Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 10. 6. 2010 5:51

Petuna
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 938

Dcera v Americe v kempu

Maminky musím si ulevit. Dcera 21 let studuje VŠ..ted si šetřila několik měsíců na letenku do Ameriky do campu pracovat. Přes agenturu czek us. Včera dojela na místo a brečí ( nebývá taková).ubytování v 7 lidech ve špíně, prachu, s malým polštářkem a tenkou dekou..dorazili večer..jídlo jim dají až ráno. A co je nejhorší..nikdo neřekl že tam vůbec nefunguje t mobile..takže si půjčila telefon a naspala zprávy. Přece agentura by měla říci jaký telefon tam, že t mobile nefunguje vůbec. Takže nemůže volat psát sms nic a ode mě jí taky nic nechodí. internet nemají.
Je mi ji tak strašně líto protože je opravdu pracovitá..chce tam dělat 3 měsíce, těšila se. Sprchy mají 1 km od pokoje-

Je v Connecticatu

Není tady

 

#2 10. 6. 2010 6:23

misha88
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 15639

Re: Dcera v Americe v kempu

.

Upravil(a) misha88 (30. 3. 2011 10:32)


http://lbyf.lilypie.com/jGYVp1.png

https://lb4f.lilypie.com/wxkxp2.png

https://lbdf.lilypie.com/V2Y7p2.png

Není tady

 

#3 10. 6. 2010 6:51

henrietta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 6. 2007
Příspěvky: 400

Re: Dcera v Americe v kempu

Až se rozkouká, tak to bude lepší, uvidíš! Vrátí se vám domů slečna, co už ji nějaká špína, nefunkční telefon nebo nedostatek informací nerozhází. Začátek v cizí zemi je vždycky těžký, navíc je určitě unavená po cestě a tak všechno. Nakonec možná ani ty sprchy nebudou tak daleko jak se to večer zdálo.

Není tady

 

#4 10. 6. 2010 9:35

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Dcera v Americe v kempu

ohledně telefonu, t-mob tak skutečně nemají, ale bude tam mít smluvní partnery, takže nějakou lokálnáí sí by tam chytit měla. Problém by ovšem mohl být v přístroji, mají trochu jiný typ. Takže pokud má telefon staršího typu, nebude tam fungovat vůbec sad
Co se týče organizace a stavu ubytování, poradit neumím. Snad se tam obrátit na nějakou organizaci? nevím... hmm


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#5 10. 6. 2010 10:09

Paila
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 412

Re: Dcera v Americe v kempu

Mezi USA a Evropou vzajemne SIM karty nefunguji, takze si bude muset poridit tamni cislo, taky se mi to stalo a rozhodne to nebylo prijemne. Neboj tva dcera si zvykne.

Není tady

 

#6 10. 6. 2010 10:16

Petuna
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 938

Re: Dcera v Americe v kempu

Paila napsal(a):

Mezi USA a Evropou vzajemne SIM karty nefunguji, takze si bude muset poridit tamni cislo, taky se mi to stalo a rozhodne to nebylo prijemne. Neboj tva dcera si zvykne.

Takže ji mám poradti až si koupí jejich simku nebo i telefon nový?

Není tady

 

#7 10. 6. 2010 11:01

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Dcera v Americe v kempu

Pokud má mobil triband (se 3mi pásmy), nový si kupovat nemusí. Kartu a si opatří, přinejmenším to bude podstatně levnější.


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#8 10. 6. 2010 11:33

PetraP
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jižní Čechy
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 4763

Re: Dcera v Americe v kempu

Petu ona to zvládne. Je vyčerpaná z cesty a rozčarovaná. Mluvím z vlastní zkušenosti. Taky jsem přicestování do USA obrečela. Hlavně jsem byla jakási zklamaná, že jsem si to představovala jinak a jinka to vypadalo v reálu

S tím telefonem je to jak píše Bramborka. A nové SIMky tam nejsou zas až tak drahé.


Zvládnete to obě. Uvidíš za cca měsíc. Už to budou jen samé pozitivní zprávy

Je mi jasný, že je to pro tebe jakopro mámu těžké. Ale fakt se to srovná

Má otevřenou letenku a nebo tam musí zůstat celé tři měsíce? Já měla open ticket. Je sice drahý, ale ten pocit, že se můžu kdykoliv sebrat a letět domů mě tam udržel celý půl rok. Nemusela jsem počítat dny, když už to "konečně" skončí lol


http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/l/lf3dz62ty.png

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/r/rhmcv1xd8.png

Není tady

 

#9 10. 6. 2010 12:24

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Dcera v Americe v kempu

To bude dobré, jen jela holka trošku nepřipravená, já bych cestovala jedině se svým spacákem a karimatkou, už jen proto, že bych chtěla USA trošku procestovat. Obojí si může koupit, pokoj si můžou v těch 7-mi lidech uklidit...
Zřejmě tak reaguje na první šok po cestě, uvidíš, otrká se a bude to dobré.
Kdyby jela na čundr se spaním ve stanu, měla by komfort ještě menší...
Byla jsem v USA, je to už 10 let, tehdy triband telefon snad ani nebyl, no tak jsem celou dobu netelefonovala a jen psala e-maily. Internet tam snad někde najde (pokud nemá triband telefon).

Není tady

 

#10 10. 6. 2010 13:57

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Dcera v Americe v kempu

Přesně tak...chápu že ses vyděsila, ale neděje se jí nic strašného nebo nebezpečného, jen trochu drsnější podmínky než čekala. Bude to pro ni dobrá zkušenost, uvidíš. Když nic jiného, vylepší si jazyk a naučí se vypořádat s vlastními problémy (už je dospělá!). Věřím že nakonec bude ráda, že tam jela smile


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#11 10. 6. 2010 14:26

Petuna
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 938

Re: Dcera v Americe v kempu

Děkuji Vám za uklidnění.. dostala se k internetu..můžou na hodinu denně když mají čas..už se zklidnila. Prý to byl pro ni dost šok..ty podmínky a tak ale okolí prý je krásné. Půjde si koupit nějaký levný mobil s jejich SIM kartou a také deku...říkala že strašně mrzla..měli jen nějakou tenoučkou. Ale už je klidnější..holt si představovala že v Americe lítají pečení holubi přímo do huby:dumbom:...představy a sny dají člověku zabrat když nejsou jak čekáme.

Není tady

 

#12 10. 6. 2010 15:36

Kubula
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 5. 2006
Příspěvky: 1248

Re: Dcera v Americe v kempu

Já odletěla do USA ve dvaceti letech těsně po revoluci a první týden jsem každej večer brečela - měla jsem pocit, že jim vůbec nerozumím (učila jsem se anglicky už třináct let a měla za sebou dva roky anglistiky, ale na černošky z Harlemu to ňák nestačilo lol), nechápala jsem, co s nima mám dělat, proč je nebaví to, co jsem s úspěchem dělávala s českýma dětma.. no začátek byl fakt drsnej. Ale vydržela jsem tam čtyři měsíce (a pak ještě dvakrát) a i když těch nepříjemnech momentů bylo dost, odnesla jsem si z toho přesvědčení, že se o sebe dokážu postarat kdykoliv a kdekoliv.. za což jsem fakt ráda. Navíc mi to dalo větší nadhled nad ČR, nad svým životem a tak vůbec. Podobný efekt to mělo na většinu známých s podobnou zkušeností. Tak tipuju, že to nakonec bude užitečná zkušenost. tummenupp

Není tady

 

#13 10. 6. 2010 16:13

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Dcera v Americe v kempu

Petuna napsal(a):

Děkuji Vám za uklidnění.. dostala se k internetu..můžou na hodinu denně když mají čas..už se zklidnila. Prý to byl pro ni dost šok..ty podmínky a tak ale okolí prý je krásné. Půjde si koupit nějaký levný mobil s jejich SIM kartou a také deku...říkala že strašně mrzla..měli jen nějakou tenoučkou. Ale už je klidnější..holt si představovala že v Americe lítají pečení holubi přímo do huby:dumbom:...představy a sny dají člověku zabrat když nejsou jak čekáme.

mobil a si nekupuje, volání z budky vyjde na pár dolarů!
nᚠsyn pobyl nějakou dobu v Canadě a byl naprosto spokojený, chvíli se toulal po farmách a pak byl u skvělého zaměstanavatele, který mu tento týden poslal šek se vrácenými daněmi tummenupp

Není tady

 

#14 14. 6. 2010 16:38

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: Dcera v Americe v kempu

Nejak zakolisala bud komunikace od agentury nebo jeji pozornost pri zjistovani informaci, ze se v USA pouziva jine pasmo pro mobilni telefonovani vim i ja, ktera jsem nikdy z Evropy nevystrcila nos. Predpokladam, ze agentura ma na miste nebo pobliz nejakeho sveho cloveka jako spojku, kdyby bylo opravdu zle.
Celkove bude holka utahana z cestovani, to se pak zda vsechno horsi. Jsou jeji spolubydlici mistni nebo taky Cesi? Aby si tam mela s kym vylit vztek na nechopne organizatory pro zacatek wink
Nech ji cas, ona se rozkouka, s deckama si cimru uklidi a po navratu o tom bude povidat hrdinske historky. Jsi mama, ale ona je dospela zenska, co do toho sla dobrovolne.

Není tady

 

#15 21. 6. 2010 12:10

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: Dcera v Americe v kempu

Tak jak se devce prizpusobilo? Ze uz nepise katastrficke zpravy?

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů