Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#51 17. 5. 2010 20:57

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Re: Vztahy s nepodařeným synem

Skús mu pvoeda - mne to trvalo dlho, ale zlvádla som to: "Mám a rada a PRÁVE PRETO už nebudem robi to, čo chceš ty, ale to, čo ja považujem za správne, a čo si myslím, že je ti prospešné. Nenechám a padnú, ale nebudem a ani nosi na chrbte - podám ti ruku a pôjdeš po svojich a ja VEDźA TEBA; budeme rovnocenní." stolt Nehovorím, že sa veci zmenili zo dňa na deň, ani že sú ideálne, ale MNE sa žije žahšie a mladý pán aspoň maká a trochu sa snaží (a vystrája hovadiny len mierne...).

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#52 17. 5. 2010 21:33

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko

bloky napsal(a):

Kdybych nad ním nedržela tuto ochrannou ruku, tak už je dávno bůhvíkde pod mostem. Kdo nemá vlastní děti, tak to asi nepochopí. A celou mzdu mám u sebe proto, že vím, jak by to dopadlo, kdyby ji měl u sebe on. Za víkend by ji prohýřil a já bych mu stejně prachy dát musela na cestu a jídlo do práce, jinak by byl bez práce a pořád dokolečka dokola. Takže vím, co dělám. A kdo tohle nezažil, tak asi nepochopí. Hold někteří dospějí zřejmě až později. Nebo někdy vůbec. A aby skončil někde pod mostem, to určitě nechce žádná máma.

Mamky kolegyně, které je kolem 50 let, drží ochrannou ruku nad svým téměř stejně starým bratrem, který je gambler v invalidním důchodu, byl tesař, ale spadl ze střechy... dlouhá historie. On má brigády, ale kasu mu drží sestra a funguje to. Ona mu přiděluje kapesné a stará se o něj... Když by dostal celou výplatu, tak ji nahází do automatů. Někteří lidé prostě potřebují nad sebou pevnou ruku...
Jednou mu dala peníze na cestu do Liberce a zpět na nějaký pohovor, to je asi 50 km, on v Liberci utratil peníze na cestu zpět v automatu a pak šel těch 50 km pěšky a nohy ho příšerně bolely (měl je zlámané a proto je v invalidním důchodu). Prostě jsou lidi, kteří samostatní snad nikdy nebudou.

Není tady

#53 18. 5. 2010 6:10

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Vyčítá mi, že jej doma nechceme, že je nám bez něj lépe (což má pravdu), že se odstěhuje a tak...Já mám pak zase nervy, vyčítám si...
bloky, on jen dělá to, co funguje v jeho prospěch - a vychází mu to. Tak proč by něco měnil?
Třeba jsme mu fakt někdy ublížili, i když si myslím, že ne...
Jak to tak vidím, ubližuje on vám všem - ty jsi na sesypání, dcerka má zdravotní potíže, s manželem se hádáte... ale chlapec je v pohodě. I kdybyste mu někdy opravdu ublížili, nebo si to jen namlouval, neopravňuje ho to k tomu, aby vás za to "trestal", nebo toho dokonce zneužíval k omlouvání svého chování.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#54 18. 5. 2010 7:21

bloky
♥♥-----

Teď, když pracuje mimo domov, mi je po něm smutno, ale když má přijet domů, tak už začínám být nervózní, co zase vymamlasí nebo koho svým chováním naštve, neumí se chovat tak, abychom fungovali jako rodina, spolu, takže já jsem opravdu raději ve společnosti své dcery a jejího hodného přítele, se kterými si popovídáme, zasmějeme a tak... Přitom bych si tak přála, aby byl s námi nᚠsyn, poseděl s námi, popovídal, jenže on se zavře do svého pokoje k PC a nevnímá nás. Pak mi vyčítá, že nevím, co jej trápí, protože se o něj nestarám, jenže když si chceme s ním normálně popovídat, tak je protivný, a ani s námi komunikovat nechce, takže to je těžké... Někdy má slabé chvilky, kdy si popovídá, ale těch je čím dál méně. Takže pak jsme naštvaní všichni, když je doma, protože jeho chování mi přijde nenormální. Jen a jen myslí na sebe, to je pravda. Na mě to hází asi jen proto, aby si ulevil a vybil zlost, na manžela si to nedovolí, jelikož by s ním zatočil ihned.

Na základě jeho chování se pořád vnitřně bojím, že bere drogy, a to bych asi už nevydýchala.

Není tady

#55 18. 5. 2010 7:57

javena
♥♥♥♥♥♥-

Bloky, z posledního příspěvku - tobě se nestýská po synovi, ale po někom, kým bys chtěla, aby byl... On takový není. A už je důvod jakýkoli, není...
Zkus se trochu "zatvrdit" jako manžel. K němu si nic nedovolí, proč myslíš, že k tobě jo? Protože ví, že jsi slabota a cía a je mu fuk, jestli pak polykᚠprášky - proč tobě záleží na tom, co on chudák... On na tebe kašle.
Lidi se k nám chovají, jak jim dovolíme - naše děti nejsou vyjímkou... wink

Není tady

#56 18. 5. 2010 8:29

pigi22007
♥♥♥----

To je prostě citové vydírání..on ví,jak ho mᚠráda a využívá toho...takhle to na mně ta moje děvenka občas zkouší taky..že mám raději ty dva menší,než ji,většinou je to v situaci,kdy po ní něco chci,nebo musí dodtŕžet co slíbila...v tu chvíli,kdy začne ,odcházím z pokoje se slovy.až budeš mít chladnou hlavu,přijď ..většinou je za 10 minut za mnou..prostě zjistila,že to na mě neplatí....on ví,že ho mᚠráda,ale neznamená to,že ho vždy za všechno omluvíš a vše vyřešíš

Není tady

#57 18. 5. 2010 9:09

helena
♥♥♥♥♥♥♥

na manžela si to nedovolí
Proč asi???

Není tady

#58 18. 5. 2010 10:18

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

bloky, cítím s tebou, nejsi v jednoduché situaci. Pořád  se trápíš, jestli se mᚠchovat, jak se podle obecných pravidel má a nebo ve prospěch syna, i když okolí to chápat nebude. Okolí s ním nežije. Žijete s ním vy. On ví jak na tebe a docela slušně s tebou manipuluje. To je vidět z rozdílu mezi mámou a otcem - co si k vám dovolí. Lidé si k nám dovolí jen to, co my sami jim umožníme. ty mu umožňuješ tě vydírat. Nikdo z nás tady ti neříká,abys ho přestala mít ráda. Ty ho musíš mít ráda, ale měla bys mít ráda i sebe, abys mu umožnila dospět.  Stále se k němu chovᚠjako k synáčkovi. Zkus o něm mluvit jinak. Jako o dospělém, třeba to udělá i něco s tebou uvnitř.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#59 18. 5. 2010 10:25

kety
♥♥♥♥---

uvažuji, že ho vyhodíme definitivně, a se stará o sebe sám, ale zase nemám tu sílu, protože je to nᚠsyn a kdoví, jak by skončil.

Jedna má kamarádka měla podobné problémy se synem, chodila i k psychiatrovi, už nevěděla, co dál. Manžel se od problémů distancoval, zůstala na své trápení sama.
Jednou, když chtěl zas od ní peníze, syn svou matku zabil!

Nech a padne na hubu, je už dospělý, musí se se svým životem poprat sám.
Jednou, pokud dojde k rozumu, tak snad pochopí, že jste neměli jinou možnost.

Není tady

#60 20. 5. 2010 10:03

bloky
♥♥-----

Děkuji za názory, já se vším vnitřně bojuji, jsem na to sama, jelikož manžel se od něho víceméně distancoval, když se začneme bavit na téma "syn", tak se téměř vždy pohádáme, takže si vše raději nechávám pro sebe, stejně by akorát řval a vyčítal mi, jak jsem ho vychovala a rozmazlla. poslední dobou mám takové nervy, že vše řešít pomocí alkoholu, to se mi vždy aspoň na nějakou dobu uleví a vidím svět trochu růžověji, jinak to stojí za houby, v noci se budím a bolí mě žaludek snad vkuse. Nevím pořád, co bude, co se zase stane, jestli syna vyhodí či nevyhodí z práce, se rozhodne do zítřka, kdy mu končí zkušební doba, pokud ho vyhodí, bude zase sedět doma, jelikož práce není, my budeme vše zamykat, aby nám něco neukradl a neprodal, a tak. Dcera má těžké období, dnes dělá zkoušky, 10.6. má státnice, takže hlavně kvůli ní si přeji, a ještě zůstane tam, kde je, tj. na Jižní Moravě celý týden.

Není tady

#61 20. 5. 2010 13:29

javena
♥♥♥♥♥♥-

Bloky, dej se do kupy...
To, že na tebe manžel řve a dává ti za vinu, že se syn takhle vyloup... on je jako pozorovatel? Někdo, kdo s vámi bydlí, ale nic není jeho vina? Nebo je to rodič se stejnou odpovědností za výchovu, jako ty? va
Jestli ten pes není zakopaný tady. hmm
Vyvstala mi na mysl kolegyně v práci. Manžel bez zájmu o cokoli, o děti se starala vždycky sama a aby jim vynahradila to, co jim podle ní chybělo od otce, snesla by jim modrý z nebe... Jenže kluk viděl, jak se k ní blbě chová otec a přijal to jako normu. Kdyby se rozkrájela, bylo by to kulový platný. Kašlal na ni stejně jako její manžel, dával jí najevo, jak ho obtěžuje tím, že se ho ptá, co bylo ve škole/zaměstnání, co by si dal k večeři, jaký by chtěl kalhoty, kam by chtěl jet na dovolenou... A ona tím strašně trpěla. Protože to byl její syn a nebylo nic, co by pro něj neudělala. U manžela se jí podařilo se odstřihnout a nebolelo jí to, ale syn...
Jen jsem si na ni vzpomněla...
Dej se do kupy a když ho vyrazí z práce, a si najde jinou... pussa

Není tady

#62 20. 5. 2010 14:18

helena
♥♥♥♥♥♥♥

bloky, alkohol NENÍ řešení ani pomoc. S tím, jak jsi sesypaná, sjedeš do závislosti ani nebudeš vědět jak.
Nebyla by možnost nějaký (i přechodný) ubytovny u vás, abys ho nemusela mít doma?

Není tady

#63 7. 6. 2010 13:18

bloky
♥♥-----

A problémy dále pokračují... Syn jezdí každý týden domů, což se mi nelíbí ... Tento výlet jej stojí cca 600,-- kč. V práci si moc nevydělá, jelikož díky svému postoji k práci přišel o prémie, takže mu mzda vyjde jen na jídlo a cestování domů a zpět. Našel si v místě bydliště holku, takže proto jej to tam tak táhne. Zřídil si dokonce svůj účet, na který mu chodí mzda, takže je velký předpoklad, že tuto mzdu utratí během pár dnů a do konce měsíce nebude mít co jíst. To mi opět vyčetl manžel, že jsem mu dovolila, aby si zřídil účet , jenže já jsem byla postavena před hotovou věc. Je dospělý, takže se nás na takové věci neptá.  A manžel zase prudí, že si vezme nakonec v  bance půjčku a my půjdeme bydlet na ulici. Ale to si může vzít i tak u nějaké "skvělé společnosti", a to spíše než v bance, kde potřebuje mít potvrzené příjmy atd..
Včera měl jet do práce, cesta trvá cca 5 hodin, ale vymluvil se, že pojede se svým kolegou až ráno autem. Pak ráno řekl (ve 2 hodiny ráno), že mu kolega psal, že mu nejede auto, ale SMS prý údajně smazal. V  sobotu, kdy dorazil domů se jen najedl a pak hurá ven... A domů přišel až v neděli ve 21.30. Psali jsme si téměř celý den SMS, on mi neustále psal, že je u své přítelkyně, já jsem na něj  apelovala, a přijde co nejdřív domů a jede odpoledne do práce, jelikož měl mít dnes ranní směnu. Jak to dopadlo, píši v úvodu. Takže v konečné fázi jsme se s manželem pohádali, za vše můžu opět já, jelikož jsem ho špatně vychovala a tak...
Takže cca o půl 3 ráno jsem syna vyhodila  s tím, a si jde třeba na stopa, že je mi to fuk, jak se do práce dostane. Pak mi za hodinu psal, jestli může přijít domů, že do práce pojede až odpoledne, že to má tak domluvené. Na to jsem mu odepsala, že ani náhodou, a si jde, kam chce. Pak mi psal, že mě počká u vlaku směr Brno, jelikož nemá u sebe peníze a PIN má poznačený v práci, takže si nemůže vybrat peníze. A já v rámci klidu rodiny jsem opět tajně jela mu zaplatit lístek na vlak a dala jsem u peníze na bus, ale nic víc. Mám takové zlé tušení, že zase byl přes víkend na nějaké velké jízdě a že peníze na účtu už nemá, a to je 7 dní od jeho výplaty. Takže zase mám nervy, z čeho tam bude žít a je to pořád dokola.

Nevím, jak se mám už opravdu k němu chovat, on ignoruje celou naši rodinu, která je jinak celkem v pohodě, dcera má teď státnice, takže i v rámci jejího klidu jsem mu ten vlak zaplatila, a táhne do práce a bude doma klid. Ale syn i přesto všechno je na mě vulgární a je milý jen, když to ON potřebuje. Jsem ze všeho unavená a hodně smutná. Nevím, jak dál...A s manželem se kvůli tomu jen hádáme.
No, dnes jsem spala cca 3 hodiny a jsem totálně mrtvá, jelikož se v práci musím soustředit. Už jsem se rozhodovala, že spolykám nějaké prášky a budu mít klid, jenž tu mám svoji dceru, terá mě potřebuje a vím, že by se z toho zhroutila, a to já nechci.

Není tady

#64 7. 6. 2010 13:50

javena
♥♥♥♥♥♥-

Bloky, všechno špatně...
Vzbudit mě v půl čtvrtý ráno, že na mě počká na nádraží, abych dovalila peníze na vlak... by jel po těch kolejích, že by nestačily šraňky padat.
Mimoto - doma by se najedl tak akorát za svý. On vás všechny ignoruje a ty mu vozíš prachy na nádraží...
Když jede za holkou, a spí u ní. Jste pro něj bezva noclehárna zadarmiko, napapá se, vyfasuje kapesný - co mu dopr.dele chybí. Píšeš - pro klid rodiny... myslíš, že bude klid, když vždycky dostane, co chce? O víkendu nashledanou a jedeme nanovo... jakej klid.
Vyměnila bych zámek, musel by dovalit do určitý hodiny - jinak a spí, kde chce a pokud nemᚠna cestu zpátky - poraď si. Jsi dospělej, umíš si zařídit konto, zařiď si i jiný věci...
Bloky, sesypeš se a on za tebou přijde do nemocnice akorát pro prachy - nezapomeň si je doma, bys ho jinak nemusela vidět, než tě dají do kupy...
Promiň, asi jsem hnusná, ale to se fakt nedá...

Není tady

#65 7. 6. 2010 14:32

bloky
♥♥-----

To bylo jinak... On mě nevzbudil v půl 4 ráno, já jsem už nespala od 2 odin, jelikož měl vstávat, tak jsem ho šla kontrovat, aby nezaspal a on na mě akorát drze zařval, a se starám o sebe. Pak jsme ho vypakovali v půl 3, to už se i dcera z dolního patra domku došouralal, že jsme ji vzbudili tím hlučným rozhovorem mezi mnou, manželem a synem. Pak vypadl a já jsem se pohádala s manželem, už jsem neusnula a v 5 hodin vstávám já do práce, takže on ví, v kolik hodin jsem v Ostravě. Proto mi psal, jestli mu můžu dovézt peníze k vlaku. Takže schválně jsem tam nejela. A nechtěla jsem, aby se objevil zase doma, jelikož dcera teď potřebuje taky klid na státnice, trpí migrénami, takže to by zase bylo špatně... A dopracovala jsem se svojí hloupostí k tomu, že mi stačí,že odjede do práce na celý týden a máme klid. Některé víkendy jsou v pohodě, když je doma, ale tento zrovna nebyl, i když mi tvrdí, že byl pořád u své holky, ale já tomu nevěřím. Ani na oběd se v neděli nedostavil, což mě mrzelo. Přitom já jsem taková slepice... Vyvařuji pro vechny samé dobroty, uklízím barák až po polsední špulku nitě a stejně vděk nikde, jen sprostá slova jak od syna, tak od manžela. Takže mám někdy 100 chutí to všechno skončit a spolykat nějaké prášky. Nevím, jak se mám zachova ke všemu. Toužím po klidné rodinné atmosféře, ale syn to očividně vše ignoruje a kašle na nás, jen když něco potřebuje, tak jsme mu dost dobří, nevím, co se odehrává v jeho hlavě a často mi je ho líto, že asi taky neví, co se životem...A tak jsem ajko na houpačce, na jedné straně se snažím být na něho přísná a na straně 2. je mi ho líto, že má třeba taky nějaké mindráky nebo nevím, co ho trápí, jelikož se mi odmítá svěřit...A já bych mu přitom tak ráda pomohla, třeba má nějaký psychický problém.

Není tady

#66 7. 6. 2010 21:29

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

furt ho omlouváš, furt ho zachranueš. Odhlaš ho z trvalého, zavři kasu at je dospělý. Vy nejste povinni žádným způsobem jeho vyživovat.

Není tady

#67 8. 6. 2010 7:10

javena
♥♥♥♥♥♥-

Já tohle prostě nepochopím....
Když mi bylo dvacet, bydlela jsem sama. Platila nájem, nikdo mě nedotoval - chodila jsem do práce. Když jsem nedorazila do práce, tak pro nemoc nebo z důvodů dovolené... Klukovi je jedenadvacet... a maminka ho kontroluje, jestli vstal na vlak do práce... va
A jinak musím napsat, že tvůj syn se k tobě chová tak, jak vidí u otce a přijal to za normu. Nic podivného, už jsem ti to tu psala - jestli to tak nemůže být, že vᚠvztah s manželem ovlivnil jeho chování. A dcera... taky bych měla migrény, kdyby mě v půl třetí budily hádky. Na jejím místě bych šla bydlet k partnerovi (myslím, že jsi psala, že má) nebo kamkoli jinam. Hlavně pryč. Jenže ona nejspíš přijme za vzor tebe a tvoje obětování se pro druhé a zůstane s tebou, protože maminka by tam zůstala sama... hmm
Pokud nezměníš svůj přístup, nemá smysl ti tu psát dokola, co by jsme kdo udělal... Jde o to, co udělᚠty a dokud si to nesrovnᚠv hlavě, budeš ho budit, dotovat, vařit mu...
Mám kolegyni a za tou když přijede syn, co bydlí a pracuje přes půl republiky, pozve ji na oběd nebo večeři. Je o rok starší, než tvůj syn. Nějkde jste udělali chybu... a pokračujete dál... 
Možná jsi chtěla slyšet, že když tě teda nevzbudil, je to v pořádku. Nemůžu to napsat, není to pravda. hmm

Není tady

#68 8. 6. 2010 8:01

chacinta
Host

Bloky, naprosto souhlasím s Javenou, hlavně v tom, že pokud ty NEZMĚN͊ přístup, nic se nezmění...  Zkus si někdy přečíst po sobě cos napsala a zamyslet se nad tím ( třeba příspěvek 65).
Příjde mi naprosto neuvěřitelné tvé chování k synovi ( i manželovi )... a někde tam bych viděla původ toho všeho. Dovolí si to, co ty jim dovolíš....
Manžel má úplně stejný podíl na výchově syna jako ty, to mu říkej pokaždé když má nějaké připomínky ke "tvé" výchově... nehledě na to, že kritizovat druhého je snadné, ale přišel už manžel s nějakým konstruktivním řešením vašeho vztahu se synem ?
Syn je dospělý...syn je dospělý...to si opakuj několikrát za den. Já na tvém místě bych se pokusila nají v sobě dost síly nastavit pravidla a ta pravidla hlavně dodržovat !
Vyměň zámky... syn pracuje a bydlí jinde.. a pokud chce přijet na víkend, měl by se s vámi domluvit aby se vám to hodilo... je dospělý...jestli chodí do práce nebo nechodí je JEHO problém... jestli má peníze nebo utratí celou výplatu za týden je jeho věc... možná mᚠposlední příležitost s tím vším něco udělat. Jinak budeš do smrti chodit svého chlapečka budit aby nezaspal...kontrolovat jestli papal ( když se tedy nedostavil na oběd ), jestli má peníze...
Chápu, že nechceš aby syn skončil pod mostem...to nechce nikdo z nás..ale někdy prostě musíme ty svoje zlatíčka nechat postavit se na své nohy, nechat je dělat si své vlastní chyby,  i kdyby měli "padnou na hubu" - chovᚠse k synovi jako k dítěti, tak se nediv že se jako dítě chová... možná jsi mu nedala šanci dospět...

#69 8. 6. 2010 9:27

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

TomᚠMarný... Bloky, neviem, prečo mᚠpocit viny alebo čo a to núti piosluhova všetkým a necha sa od nich akurát využíva a buzerova, ale je to proste ZLE, celé zle. Ja by som sa asi snažila odís - možno po tom ,čo sa dcéra osamostatní - úplne, aj od muža, aj od syna. A zača niekde odznova, sama za seba, s tým, že "som osoba hodná lásky a úcty, nielen kasička a slúžka"... hmm Len si nie som istá, že si to o sebe myslíš sama...

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#70 8. 6. 2010 23:01

REŇAS
Host

bloky tak tady přemýšlím nad tím Tvým trápením. Já mám u Tebe pocit,že ty se stavíš do role oběti. Aspoň povětšinou než si na chvíli zas dupneš a řekneš a dost,ale tento stav nevydrží dlouho. A to do role oběti nejen vůči synovi,ale i vůči manželovi. Manželovi bych jasně dala najevo,že rodičové jste oba a na výchovu jste byli také dva. Ale třeba jen manžel,už také neví kudy kam. Přece jen je to jeho syn a určitě ho má rád. Ale také,už toho má třeba dost i toho Tvého opečovávání a zametání cestiček a on by se k tomu postavil jinak.(i přesto,že je to jeho syn) A být mámou znamená nejen chránit své dítko,ale i to,že máma se postaví a řekne co sis synku navařil to si i sněz. Udělala bych jistá nutná opatření a řekla všeho dočasu,kdo chce kam pomozme mu tam. Synátor překračuje dosti hranice,protože ví,že když bude nejhůř ty jsi stále jeho zachranné lano. O nějakém chování a úctě vůči Tobě raději pomlčím. Šancí jsi mu,už dala dost. Mateřská láska  není o nic menší nebo horší,že jednou zavřeš ty dveře a pošleš ho do světa..na zkušenou. wink A pak záleží,už jen na něm. Teď jen najít tu sílu si říct,že jinak to nejde. A ani nečekej,že to půjde bezbolestně,bolet to bude je to Tvůj syn. A jestli budeš hledat stále nějaká,ale..mám pocit,že se povezete všichni sním..stále dokola a na "menší" průšvihy se můžou časem nabalit ty větší.   Takže zvažovala bych kam,až to nechám dojít,tak držím pěsti. pussa A také na rovinu říkám věřím,že to není lehké, vůbec  bych nechtěla  být ve Tvé kůži.

Upravil(a) REŇAS (8. 6. 2010 23:06)

#71 11. 6. 2010 7:46

bloky
♥♥-----

Ano, je pravda, že svému synovi jsem vždy zametalal cestičky a žehlila průšvihy, aby neskončil špatně. A nejvíc na nervy jsem ak byla já a musela jsem se soustředit v práci, i když jsem byla na dně. Vycucával mě věčně z peněz i psychicky. Myslela jsem si, že když konečně dokončí školu a půjde pracovat, tak vše už bude v poho... Ale bylo to ještě horší. Za ty necelé 2 roky už vstřídal asi 6 prací a nejdéle vydržel v práci 5 měsíců. Vždy jsme byli na něho naštvaní, ale opět jsem mu intenzivně hledala práci, aby nelelžel doma na gauči. Dokonce jej vyřadili i z ÚP, jelikož tam nechodil, takže jsem zase za něj platila i zdravotní poj.. Syn pořád poukazuje na to, že dceru dotujeme, dáme jí peníze i nějakou parádu, jenže to je jiný případ, dcera studuje vysokou školu v Brně, tento týden končí, ale když má možnost, tak jde na brigádu a přispívá mi na domácnost. Můžu jí věřit ve všem na 100%, ale synovi vůbec, jelikož to, co nám všechno provedl, mi zůstane natrvalo v hlavě a pořád mi bliká kontrolka, aby zase něco nevyvedl.
Teď pracuje už 4.měsíc mimo domov, bydlí tam na ubytovně a 1x za 14 dnů nebo každý týden jezdí domů. Toto jsem považovala za jediné řešení, jinak bychom se zblíznili všichni a dcera by zřejmě nedostudovala, musím myslet i na ni. Jemu se to už zajídá, že musí jezdit někam pryč a tvrdě makat, jelikož si u nás našel holku a taky má tam spoustu "dobrých" kamarádů Ale my jsme neoblomní, doma ho nechci, i když je to asi kruté a možná vůči němu nefér, ale on myslí jen na sebe, o rodinu nemá zájem a ničí nám jen nervy. Dveře má vždy otevřené, přes víkend mu vyperu, navařím, nabalím a čau... Jenže minulý víkend nás tak vytočil, že jsme mu řekli, že ho nechceme doma vidět nejméně 14 dnů. Celý týden se neozval, my jsme mu taky nevolali, takže nic o něm nevím. Jenže máme taky svoji hrdost a když on se neozve své rodině, na kterou kašle, tak proč bych hlavně já mu pořád podstrojovala, když on je na mě pak sprostý. Nevím, zda dělám správně, ale rozhodla jsem se, že už tu svoji lítost k němu musím potlačit, on si asi ani moji lásku nzaslouží.. Dcera je úplně jiná. Ani ona se s ním nebaví, protože se taky k ní nechová pěkně. Manžel jej taky ignoruje, takže jsem často na vše sama.

Není tady

#72 11. 6. 2010 8:34

Verunka a Vanesska
♥♥♥♥♥--
Web

Bloky, promiň, ale dělᚠsi to sama. Syn je dost dobrej citovej vyděrač a ty mu na ty jeho kecy skočíš a pořád mu zametᚠcestičku, aby chlapeček nestrádal. Píšeš, že dcera je samostatná, dobře se učí a chodí při studiu na brigády, tak nechápu proč, když ani není schopnej si dojít na úřad práce, ty jemu scháníš práci.

Držíš nad nim svojí ochranou ruku a zbytečně mu tím škodíš, je čas, aby se postavil na vlastní nohy nebo ho budeš mít na krku, až do smrti.

Já vím, že je to těžké, že se bojíš, že začne krást a buhví, co ještě, ale je to jeho boj, jeho život a jak si ho zařídí, tak ho bude mít a věř mi, že se o sebe dokáže postarat. Zatím si to zařídil dobře. Zařídil si doma dost dobrej mama hotel a pěkně tě využívá. A zastavit to můžeš jen ty a být tebou tak hodně rychle nebo Vaše manželství nevydrží.

Věř mi, že když ho necháš, tak zjistí, že bez práce nejsou peníze a když bude bez mama hotelu, tak to zjistí velmi rychle a postaví se na vlastní nohy.

http://lilypie.com/pic/2009/07/09/3q8X.jpghttp://lb1f.lilypie.com/ZG3Ep2.png

http://lilypie.com/pic/2009/07/09/86Hw.jpghttp://lb3f.lilypie.com/V8Slp2.png

Není tady

#73 11. 6. 2010 12:38

bloky
♥♥-----

Tak teď m volala jeho šéfová, že synáček dal výpověď, prostě přišel za svým mistrem a řekl, že končí, že má jinou práci, což není pravda. Sbalil si věci na ubytovně a chce jet domů. AŸ to manželovi řeknu, tak to bude řev na celou ulici. Nevím, co mám dělat, prachy za minulý měsíc už na 100% utratil, protože jak jsem se dozvěděla, tak je dostal hotově a už v pondělí neměl na vlak, že prý si zapomněl PIN na ubytovně, tak to mu nežeru. Nevím, co mám dělat, to zase bude doma peklo, to nechci vidět. Nevím, co s ním máme dělat, jestli ho vyhodit na ulici... Jsem v koncích...Asi si vezmu prášky na spaní a budu mít už klid, protože jak vidím, tak to sním neskončí nikdy. To máme za všechno...

Není tady

#74 11. 6. 2010 12:41

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

bloky napsal(a):

Tak teď m volala jeho šéfová, že synáček dal výpověď, prostě přišel za svým mistrem a řekl, že končí, že má jinou práci, což není pravda. Sbalil si věci na ubytovně a chce jet domů. AŸ to manželovi řeknu, tak to bude řev na celou ulici. Nevím, co mám dělat, prachy za minulý měsíc už na 100% utratil, protože jak jsem se dozvěděla, tak je dostal hotově a už v pondělí neměl na vlak, že prý si zapomněl PIN na ubytovně, tak to mu nežeru. Nevím, co mám dělat, to zase bude doma peklo, to nechci vidět. Nevím, co s ním máme dělat, jestli ho vyhodit na ulici... Jsem v koncích...Asi si vezmu prášky na spaní a budu mít už klid, protože jak vidím, tak to sním neskončí nikdy. To máme za všechno...

Bloky, já bych to všechno nechala na manželovi, věřím tomu, že on se synem tak manipulovat nenechá.

Není tady

#75 11. 6. 2010 12:43

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

bloky napsal(a):

Jenže máme taky svoji hrdost a když on se neozve své rodině, na kterou kašle, tak proč bych hlavně já mu pořád podstrojovala, když on je na mě pak sprostý. Nevím, zda dělám správně, ale rozhodla jsem se, že už tu svoji lítost k němu musím potlačit, on si asi ani moji lásku nzaslouží..

Nikdo si nemusí zasloužit lásku. Ty ho miluješ jako syna at je jaký chce, a to je v pořádku. CO si nezaslouží je tvoje péče. Lásku nepotlačíš, vždy tam bude a bylo by špatně kdyby ti chyběla. Jenže ta láska ti nesmí zaslepit oči, když jí svému synátorovi ubližuješ. Je dospělý a sévprávný ale dosud nemusel nést následky svých činů.  Nesrovnávej Na manipulace typu, sestru živíte - klidně můžeš říct, každý od nás dostal tolik, kolik potřebuje. CO je víc? CO je mín?

Naštvi se a když s ním nemluví ostatní nemluv s ním taky. Odhlaš ho z trvalého pobytu a kašli na něj, aspon rok , dva...

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí