Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 23. 6. 2010 10:10

Tiffany
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 9. 2007
Příspěvky: 578

Pitný režim ve školce

Tak se Vám tak zamýšlim nad pitnym režimem ve školkách, co si pod tim pojmem vůbec představit. Dnes pitný režim hlásají snad všechny školky, ale... Sice dostanou napít při svačince a obědu, nicméně na zahradu a vycházky musí mít svoji lahvičku s pitím. Ty vycházky ještě beru, ale když jsou na zahradě a pití mají vystavené venku ve vedrech, často se i stává, že se děti pomalu sami nenapijí nebo mají lahvičku už prázdnou.
     Chtěla jsem se zeptat, jestli s tím máte zkušenosti a jaké. Podle mě by byl ideální barel s vodou a kelímky, popřípadě jejich vlastní kelímky se značkou, kterou mají ve školce. Jsou vůbec nastavená nějaká kriteria, jak by měl pitný režim vypadat?

Díky za odpovědi.

Není tady

 

#2 23. 6. 2010 10:14

mates
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 23. 5. 2006
Příspěvky: 5957

Re: Pitný režim ve školce

u nás mají děti na zahradě džbán s čajem nebo se štávou,ve třídě během dne také,pijou z barevných kelímků z ikei,nebo venku z jednorázových kelímků.

Není tady

 

#3 23. 6. 2010 13:25

Tiffany
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 9. 2007
Příspěvky: 578

Re: Pitný režim ve školce

No, takhle by to bylo ideální, něco podobného jsem si představovala. Tady mají pití bohužel jen k jídlu a jinak co si kdo přinese v lahvičce.
Mě by právě docela zajímalo, jestli mají školky nějaké směrnice nebo tak něco, co se týče pitného režimu a jeho dodržování, zatím jsem na netu nic nenašla, bohužel.

Není tady

 

#4 23. 6. 2010 19:39

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Pitný režim ve školce

http://denik.obce.cz/go/clanek.asp?id=6197603   něco mᚠtady, pitný režim by měl být ve školce součástí stravovacího řádu, který musí mít školka. Ten by ti měla poskytnout vedoucí školní (tedy mateřské školy) jídelně. Měli byste jej dostat i s papíry při zápisu. Rozhodnutí nosit si vlastní pití vidím jako neštastné.

U nás mají kdykoli k dispozici vodu, čaj a nebo džus (štávu). Mohou si vybrat a ve třídě se i kdykoli napijí. Na zahradě jim nosí plastové hrnečky a džbány s pitím.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#5 27. 6. 2010 23:51

R-i-k-i-t-a-n
♥♥-----
Registrovaný: 11. 4. 2010
Příspěvky: 50

Re: Pitný režim ve školce

Tak u nás ve školce je zakázáno (nebo je to dovoleno, ale u nikoho zdětí jsemto za ta léta neviděl), nosit si na zahradu nebo na vycházku pití. Na zahrádce jsou dvě pítka, kam si děti po dovolení mohou zaběhnout... Pokud jsou tedy děti blízko pítka. Pokud jsou daleko, tak je samotné nepouštím, ale po 30 minutách pobytu na zahradě se vždy chodí pít. A jelikož je minimální (nebo spíše předepsaná) doba na zahradě 2 hodiny, tak 4x za pobyt na zahradě chodí děti pít k pítku. Děti teda pijí po celý den ve školce (v místnosti, kde si hrají, je cisterna se šávou), pak pijí o svačinku, pak pijí po celý dvouhodinový pobyt na zahradě a pak pijí pří obědě. Pak pijí při odpolední svačince... Takže u nás je pitný režim podle mě dostatečný... Důkazem je pro mě, že děti při usínání po obědě chodí stále na WC, kam je běžbě bez nějakého hubování nebo napomínání pouštím...

Není tady

 

#6 28. 6. 2010 16:05

salek
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 11518
Web

Re: Pitný režim ve školce

kapitulation  hjarta  tak takto jako Riki..jsem to chtěla napsat podobně tummenupp  ...je vidět,že je z oboru.. tummenupp   U nás ve školce je to stejné.. bud´chodím já a koukám do džbánků s pitím jestli mají dětičky dost.. nebo na mě ,,houknout" p.učitelky do kuchyně.. že je třeba pitíčko.. takže pití je po celý den ve třídě..záleží pak na dětičkách..jak ony sami pitný režim dodržují ..ale při hře občas zapomenou ..jako třeba i mi dospělý že .. dumbom  no  a pak záleží na p.učitelkách..kdy dětičky svolávají  na pití... vissla 
S pitím na ven jsme to ted´při těch začínajících vedrech ..začínali teprve řešit... Riki.... hjarta  kapitulation   jaká pítka mají vaše dětičky na ven..a kde je seženu ??? Mělo by to být určitě něco hygienického... že vissla  a jednorázové kelímky ???

hjarta  kapitulation  tak snad jsou tady maminky trošku spokojené.. že se  pitíčko dětiček dodržuje.. tummenupp  ono je někdy těžko věřit,.. když do školky nevidíte že ?? Já tam mám naší Verču..takže pokukuji  va  lol

Není tady

 

#7 28. 6. 2010 18:17

Kokino
♥♥♥----
Registrovaný: 7. 8. 2006
Příspěvky: 113

Re: Pitný režim ve školce

taky bych ráda věděla, jak se dozvědět, jestli malý dostatečně pije


100 krát upadneš, 100 krát vstaň.

Není tady

 

#8 28. 6. 2010 19:41

Haňule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 3874

Re: Pitný režim ve školce

tak u nas ve ksolce maji deti na zahrade stolik a tam barel s cajem nebo stavou, kelimky a kybl s vodou na oplachovani kelimku


http://lilypie.com/pic/090314/hTx6.jpghttp://b3.lilypie.com/OclOp1/.png
24. mesic:  11,2 kg  88 cm, 27.mesic 12 kg  93 cm
http://lilypie.com/pic/2009/11/23/ltiW.jpghttp://lb1f.lilypie.com/J484p1.png

Není tady

 

#9 28. 6. 2010 19:51

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Pitný režim ve školce

KOkino, tak já to poznám, za prvé podle čurání a pak podle toho že doma se jí nechce tolik pít. Musela jsem pučky upozornit, žemoje dítko si samo napít nedojde, prostě žízen tolik necítí, že je třeba ji nutit. A výrazně se to zlepšilo.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#10 1. 7. 2010 8:55

R-i-k-i-t-a-n
♥♥-----
Registrovaný: 11. 4. 2010
Příspěvky: 50

Re: Pitný režim ve školce

salek napsal(a):

kapitulation  hjarta  tak takto jako Riki..jsem to chtěla napsat podobně tummenupp  ...je vidět,že je z oboru.. tummenupp   U nás ve školce je to stejné.. bud´chodím já a koukám do džbánků s pitím jestli mají dětičky dost.. nebo na mě ,,houknout" p.učitelky do kuchyně.. že je třeba pitíčko.. takže pití je po celý den ve třídě..záleží pak na dětičkách..jak ony sami pitný režim dodržují ..ale při hře občas zapomenou ..jako třeba i mi dospělý že .. dumbom  no  a pak záleží na p.učitelkách..kdy dětičky svolávají  na pití... vissla 
S pitím na ven jsme to ted´při těch začínajících vedrech ..začínali teprve řešit... Riki.... hjarta  kapitulation   jaká pítka mají vaše dětičky na ven..a kde je seženu ??? Mělo by to být určitě něco hygienického... že vissla  a jednorázové kelímky ???

hjarta  kapitulation  tak snad jsou tady maminky trošku spokojené.. že se  pitíčko dětiček dodržuje.. tummenupp  ono je někdy těžko věřit,.. když do školky nevidíte že ?? Já tam mám naší Verču..takže pokukuji  va  lol

My máme pítka taková ta vestavěná ve zdi... Často bývají na ZŠ na chodbách nebo na koupalištích... Teče z nic voda, která je asi na zahnání žízně nejlepší... Pítka máme ve stínu, takže děti, když čekají ve frontě, tak jsou v chládku.

Není tady

 

#11 6. 8. 2010 17:08

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Pitný režim ve školce

U nás ve školce mají děti pití k dispozici stále, naopak je učitelka posílá pít, řekla bych, že dost často, pokud se nechtějí hnout od hry, nalije jim a pití donese. Pokud jsou venku, na verandičce mají barel s pitím vždy připravený.
První, kam děti letěli po návratu ze školky byl záchod smile


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů