Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 23. 6. 2010 12:46

Simon
♥♥♥♥---
Registrovaný: 28. 3. 2007
Příspěvky: 331

Re: vymáhání pohledávky - náklady na řízení

Mag, on to manžel nemyslel zle. On se prostě jen domnívá, že starat by se měla ta společnost m.b.a. finance.
Pokud to není pravda a starat by se měl manžel, budu ráda, když nás na to někdo upozorní.
Ale mně osobně to zní logicky... přece to nejde dělat takhle polovičatě, tj. pokud mi zašle nějaká společnost dopis, že jí mám zaplatit nějaké peníze, bez faktur, přitom smlouva je na IČO, musím se já o to starat? Musím ji já upozoronit, aby fakturu zaslala? To je přece starost té firmy, ne? Na základě toho, že nezaplatím 2 tisíce oproti obyčejnému dopisu, mě přece nemůže někdo zažalovat....
Nebo může? To je to, co my nevíme a co tu celou dobu řešíme... respektive - nevím to já a i když je můj manžel takový radikální, já zase tak radikální být neumím a trochu se bojím, abysme kvůli dvěma tisícům nepřišli o střechu nad hlavou smile nebo o dvacet tisíc. I když to je možná to, na co ta společnost spoléhá....

Upravil(a) Simon (23. 6. 2010 12:48)

Není tady

 

#27 23. 6. 2010 12:59

Simon
♥♥♥♥---
Registrovaný: 28. 3. 2007
Příspěvky: 331

Re: vymáhání pohledávky - náklady na řízení

Mag, snažila jsem se přelouskat to usnesení od soudu, bylo to náročné smile ale pokud jsem dobře četla, tak tam šlo o to, že tu smluvní pokutu naúčtoval už český telekomunikační úřad. V našem případě si ji naúčtovala až ta firma mba finance a navíc to nespecifikuje jako pokutu, ale jako náklady na řízení.

Není tady

 

#28 23. 6. 2010 13:36

nuick2
♥♥-----
Registrovaný: 23. 6. 2010
Příspěvky: 53

Re: vymáhání pohledávky - náklady na řízení

Myslím si, že s manželem trávíte spoustu času řešením situace, na které není co řešit.
Dlužili jste věřiteli, který má právo dlužnou částku navýšit o úroky a částku vynaloženou na vymáhání dluhu(2000 Kč je výrazně méně než si účtuje exekutor, takže je to částka přiměřená).
To znamená, že i když jste uhradili dlužnou částku navýšenou o úroky nemáte vyrovnanou pohledávku v plné výši, tudíž může věřitel neuhrazenou částku postoupit exekutorovi a ve Vaší situaci je vcelku jedno je-li věřitelem  vymahačská nebo ještě telekomunikační firma.
Abyste tomu předešli, musíte to řešit Vy, čili Vᚠmanžel a nikdo jiný nemusí nic dalšího dokládat. Je-li pro něho problém to, že od vymahačské  firmy nedostal fakturu, radím, a tedy čeká na to, až se mu ozve exekutor. Bude mít vyřešen problém, jak zanést pohledávku do účetnictví, akorát částka bude výrazně  vyšší.
Osobně bych volil uhrazení 2000 Kč a byl bych rád, že moje  opomenutí splnit povinnost nahlásit změnu kontaktní adresy nevyšlo dráž.

Upravil(a) nuick2 (23. 6. 2010 13:40)

Není tady

 

#29 23. 6. 2010 13:54

Simon
♥♥♥♥---
Registrovaný: 28. 3. 2007
Příspěvky: 331

Re: vymáhání pohledávky - náklady na řízení

Nuick, mám pár dotazů:
- proč se musíme starat my, aby vymahačská firma jednala tak, jak se jednat má (vzhledem k tomu, že jedná špatně - neexistuje faktura atd.)? Přece pokud někdo nedoloží vše potřebné, nebudu za ním běhat a upomínat ho, a tak učiní... proč to není jeho starost?
- proč musíme akceptovat částku 2000 kč, když vůbec netušíme, jak tato částka vznikla? Co kdyby ta částka byla 20 tisíc?

Ty bys vážně zaplatil 2 tisíce, aniž bys věděl, za co přesně je platíš? va My tak bohatí nejsme...

Krom toho to, co píšeš,  rozdílné od toho, co píše Mag - cituji: No tak od MBA zjisti, zda byla pohledávka postoupena, O2 o tom muselo informovat, pokud ne, mᚠprávo si jí nechat předložit. Tak jako tak mají nárok pouze na to co původní věřitel.

Mag, ještě jednou se obracím na tebe - tahle věta mi předtím unikla gloria Tak jako tak mají nárok pouze na to co původní věřitel - čili zaplacením dlužné částky by měl být konec problému?

Není tady

 

#30 23. 6. 2010 13:55

Simon
♥♥♥♥---
Registrovaný: 28. 3. 2007
Příspěvky: 331

Re: vymáhání pohledávky - náklady na řízení

nuick2 napsal(a):

Dlužili jste věřiteli, který má právo dlužnou částku navýšit o úroky a částku vynaloženou na vymáhání dluhu(2000 Kč je výrazně méně než si účtuje exekutor, takže je to částka přiměřená).

mně se přiměřená nezdá.

Není tady

 

#31 23. 6. 2010 14:29

nuick2
♥♥-----
Registrovaný: 23. 6. 2010
Příspěvky: 53

Re: vymáhání pohledávky - náklady na řízení

Vy se nemusíte o nic starat, vy máte pouze povinnost uhradit celou pohledávku, to znamená to, na co má nárok původní i stávající věřitel, to je dlužná částka, úroky, smluvní pokuta a náklady na ODMĚNU vymahačské firmě. Její přiměřenost můžete zpochybňovat, ale to  je asi vše, co s  tím uděláte. Pokud se Vám částka 6000 jako odměna exekutorovi zdá přiměřenější neplate nic a čekejte.
V tom, co píšu  žádný rozdíl není, původní věřitel si může nárokovat i náklady s vymáháním dluhu.

Není tady

 

#32 23. 6. 2010 14:33

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: vymáhání pohledávky - náklady na řízení

Fatk? To akože, keď sa veritež rozhodne, že jeho náklady sú 1 milión, tak ja mu ten milión musím bez remcania zaplati? va To je čudný zákon, nie? Nie ej to tka, že by som mala zaplati, ale potom sa odvolám a budem naopak ja vymáha od tej firmy spä neoprávene vybraté peniaze? wink S tým, že si vypýtam 2 milióny ako náklady na správne konanie? tongue

Upravil(a) Selima (23. 6. 2010 14:33)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#33 23. 6. 2010 14:39

nuick2
♥♥-----
Registrovaný: 23. 6. 2010
Příspěvky: 53

Re: vymáhání pohledávky - náklady na řízení

Můžeš a nemusíš, v tom případě pro Tebe samozřejmě bude výhodnější neplatit takovou odměnu a počkat na exekutora.

Není tady

 

#34 23. 6. 2010 16:48

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: vymáhání pohledávky - náklady na řízení

Čoby, budem sa snaži nájs niekoho, na kom sa "zahojím" .... big_smile Žiadosou o milión za náklady na vymáhanie. wink Dobrý kšeft, mmch. Asi by som mala zača študova zákony a jes (a)steroidy.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#35 23. 6. 2010 18:14

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: vymáhání pohledávky - náklady na řízení

Milion asi nebude přiměřený honorář, 2 tisíce spíše ano. Mohli je jet hledat autem, zda je adresa správná, vyúčtují cestu, pracovníka a je to ! Já bych zaplatila, dnes je přece možné vše !

Není tady

 

#36 23. 6. 2010 20:20

nuick2
♥♥-----
Registrovaný: 23. 6. 2010
Příspěvky: 53

Re: vymáhání pohledávky - náklady na řízení

Selima napsal(a):

Čoby, budem sa snaži nájs niekoho, na kom sa "zahojím" .... big_smile Žiadosou o milión za náklady na vymáhanie. wink Dobrý kšeft, mmch. Asi by som mala zača študova zákony a jes (a)steroidy.

Studuj a hlavně použij své znalosti k tomu. abys co nejlépe poradila tazatelům.

Není tady

 

#37 23. 6. 2010 20:28

nuick2
♥♥-----
Registrovaný: 23. 6. 2010
Příspěvky: 53

Re: vymáhání pohledávky - náklady na řízení

NORMÁLNÍ JE NEDLUŽIT A NEŽVANIT.
Zrovna  dnes jsem řešil klienta, který dlužil žvanil a neplatil, nikomu bych to nepřál. Vymahačům pohledávek bych dával 50% dluhu jako odměnu a vím o čem mluvím.

Není tady

 

#38 24. 6. 2010 6:35

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: vymáhání pohledávky - náklady na řízení

NORMÁLNÍ JE NEDLUŽIT A NEŽVANIT
Nejsme dokonalí - tudíž se nějaký dluh ve smyslu neuhrazené faktury za telefon či pokuty za parkování vyskytnout může. Normální je ho uhradit včetně úroků nebo penále - nicméně na druhou stranu je rovněž normální minimálně se zajímat o  to, jakým způsobem věřitel, vymahačská firma či exekutor došli k sumě za "náklady". Slušná firma to obvykle sdělí.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#39 24. 6. 2010 10:05

nuick2
♥♥-----
Registrovaný: 23. 6. 2010
Příspěvky: 53

Re: vymáhání pohledávky - náklady na řízení

Odměna exekutorovi je stanovena výhláškou MINISTERSTVA SPRAVEDLNOSTI a tvoří ji tři položky:
odměna dle tabulky, paušál 3500 Kč jako náhrada výdajů a smluvní odměna.
U odměny vymahačské firmě je to trochu jinak, ta může vymáhat k dlužné částce pouze úroky s prodlení. Jejich výše je smluvně stanovena, pokud tomu tak není, účtuje si vymahačská firma úrok z prodlení vypočtený ze sazby vyhlášené ČNB. Rozdíl mezi smluvně sjednaným úrokem a úrokem vypočteným se sazby ČNB je pak možno považovat za odměnu (penále, pokutu) vymahačské firmě.
Pokud tedy tazatel chce mít jistotu, že se vyhne exekučnímu řízení, měl by buď požadovanou částku uhradit a nebo  prověřit, není-li smluvně sjednaná částka jiná. To, jestli se zdá nepřiměřená je v tomto případě bezpředmětné, protože je dopředu stanovená.
Myslím si, že vyskytnutí dluhu neplacením až do doby, kdy musí věřitel postoupit pohledávku vymahačské firmě nebo exekutorovi, normální není.

Upravil(a) nuick2 (24. 6. 2010 10:07)

Není tady

 

#40 24. 6. 2010 10:28

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: vymáhání pohledávky - náklady na řízení

prověřit, není-li smluvně sjednaná částka jiná
Ovšem to prověření je poněkud komplikované, pokud firma nereaguje a pouze chce zaplatit jakousi blíže nespecifikovanou částku, že?
Myslím si, že vyskytnutí dluhu neplacením až do doby, kdy musí věřitel postoupit pohledávku vymahačské firmě nebo exekutorovi, normální není.
Ale stává se to... zrovna v tomto případě si nemyslím, že by dotyčný byl notorický dlužník - jen se zřetězilo několik pro něj nepříznivých okolností.

Mimochodem - praktiky zde uváděné vymahačské firmy jsou poněkud na hraně. Měla jsem s nimi tu pochybnou čest nikoli jako dlužník, ale jako osoba, kterou si s dotyčným spletli. Nejdřív na mě po telefonu jejich zaměstnanec řval (doslova), že se budu divit, až přijde exekutor, pak si vyžádal písemnou informaci, že já dlužník nejsem (dopis se vrátil jako nedoručitelný) a teprve když jsem jim sdělila, že jednak podám trestní oznáení, jednak budu všechny případné škody požadovat po nich, byl najednou klid.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#41 24. 6. 2010 10:51

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: vymáhání pohledávky - náklady na řízení

Málokterý dlužník si uvědomuje, že někomu dluží a bez remcání zaplatí. Málokterý dlužník si neuvědomuje, že jeho nezaplacení může být pro druhého i likvidní !!! Někdy se musí zvednout hlas, kamarádka mi nechtěla peníze vrátit ani přesto, že jsme na ni křičela, ale jak jsem ji zbila, hned vrátila. Dlužník věnuje tolik času shánění informací a všeho, jak neméně zaplatit, nebo lépe nic navíc! Je to o lidech. Nejsem pro přehánění nároků navíc, ani násilí, ale někdy to fakt jinak nejde! A kdyby všichni všechno znali, svá práva i povinnosti a plnili je, tak by soudy ani nebyly. Já jesm pro, že dluhy se musí za každých okolností platit! Jestli si někdo myslí, že vymahačské firmy jsou jen z dopisů, že jim nikdo navíc nic neuhradí, je asi na omylu......

Není tady

 

#42 24. 6. 2010 10:56

nuick2
♥♥-----
Registrovaný: 23. 6. 2010
Příspěvky: 53

Re: vymáhání pohledávky - náklady na řízení

Ale není to prověření komplikované, to musí být sjednáno ve smlově mezi poskytovatelem služby ( telekomunikační společnost) a klientem na počátku smluvního vztahu. Tam se předem obě strany dohodnou na výši úroku z prodlení v případě neplacení. Pokud vymahačská firma vymáhá zaplacení této předem dohodnuté částky, je to v pořádku, jinak může vymáhat pouze úroky z prodlení (ČNB). Jen je potřeba, aby si klient pročetl, co podepsal.
Myslím si, že nedodržení povinnosti nahlásit změnu adresy není zřetězením nepříznivých okolností, ale nedbalostí.

Není tady

 

#43 24. 6. 2010 11:20

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: vymáhání pohledávky - náklady na řízení

To se mi líbí, jak jsou někteří jediní spravedliví, kteří nikdy nic nezáměrně neprošvihli... hele, netlačí vás občas svatozáře??? http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#44 24. 6. 2010 11:26

judynka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 3. 2008
Příspěvky: 330

Re: vymáhání pohledávky - náklady na řízení

Simon napsal(a):

Podej manželovi prst... a on se okamžitě zaregistruje, to jsem nečekala big_smile

No však rozepsaná faktura je to, co tady holky - vesměs - radí.

Akorát si nejsem jistá, že exekutora může poslat jedině soud. Neví někdo?

postup při vymáhání pohledávky = věřitel podnikající v telekomunikačních službách nepodává návrh soudu na vydání platebního rozkazu, ale obrací se dle zákona na telek.úřad - rozhodnutí tel.úřadu je tedy právní titul pro následný návrh na exekuci (návrh může podat i věřitel i sám exekutor, se kterým se věřitel předem dohodne...o soudu řešícím zda bude nebo nebude exekuce se dlužník zpravidla dozví, až ho exekutor vyzve - z pochopitelných důvodů se tedy jednání nezůčastní)
ted záleží na tom, kdy - v jaké fázi vymyhatelská firma závazek převzala - pokud před rozhodnutím tel.úřadu, pak bych jí nic neplatila, pokud až po rozhodnutí, pak může být v nákladech zahrnuto i poplatky za to jednání (kdyby to šlo přes platební rozkaz - soudem, poplatky by byly kolem 600 podánní + cca 8 tis za sepsání - odměna práv.zástupce)
nejrozumnější by opravdu bylo, kdybyste tu firmu vyzvali k rozepsání nákladů - máte na to právo - z toho zjistíte, zda co vše v těch nákladech je..

Není tady

 

#45 24. 6. 2010 11:29

nuick2
♥♥-----
Registrovaný: 23. 6. 2010
Příspěvky: 53

Re: vymáhání pohledávky - náklady na řízení

Prošvihl jsem nezáměrně spoustu věcí, za některá prošvihnutí z nedbalosti platím dodnes, proto jsem na podobné záležitosti výrazně opatrnější  a pečlivější a to radím i všem ostatním a nebudu tvrdit, že to je normállní něco prošvihnout.

Není tady

 

#46 24. 6. 2010 11:42

judynka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 3. 2008
Příspěvky: 330

Re: vymáhání pohledávky - náklady na řízení

a ještě srozumitelněji - aby mohl exekutor vymáhat něčí náklady, musí být předtím "posvěceny"  - uznány v předchozím řízení (v plat.rozkaze, nebo v rozhodnutí tekomunikačního úřadu..) takže zjistěte, zda takové řízení už proběhlo..např. od tel.úřadu - rozhodnutí platí fikce doručení- takže pokud není v pořádku přebírání pošty, nemusíte o něm ani vědět..

Není tady

 

#47 25. 6. 2010 0:56

Simon
♥♥♥♥---
Registrovaný: 28. 3. 2007
Příspěvky: 331

Re: vymáhání pohledávky - náklady na řízení

díky za další reakce.
Našli jsme si konečně složku k celé té zrušené službě - šlo o mobilní internet (CDMA), prostě si manžel neuvědomil (nebo nevěděl - ale neznalost neomlouvá, samozřejmě), že musí dle smlouvy platit ještě 3 měsíce po vypovězen. V dobré víře jsme tedy žili další rok a půl a netušili jsme, že nám na manželovu starou adresu (kde už nemá dávno trvalé bydliště) chodí nějaké faktury.

Bohužel ve složce nemáme přiložené všeobecné podmínky. Jen je na ně odkazováno ve smlouvě a na internetu jsme je nenašli. Tedy našli, ale jaksi neodpovídají - asi již byly změněné a my vlastně nevíme, zda se podle těch nových můžeme řídit.

Pro Judynku - jinak nic o telek. úřadě v dopise není. Dopis se odkazuje čistě jen na O2. V dopise není ani nic o exekutorovi. Jen je tam napsáno, že se manžel vystavuje riziku, že bude v registru dlužníků. Samozřejmě si nejsme jistí, že na starou adresu nechodily i další dopisy, ale vzhledem k tomu, že nová nájemnice manželovi hned volala, že tam u nich je nějaký jeho dopis, volala by snad i v případě jiných dopisů...

Nuick, díky za ten podrobný rozpis toho, na co má právo vymahat. spol. Já to tedy beru tak, že když jsme zaplatili dluh plus úrok z prodlení, je to tím pádem vyřešené - dle toho co píšeš?

Aneri, jsou dlužníci a dlužníci. Jsou lidé, kteří dluží a nechtějí z principu platit a jen kopou kolem sebe. A jsou dlužníci, kterým to prostě jednou ujede a mají s tím starosti. Jako my - dluh jsme obratem zaplatili. Samozřejmě, že jsou dluhy špatné, ale právě proto existují ty úroky z prodlení, aby si člověk dluhy nedělal. Mně se jenom nepozdává zaplatit 2000 za něco, když nevím, za co. A snad už jen to, že jsme dlužnou částku uhradili bezprostředně poté, co jsme se o ní dozvěděli, svědčí o tom, že nejsme notoričtí dlužníci. Samozřejmě mluví o částce, která náleží O2 a kterou jsme posílali na účet O2.

A stále moc nevíme, jak postupovat. Původně jsme chtěli ještě psát dopis té firmě m.b.a. finance, aby doložili plnou moc, faktury, aby rozpoložkovali částku 2000 korun a aby nám napsali, na základě čeho tu částku vlastně mohou požadovat (tj. odkaz na nějaké všeobecné podmínky nebo smlouvu, ve které to bude uvedeno). Protože podle toho, co píše Mag i Nuick i Judynka ty 2 tisíce platit nemáme. Ale pak jsme si řekli, že v první řadě půjde manžel na O2, kde se bude bavit o těch všeobecných podmínkách, úrocích z prodlení a i o té firmě mba finance, protože na O2 jsou přeci jen vstřícnější. Z jednání s m.b.a. finance, kde ženská manželovi vyhrožovala po telefonu a nakonec mu telefonem třískla, jsme dost otrávení.

Upravil(a) Simon (25. 6. 2010 0:56)

Není tady

 

#48 25. 6. 2010 9:15

Simon
♥♥♥♥---
Registrovaný: 28. 3. 2007
Příspěvky: 331

Re: vymáhání pohledávky - náklady na řízení

Tak nám přišel další dopis. Obyčejnou poštou, s červeným pruhem a obřím nápisem "Exekuce".

V dopise jsme napomínáni, že jsme nezaplatili dluh a a počítáme s tím, že manžela brzy navštíví v práci nebo doma inspektor, který bude vymáhat dluh zjišovat rozsah majetku pro případnou exekuci. Dlužná částka je opět rozepsaná do tří položek: dluh O2 (to jsme ale zaplatili už v pondělí, takže dnes musí být peníze dávno na účtě), úrok (dtto) a náklady na řízení.

Dopis je okopírovaný, nepodepsaný, nedoporučeně.

Tedy nezlobte se  na mě, ale toto je normální vydírání....

Manžel jel na O2 a myslím, že na ně bude dost sprostý....

Není tady

 

#49 25. 6. 2010 13:09

kores
♥------
Registrovaný: 22. 6. 2010
Příspěvky: 17

Re: vymáhání pohledávky - náklady na řízení

Sprostý jsem nebyl, ba naopak. Ověřil jsem si, že na O2 mají opravdu ty platby už nejen zaplacené, ale dokonce už i spárované s fakturami. Komické je, že ten úrok 187,- Kč nechtějí a chtějí mi ho vrátit lol, takže jsem je ujistil, že si to klidně můžou nechat na zajištění solidnější vymahačské firmy.

Na M.B.A. píšu dopručený dopis, že v tom jejich dopise s červeným pruhem exekuce mají nerelevantní a nepravdivé údaje, dále píšu, že chci (na základě dopručení MAG, které tímto děkuji a současně se omlouvám, ale ti vymahači mě prostě děsně nas...štvali smile):
1. kopii plné moci od O2
2. kopie dlužných faktur
3. podrobný rozpis nákldů řízení, s jejichž výší zásadně nesouhlasím a rozporuji je

A dále píšu, že pokud nezmění formu komunikace v písemném i telefonickém styku, podniknu právní kroky na ochranu osobnosti.

Tak uvidíme.

Není tady

 

#50 25. 6. 2010 13:17

judynka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 3. 2008
Příspěvky: 330

Re: vymáhání pohledávky - náklady na řízení

kores napsal(a):

A dále píšu, že pokud nezmění formu komunikace v písemném i telefonickém styku, podniknu právní kroky na ochranu osobnosti.

Tak uvidíme.

smile

Upravil(a) judynka (28. 6. 2010 9:07)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů