Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 14. 7. 2010 16:45

Reny
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Pardubice
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1831

Neplacení alimentů a nezájem otce o děti

Ahojky, jdu si trochu postěžovat a zároveň požádat o radu co dál...

BM od nás odešel za dne na den - prostě si jednoho dne sbalil kufr a řekl, že už se mnou nemůže déle být - a hned se nastěhoval ke své nynější ženě. Tehdy bylo malému 8 měs. a dceři 2 roky. Ze začátku bylo vše OK, bral si děti, přispíval mi na ně. Pak nás rozvedli, děti svěřili do péče mě a od té doby mi začal platit alimenty nepravidelně, začal si i nepravidelně brát děti - jen když se to jemu i jeho nové hodilo. No a po jejich svatbě před rokem si děti už bral jen sporadicky, platil také jen když měl. Pak ona otěhotněla, měla prý velké zdravotní problémy a tak už si děti přestal brát úplně. Jen když jsem mu volala, že už nemůžu, tak je odvezl ke svým rodičům. Před 14 dny se jim narodilo společné dítě a a oni mi dali mi vědět, že pro moje děti u nich není místo, že si mám konečně někoho najít, kdo mi bude děti hlídat - dceři budou 4 a malému je 2,5 roku. Je to asi hlavně její zásluha, už dříve se vymlouvali, že pro děti nemají spaní, pak že jsou nemocné, několikrát, že je BM v přes víkend v práci atd. (později jsem u soudu jsem se dozvěděla, že buď byl na kulečníku nebo neměl na děti náladu - přesně takhle to řekl soudkyni).
V lednu žádal BM o snížení alimentů z 6 tis na 3 tis za oba, s tím jsem nesouhlasila, ale soudkyně šla v jeho příjmech docela do hloubky, tak si to nakonec BM rozmyslel a žádost stáhnul. Nyní mi dluží peníze za 5 měsíců a děti si odmítá brát.
Já jsem už psychicky unavená, věčně se mě chytá nějaká nemoc, po večerech podnikám, abych měla peníze, ale mám pocit, že mám o děti zájem jen já.
Volala jsem tchýni, zda by si je nebrala místo BM, ale prý by se nevyspala, a něco by prý od dětí chytla. Také jsem jí žádala, zda by mi od září neplatili školku, když mi nebude platit BM, ale pochybuji...
Moji rodiče mi zařídili byt, kde s dětmi bydlím a zatím neplatím nájemné, občas se starají o děti.
Poraďte, mohu se někam obrátit nebo jak dál? Potřebuji aspoň 1x za 14 dní víkend pro sebe, navštěvuji psychologa a jsem fakt na dně...


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjKyNDQ2VbIGXDASrQKg19.png
http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjKyNDQ2UrIGXDASpAKd13.png

Není tady

 

#2 14. 7. 2010 16:58

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Neplacení alimentů a nezájem otce o děti

POkud ti dluží za pět měsíců - zažaluj ho, je tu spousta diskuzí jak zařídit esekuci na alimenty. Pak by se ti i lépe žilo, mohla by sis občas dopřát i hlídání, i něco pro sebe. Bran se. On porušuje domluvy, protože se mu za ně nic nestane. Všimni si , jak popisuješ jeho jednání u soudu. Stáhne se, když se v tom někdo začne rýpat. Dej to policii, soudu...


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#3 14. 7. 2010 17:41

xxxx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 9. 2006
Příspěvky: 3804

Re: Neplacení alimentů a nezájem otce o děti

bohužel, nikdo ti nemusí hlídat děti pokud si je chtěla do péče,ale s těma alimentama se obrat na policii. To jsou ti tatínci co mění staré rodiny za nové. Hrozné je že i babička je umí odmítnout a nepomůžou ti alespon jednou za měsíc. Manželovi bych asi nevolala jen se ponižuješ on je asi ovlivněn novou ženou, která si pro svoje děti brání teritorium, je to přirozené a je to tak i u zvířat, jen my lidi to hůř nesem a není to košér, ale to pro tebe rozhodně není útěcha, moc bych ti přála, alby si potkala slušného chlapa co by ti pomohl psychicky i s dětma.Buď ráda, že ti zůstaly tak pěkné alimenty a zabojuj o ně, stačí na kterékoli služebně podat trestní oznámení, on se rychle vzpamatuje pokud pracuje.


dum spiro spero

Není tady

 

#4 14. 7. 2010 18:29

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Neplacení alimentů a nezájem otce o děti

Pokud bych měla říct teplý lidský slovo a podpořit tě - tak jo  jako otec selhal. To, že s tebou nechtěl žít nebo tě neměl rád...dobře, to beru. na to má právo. Odepsat děti jako nepohodlné a "nehodící se škrtněte" - to je prasečina.
Jen nechápu tu krátkozrakost nové paní manželky. Za pár roků se může tento model zopakovat. A pak nebude pro JEJÍ děti místo u "nové" manželky.....a to už by viděla sakra jinak. Vůbec to neberu jako bránění teritoria nebo spíš by mě to napadlo u těch zvířat - a asi ani tam ne...
Ačkoliv "vzít" jeho děti - je jakási  ztráta soukromí, finanční výdaj , starost a práce, tak jsou to pořád děti jejího muže. Myslím, že je měla vzít i s tatínekem jako jeden balíček. Tři v jednom se vším co to přináší. A pokud se ten muž třeba jen nechal převálcovat novou ženou, neomlouvá ho to  - je srab.

Zájem o děti z nikoho nevynutíš, vyzkoušela jsem si to osobně a neuspěješ.
Peníze na děti - to je ovšem jiné kafe. O ty bych se postarala. Děti jsou na tebe odkázané a tátovy peníze jim patří - myslím na veškerou péči o ně - ne jako rentička.. big_smile , a proto je musíš zajistit. A nechceš li advokáta - je to tedy pohodlnější, tak stačí se obrátit na OPD. Tam ti poradí a pomohou - měly by. Já tady narazila na schopné baby.
Buď naprosto nekompromisní, zřejmě pán spoléhá na tvoji "neschopnost" (nemyšleno pejorativně) to dotáhnout ke zdárnému konci - ačkoliv to není tak těžké, máš-li soudní rozhodnotív ruce. Proto bych mu nabídla, zda-li bude chtít hradit výživné s pomocí OPD, že mu vyhovíš. Následující týden bych se na opd obrátila skutečně. Mému bm, to dost pomohlo urychlit platbu dluhů. A velmi se divil (tedy velmi  hlasitě big_smile ) , že jsem já něco takového dokázala. ..vzpomínám..smile
Mmch 5x nezaplatil - to je tedy 30tis.Kč - hm...to jsi dost velkorysá, já bych dnes již nebyla.
Tak držím palce a napiš jak to vypadá..

Není tady

 

#5 14. 7. 2010 18:33

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Neplacení alimentů a nezájem otce o děti

Podej si návrh na výkon rozhodnutí, podej trestní oznámení a smiř se s tím, že o děti nemá zájem kapitulation .
Nic jiného nejde udělat kapitulation .

Není tady

 

#6 14. 7. 2010 18:38

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Neplacení alimentů a nezájem otce o děti

Wiki: Jen nechápu tu krátkozrakost nové paní manželky. Za pár roků se může tento model zopakovat. A pak nebude pro JEJÍ děti místo u "nové" manželky.....a to už by viděla sakra jinak.

Wiki, takovým se to nepřihodí.

Není tady

 

#7 14. 7. 2010 19:29

Reny
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Pardubice
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1831

Re: Neplacení alimentů a nezájem otce o děti

Díky za rady i povzbuzení! Dotaz jsem psala na základě dnešních telefonátů s BM a tchýní a začaly se dít věci!!!
Teď jsem od BM převzala peníze za 4 měsíce a v pátek si bere děti na víkend!
Jen po mě chtěl podepsat papír, že budu schovávat účtenky za co jsem ty peníze utratila, že si to vždy zkontroluje... no poslala jsem ho s tím papírem do háje, jednou to má dané soudem, tak mu může být jedno na co to použiji, ne? Přitom vidí, že jsem dětem nakoupila věci do pokojíčku - koberec, postele, skříňky, platím školku, občas hlídání, když jsem v práci - ale prý chodí děsně oblíkaní, ach jo!

Upravil(a) Reny (14. 7. 2010 19:30)


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjKyNDQ2VbIGXDASrQKg19.png
http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjKyNDQ2UrIGXDASpAKd13.png

Není tady

 

#8 14. 7. 2010 19:35

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Neplacení alimentů a nezájem otce o děti

Pokud chodí děsně oblíkaní, at jim něco přidá nebo sám koupí, alimenty jsou na uhrazení jejich potřeb - jídla, školky, elektřiny, vody. Jsou i na bydlení není to jejich kapesné. A pokud mám najednou na alimenty za 4 měsíce, pak neváhej a tlač ho tam kam patří - do určitých mezí. Nenech si to líbit.

Papír je ejn pokus o buzeraci o nadvládu nad tebou. Až se vymotᚠz těchto materiálních problémů, zkus se i s psychologem poradit, jak si na tom se sebedůvěrou, jak si na tom se svou závislostí a sebehodnocením.

Upravil(a) PavlaH (14. 7. 2010 19:36)


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#9 14. 7. 2010 19:57

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Neplacení alimentů a nezájem otce o děti

Reny napsal(a):

Díky za rady i povzbuzení! Dotaz jsem psala na základě dnešních telefonátů s BM a tchýní a začaly se dít věci!!!
Teď jsem od BM převzala peníze za 4 měsíce a v pátek si bere děti na víkend!
Jen po mě chtěl podepsat papír, že budu schovávat účtenky za co jsem ty peníze utratila, že si to vždy zkontroluje... no poslala jsem ho s tím papírem do háje, jednou to má dané soudem, tak mu může být jedno na co to použiji, ne? Přitom vidí, že jsem dětem nakoupila věci do pokojíčku - koberec, postele, skříňky, platím školku, občas hlídání, když jsem v práci - ale prý chodí děsně oblíkaní, ach jo!

na to nemá právo. já být tebou v tom případě mu řeknu, že tedy budu celý měsíc zapisovat všechny položky za děti (včetně elektřiny, nájemného atd) a budu po něm chtít přesně polovinu.

Není tady

 

#10 14. 7. 2010 19:58

Reny
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Pardubice
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1831

Re: Neplacení alimentů a nezájem otce o děti

Pavli, právě že hrozně - sebevědomí 0, ale už se to snad lepší, snažím se stát si za svým a být asertivní.
Jen myslím, že stejně nezačne platit pravidelně - k tomu ho nejspíš přiměli rodiče a taky už jim asi přišlo porodný, tak měli z čeho brát. On se do práce moc nehrne a ona před těhu taky nepracovala... navíc ona má ještě 2 větší děti.


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjKyNDQ2VbIGXDASrQKg19.png
http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjKyNDQ2UrIGXDASpAKd13.png

Není tady

 

#11 14. 7. 2010 19:59

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Neplacení alimentů a nezájem otce o děti

Reny napsal(a):

Pavli, právě že hrozně - sebevědomí 0, ale už se to snad lepší, snažím se stát si za svým a být asertivní.
Jen myslím, že stejně nezačne platit pravidelně - k tomu ho nejspíš přiměli rodiče a taky už jim asi přišlo porodný, tak měli z čeho brát. On se do práce moc nehrne a ona před těhu taky nepracovala... navíc ona má ještě 2 větší děti.

nepracuje = nemůžeš si podat návrh na výkon rozhodnutí ze mzdy, leda na majetek, jestli nějaký ještě má kapitulation

Upravil(a) aprill (14. 7. 2010 20:00)

Není tady

 

#12 14. 7. 2010 20:04

Reny
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Pardubice
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1831

Re: Neplacení alimentů a nezájem otce o děti

Agawo, na to BM čas má...
Stejně je to paradox, ale to je u jednoduchých lidý asi normální. Strašně ho zajímá za co utrácím, ale o děti starost nemá.
Ale asi mu to sepíši, jen teď před prázdninami jsem platila 2x zálohu na školku, zálohu na kroužky. Po prázdninách to bude školka v přírodě, platím dětem pojištění, když zbyde tak i stavebko. A vidí, on si to možná ani neuvědomuje, že to není jen dát dětem najíst a oblíknout je.

Upravil(a) Reny (14. 7. 2010 20:06)


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjKyNDQ2VbIGXDASrQKg19.png
http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjKyNDQ2UrIGXDASpAKd13.png

Není tady

 

#13 14. 7. 2010 20:09

Reny
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Pardubice
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1831

Re: Neplacení alimentů a nezájem otce o děti

Aprill, on pracuje - nepracuje. Občas něco sežene, pár měsíců tam vydrží a pak ho kvůli pracovní morálce vyhodí. I já jsem mu už několikrát nabízela práci, ale odmítl. Přiznám se, že jsem ráda, protože bych z toho měla akorát ostudu.


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjKyNDQ2VbIGXDASrQKg19.png
http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjKyNDQ2UrIGXDASpAKd13.png

Není tady

 

#14 15. 7. 2010 9:30

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Neplacení alimentů a nezájem otce o děti

Reny napsal(a):

Díky za rady i povzbuzení! Dotaz jsem psala na základě dnešních telefonátů s BM a tchýní a začaly se dít věci!!!
Teď jsem od BM převzala peníze za 4 měsíce a v pátek si bere děti na víkend!
Jen po mě chtěl podepsat papír, že budu schovávat účtenky za co jsem ty peníze utratila, že si to vždy zkontroluje... no poslala jsem ho s tím papírem do háje, jednou to má dané soudem, tak mu může být jedno na co to použiji, ne? Přitom vidí, že jsem dětem nakoupila věci do pokojíčku - koberec, postele, skříňky, platím školku, občas hlídání, když jsem v práci - ale prý chodí děsně oblíkaní, ach jo!

Pokud má výši stanovenou soudně - a ty mᚠpapír v ruce, nemušíš dělat vůbec nic. Nemusíš mu skládat účty. Je to jeho jakési gesto s tím, že si bude diktovat podmínky. Nic bych mu v žádném případě nepodepsala. Z principu - nemám důvod a nenechám si diktovat podmínky.

Ale - jedno bych udělala - poskytla mu, a to dobrovolně, soupis s vyúčtováním toho,  co všechno platím. Počítej do toho ale všechno - od elektřiny přes, drogerii, jídlo, oblečení, léky, očkování, brýle, cojávím..dovolené, školky, až po knížky a hračky ..nebo co. prostě všechno, co děti potřebují a co jim kupuješ.

Dodnes si vzpomínám na větu, kdy mi bm řekl (hlasitě tedy) : " to bych moc rád věděl, kam ty peníze dávᚠ!!?" Mluvil prosím o 2 tis. Kč alimentů u cca 9leté dcery.  Řekla jsem mu, že jsem nevěděla  co s nima, tak  je  zakopávám na poli u hřbitova."
A to jsem zpočátku, ještě když jsem si nevydělávala tolik, dávala polovinu jeho příspěvku dceři na st.spoř. Ale ani jsem mu to neříkala - bylo by to zbytečné.  Až teď se od dcery (18let)dozvěděl, že má spoření a v jaké výši...
Proč mu probůh nabízíš práci - ty se za něj zaručíš? Když nedokáže ani platit na děti? To je páchání dobra. smile

Není tady

 

#15 15. 7. 2010 9:36

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Neplacení alimentů a nezájem otce o děti

Tercila napsal(a):

Wiki: Jen nechápu tu krátkozrakost nové paní manželky. Za pár roků se může tento model zopakovat. A pak nebude pro JEJÍ děti místo u "nové" manželky.....a to už by viděla sakra jinak.

Wiki, takovým se to nepřihodí.

Tercil - přihodí. Nemusí to být totéž. Ale spokojeni nebudou.
Už teď můžu říct, že oba mají problém - on - protože má špatné svědomí a může ho dávat najevo  různými způsoby, ale vždycky negativními a ona - protože on bude tím pádem nespokojený, což se samozřejmě odrazí i ve vztahu, a jí se to zde vrátí. Kruh se uzavře. Nevěřím, že by mohli být za těchto okolností spokojeni.

Upravil(a) Wiki (15. 7. 2010 9:37)

Není tady

 

#16 15. 7. 2010 12:11

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Neplacení alimentů a nezájem otce o děti

Já si taky myslím, že přihodí, ale někdo si to "bere" a řekne si - no, jo, stalo se mi to samý, co já tenkrát udělal/a jí/ jemu a pak jsou lidi, po kterých to steče, jako voda po teflonu... hmm
A stane se to, protože člověk, který kašle na své děti, rodiče a já nevím... má v sobě něco špatně. A pokud si to neuvědomí, opakuje dokolečka to samé.

Upravil(a) javena (15. 7. 2010 12:13)

Není tady

 

#17 12. 8. 2010 15:45

JUDr. Filip Svoboda
Partner Babinet.cz
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 8. 2010
Příspěvky: 92
Web

Re: Neplacení alimentů a nezájem otce o děti

Co se týče dlužného výživného, máte možnost podat k soudu návrh na výkon rozhodnutí. Pokud má manžel stálý příjem, tak není prakticky nic jednoduššího.

Co se týče styku otce s nezletilými, tak, ač to možná zní hrozně, ale otci nelze uložit povinnost styku s dětmi. Nicméně to neznamená, že pokud máte děti v péči Vy, tak se otec své rodičovské odpovědnosti může zbavit.

Takže v prvé řadě bych Vám doporučil podat návrh na výkon rozhodnutí a za druhé zvažte, i přes další vyživovací povinnost bývalého manžela, podat návrh na zvýšení výživného.


A D V O K Á T N Í   K A N C E L Á Ř   S V O B O D A | telefon 608 848 055

www.aksvoboda.cz

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ SVOBODA  |  CZ, Praha 5, Smíchov, U Demartinky 1, 150 00

Není tady

 

#18 30. 9. 2010 12:30

25pistalka
♥------
Registrovaný: 30. 9. 2010
Příspěvky: 1

Re: Neplacení alimentů a nezájem otce o děti

Mam dotaz byvali partner dluzi na alimentech ted mi v zari poslal 1000 kc a ma  stanovene vyzivne 2000kc muzu na nej podat resni oznameni nebo musim cekat tri mesice.A jeste se chci zeptat ma urceni nastevi  soudem ze synem ale nedodrzuje je porad pise ze v tenden co je ma nemuze a jestli mu syna pujcim dalsi den  a kdyz mu napisu ze ma dodrzovat nastevi jak je  ma uceni soudem nak jeho odpoved je ze mu zakazuju se stikat ze synem a ze mu delam naschvali. dekuji za odpoved

Není tady

 

#19 30. 9. 2010 13:03

Kubula
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 5. 2006
Příspěvky: 1248

Re: Neplacení alimentů a nezájem otce o děti

Co dát žádost o střídavou péči? wink   Možná by se děly ještě větší věci, možná by se rád dohodnul na zvýšení alimentů výměnou za to, že to stáhneš. storstark

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů