Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 9. 7. 2010 11:02

marvika
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 4. 2008
Příspěvky: 1747

zánět ramenního kloubu

Zkusím se zeptat na zkušenosti, možná mi taky něco pomůže. V lednu po rehabilitaci krční páteře mne začal bolet pohyb ruky v ramenním kloubu. Po 3 týdnech jsem zašla na neurologii, RDG. Sono, zjistili zánět ramenního pouzdra s nějakým výpotkem. Na ortopedii s tím prý nemohou nic dělat, jsem alergická na jakousi látku, která je obsažena v injekcích, tak mám čekat na ústup bolesti-dostala jsem prášky proti bolesti. Po zábalech z podbělových listů (starý babský recept) ustoupila horkost a zarudnutí ramene (to bylo v dubnu) bolest při určitých pohybech ruky vzad nebo do strany přetrvává, je to nepříjemné. Má někdo nějakou zkušenost co s tím?

Není tady

 

#2 12. 7. 2010 19:43

Vladena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 12. 2007
Příspěvky: 1732

Re: zánět ramenního kloubu

marvika napsal(a):

Zkusím se zeptat na zkušenosti, možná mi taky něco pomůže. V lednu po rehabilitaci krční páteře mne začal bolet pohyb ruky v ramenním kloubu. Po 3 týdnech jsem zašla na neurologii, RDG. Sono, zjistili zánět ramenního pouzdra s nějakým výpotkem. Na ortopedii s tím prý nemohou nic dělat, jsem alergická na jakousi látku, která je obsažena v injekcích, tak mám čekat na ústup bolesti-dostala jsem prášky proti bolesti. Po zábalech z podbělových listů (starý babský recept) ustoupila horkost a zarudnutí ramene (to bylo v dubnu) bolest při určitých pohybech ruky vzad nebo do strany přetrvává, je to nepříjemné. Má někdo nějakou zkušenost co s tím?

Ano, bolest hlavně v noci, v klidu.Nemohla jsem dát ruku nahoru,vzad a do strany. Syčela jsem bolestí. Rehabilitaci jsem z časových důvodů odmítla. Ruku jsem šetřila, naučila se pracovat levou. Oproti výroku lékařů se bolest sama ztratila asi za rok a s rukou mohu zase mávat. Asi čas je nejlepší lék a ruku mít v klidu a nenamáhat.
(brala jsem prášky proti bolesti Brufen, Paralen).

Není tady

 

#3 13. 7. 2010 8:30

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: zánět ramenního kloubu

Pokud je kdekoliv v těle zánět, měl by se léčit, tělo se t tím také nemusí vyrovnat, když je imunita oslabená. Divím se, doktorovi, že neměl snahu najít jiný lék, který bys snášela,to není dobrý doktor, v dnešní široké škále léků je mnoho možností. Pokud ti dali léky na tišení bolestí, neléčí příčinu, ale následek.  Takže k obvodnímu a udělat testy z krve /krevní obra s diferenciálem, CRP/, případně i z moče. Sám se zánět na takovém místě neudělal z ničeho, příčina je uvnitř těla a jako taková by měla být léčena. Pozor na zrádné infekce, ty se rády usadí na kloubech! Pokud budeš čekat rok, může být i pozdě....

Není tady

 

#4 13. 7. 2010 12:20

marvika
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 4. 2008
Příspěvky: 1747

Re: zánět ramenního kloubu

Problém je v tom, že jsem byla u obvoďáka, neurologa, chirurga i ortopeda - všichni říkají totéž, ještě jsem jela na konzultaci k ortopedovi do Plzně a ten v podstatě řekl to samé. Včera jsem zkusila Thajskou masáž, nemůžu říct že je vše v pořádku, ale poprvé po půl roce jsem se docela dobře vyspala - bez buzení při přetáčení apod. Tak nevím, co ještě vyzkoušet, doktory jsem zkusila už snad všechny.

Není tady

 

#5 13. 7. 2010 16:37

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: zánět ramenního kloubu

Důležité je, co ti doktoři říkají......ortoped je asi ten úposlední, kdo by ti pomohl, ten tě pošle na revmatologii, revmatolog tě pošle k neurologovi a tak pořád dokolečka dokola, doktoři se napakují penězma z pojištoven a pacient at jde k čertu!" Od každého chtěj vyjádření, o jaký problém se jedná a co ti doporučuje! Pak s tím běz k obvodnímu a případně by měla následovat stížnost na lék. komuru pro neléčení....ale ´pokud pomůže masáž...však ono se to vrátí.

Není tady

 

#6 27. 10. 2010 18:01

marvika
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 4. 2008
Příspěvky: 1747

Re: zánět ramenního kloubu

tak hlásím, že rameno bolí vesele dál. Jen mám pochybnosti o tom zánětu, podle mého by to nechtělo teplý - no a mě dělá teplo vyloženě dobře. Byli jsme u moře, tam byla nádherně (až moc) teplá voda a bylo vše v pohodě. Jsem pár týdnů doma auž zase nespím. Obvoďák řekl, že hybnost je horší nez na jaře, napsal zprávu a poslal mne opět k ortopedovi. Ten mne objednal za 14 dnů, tak uvidím, jestli od jara něco vymyslel. Ještě snad nepatřím do starého železa, abych nemohla kvůli bolesti spát !!sova

Není tady

 

#7 22. 1. 2013 11:22

ternach
♥------
Registrovaný: 20. 11. 2012
Příspěvky: 14

Re: zánět ramenního kloubu

Na rychlé hojení hodně doporučují ten wobenzym. Já nevím, jak to funguje, jestli to pomáhá imunitě nebo prostě zrychluje hojení, ale všichni to na fórech chválí, že se jim pak úrazy rychle zahojily, a na záněty to má být taky, dokonce i na potíže s klouby, což je aspekt, který hodně zaujal mě. Ale tak nevyzkoušet to třeba? Možná by pomohl.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů