|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|

Není tady
herman napsal(a):
Ženy majú byť pôvabné a krásne. Ich pôvab a krása majú vzbudzovať v mužoch obdiv.
Hermane, takto ženy zaúkoloval KDO? Byl byste tak laskav, a napsal mi to, prosím? Pokud možno i s odkazy. Děkuji.
Není tady
Každý si všetko odpyká!
Aj vy si tak ako mnohí iní myslíte, že si človek môže robiť v podstate beztrestne čo chce ak je natoľko „šikovný“, že ho pritom neprichytia? Ak sa dokáže vyhnúť tomu, aby bol postihnutý súčasnými zákonmi? Myslíte si, že ak je človek obdarený dostatočnou mierou takejto „šikovnosti“ môže naozaj beztrestne klamať, podvádzať, kradnúť, jednať nečestne, byť nespravodlivý a zlý voči iným ľuďom?
Áno, prax nám ukazuje, že sa to dá a mnohí ľudia takýmto spôsobom aj vskutku jednajú, ale naozaj si je možné myslieť, že takáto životná filozofia sa im môže „prepiecť“ skutočne beztrestne?
Pravda je však taká, že absolútne nikto z nás sa nemôže vyhnúť zákonitej nevyhnutnosti odpykania všetkého, čo spôsobil. Vo stvorení totiž jestvuje železný Zákon spätného účinku, pôsobením ktorého sa všetko v kruhu vracia naspäť k svojmu východisku. Nech už je to čokoľvek. Dobré, alebo zlé. Ovocie všetkého, čo sme vykonali sa ku nám po určitom čase zákonite navráti naspäť. A to skôr, alebo neskôr! Niečo ihneď a niečo trebárs aj po veľmi dlhej dobe. Absolútne nič sa však nestratí! Touto neomylnou Zákonitosťou sa zaručuje spravodlivosť! Tá vyššia! Bez tejto Zákonitosti by totiž bol pojem spravodlivosť v čisto ľudskom ponímaní a praktizovaní pojmom celkom prázdnym.
V hĺbke svojho vnútra však predsa len každý z nás jasne cíti, že nejaká Spravodlivosť musí existovať. A ona aj skutočne jestvuje a prejavuje sa prostredníctvom železného Zákona spätného účinku.
Stála nevyhnutnosť odpykávania všetkého, čo človek vykonal, či už svojimi činmi a slovami, alebo dokonca svojimi myšlienkami a citmi, stála nevyhnutnosť odpykávania absolútne všetkého, čo z nás vzišlo je ako reťaz, ktorá nás drží pevne prikovaných k našim predchádzajúcim činom. Je to reťaz, ktorej nemožno dovidieť konca. Reťaz, ku ktorej svojim zlým chcením neustále nadväzujeme ďalšie a ďalšie ohnivká.
No a v nikdy neustávajúcom kolobehu účinkov Zákonitosti, že všetko sa raz musí vrátiť naspäť k svojmu východisku, aby sa učinilo zadosť Vyššej Spravodlivosti je táto nevyhnutnosť stáleho odpykávania nevedomými ľuďmi subjektívne vnímaná ako nikdy nekončiaca reťaz malých i väčších nespravodlivostí a menšieho či väčšieho utrpenia. Nevedomí ľudia netušia, že všetko toto je iba ovocím našich vlastných činov, ktoré sa ku nám vracajú v železnej nevyhnutnosti odpykávania v Zákone opätovného návratu všetkého k svojmu východisku. Ovocie všetkých našich činov sa teda vracia naspäť k bodu, z ktorého povstalo, čiže k človeku samotnému. A takto to ide neustále a bez konca.
Dá sa však vyslobodiť z tohto nikdy nekončiaceho kolobehu? Z tohto nikdy nekončiaceho kolobehu neustálych, väčších alebo menších strastí? Je to vôbec možné?
Áno, je to možné, pričom existuje iba jedna jediná cesta a tou je ...dobré chcenie! Pevné, vážne, silné chcenie k dobru! Práve takýmto druhom chcenia totiž okamžite staviame konečný medzník v reťazi doteraz nikdy nekončiaceho, neustáleho bolestného odpykávania.
Jedine pevné chcenie k dobru môže teda určiť konečnú lehotu nevyhnutnosti nášho odpykávania. To však samozrejme neznamená, že všetky, našim predchádzajúcim nesprávnym jednaním vytvorené činy nám budú okamžite odpustené, len čo začneme s dobrým chcením.
Nie! Spravodlivosti musí byť učinené zadosť a všetko to zlé, čo sme spôsobili v minulosti musíme spätne prežiť sami na sebe a týmto spôsobom zaplatiť až do toho najmenšieho haliera. Tak to požaduje Vyššia Spravodlivosť!
Avšak aj keď sa našim dobrým chcením reťaz nášho bolestného odpykávania ihneď neskončí už to predsa len nie je reťaz bez konca. V diaľke sa nám už predsa len črtá jej koniec. Už nekráčame iba od menšieho utrpenia k utrpeniu väčšiemu. Už kráčame k vyslobodeniu! K vyslobodeniu z reťaze nevyhnutného odpykávania!
Pevné, vážne a silné dobré chcenie je teda cestou k nášmu vyslobodeniu! Dobré a ušľachtilé cítenie a myslenie, dobrá a ušľachtilá reč a jednanie sú cestou našej slobode. Cestou k spáse!
Miluj svojho blížneho, ako seba samého! V týchto slovách je skrytá veľká múdrosť, pretože všetko, čo robíme iným a ako s nimi jednáme sa napokon vráti ku nám samotným a to už podľa mnoho krát spomínanej Zákonitosti spätného návratu všetkého k svojmu východisku. Všetko, čo teda robíme pre našich blížnych, robíme v skutočnosti iba sami pre seba! Takto možno chápať krok k dobrému chceniu.
Kto ho učiní dospeje k vyslobodeniu, k mieru, k šťastiu a k Svetlu. Kto ho neučiní zostane navždy spútaný reťazou neustáleho odpykávania, až sa v nej, ako v nikdy nekončiacom kolotoči utrpenia uštve na smrť. Na smrť nie len v zmysle telesnom, ale čo je omnoho horšie, i v duchovnom.
herman, spolupracovník časopisu „Pre Slovensko“
Není tady
Odpoveď Bramborke:
Prečo dostali ženy dar pôvabu a krásy. Predsa aby ich využívali a používali k zušľachťovaniu a povznášaniu všetkého, s čím sa dostanú do kontaktu.
Ak tak nekonajú, nepoužívajú svojho daru správne za čo samozrejme ponesú plnú zodpovednosť.
Není tady
herman napsal(a):
Odpoveď Bramborke:
Prečo dostali ženy dar pôvabu a krásy. Predsa aby ich využívali a používali k zušľachťovaniu a povznášaniu všetkého, s čím sa dostanú do kontaktu.
Ak tak nekonajú, nepoužívajú svojho daru správne za čo samozrejme ponesú plnú zodpovednosť.
A, herman, prosím ťa, čo PRESNE znamená - k zušľachťovaniu a povznášaniu všetkÉHO?

Co to je ten Herman..?
Není tady
Nějaký fanatik. Tyhle splácaniny dává i na jiné weby, ne jenom sem. Má takové občasné záchvaty. Asi mu něco chybí, tak se realizuje takhle.
Revliba napsal(a):
Co to je ten Herman..?
Co? Nechtela jsi napsat KDO? (to je ten Herman? )
Není tady
majkafa napsal(a):
Nějaký fanatik. Tyhle splácaniny dává i na jiné weby, ne jenom sem. Má takové občasné záchvaty. Asi mu něco chybí, tak se realizuje takhle.
Soudis ,soudis?
Není tady

herman napsal(a):
Odpoveď Bramborke:
Prečo dostali ženy dar pôvabu a krásy. Predsa aby ich využívali a používali k zušľachťovaniu a povznášaniu všetkého, s čím sa dostanú do kontaktu.
Ak tak nekonajú, nepoužívajú svojho daru správne za čo samozrejme ponesú plnú zodpovednosť.
Hmm, možná se tak narodila, možná je to Mabeline... 
Já s odpovědností na mě kladenou a s ohledem na ty, se kterými se dostanu do kontaktu právě volím to druhý. 

Není tady

Arcanum napsal(a):
Revliba napsal(a):
Co to je ten Herman..?
Co? Nechtela jsi napsat KDO? (to je ten Herman? )
Nechtěla..jsem totiž mistr zkratky..

Není tady

Tulipánka napsal(a):
Tak a máme to. Začalo být horko, ženy svlékly oblečení a už je to téma zase aktuální. Můj ideál je Venuše, snad mi ji Herman také nepohaní
Pri Hermanovom návrhu obliekania pre ženy bude jedno, či je to Venuša Milótska alebo Věstonická
... Hlavne, že bude vyžarovať čistú, duchovnú krásu.
Mmch, podľa mňa je teda to, čo vyvoláva žena v druhých, HLAVNE v oku a duši pozorovateľa. Ja totiž poznám chlapa/chlapov, ktorého vzrušujú aj(alebo práve) mníšky.
Takže to asi bude o inom...
Myslím, že platí to známe "Čistému je všetko čisté"...
Čiže Herman, ty chlípnik, nezvaľuj vinu za svoje hriešne myšlienky na ženy - sú to TVOJE hriešne myšlienky a smažiť v pekle sa za ne budeš TY anie tie ženy...
Márna všetka lásky snaha - aj keď ideš na to dobre, uznávam...
Ale keďže Boh vidí každému do duše, paltí ono jedenáste prikázanie: "Neoje.eš." 
Není tady
herman napsal(a):
Odpoveď Bramborke:
Prečo dostali ženy dar pôvabu a krásy. Predsa aby ich využívali a používali k zušľachťovaniu a povznášaniu všetkého, s čím sa dostanú do kontaktu.
Ak tak nekonajú, nepoužívajú svojho daru správne za čo samozrejme ponesú plnú zodpovednosť.
Hermane, děkuji za odpověď, ač jsem položila zcela jinou otázku. Neudělala jsem to, abych se "jen" ptala, ale považovala jsem a považuji odpověď za důležitou.
Přesto se zeptám dál - mají muži dar půvabu a krásy? Mohou muži zušlechťovat a povznášet vše, s čím se dostanou do kontaktu? Jaké další dary mají ženy? Jaké dary mají muži?
Očekáváš spasení skrze oběť Ježíše Krista?
Není tady
Selima napsal(a):
Myslím, že platí to známe "Čistému je všetko čisté"...
Čiže Herman, ty chlípnik, nezvaľuj vinu za svoje hriešne myšlienky na ženy - sú to TVOJE hriešne myšlienky a smažiť v pekle sa za ne budeš TY anie tie ženy...
Márna všetka lásky snaha - aj keď ideš na to dobre, uznávam...
Ale keďže Boh vidí každému do duše, paltí ono jedenáste prikázanie: "Neoje.eš."
