Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 27. 5. 2010 19:09

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Telefonní účet - "trošku větší"

Syn - 16 let má Eurotel na paušál. Dosud telef. účty byly přiměřené - dle mého - cca 300-400 Kč.Teď mi přišla složenka na 2372,-Kč!!!!.Prostě přehnal jednak volání, jednak sms, ale ve výpisu je i : Mobilní data - 950,-Kč - to nevím, co to je....

Jak se zachovat?
-pohovořit, že takhle to nepůjde...( v min. to taky několikrát přešvihl, ale to měl telefon na kartu, tak se dostal do minusu a nemohl telefonovat)
-sebrat mu mobil
- přejít opět na kartu za cca 250 nebo 350 Kč
-domluvit, zaplatit, nechat ho to odpracovat.....

Co vy na to?Ještě jsem s ním nemluvila o tomto...nechám to, až jak tady....
(samozřejmě to zaplatím, ale jak jednat a co dál?)

Co jsou ta mobilní data????

Není tady

 

#2 27. 5. 2010 19:13

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Telefonní účet - "trošku větší"

Michaela.43 napsal(a):

Syn - 16 let má Eurotel na paušál. Dosud telef. účty byly přiměřené - dle mého - cca 300-400 Kč.Teď mi přišla složenka na 2372,-Kč!!!!.Prostě přehnal jednak volání, jednak sms, ale ve výpisu je i : Mobilní data - 950,-Kč - to nevím, co to je....

Jak se zachovat?
-pohovořit, že takhle to nepůjde...( v min. to taky několikrát přešvihl, ale to měl telefon na kartu, tak se dostal do minusu a nemohl telefonovat)
-sebrat mu mobil
- přejít opět na kartu za cca 250 nebo 350 Kč
-domluvit, zaplatit, nechat ho to odpracovat.....

Co vy na to?Ještě jsem s ním nemluvila o tomto...nechám to, až jak tady....
(samozřejmě to zaplatím, ale jak jednat a co dál?)

Co jsou ta mobilní data????

Připojení k internetu?
Já bych domluvila, zaplatila, srazila z kapesného nebo by to musel odpracovat!

Není tady

 

#3 27. 5. 2010 20:22

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Telefonní účet - "trošku větší"

Zkontroluj si u pperátora typ karty, zda li za připojení k nternetu neplatíš zbytečně moc. Když tak mu pořid jinou, výhodnější.  CHlapec asi něco stahoval. Každopádně by si to měl odpracovat. Nebo postupně splatit z kapesného, naučí se, že na dluh se nežije a že exekuce fungují...


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#4 27. 5. 2010 21:24

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: Telefonní účet - "trošku větší"

Díky za odpovědi...internet doma máme, to by si musel stahovat do notebooku nebo přímo na mobil...no jo frája, proč ne - ale to si nedovede spočítat, že je to dražší????no, asi nedbal!!!
Jo, to si minimálně odpracuje, už se těším, jak od zítřka nevařím, neperu, nežehlím, nemeju okna a vše dělá synek a jen ho pobízím k rychleší činnosti :-)). A to myslím vážně, haha.

Srazit z kapesného...to kapesné nemá zas až tak velké, tedy myslím procentuelně vzhledem k výši pohledávky....ale jo, i to by šlo...

Díky za nápady

Není tady

 

#5 27. 5. 2010 21:55

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Telefonní účet - "trošku větší"

taky záleží ,jak chodí ty SMS od operátorů.jsou na něm odkazy.taky jsem na něj klikla a jen díky tomuhle mi na vyučtování  hned naskočila mobilní data asi za 50kč.dumbom


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#6 27. 5. 2010 22:29

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: Telefonní účet - "trošku větší"

a co ta mobilní data jsou???Jako že něco stahuje?? Z internetu do mobilu???
A 50 Kč není 950...ale jemu to  chudáčkovi študáčkovi asi včas nedošlo... :-)) ( to se jako směju jemu, ale bohužel za svy prachy...

Není tady

 

#7 27. 5. 2010 23:16

Leila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 1095

Re: Telefonní účet - "trošku větší"

Mobilní data můžou  být třeba melodie,obrázky nebo hry. Jsou toho plný časopisy.

Není tady

 

#8 28. 5. 2010 7:03

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: Telefonní účet - "trošku větší"

aha, a "blbeček" si nepřečetl, že se za to platí, ono to bývá malým písmem, anebo nedbal.....

Tak jsem to na něj včera "vybalila, SÁM  mě žádal, abych toto zrušila, že chce kartu....tak včera za 10Kč umyl trochu nádobí, co zbylo ve dřezu a za 10 Kč rozestlal ( máme skládací postele).....:-))

jdu tam volat, snad to půjde zrušit hned....

Není tady

 

#9 28. 5. 2010 21:39

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Telefonní účet - "trošku větší"

to je fakt že 50kč není 950kč,.Já pouze vlezla na stránku,takže pokud tvůj syn někam vlezl,něco stáhl do mobilu.tak to pak na těch 950 klído přijde.wink
On už si dá určo už te´d pozor.
Moje dcera  kdysi takhle chtěla vědět horoskop přes pevnou linku mě to stálo 1500kč. lol Strhávala jsem jí to s kapesného!.už nikdy nikam nevolala lol


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů