Oznámení

26. srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

26.srpna : Různé životní příběhy, trápení i radosti a starosti žen si s námi můžete pročítat v našem magazínu.

22.června : Uvařme si spolu dietní květákové kari.

#1 17. 6. 2010 13:19

Leila
♥♥♥♥♥♥-

Suché oko

Zdravím všechny a prosím, jestli máte někdo zkušenosti s tzv. suchým okem.

po asi 5 měsících, kdy se mě po 14 dnech opakovaly záněty spojivek a já si sama kupovala pamycon- ten nezabíral a maxitrol- ten zabíral smile a v lékárně mi tvrdili, ať jdu na oční /prodávala mi to známá- je to na recept/, jsem oční navštívila. Tam mě prohlídli oči, změřili tlak v očích- O.K. Pak mě změřili Schimmerovým testem množství slz a mám ze stupnice 20 jen množství 2.
Takže mě dali doporučení na umělé slzy a na noc gelové slzy. Ty kapky vůbec nepomáhají na pocit, že by oči přestávali řezat, tak tam dávám celý den /tak 8x denně/ gel. Mám 3, co jsou na trhu a je to fajn. To prý je na doživotí. sad
Už si teda zvykám, gelíky mám už i 2 v kabelce, ale co mě vrtá hlavou je to, že nedělali nějaké další vyšetření, proč se ty slzy nedělají, proč se v mých 39 letech přestávají dělat. jen mi změřili množství. Ale říkám si, že snad by měli zjistit příčinu, nebo se to nezjišťuje?
mám teda něco s kloubama, prý by to i mohlo souviset- nějaké revmatické onemocnění, na revmatologii jsem objednaná 20. července.
A jedna známá mě uklidňuje, že její známá to měla a po čase se jí slzy začaly dělat znovu.

Mě jen nejde do hlavy, že nedělají nějaké vyšetření, proč.
Štve mě to, na jedné straně je fajn, že ty gely zabírají, ale 8x denně- vpodstatě pořád gelovat- je to pakárna, jestli rozumíte.
Máte to taky někdo, nebo aspoń z doslechu znáte někoho, kdo to má?
Díkec za přečtení. smile

Není tady

#2 17. 6. 2010 14:02

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Re: Suché oko

Syndrom suchého oka je onemocnění slzného filmu týkající se jeho chybění nebo zvýšeného odpařování, které způsobuje změny očního povrchu, spojeného s pocitem pálení, řezání a cizího tělíska v oku
Tak tuto kravinu jsem našla na netu.....ale ve skutečnosti se neví, či nepíšou....CO je příčinou onemocnění ! Já bych řekla, že nějaké infekce, viry nebi i paraziti v těle /borelie,chlamydie, CVV, EBV, mykoplasma, ureaplasma.../, protože udáváš i potíže s kloubama. Takže těch potíží bude víc a příčina je uvnitř těla. Takže já bych zapátrala ne na revmatologii, i kdyby přišli na to, že máš revmatoidní artritidu, bude to zase od infekcí.
Myslím, že bys mohla začít u obvodního, krev s diferenciálem, moč, CRP a pak spec. vyš. na aspon tak rozšířené chlamydie. Nebo přímo na infekční se nechat odeslat. Málokdy se mýlím. Nemáte doma či někde nějaká zvířátka?
Napiš, co ještě tě byt nepatrně zlobí.....

Není tady

#3 17. 6. 2010 19:43

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Aneri napsal(a):

Syndrom suchého oka je onemocnění slzného filmu týkající se jeho chybění nebo zvýšeného odpařování, které způsobuje změny očního povrchu, spojeného s pocitem pálení, řezání a cizího tělíska v oku
Tak tuto kravinu jsem našla na netu.....ale ve skutečnosti se neví, či nepíšou....CO je příčinou onemocnění ! Já bych řekla, že nějaké infekce, viry nebi i paraziti v těle /borelie,chlamydie, CVV, EBV, mykoplasma, ureaplasma.../, protože udáváš i potíže s kloubama. Takže těch potíží bude víc a příčina je uvnitř těla. Takže já bych zapátrala ne na revmatologii, i kdyby přišli na to, že máš revmatoidní artritidu, bude to zase od infekcí.
Myslím, že bys mohla začít u obvodního, krev s diferenciálem, moč, CRP a pak spec. vyš. na aspon tak rozšířené chlamydie. Nebo přímo na infekční se nechat odeslat. Málokdy se mýlím. Nemáte doma či někde nějaká zvířátka?

nezklamala jsi!  ještě než jsem diskuzi otevřela, už jsem věděla jakou stanovíš diagnozu tummenupp .

Upravil(a) aprill (17. 6. 2010 22:15)

Není tady

#4 17. 6. 2010 22:04

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

Aneri napsal(a):

jéé proč zas hned nějaký paraziti lol

http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

#5 17. 6. 2010 22:12

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

Leila.
Záleží na více okolnostech .častým onemocnění suchého oka může být onemocnění spojivek,. rohovky.atd.příčin je hodně. Zkus tohle proštudovat.třeba budeš chytřejší.
http://www.sucheoko.cz/otazky.htm.

http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

#6 18. 6. 2010 22:29

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Oči a klouby hodně souvisí. Na revmatologii by měli Leile udělat vyšetření na RA a bud ji má a nebo nemá.Pokud ji nemá /a já myslím, že ne/, měla by se nechat odeslat na infekční pro vyšetření infekcí. Ty dělají nejvíce potíže na kloubech. Ono by se určitě ještě našlo něco, co by napovědělo, o co jde, ale Leila mlčí.
Echinokok v oku z dovolené není nic zvláštního. Počteníčko  i pro Sisi:-) , jistěže nemusí za vším být infekce, ale většinou jsou .
http://www.parazitologie.cz/akce/doc/sbornik.pdf
http://zapper.revoluce-v-leceni-nemoci. … lisejevova
Jistěže tady jsou extrémy z Afriky, tam jezdí MUDr Stejskal z Bulovky také léčit, ale je to po celém světě, tak co se divit.
http://www.jonco48.com/blog/eyeworm.jpg
http://www.personal.psu.edu/users/n/c/ncj111/image s/Ascaris.jpg
http://www.stanford.edu/class/humbio103/ParaSites2 002/ascariasis/image012.jpg
http://radiographics.rsnajnls.org/content/vol23/is sue5/images/small/g03se17c4a.gif
http://ucdnema.ucdavis.edu/imagemap/nemmap/ENT156H TML/slides/fromCD/1939/56B.GIF
http://www.magazine13.com/img/bizarre-oddities/eye -worm/eye-worm02.jpg

Není tady

#7 19. 6. 2010 2:47

Leila
♥♥♥♥♥♥-

Aneri napsala: Suché okoOči a klouby hodně souvisí. Na revmatologii by měli Leile udělat vyšetření na RA a bud ji má a nebo nemá.Pokud ji nemá /a já myslím, že ne/, měla by se nechat odeslat na infekční pro vyšetření infekcí. Ty dělají nejvíce potíže na kloubech. Ono by se určitě ještě našlo něco, co by napovědělo, o co jde, ale Leila mlčí.

Jak to myslíš, to - "ale Leila mlčí"?

To jako něco zatajuji? Nevím o tom.....
Snad jen mám víc stresu, o tom jsem se nezmínila, než je zdrávo, jnak přemýšlím, jak  to myslelas? vissla
Díky za Tvoji odpověď, co jako zatajuji..vissla

Upravil(a) Leila (19. 6. 2010 2:51)

Není tady

#8 19. 6. 2010 11:30

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Leilo, já aneri ale nepochopila v tom smyslu, že něco zatajuješ, spíš tak, že neví, jestli máš ještě další zdravotní problémy, které by s tím třeba mohly souviset a podle kterých by ti mohla říct, z čeho asi máš potíže, na které se ptáš. nehledala bych v tom víc, než je.

Upravil(a) PPavlaa (19. 6. 2010 11:31)

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#9 19. 6. 2010 11:33

Leila
♥♥♥♥♥♥-

No mám k tomu ještě ty bolesti kloubů. A na vyšetření na revmatologii jdu v červenci.

Upravil(a) Leila (19. 6. 2010 11:33)

Není tady

#10 19. 6. 2010 14:00

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Já nemyslela, že Leila něco zatajuje, jen se zrovna neozvala. Jasně,pokud má stres, ten oslabuje imunitu, nemusí jít vůbec o nic vážného, ale také může. Já myslela, jestli třeba nemá záškuby v oku, ve svalech, nadměrnou únavu,pocení,  bolesti někde a pod. Líp se pak dá odhadnout, o co může jít. Já mám pocit, že dnes borleiozu má snad každý druhý člověk a chlamydie jsou také In a nejsou jen ty pohlavní ! Pneumonie může chytit každý a úplně všude. A že jsou tyto infekce rozšířené víc, jak jindy, je prostě fakt! Rekreace v cizích zemích, migrací cizinců a je zde mnoho nám neznámého. Leila uvidí po vyšetření.

Není tady

#11 22. 1. 2013 11:26

ternach
♥------

Možná už je to trochu mimo, ale oči se hodně vysušují při práci na počítači, s čímž mám hodně velké zkušenosti. Prostě do monitoru hledíte tak soustředěně, že zapomenete mrkat. To pak oči pálí jak drak. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli jste někod neslyšely o očním gelu vidisic. Má zvlhčovat oči na dlouhou dobu, ale nevím, jak to funguje, nicméně mě zaujal.

Není tady

#12 25. 7. 2014 14:42

Petzal
♥------

Se syndromem suchého oka mám opravdu bohaté zkušenosti. V lékárně jsem si proto koupil kapky Ocutein Sensitive, s kterým jsem naprosto spokojen.  Pracuji jako skladník, takže jsem neustále v prašném prostředí a právě kapky mi vždy pomohou, proto je mám neustále u sebe.

Není tady

#13 20. 1. 2015 8:11

Terulinka
♥------

To je fakt, není to nic příjemného, já to znám moc dobře, od neustálého čučení do počítače se mi vysušují oči a pak mě večer úplně pálí, koupila jsem si kapky Ocutein Sensitive, ty si kapnu a vždycky se mi uleví.

Není tady

#14 20. 1. 2015 15:32

petrulec
♥------

Babička používá nějaké umělé slzy...

Není tady

#15 21. 1. 2015 12:50

Décima
♥♥♥♥♥--

petrulec napsal(a):

Včera jsem si je koupila 2x, pro sebe a dceru a zaplatila za ně (cca i sklenička jako velké štamprle) skoro nehorázných 600 Kč... Není nějaká babská rada? Třeba vyplachování odvarem z nějaké bylinky ?

Není tady

#16 21. 1. 2015 13:43

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

Ja teda periodicky trpim.  U nas maji malou tubicku s gelem, ktery se rozpusti v oku a trochu chladi. Je to strasne prijemny. Stoji v prepoctu asi 150 Kc.  A dlouho vydrzi. Jsou tu i spousty jinych, mozna i drazsich. Ale tohle je perfektni. Jmenuje se LAcrinorm.

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#17 21. 1. 2015 18:29

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Dcera používala oční kapky lacrysin (to jsou asi ty umělé slzy).

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#18 22. 1. 2015 10:00

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

Décima napsal(a):

petrulec napsal(a):

Včera jsem si je koupila 2x, pro sebe a dceru a zaplatila za ně (cca i sklenička jako velké štamprle) skoro nehorázných 600 Kč... Není nějaká babská rada? Třeba vyplachování odvarem z nějaké bylinky ?

v internetové lékárně jsou léky o poznání levnější - kupovali jsme tam právě ten tady zminovaný ocutein sensitive,manželovi taky začali takhle blbnout oči a je to s těmi kapkami prý velká úleva.

Není tady

#19 22. 1. 2015 10:13

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

Vzpominam si . ze jsem pouzivala Hylo-comod. Je sice drazsi, ale je ho v lahvicce hodne a da se dele pouzvat. Lahvicka je pod tlakem, takse do ni nedostanou bakterie.

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#20 22. 1. 2015 22:00

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava

Není tady

NÁŠ TIP:
    • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

• Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

• Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

• Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

• Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

• Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

• Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.

Zápatí