Oznámení

15. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

15. října : Různé životní příběhy, trápení i radosti a starosti žen si s námi můžete pročítat v našem magazínu.

29. září : Uvařme si spolu dietní květákové kari.

#51 25. 6. 2010 13:19

kores
♥------

Re: vymáhání pohledávky - náklady na řízení

No a k tomu inspektorovi...
Já se na něj celkem těším smile a jenom čistě v jeho zájmu doufám, že bude dostatečně rychlý. Protože pokud od vstupu na můj pozemek nebude zdaleka mávat soudním nebo exekučním příkazem (což nevím, kde by to nějaký jejich inspektor sebral), pak se nejspíš proběhne s naší dogou za zadkem.

Upravil(a) kores (25. 6. 2010 14:09)

Není tady

#52 25. 6. 2010 13:22

judynka
♥♥♥♥---

smile

Upravil(a) judynka (28. 6. 2010 9:08)

Není tady

#53 25. 6. 2010 13:28

helena
♥♥♥♥♥♥♥

s tou dogou by mohl být problém i na vlastním oploceném pozemku!
Zástupce vymahačské firmy nemá oprávnění vstupovat svévolně do soukromých prostor jednotlivce či firmy. Krom toho, pokud je pozemek označen tabulkou např. "Pozor pes", lze předpokládat, že dotyčný umí číst - a pokud tam přesto vejde... jeho problém a jeho pr.del...

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#54 25. 6. 2010 13:33

judynka
♥♥♥♥---

smile

Upravil(a) judynka (28. 6. 2010 9:09)

Není tady

#55 25. 6. 2010 14:59

kores
♥------

Mě by ještě zajímalo, jestli jsem povinen vlastně reagovat na dopis, který mi jen tak kdokoli může hodit do schránky, tzn., na nedoporučený obyčejný dopis, kde nelze dokázat jeho nejen převzetí, ale hlavně ani jeho odeslání?

A druhá věc, která mi vrtá hlavou - když je ten dluh firemní (na IČO), jak ho mám zaplatit bez faktury? Když se mě finanční úřad bude ptát na tu platbu, tak jak ji doložím? Na základě nějakého rozkazu obyčejným dopisem? Jestli to takhle funguje, tak mám alespoň mustr na další daňové přiznání. Takových dopisů na jakoukoli částku jsem schopen poslat si sám libovolné množství...

Není tady

#56 25. 6. 2010 15:27

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Spekulovat a spekulovat, nacházet vytáčky, jak co nezaplatita rozčilovat se.  Tolik času tím strávíš, já bych za tu dobu vydělala víc asi , jak  ty 2 tisíce. Pochopitelně, že obyčejný dopis je nedohledatelný a vůbec nemusel dojít ! Tobě něco došlo? ¨Pokuty a penále jsou uznatelné výdaje v podnikání pro FÚ? Pokud ano...už zas jen spekuluješ a spekuluješ, bodejd by jste něměli dům a ještě velkou dogu, která  jistě hodně sežere, to dáváš také do nákladů, jako hlídače pro firmu lol?

Není tady

#57 25. 6. 2010 17:13

Simon
♥♥♥♥---

Aneri, tvůj příspěvek nechápu.
Co máme a kde bydlíme je úplně vedlejší. Jestli jsi to nepochopila, tak my zde ze sebe neděláme chudáky, kteří nemají na zaplacení. Ale z principu se nám příčí zaplatit něco, na co dle našeho názoru nemá ta společnost nárok. To, na co má nárok O2, je dávno zaplacené. Jen ty pořád vedeš svou, už od začátku gloria

Já za tu dobu, co se tu rozčiluju, bohužel nevydělám navíc nic. Moje mzda je bohužel fixní smile

Upravil(a) Simon (25. 6. 2010 17:21)

Není tady

#58 25. 6. 2010 17:29

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Tak se Simone nerozčiluj, já necítím zášť naprosto vůči nikomu! Opravdu můj žebříček hodnot je úplně někde jinde ! Neber to tak moc osobně. Já bych prostě zaplatila, ale hlavně proto, abych měla klid. Ty chceš doklady a dokumenty do podnikání, něco jsi zapinkal, tak se staráš. Mě je úplně jedno, kdo jak bydlí.J8 jsem spokojená tak, jak bydlím.  Ale byla tu řeč o pozemku /jak pes roztrhá exekutora a pod./, tak to ber s nadsázkou,. prosím  ! dumbom
Proto jsem ti psala, že obyčejnou zásilku nikdy nikdo nedohledá....je pátek, teplo, nekažme si den gloria  !

Není tady

#59 25. 6. 2010 17:30

Simon
♥♥♥♥---

To můj manžel... já to s ním jen sdílím v dobrém i ve zlém big_smile

Není tady

#60 25. 6. 2010 19:15

kores
♥------

Aneri, jde mi o čistě o princip. Ani jsem nepípl proti dluhu a úrokům z prodlení a zaplatil to, bez faktury, jen na základě dopisu, byť třeba ty úroky O2 nechce, to je zase a opět jen výmysl oněch vymahačů. Navíc pokud by šlo o pokutu, klidně ji zaplatím. Ale tady nejde o žádnou pokutu, nýbrž o náklady na vymáhací řízení - a to jsou náklady na dva nedoporučené dopisy (20,- Kč). Nic víc, nic míň. Všechny hovory s nimi se uskutečňují na moje náklady, ne na jejich, oni mi nevolali ani jednou, pouze v dopise je napsáno (cituji) - "pokud mi ihned nezavoláte, zvýšíte svůj dluh".

Takže si myslím, že mám oprávněně pocit, že si ze mě někdo dělá dojnou krávu - počítej se mnou. 2.000,- Kč krát dejme tomu 3 dopisy denně  x 5 operátorek x 20 pracovních dnů = 600.000,- Kč čistého a podotýkám nezdaněného zisku, protože spárované faktury neexistují. Takže kolečkem v tomhle soukolí být nechci. Je to špatně?

Není tady

#61 26. 6. 2010 8:31

mag
♥♥♥♥♥♥♥

Simon napsal(a):

Tak nám přišel další dopis. Obyčejnou poštou, s červeným pruhem a obřím nápisem "Exekuce".

V dopise jsme napomínáni, že jsme nezaplatili dluh a ať počítáme s tím, že manžela brzy navštíví v práci nebo doma inspektor, který bude vymáhat dluh zjišťovat rozsah majetku pro případnou exekuci. Dlužná částka je opět rozepsaná do tří položek: dluh O2 (to jsme ale zaplatili už v pondělí, takže dnes musí být peníze dávno na účtě), úrok (dtto) a náklady na řízení.

Dopis je okopírovaný, nepodepsaný, nedoporučeně.

Tedy nezlobte se  na mě, ale toto je normální vydírání....

Manžel jel na O2 a myslím, že na ně bude dost sprostý....

Samozřejmě, že "inspektor" vás nemá co navštěvovat a co sepisovat.... Oni ten svůj "dluh", to není dluh vůči mobilnímu operátorovi, musí  dát k soudu a pak vás na základě pravomocného rozhodnutí může "navštívit" pouze exekutor. Žádná vymahačská firma nemá právo cokoliv sepisovat a zabavovat, tohle už začíná oprvdu zavánět vydíráním. S dopisem bych navštívila Policii ČR a podala trestní oznámení, ať se tím zabývají wink

Není tady

#62 26. 6. 2010 13:36

kores
♥------

Já to zkusím. V pondělí vezmu všechny podklady co k tomu mám a na PČR zajdu. Přinejhorším mě s tím vyhodí smile

Není tady

#63 28. 6. 2010 9:08

judynka
♥♥♥♥---

smile

Není tady

#64 28. 6. 2010 21:23

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

Selima napsal(a):

Čoby, budem sa snažiť nájsť niekoho, na kom sa "zahojím" .... big_smile Žiadosťou o milión za náklady na vymáhanie. wink Dobrý kšeft, mmch. Asi by som mala začať študovať zákony a jesť (a)steroidy.

Selimo ,dobra pripominka,zrejme jsme si zvolily blbe zamestnani. napsat nekomu jen tak naklady,jooo na to jsme neprisly. godlike

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#65 29. 6. 2010 14:57

kores
♥------

Takže na policii jsem byl, ale ty dopisy nenaplňují skutkovou podstatu trestného činu vydírání, což dle §235 tr. zákoníku je tedy fakt. Ještě si nechávám v záloze §237 Útisk, který by asi víc vyhovoval... smile

Navíc na můj doporučený dopis už MBA reagovalo velice slušně, zaslali mi kopii plné moci (zajímavé je, že je O2 zmocňuje ke všem "MIMOSOUDNÍM PRÁVNÍM ÚKONŮM", nikoli k vyhrožování soudem a exekucí.
Vysvětlili mi, že náklady na vymáhací řízení jsou náklady nutné k vymožení dluhu (asi si myslí, že jsem zřejmě částečně idiot či co), takže jsem jim napsal toto :

"Proto bych si dovolil navrhnout následující řešení :
Můžete požádat firmu O2 o převedení mé platby nepožadovaných úroků z prodlení na vaše konto a já jsem ochoten vám zaplatit ještě náklady na vymáhací řízení ve výši 100,- Kč, splatných ovšem oproti faktuře, vystavené z vaší strany. Dluh je veden na IČO, nikoli na soukromou osobu, jedná se o náklady, vzniklé na vymáhacím řízení, které by měly tedy být fakturovány, ne vymáhány na základě dopisu a složenky s číslem účtu.
Celkem tedy jsem ochoten vaší firmě poskytnout 187,- Kč za tzv. úroky z prodlení + 100,- Kč za vlastní náklady vymáhacího řízení, což je sečteno 287,- Kč."

A uvidíme.

Není tady

#66 29. 6. 2010 19:43

nuick2
♥♥-----

To je opravdu Tvůj čas tak lacinej , že ho věnuješ zabýváním se takovou malicherností? Z principu jsou rozumné dvě cesty: zaplať a neremcej nebo neplať a neremcej. Pokud Ti jde o prachy, zaplať si právníka a nabídni svou kauzu médiím, tam se zviditelníš víc.
Jinak zplnomocnění ke všem právním úkonům neznamená nic jiného než to, že Tě vymahačskká firma informuje o tom, že nezaplacením pohledávky se vystavuješ riziku, že pohledávka bude vymáhána soudně. Nebo si dovedeš představit jještě nějaké jiné kroky, které by vedly k tomu, abys uhradil to, co máš?

Není tady

#67 29. 6. 2010 22:59

kores
♥------

nuick2 napsal(a):

To je opravdu Tvůj čas tak lacinej , že ho věnuješ zabýváním se takovou malicherností? Z principu jsou rozumné dvě cesty: zaplať a neremcej nebo neplať a neremcej. Pokud Ti jde o prachy, zaplať si právníka a nabídni svou kauzu médiím, tam se zviditelníš víc.
Jinak zplnomocnění ke všem právním úkonům neznamená nic jiného než to, že Tě vymahačskká firma informuje o tom, že nezaplacením pohledávky se vystavuješ riziku, že pohledávka bude vymáhána soudně. Nebo si dovedeš představit jještě nějaké jiné kroky, které by vedly k tomu, abys uhradil to, co máš?

Ty asi neumíš česky, ne? Já jsem ten dluh zaplatil okamžitě a bez vytáček, včetně úroků z prodlení. Ještě snad jednou - ZAPLATIL JSEM IHNED, BEZ VYTÁČEK A VČETNĚ ÚROKŮ Z PRODLENÍ. Jediné, proti čemu protestuju je to, aby mi někdo účtoval dva tisíce za dva nedoporučené dopisy.

Ale v zásadě - klidně si plať, když chceš, zaplať kdykoli a komukoli jakoukoli částku, kterou ti řekne, resp. pošle ti na ni složenku.

Internet je plný poměrně zoufalých lidí, kteří přišli do styku s MBA - možná jim můj případ aspoň trochu pomůže, jak těm vyděračům nenaletět. Samozřejmě ale až po uhrazení dlužných částek, já vůbec nerozporuji to, že dluh se musí zaplatit. Ale ne náklady na vymáhací řízení vycucané z prstu. Chtěl bych tě vidět, jak na bezvýznamnou částku dluhu ve výši pár stovek platíš třeba 20.000,- Kč jako vymáhací náklady, o které by si ti firma řekla. Budeš platit aniž se ozveš?

A nakonec - nejsou to veškeré právní úkony, ale MIMOSOUDNÍ právní úkony, což je podle mě rozdíl.

Není tady

#68 29. 6. 2010 23:55

kores
♥------

Čistě jen pro zajímavost :
http://www.anov.cz/firmy-na-vymahani-po … nance-sro/
Pročpak asi M.B.A Finance na té černé listině jsou, že by neprávem?

Není tady

#69 30. 6. 2010 8:24

nuick2
♥♥-----

Veškeré nebo mimosoudní úkony, to je jedno vymahačská firma nic jiného udělat nemůže. Právě ta hrozba je důvodem, že dlužník zaplatí. Nejde  o 20000, ale o 2000, to bych zaplatil a nebo neřešil, protože můj čas je dražší. Je to tak: šroubek stojí korunu a 1999 to, že opravář ví, který to je.

Není tady

#70 30. 6. 2010 8:53

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Nejde  o 20000, ale o 2000, to bych zaplatil a nebo neřešil, protože můj čas je dražší.
Asi nejsem dostatečně vzdělaná či chápavá - ale PROČ platit komusi jím udanou = vymyšlenou sumu BEZ jakéhokoli dokladu, nemluvě o rozpisu úkonů, které výslednou požadovanou částku tvoří? Ve výsledku tedy 2.000,- Kč "darovat" vyhrožující vymahatelské firmě.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#71 30. 6. 2010 9:43

kores
♥------

Přesně takhle to vidím já. Mně taky prd jde o dva tisíce jakožto o částku. Ale nemůžu skousnout to, že mi kdejaký čičmunda napíše - okamžitě mi zaplať dva tisíce nebo na tebe pošlu exekutora. V tu ránu jsem doběla vzteky a i kdyby po mně chtěl dvě koruny, tak se s ním o ně budu klidně soudit, pokud mi je nedoloží.

Není tady

#72 30. 6. 2010 10:37

myšák32
♥------

Právní nárok na tuto částku (odměnu) nemají. Museli by se obrátit na soud (asi žaloba na náhradu škody) a troufám si ze svých zkušeností říci, že a) to neudělají a za b) by soud žalobu nejspíše zamítl.

Není tady

#73 30. 6. 2010 13:18

Simon
♥♥♥♥---

Pro někoho je rozdíl 20 tisíc a 2 tisíce. Pro někoho 2 tisíce a dvě stovky smile

Není tady

#74 30. 6. 2010 16:12

kores
♥------

Ono je hlavně rozdíl, když mi někdo napíše :

Normální dopis, normální obálka :
"Vážený pane, máte u firmy XY vedený nedoplatek ve výši ZZZ,- Kč, který nám byl postoupen k vymožení. Mohl byste jej neprodleně zaplatit společnosti XY včetně úroků z prodlení a nám zaslat ZZZ,- Kč za vymáhací náklady - náklady jsou : dopis, telefon, pokuta, atd, atd, atd.?"
Nemám problém, nedoplatek si ověřím, zaplatím vše a jsem v klidu.

Normální dopis, obálka s obřím nápisem EXEKUCE v červeném poli :
"Ty dlužníku největší ze všech, okamžitě zaplať svůj obří dluh včetně úroků z prodlení a nám ihned zaplať dva litry za tenhleten nedoporučený dopis, jinak na tebe přijde inspektor a exekutor a nakonec i samotná panenka Marie. BUBUBUBUBU."
Mám problém, nedoplatek si ověřím, zaplatím ho včetně úroků z prodlení, nejsem v klidu a vymahače pošlu slušnou formou do ... háje.

Není tady

#75 1. 7. 2010 9:37

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

kores napsal(a):

Ono je hlavně rozdíl, když mi někdo napíše :

Normální dopis, normální obálka :
"Vážený pane, máte u firmy XY vedený nedoplatek ve výši ZZZ,- Kč, který nám byl postoupen k vymožení. Mohl byste jej neprodleně zaplatit společnosti XY včetně úroků z prodlení a nám zaslat ZZZ,- Kč za vymáhací náklady - náklady jsou : dopis, telefon, pokuta, atd, atd, atd.?"
Nemám problém, nedoplatek si ověřím, zaplatím vše a jsem v klidu.

Normální dopis, obálka s obřím nápisem EXEKUCE v červeném poli :
"Ty dlužníku největší ze všech, okamžitě zaplať svůj obří dluh včetně úroků z prodlení a nám ihned zaplať dva litry za tenhleten nedoporučený dopis, jinak na tebe přijde inspektor a exekutor a nakonec i samotná panenka Marie. BUBUBUBUBU."
Mám problém, nedoplatek si ověřím, zaplatím ho včetně úroků z prodlení, nejsem v klidu a vymahače pošlu slušnou formou do ... háje.

Mate naprostou pravdu. Vas pribeh si zapamatuji. Snad to nebudu nikdy potrebovat, ale clovek nikdy nevi. smile

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí