálo moc. Proto pátrám dál.
Ale myslím, žes mi pomohla těmi číselnými údaji, už mi to trošku zapadá.

Není tady

 

#10 21. 7. 2010 13:06

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Koupě fotek

alexxandra napsal(a):

Jsou různé fotobanky, které nabízejí fotografie podle velikosti fotek - jedna z těch českých je např. www.pixmac.cz nebo zahraniční www.freedigitalphotos.net (namátkově). Určitě se jich dá najít nespočet, téma fotky jsem také příliš nepochopila big_smile

Zrovna koukám, že např. fotka o vel. 3414(px) x 2419(px) má 3,66 MB.

Ale teď jsem se dívala na ten pixmac - a tam se mi líbí a ceny se zdají (jen letmo jsem nakoukla) úplně roztomilé... děkuju moc.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů