Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 28. 5. 2010 8:14

PetraVolna
♥------
Registrovaný: 28. 5. 2010
Příspěvky: 2

Dovolená s dětmi či bez?

Ahoj,
jak jste na tom s dětmi na dovolené? Berete je s sebou nebo necháváte u babiček? Považujete dovolenou s dětmi za super relax nebose spíše pohádáte a lezete si na nervy? Kamarádka takhle nadšeně loni vyrazila s manželem a dětmi (4 a 7 let) do Chorvatska, vrátili se pohádaní, děti otrávené a prohlašuje, že letos bude společná dovolená jen přes její mrtvolu.tongue Přesto si připadá nesvá, že by eventuálně nechala děti doma. Nevím, co jí poradit?

Není tady

 

#2 28. 5. 2010 8:40

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Dovolená s dětmi či bez?

PetraVolna napsal(a):

Ahoj,
jak jste na tom s dětmi na dovolené? Berete je s sebou nebo necháváte u babiček? Považujete dovolenou s dětmi za super relax nebose spíše pohádáte a lezete si na nervy? Kamarádka takhle nadšeně loni vyrazila s manželem a dětmi (4 a 7 let) do Chorvatska, vrátili se pohádaní, děti otrávené a prohlašuje, že letos bude společná dovolená jen přes její mrtvolu.tongue Přesto si připadá nesvá, že by eventuálně nechala děti doma. Nevím, co jí poradit?

Dovedu si představit, že se z společné dovolené vrátí otrávení puboši, ale tak malé děti va?
Možná bych jela sama s dětmi, ale určitě bych nejela jenom s partnerem, zatím co dítka by seděla doma na "sídlišti".

Upravil(a) aprill (28. 5. 2010 8:40)

Není tady

 

#3 28. 5. 2010 9:25

REŇAS
Host

Re: Dovolená s dětmi či bez?

PetraVolna napsal(a):

Ahoj,
jak jste na tom s dětmi na dovolené? Berete je s sebou nebo necháváte u babiček? Považujete dovolenou s dětmi za super relax nebose spíše pohádáte a lezete si na nervy? Kamarádka takhle nadšeně loni vyrazila s manželem a dětmi (4 a 7 let) do Chorvatska, vrátili se pohádaní, děti otrávené a prohlašuje, že letos bude společná dovolená jen přes její mrtvolu.tongue Přesto si připadá nesvá, že by eventuálně nechala děti doma. Nevím, co jí poradit?

No tak společná dovolená a samozřejmě s dětma je to naco se těšíme celý rok. A to jsme spolu bezesrandy od narození dcery(a vlastně ještě déle,už než se narodila)což je,už cca 10 let denně 365 dnů v roce,včetně celých prázdnin. Nikdo si je nikam o prázdninách nebere,jaksi ani není kdo a na tábory nechtějí ani za nic. Maximálně dceru umluvím na příměstský a to je každý den,už odpoledne doma. S manžou se vídáme každý den i když teda né celý,jelikož máme opačné směny kvůli dětem a i dovolené je vše o.k. Dovolenou bez dětí né, že bych si neuměla tak úplně představit,ale je jaksi pro nás  je samozřejmé,že jedeme co by rodina. Prostě jedná dovolená musí být s dětma!! Chyběli by mi tam. pussa (nehledě nato,že jak aprill píše bloumali by po sídlišti). Na druhou stranu klidně bych jela pak na druhou "dovolenou" a mohl by to být třeba jen víkend sama někam s manžou par ,jenže není nikdo,kdo by se jiný o děti postaral.. No tak snad,až budou větší.. ale jinak dokud s náma rodičema je baví jezdit jsem zato ráda a užívám si to dokud to jde. A to přitom také né vždy jsou andílci na dovolené,občas nějaký menší"konfliktek" nastane,jsou to děti. Ale vcelku převládá,určitě spíš ta pohoda a užíváme si to. cool

 

#4 28. 5. 2010 9:38

REŇAS
Host

Re: Dovolená s dětmi či bez?

PetraVolna napsal(a):

Ahoj,
jak jste na tom s dětmi na dovolené? Berete je s sebou nebo necháváte u babiček? Považujete dovolenou s dětmi za super relax nebose spíše pohádáte a lezete si na nervy? Kamarádka takhle nadšeně loni vyrazila s manželem a dětmi (4 a 7 let) do Chorvatska,  a prohlašuje, že letos bude společná dovolená jen přes její mrtvolu.tongue Přesto si připadá nesvá, že by eventuálně nechala děti doma. Nevím, co jí poradit?

No a v tomhle případě je otázkou,proč se asi pohádali? V čem si nesedli atd.? Je to asi věc domluvy.. va Já bych to viděla tak,že by si asi měli promluvit co jaksi od té společné dovolené očekávájí a jakou si představují vlastně dovolenou. Být trochu asi tolerantní na té společné dovolené. No a pak jsou možnosti,jedna společná dovolená  s dětma,protože mi nepřipadá,že by dětem bylo jedno ve věku 4 a 7 let,že nikam nepojedou s rodičema..,ale rodiče bez nich ano. Teda soudím podle mých dětí,ty naše by asi na nás koukaly hodně smutně. va A to jim je skoro 10 a 13 let. No a pak by mohly ty děti kamarádky  s tátou  někam na pár dnů nebo zase naopak s mámou a  nebo k babičce,starší možná na tábor..pokud by to chtělo a zvládlo.  A možná také rodičové by mohli jen sami pár dnů,aby si udělali čas jen sami pro sebe..možná by to potřebovali. wink

Upravil(a) REŇAS (28. 5. 2010 9:39)

 

#5 28. 5. 2010 9:51

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Dovolená s dětmi či bez?

my jezdíme na dovolené vždy s dětmi a je to bezva. Pohoda, klídek, žádná ponorka. Ale letos mě napadlo, že bych chtěla k moři jen s manželem. Synovi je 17, navíc moře ho nijak extra neláká. U dcery si nejsem jistá, jak by to nesla. .ale zbožňuje babičku a těší se, až pojede na chatu.Tak by to snad nesla taky statečně.

Já bych možná nechtěla ani k moři, stačil by mi výlet na Moravu, na Slovensko, nebo do termálních lázní v Maďarsku... Ale jen s manželem.


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#6 28. 5. 2010 10:03

Blossom
Host

Re: Dovolená s dětmi či bez?

Dokud o to děti stály ( asi tak do 16 let) jsme jezdili na dovolené s dětmi. Jen asi 2* jsme s manželem jeli kromě dovolené s dětmi na dovolenou jen spolu - ale to byly poznávací dovolené, to by děti nebavilo.
Pak když jsem se rozvedla, jezdila jsem taky s dětmi, sama (s kamarádkami nebo přítelem) občas na nějaký prodloužený víkend.
Jeden čas jsem dokonce dovolenou dětem dělila - jejich zájmy se tak rozešly, že bylo lepší se nesnažit zkloubit nezkloubitelné. Co tehdy bavilo jednoho, nebavilo druhého, a naopak.
Syn se mnou rád jezdil na sportovní cyklistické dovolené do Rakouska, dcera zas poznávačky po hradech, zámcích, městech. Byl to tehdy dobrý nápad to rozdělit- vždy jsem si ty dovolené hodně užila já i oni, a mohla se plně přizpůsobit zájmům toho kterého dítěte.

Asi v 16 letech se syn na dovče s námi tak nevýslovně otravoval (přestože tam měl ještě věkově blízkého bratrance), že jsem to vzdala, a od té doby si jezdí děti (dnes 20 a 22 let) na své dovči každý zvl᚝, a já taky zvl᚝ - s přítelem. Jen párkrát jsme s dcerou byly někde na 3 - 4 dny (Paříž a tak).

Jinak radím - dokud o vás děti stojí, jezděte na dovolenou hlavně s nimi.
Ta doba jejich zájmu je totiž strašně krátká, a pak na vaše společné s dětmi dovolené budete nostalgicky vzpomínat (jako  i já  grater smile ).
A pak už si budete celý další život užívat  dovolené bez dětí, podle svých představ (jako teď já wink smile ).

 

#7 28. 5. 2010 16:30

BLUE
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 5159

Re: Dovolená s dětmi či bez?

U nás to zatím už druhý rok funguje tak že jedeme na jednu dovču na týden s Kájou a pak si jí na pár dní vezmou naši a my jedeme jen s manžou...
Ale  letos už jsme 4 tak to už sami nepojedeme určtě.


http://lb4f.lilypie.com/TikiPic.php/Mtaw.jpghttp://lb4f.lilypie.com/Mtawp2.png
3010g a 52cm               3. roky   14,6kg/100cm
http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/94Mh.jpghttp://lb1f.lilypie.com/94Mhp2.png    http://blue79.rajce.idnes.cz/     
3510g a 51cm               4.měsíc  6820g/66cm

Není tady

 

#8 28. 5. 2010 21:57

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Dovolená s dětmi či bez?

Naše dospělá dcera s námi dosud jezdit chce (jezdíme k moři nebo do hor) a oba si s manželem vůbec neumíme představit, co bychom dělali na dovolené bez ní. Když loni začala chodit s klukem, považovali jsme za samozřejmé, že když dcera bude chtít, vezmeme ho s sebou.

Není tady

 

#9 28. 5. 2010 22:20

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Dovolená s dětmi či bez?

Já bych si dovolenou bez dětí neuměla představit,.Dokonce jezdíme i parta třeba 15 lidí a to i s dětma!Jsou ale rodiny ,kde určo jezdí na dovolenou bez dětí.My jsme k babičkám pokud nějaká hlídala.Děti daly .bu´d ,že jsme šli pařit lol a nebo když v létě nebyla školka a chodili jsme do práce.


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#10 29. 5. 2010 7:28

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Dovolená s dětmi či bez?

Tercila napsal(a):

Naše dospělá dcera s námi dosud jezdit chce (jezdíme k moři nebo do hor) a oba si s manželem vůbec neumíme představit, co bychom dělali na dovolené bez ní. Když loni začala chodit s klukem, považovali jsme za samozřejmé, že když dcera bude chtít, vezmeme ho s sebou.

U nás doma to je naprosto stejné i naši dospělí puboši by se asi hodně divně koukali va , kdyby jsme se rozhodli jet sami . A případné slečny jedou též, aspoň nás bude víc a bude veseleji tummenupp .

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů