Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 18. 2. 2006 14:53

carlo
♥♥-----
Registrovaný: 23. 1. 2006
Příspěvky: 83

Zubar

Zdravim vsechny ctenare a chtela bych slyset vase nazory a zkusenosti. Je mi 47 let a odstehovala jsem se do jineho mesta a musela jsem zmenit zubare. Po roce jsem sla na kontrolu a z ordinace jsem odesla jak spraskany pes. Zuby vytrhat, udelat mustek anebo implant, zacinajici paradentoza, proste vsechno v me puse je spatne. Drive jsem chodila 2x do roka na kontroly a muj byvaly zubar byl velice svedomity. Asi pred par mesicem jsem cetla diskuzi na podobne tema, podobny problem a take radu jak si masirovat dasne a hlavne cim. Pokud mate nekdo podobne zkusenosti anebo nejakou dobrou radu,  budu vam vsem vdecna.

Není tady

 

#2 18. 2. 2006 15:07

Radka
Host

Re: Zubar

Proti paradentoze působí zubní pasta s aloe vera. Já sice sklony k paradentoze nemám, manžel jo. Tak to používá, od té doby má klid. Já mám zuby dost špatný taky, mám je taky vytrhaný, ale kvůli odvápnění kostí. Tak  mám částečnou protézu. Jo- o zubech bych mohla vyprávět. Jo- ještě k té pastě- odstranuje i zubní kámen, prostě paráda. Doporučuju a držím Ti palečky. Radka

 

#3 18. 2. 2006 17:06

Eiline
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 17. 1. 2006
Příspěvky: 930

Re: Zubar

Milá Radko, kde se dá zubní pasta s aloe vera koupit a kolik stojí? Já používám  delší dobu PROMISE, jsem spokojená,ale někde jsem slyšela, že by se pasta měla občas změnit.


O naději je vlastně celý život.Naděje je něco, v co musíme věřit!!!
              "DUM SPIRO, SPERO."(Dokud dýchám,doufám).

Není tady

 

#4 18. 2. 2006 21:32

Radka
Host

Re: Zubar

Používáme zubní pastu od firmy FLP. Jejich výrobky jsou na www.flp.cz. Pasta stojí kolem 200, ale je jí hodně, a hlavně- manželovi pomáhá. Což je důležitý, i kdyby stála třeba 500, tak by si ji musel koupit. Možná by zabrala pasta i od jiné firmy, my jsme ale jinou nezkoušeli. Možná má někdo dobré zkušenosti s pastou od jiné firmy.

 

#5 18. 2. 2006 21:43

Buba
♥♥♥----
Registrovaný: 22. 1. 2006
Příspěvky: 131

Re: Zubar

Zubna pasta proti paradentoze a pri krvacani z dasni- LACALUT aktiv. Proti paradentoze je vysoko ucinny CORSODYL 1% gel. Oboje dostanete v lekarni.  Gel si nanasajte trebars so sparatkom medzi zuby tesne ku dasnam. Navod na pouzitie je v krabicke.

Není tady

 

#6 18. 2. 2006 21:49

Radka
Host

Re: Zubar

Nic proti ostatním doporučením,ale na Corsodyl pozor- může zbarvovat sklovinu zubů do tmavě hněda. Tak to nebrat. Mně to neudělal, ten Corsodyl, ale známé jo. Je to tam tuším i napsané v příbalovém letáku. Tak opatrně, pokud to někdo bude zkoušet!!! Ono se to zbarví až po čase!!!

 

#7 18. 2. 2006 22:00

Buba
♥♥♥----
Registrovaný: 22. 1. 2006
Příspěvky: 131

Re: Zubar

Ale je vysoko ucinny, a kazda zubna hygienicka dokaze toto zbarvenie odstranit. Lepsie mat docasne zbarvene zuby ako ziadne. Preto ho treba nanasat medzi zuby az hore k dasnam. A to zbarvenie nie je az take drasticke, ako pisete.

Není tady

 

#8 18. 2. 2006 22:33

Radka
Host

Re: Zubar

Já neříkám, že to není ůčinné. A ta známá to tam má už pět měsíců, je to opravdu tmavěhnědé. Možná to někomu ty zuby neobarví vůbec. Ona je z toho dost neštastná.

 

#9 19. 2. 2006 13:11

Buba
♥♥♥----
Registrovaný: 22. 1. 2006
Příspěvky: 131

Re: Zubar

Radka, poslite vasu znamu k dentalnej hygienicke, ta jej pomoze. Corsodyl si treba davat max. 2 tyzdne [ medzi zuby co najblizsie k dasnam a na dasna] potom 2 tyzdne prestavka.  Lacalut pastu pouzivat na pravidelne cistenie zubov kazdy den.

Není tady

 

#10 19. 2. 2006 19:09

,adka
Host

Re: Zubar

Zkusím jí to říct, uvidím, jestli tam půjde.

 

#11 20. 2. 2006 14:32

Jitka
Host

Re: Zubar

Milá Carlo,
problém nebude asi tak úplně ve Vaší puse, ale v zubařově kase.
Mám také léta zubařku, která respektuje to, že další zuby už
mi nenarostou. Úplně náhodou jsem se dostala také jednou jinam a
bylo mi doporučeno totéž co Vám. Už je to pár let, ale moje paní doktorka
mi zuby zachránila částečnými můstky, korunkami a zdravé zuby ponechala.
Ale to vše je příliš pracné,
tudíž je pro ně výhodnější (ale asi i výnosnější) tototální protéza.
Poraďte se ještě někde jinde.

 

#12 20. 2. 2006 15:07

kterpupík
Host

Re: Zubar

carlo napsal(a):

Zdravim vsechny ctenare a chtela bych slyset vase nazory a zkusenosti. Je mi 47 let a odstehovala jsem se do jineho mesta a musela jsem zmenit zubare. Po roce jsem sla na kontrolu a z ordinace jsem odesla jak spraskany pes. Zuby vytrhat, udelat mustek anebo implant, zacinajici paradentoza, proste vsechno v me puse je spatne. Drive jsem chodila 2x do roka na kontroly a muj byvaly zubar byl velice svedomity. Asi pred par mesicem jsem cetla diskuzi na podobne tema, podobny problem a take radu jak si masirovat dasne a hlavne cim. Pokud mate nekdo podobne zkusenosti anebo nejakou dobrou radu,  budu vam vsem vdecna.

Kdysi jsem mluvila s paní Helenou Růžičkovou, která dnes již bohužel není mezi námi, ta mi řekla, že měla ve svých 45 letech přiít o zuby díky paradentoze, vyléčila si ji rebarborou - potírala a masírovala si s ní dásně, teď je období, kdy ještě neroste, ale zatím zkoušej citrony, taky jsou prý velmi účinné

 

#13 21. 2. 2006 18:22

carlo
♥♥-----
Registrovaný: 23. 1. 2006
Příspěvky: 83

Re: Zubar

Dekuji vsem za rady a podeleni zkusenosti. Zkusim masirovani dasni rebarborou a citronem jak radi  "kterpupik". Jsem velky fanda celostni mediciny a tak to urcite zkusim a navic i pani Helena Ruzickova byla moje oblibena herecka. Diky a preji Vam vsem hezky den.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů