Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 14. 5. 2010 19:18

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Vztahy s nepodařeným synem

aprill napsal(a):

bloky napsal(a):

Děkuji za reakci, která mě potěšila, protože známí, co se s námi stýkají, to vidí podobně. Znají naši rodinu, nechápou, jak se takhle nᚠdáreček může chovat a že já se zničím úplně. Snažím se navenek zachovat klid kvůli dcery, opravdu ji teď věnuji víc pozornosti, protože jsem se starala jen o toho fakana a ona i díky tomu loni přerušila VŠ, protože trpí na migrény a ty se stupňovaly. Sáhla si psychicky na do a já jí už nedokázala být velkou oporou, jelikož jsem byla bez baterek. Předtím jsem se starala ještě 6 let o bezmohoucí maminku, která byla po mrtvici ležák, sice prostřednictvím pečovatelek, které jsem soukromě sháněla, ale i tak to byl záhul a o víkendech jsme se u ní střídali se sourozenci. Takže jsem úplně psychicky vyčerpaná. Dcera se rozhodla tu školu dokonči a dokonce za měsíc má státnice. Našla si hodného přítele, anemám s ní problém, akorát mě trápí ty její migrény, které snad skončí, když dokončí školu. I přesto jsem na ni díky mému syovi někdy náročná a ona je velmi citlivá, takže se trápí. To jsem přehodnotila a řekla jí to, že to vím, a snažím se s ní hezky vycházet, jsme jako kamarádky a mám ji moc ráda. Jenže syna mám taky ráda i přesto, co udělal. Jeden z příkladů je, že sebral dceři notebook, když nebyla doma a prodal jej do zastavárny. nakonec jsme ho vyzvedli ihned, ale ona byla na zhroucení, jelikož tam měla uložené vše do školy. Další příklad - odvezl nás ke známý a když měl pro nás přijet "našímů autem, tak ani obraz ani zvu. Nakonec jsme to byli nuceni hlásit na polici, jako že pohřešujemem syna a teprve po týdnu jej našli i s autem a jeho kamarády. Nikdo neví, jaký je to pocit, jít vlastního syna hlásit n a policii. A takový případů je hory. Jenže manžel to vyčítá vše mi, že jsem ho rozmazlila, takže se nemá cenu o tom sním bavit, a jsem na vše sama. Když vše hezky šlape, tak jsme doma v pohodě a najednou je problém se synem, a manželství je v troskách. Chlapi neumí nic řešit a ani nechtějí. Nevím, proč jsem se vdávala. Takže se trápím sama a jsem na dně. Nebít dcery, tak už to vše skončím, abych měla klid....

Je mi to  líto, ale chyba byla ve výchově a teď už jenom sklízíš úrodu kapitulationkapitulationkapitulation . Já vím, že budeš oponovat, dceru jsem vychovala dobře, ale každé dítě je jiné a potřebuje "jinou " výchovu.
Nezbývá ti nic jiného, než to co tady už padlo, otevřít dveře a udělat kšá grater .

Aprill a ted me rekni ty sama by si vyhodila sve dite na ulici?Ono se to lehce rekne pokud se te to netyka.Kazda matka sve dite miluje.Ja mam taky problematickeho kluka i,kdyz ted se to o hodne zlepsilo,kdyz u nas bydli muj pritel,ale vzdycky sveho kluka budu mit rada a budu se mu snazit pomoci jako to celou dobu delam.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#27 14. 5. 2010 19:28

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Taky jsem mozna sveho kluka rozmazlila,protoze,kdyz se me narodila dcera byla uprednostnovana svym dedou a babickou a to dost okate.Kluk ten jenom v koutecku stal a dival se smutne jak se vsichni mazli s holkou.Tak jsem vzdycky kluka zavolala k sobe a mazlila jsem se s nim.On byl vzdycky strasne rad.Jeste ve 12 letech se mnou chodil za ruku.V jeho 14 letech se to hodne zvrtlo,kdyz jsem zacala delat na smeny.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#28 14. 5. 2010 19:38

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

eremuruss napsal(a):

Aprill a ted me rekni ty sama by si vyhodila sve dite na ulici?Ono se to lehce rekne pokud se te to netyka.Kazda matka sve dite miluje.Ja mam taky problematickeho kluka i,kdyz ted se to o hodne zlepsilo,kdyz u nas bydli muj pritel,ale vzdycky sveho kluka budu mit rada a budu se mu snazit pomoci jako to celou dobu delam.

Erem, tady je každá rada drahá a jsem ráda, že nejsem na místě bloky kapitulation . Je mi líto jak toho kluka, který mílovými kroky spěje k dráze bezdomovce a je mi líto bloky, která se trápí kapitulation . Asi bych mu na nějaký čas zaplatila nějakou ubytovnu a nechala ho přemýšlet ............  .

Není tady

#29 14. 5. 2010 20:07

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

big_smile,jo neuvedomila jsem si.

Upravil(a) eremuruss (14. 5. 2010 20:46)

Není tady

#30 14. 5. 2010 20:48

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Asi takhle, bloky - nemᚠna něj. Ani fyzicky, ani nervově a za pár chvilek nebudeš mít ani finančně. On vás má všechny na háku, protože ví, že táta nic řešit nebude, ty se sice sesypeš, ale uděláš, zařídíš, dᚠa ségra i se svojí školou mu může být ukradená úplně (viz noas).
Šance, že se to srovná, moc velká není, takže pokud ho vystěhuješ doslova i ouředně, budeš mít minimálně tu jistotu, že vám zůstane střecha nad hlavou a zdravotní stav tvůj i dcera se rapidně zlepší. Existuje jiskřička naděje, že ho ono vykopnutí donutí, aby se začal spoléhat sám na sebe - no a když si zadělá na další prů.ser, ty budeš vědět, že jsi jednak udělala všechno, cos mohla, druhak by do něj spadnul stejně, pouze s tvojí laskavou péčí a podporou.
Omlouvám se - je to hodně natvrdo, ale věř mi, že skoro totožný případ znám téměř z přímého přenosu, akorát že v něm sloužím jako vyplakávací vrba.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#31 14. 5. 2010 22:51

Vanda
♥♥♥♥---

Bloky,mám kamošku s podobným trápením.Z jejího muže se stal alkoholik,pak přišly automaty ,dluhy, sliby, léčení ze kterého si domů přivezl ženskou, takže i to léčení bylo nakonec na nic.Tohle všechno snášela roky a nakonec se rozvedla .Vychovává sama dceru a syna který se potatil-prošel asi čtyři školy-žádnou nedokončil,domů se vrací často opilý a bere drogy. Je agresivní ,často svou matku držel pod krkem.Ona se ho strašně bojí ,ze svého platu platí byt, živí dceru a syna,splatila dluhy po manželovi a nyní platí dluhy za syna.BM nikdy neplatil alimenty.Ona už je léta na prášcích .

S jinou kamoškou jsme ji radily toto- zrušila bych mu u sebe trvalý pobyt.A milý synu sehnala jsem ti ubytovnu/ podnájem/ tam a tam,mᚠzaplaceno na tři měsíce dopředu.Každou sobotu peru-jsem ochotna ti vyprát a o víkendu nabízím pozvání na oběd.Víc už pro tebe nemůžu udělat,je ti 22let a je na čase, aby ses osamostatnil.

A to stejné bych radila tobě,protože si myslím,že to bude jen horší a horší.

Samozřejmě chápu,že je to velmi těžké rozhodnutí, snad i šílené pro každou matku a málokterá dokáže své dítě,,vyhodit" z domu,ale jsou situace, kdy se to zdá opravdu nezbytné a v dnešní době obzvlášt´-bohužel.
Rozhodnutí je jen na tobě /kdyby tak člověk věděl jak to dopadne když...../ Přeji hodně štěstí.

Jo, jo život není peříčko..

Není tady

#32 15. 5. 2010 5:27

bloky
♥♥-----

Díky Vandě a Heleně za příspěvek. Asi jsem nenapsala, že syn je teď mimo domov, sehnala jsem mu práci i s ubytováním na Jižní Moravě s tím, že domů jezdí buď co 14 dní nebo každý týden. Vždy mu během víkendu vyperu, navařím, nabalím ho na další týden. Takže máme celý týden klid... Jenže to je relativní, mi pořád bliká kontrolka v hlavě, jestli zase něco nepodělá. Dávám mu peníze na jídlo, ale jeho spotřeba peněnz je enormní. V práci opět začíná lajdačit a jeho šéfová, se kterou máme kontakt, mi volá, když něco udělá (třeba místo do práce delé pondělí prospí na ubytovně). Teď tam na víkend zůstal, jelikož asi vidí, že už toho mám s ním opět plné kecky. Dva víkendy po sobě, co byl doma, se k celé rodině choval hrozně, dceři zkazil narozeniny, apod. Našel si u nás holku, a teď mě vydírá přes SMS, že už nikdy domů nepřijde, jelikož kvůli práci mimo domov přijde i o tu holku. Jsou to srdceryvné SMS, já pak opět nemůžu spát, protože mi ho je na jednu stranu líto, ale z 2. strany - doma ho napořád nechci. Museli bychom zase vše, vč.auta, neustále zamykat, protože i když říká, že už vše pochopil a že se změnil, nikdo mu nevěří po tom, co všechno nám provedl. Já vlastně ani nežiju svůj život, ale jeho život. V práci ho možná co nevidět vyhodí, takže jsem mu napsala, že v tom případě ho vyhodíme i z domu, což už se před půl rokem stalo, ale vydrželo nám to týden, pak se nám ho zželelo, když jsme ho našli v zubožeém stavu. Takže to je pořád dokola... Dcera je v pohodě, je šikovná a my se snažíme, aby byla v klidu a mohla se zabývat jen učením. Během týdne taky není doma, dodělává VŠ v Brně.

Není tady

#33 15. 5. 2010 13:08

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko

Bloky, to je dobře, že je momentálně z domu a pracuje. Jediné co ještě můžeš zlepšit je: stopnout mu dávání peněz na jídlo. Vyprat by si u Tebe mohl sám. Pořád se o něj ještě starᚠjako o malého.

Není tady

#34 15. 5. 2010 14:23

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Bloky, ty tady nejsi jenom pro to jedno dítě - ty tady jsi i pro to druhé dítě, uvědom si to!!! Jak k tomuhletomu ke všemu přijde tvoje dcera? Chová se slušně, žije slušně, ale v popředí zájmu její maminky je pořád brácha-syčák, který nedělá, do kterého se peníze cpou horem-dolem, který se nechává maminkou opečovávat a za odměnu doma krade jako straka. Zkus si představit, jak se ta chudák holčina asi musí doma cítit, co všechno prožívá a jak se to na ní podepisuje. Z čeho si asi tak myslíš, že pramení její migrény?!? Co je to pro ni za domov, když přijede domů a neví, jestli tam nebude okradena, jestli po ní někdo sprostě nevystartuje a když už je doma výjimečně klid, všechno se točí okolo bratříčka a dcera se plným právem musí doma cítit nespravedlivě odstrčená.
Bloky, ty buďto nevidíš, nebo nechceš vidět, jak svojí dceři nesmírně ubližuješ tím, že dovolíš a podporuješ svého syna v tom, aby v rodině takhle řádil. Misto aby ses snažila dávat svoji lásku a péči tomu z dětí, u kterého je předpoklad, že ti vše jednou na stáří oplatí, házíš doslova a do písmene perly sviním. Co myslíš, že by se asi tak stalo, kdyby tě za patnáct let skolila mozková příhoda, které z dětí by se o tebe postaralo?!? Poctivě si odpověz na tuhle otázku a buď upřímná sama k sobě... a možná, že na leccos přijdeš.
A závěrem - tady už nemluvíme o dítěti, vyhození vlastního dítěte a podobně. Tvůj syn byl kdysi dítětem, teď už je to dospělý člověk, který žádné vlastnosti milujícího dítěte nemá!!!

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#35 15. 5. 2010 15:22

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Bloky ty mu davas penize na jidlo,kdyz vydelava?Nemel by je spise on davat vam za navareni,vyprani....?

Není tady

#36 15. 5. 2010 17:29

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Vždy mu během víkendu vyperu, navařím, nabalím ho na další týden. Takže máme celý týden klid... Dávám mu peníze na jídlo, ale jeho spotřeba peněnz je enormní.
Takže ty si ten klid v podstatě vykupuješ neutuchající péčí o synkovo blaho... Proboha, děvče, uvědom si, že vaše svátky, narozeniny, Vánoce... jakpak se synáček praští přes kapsu, aby vám udělal radost?
teď mě vydírá přes SMS, že už nikdy domů nepřijde, jelikož kvůli práci mimo domov přij
de i o tu holku

Slečna bude zřejmě taky zletilá - tak může být přes víkend u ní, nebo si z vydělaných peněz zaplatit hotel. Ale ona by mu zřejmě nevyprala, nenavařila a finančně ho nedotovala. Navíc je to skvělý klacek, kterým se dá z maminky vytřískat alespoň ten víkend (k němuž je dobrovolně přihozen žvanec, čistý trenky a nějaká ta kačka, aby chudák neumřel hlady v dalekým zlým světě).
Dcera je v pohodě... a my se snažíme, aby byla v klidu a mohla se zabývat jen učením. Během týdne taky není doma, dodělává VŠ v Brně.
Myslíš??? 
A jsi si jistá, že k jejímu klidu pomáhá, když se s bráchou potkává o víkendech doma, kam by se spíš měla těšit? Já bych si tipla, že jí je možná na koleji líp... Ostatně - starᚠse o ní ve všech směrech úplně stejně jako o jejího bráchu?

Není tady

#37 15. 5. 2010 20:15

bloky
♥♥-----

To, že mu dávám peníze vždy na další týden je proto, že celou jeho mzdu mám já u sebe. Asi jsem to neuvedla. Takže i proto mu vyperu, atd.. Teď má holku, takže se to snad zlepší, nevím..

Není tady

#38 15. 5. 2010 20:50

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko

Bloky, tak to je správné, že má synek příděly na týden, když neudrží korunu a že ho nedotuješ.

Upravil(a) eva4444 (15. 5. 2010 20:51)

Není tady

#39 15. 5. 2010 20:54

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

A proč mᚠcelou jeho mzdu TY u sebe, probůh?!? Je syn snad nesvéprávnej nebo mentálně retardovanej, že se nemůže naučit dospěle hospodařit s vlastními vydělanými prostředky va ??? Proč nemůže mít vlastní účet v bance, na kterej by mu chodila výplata, tobě jako matce dávat poměrnou část na stravu a ubytování o víkendech a jinak žít a hospodařit s výplatou jako 99% jeho vrstevníků??? Proč s ním nezacházíš jako s dospělým člověkem, nevedeš ho k zodpovědnosti a neumožníš mu život na vlastních nohách stylem: když si peníze utratíš, budeš až do výplaty o suchém chlebu a pokud budeš chtít doma dostat najíst, každé sousto si tvrdě odpracuješ ?!?

Není tady

#40 15. 5. 2010 21:05

helena
♥♥♥♥♥♥♥

bloky, ty tu pupeční šňůru ne a nepřekoušeš, viď? Sice synka tituluješ ne příliš slušnými slovy, leč pořád v něm vidíš toho chlapečka, který potřebuje maminku k tomu, aby se postarala, jeho průšvihy řešila nebo nad ním aspoň držela ochrannou ruku zpovzdálí (viz vaše kontakty s jeho šéfovou). Jestliže žije "na příděl", tak se nediv, že mu prachy nestačí - ví totiž, že u mámy je vždycky něco, i kdyby utratil poslední kačku.
Proč ho nenechᚠžít samostatně? I za cenu, že by si (nebo by mu někdo) párkrát natloukl čenich, hrábnul by si na dno (aby věděl, kde ho má) a musel si svoje průšvihy řešit jako dospělej ... no, chlap ještě ne, ale dospělej mužskej.
Proč mu v tom tak zoufale bráníš???

Není tady

#41 16. 5. 2010 8:38

bloky
♥♥-----

Kdybych nad ním nedržela tuto ochrannou ruku, tak už je dávno bůhvíkde pod mostem. Kdo nemá vlastní děti, tak to asi nepochopí. A celou mzdu mám u sebe proto, že vím, jak by to dopadlo, kdyby ji měl u sebe on. Za víkend by ji prohýřil a já bych mu stejně prachy dát musela na cestu a jídlo do práce, jinak by byl bez práce a pořád dokolečka dokola. Takže vím, co dělám. A kdo tohle nezažil, tak asi nepochopí. Hold někteří dospějí zřejmě až později. Nebo někdy vůbec. A aby skončil někde pod mostem, to určitě nechce žádná máma.

Není tady

#42 16. 5. 2010 12:10

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

bloky napsal(a):

Kdybych nad ním nedržela tuto ochrannou ruku, tak už je dávno bůhvíkde pod mostem. Kdo nemá vlastní děti, tak to asi nepochopí. A celou mzdu mám u sebe proto, že vím, jak by to dopadlo, kdyby ji měl u sebe on. Za víkend by ji prohýřil a já bych mu stejně prachy dát musela na cestu a jídlo do práce, jinak by byl bez práce a pořád dokolečka dokola. Takže vím, co dělám. A kdo tohle nezažil, tak asi nepochopí. Hold někteří dospějí zřejmě až později. Nebo někdy vůbec. A aby skončil někde pod mostem, to určitě nechce žádná máma.

Bloky ja te chapu mem neco podobneho doma.Taky jsem mela synovo vyplatu u sebe a davala jsem mu  1000 kc na tyden,aby si alespon neco usetril.Pak,ale,uz chtel penize o 3 dny driv,ze uz nema.Proste jsme se pohadali a penize jsem mu dala vsechny.Kartu ma,ale u me,aby ji nahodou neztratil.Za cely rok si syn nekoupil nic na sebe chodi jako trhnan.Jeho vydelek je 12 tisic a 3 tisice dava me 1500 dava na benzin memu brachovi na dopravu do prace. Ostatni utrati.

Není tady

#43 16. 5. 2010 13:21

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Kdo nemá vlastní děti, tak to asi nepochopí
bloky, jen pro info - vlastní děti mám, dokonce tři a jak jsem psala, v blízkém okolí mám cosi podobného. Tak si můžeš bejt jistá, že chápu velice dobře.
Za víkend by ji prohýřil a já bych mu stejně prachy dát musela na cestu a jídlo do práce, jinak by byl bez práce a pořád dokolečka dokola.
NEMUSELA - NEMUSELA - NEMUSELA!!! To, co děláš, dělᚠdobrovolně, takže sorry, ale stěžuješ si vlastně sama na sebe. To, co děláš, není mateřská láska ani náhodou...
A aby skončil někde pod mostem, to určitě nechce žádná máma.
Jasně - ale tak si to představ za nějakých 20 let - utahaná důchodkyně, která i přes své fyzické i duševní obtíže chodí ještě do práce, protože musí živit, oblíkat a dotovat zdravého, leč líného čtyřicátníka, aby neskončil pod mostem. A je jistá šance, že když máma nebude moct, chlapec si pro péči i peníze bude chodit za sestrou... možná i nějakou tu výhružku použije... a ona se postará, buď proto, že to tak viděla u mámy, nebo proto, aby mámě pomohla...  "a pořád dokolečka dokola"...

Není tady

#44 16. 5. 2010 14:18

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Nepíšte jej to, baby jedny hnusné dumbom, lebo vás Bloky tiež požiada, aby ste jej už nepísali... wink Ona chce poču len isté súhlasné veci... alebo možno vôbec nič, len sa posažova a ís ďalej zarába na synove prúsery...

Upravil(a) Selima (16. 5. 2010 18:28)

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#45 16. 5. 2010 18:23

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

bloky napsal(a):

bloky, vlastní děti máme všechny, co ti tady píšeme a zkušenosti s výchovou má i Selimka, která přejala do dlouhodobé vlastní péče dítě svého partnera, takže taky ví, o čem je řeč.
Nechápu, proč si sem chodíš pro rady, když jich nejsi schopna uposlechnout, na některé z nás se osopuješ a požaduješ, aby ti na tvé příspěvky neodpovídaly. Tak co vlastně chceš? Abychom ti tady odkejvaly, jaký jsi chudák, politovaly tě, poradily ti, a se v tom hezky pěkně plácᚠdál, dokavaď nepadneš doslova a do písmene na hubu a neskončíš někde v chudobinci bez koruny?!? Ty se totiž pasuješ do role tragické, obětavé hrdinky, jenomže ta tvoje tragická obětavost hraničí nikoliv s obětavostí, ale úplně s jinou vlastností dumbom Kdybys měla invalidního nebo mentálně retardovaného syna, dá se to ještě pochopit a omluvit a nikdo z nás tady by ti neřekl ani popel. Jenomže ty si trhᚠžíly pro dospělého klacka, zdravého jako řípa, kterého jsi svojí opičí láskou naučila akorát tak natahovat ruku a parazitovat na rodině - a ještě prskᚠjako křeček, když se ti tady snažíme vysvětlit, že něco je ve vaší rodině špatně a to něco můžeš změnit pouze ty a pouze tvrdým, nesmlouvavým a důsledným přístupem jako řemen sad

Není tady

#46 17. 5. 2010 13:49

pigi22007
♥♥♥----

Bloky,můžu ti říct z osobní zkušenosti,jak to dopadne..můj bývalý manžel má bratra..od svých 18 let si půjčoval,hrál automaty,nepracoval a jeho maminka stále platila-jídlo,cesty do práce-proboha ta byla šastná,když mu tu cestu mohla zaplatit,že vůbec do práce dorazil..dluhy,které nakonec šly do tisíců..takhle to dělala až do jeho 36 let..platila,aby nebyl na ulici,aby nebyla ostuda,PROSTĚ POŘÁD A POŘÁD..můj manžel to chápal a chápal,třebaže ho maminka odsunula kvůli bráchovi na druhou kolej-peníze od ní nepotřeboval,umí si je vydělat,takže se staral sám o sebe,také od 18-ale zájem nebyl,protože se pořád řešil brácha...bratrovi to nijak nepomohlo,jen s manželem se maminka tak nějak postupem času odcizila a teď se vídají ,jen když mu ona zavolá ..nakonec to dopadlo tak,že jí byla nařízena exekuce na plat  a majetek,syn zmizel a jí nezbylo,než dluhy splácet,syna odhlásit z trvalého bydliště a teď se snaží s pomocí antidepresiv najít zase ztracenou duševní rovnováhu...dluhy platí stále a on je stále vytváří,je celostátně hledaný a maminka by teď moc chtěla ty rodinné vztahy vylepšit-jde to ztěžka..pořád ho omlouvala,vodila ho za ruku,žehlila průšvihy a teď ani neví,kde je a platí jeho dluhy a on nemá ani tolik slušnosti,aby se jí ozval..takže tak...a to co ti tady ženy píšou s tím maximálně souhlasím..byla by škody ztratit manžela a dceru,kvůli člověku,který je tvým synem,ale neváží si tě a ani nebude..věř tomu..dokud se tomu nepostavíš,bude to jen horší...podívej se kolem sebe po lidech,kteří tě mají opravdu rádi a kteří si tě váží a zkus se od syna odpoutat..přestaň ho vodit za ruku,zkus to alespoň na čas,vždy rodinu neztratí,ta tu bude pořád,jen nemusí být stále k dispozici,že?

Není tady

#47 17. 5. 2010 14:00

pigi22007
♥♥♥----

A mimochodem mám tři děti,19,8,3roky...nejstarší dcera taky není žádný andílek..nedodělala učňák a tak jsem jí sehnala práci,domů musí odevzdat každý měsíc na vodu a elektřinu a cestu do práce si platí sama...zatím funguje a je to super a já nepovolím a jakmile by nastal jakýkoliv problém,jde z somu a musí se starat sama,...vždycky jsem byla důsledná a dosdržela jsem co jsem řekla a proto se snaží-ví že by z domova musela odejít...a to ji miluju,stejně jako svoje další dvě děti..miluju jí a proto jí to neulehčuju...vím jak by dopadla,právě kvůli té zkušenosti se švagrem

Není tady

#48 17. 5. 2010 14:50

bloky
♥♥-----

Děkuji piggi za příspěvek, který je víc než pravdivý. Musím se naučit s tím žít, že a dělám co dělám, vždy udělá syn nějaký průser. Teď se do konce týden rozhodne, zda jej nechají v práci nebo vyhodí, jak se bude snažit, končí mu zkušební doba. S dcerou máme úžasný vztah, takže tam nevidím problém, hodně spolu mluvíme, takže vím, že jí se taky věnuji a pomáhám, jak se dá, ale je jiná, samostatná, šikovná, snaživá a v životě by si nedovoli to, co její bratr, ani 1% z toho, co on. Často si myslím, že můj syn to třeba nemá opravdu v hlavě v pořádku, chtěla jsem s ním zajít i k psychologovi nebo mu nabízela, a si zajde sám. Dělá blbosti, ale přesto všechno si myslím, že není v jádru špatný člověk.Myslím si dokonce, že je dost citlivý, ale někdy je zase pravý opak, je jako rozdvojená osobnost, což říkali už ve škole, teď i u něj v práci. Nevím, co si mám o něm myslet, trápím se, kudy chodím, ničí mě to a ani ohužel nemám u manžela pochopení, jelikož on tvrdí, že sklízím jen to, co jsem zasela, že jsem mu nikdy nedovolila, aby s ním něco řešil. Ale to není pravda, jenže manžel vše s ním řeší křikem, zákazy jako malému dítěti, atd.., s čímž nesouhlasím já. Takže to je začarovaný kruh. Bojím se, co bude...

Není tady

#49 17. 5. 2010 17:28

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Nevlastný syn, ktorého som vychovávala (a s ktorým boli podobné problémy, časom sa odkonca stupňovali, teraz už dúfam aspoň trochu dostal rozum), bol na tom podobne, my sme aj chodili k detským psychológom, dokonca k psychiatrovi - ale nedozvedeli sme sa nič, o čom sme dúfali, že nám zázračne "napraví diea a vyrieši situáciu". Len že mladý je sociopat, že to nie diagnóza, ale typ osobnosti, šastná povaha preňho samého a nešastná pre okolie. Chce to od rodiny by láskavý, ale neoblomný, zavies pravidlá a trva na nich dôsledne - a pomodli sa. Viac vraj ako rodičia nemôžeme robi. Aj tak bolo... hmm Bývlaý to pochopil skôr a skôr syna hodil doslova cez palubu, ja som ešte chvížu bojovala(dnes už neviem, proti komu alebo čomu), kým som bola nútená kapitulova. Mám ho stále rada a sme spolu v kontakte, ale už mu nejaký čas nepomáham, alebo len psychicky a morálne. Nie materiálne, lebo to považujem za kontraproduktívne. A ver mi, že ma to hodne bolelo, ale nedá sa zlým detstvom(lebo to chlapec veru mal) donekonečna ospravedlňova vychcánkovstvo a manipulácia s celým okolím. Dospelý človek je dospelý človek a je zodpovedný sám za seba a svoj osud. wink Držím vám všetkým päste, aby ste na to prišli čím skôr.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#50 17. 5. 2010 20:51

bloky
♥♥-----

Děkuji Selimě za příspěvek a omlouvám se, že jsem posledně tak reagovala a psala, že už její příspěvky nechci. Byla jsem opět psychicky na dně. Syn momentálně pracuje 3.měsíc mimo domov, má práci i s ubytováním, takže jezdí co 14 dnů domů, já mu vyperu, nakrmím, atd.. Jeho mzdu mám celou u sebe, protože už půl roku žádnou neměl a já nejsem charita. A znám ho, když má prachy v ruce, tak to je katastrofa... Dávám mu na jídlo, cestu a když mu to vyjde, tak i něco na oblečení, zábavu. Jinak to prostě nejde, už jsem zkoušela všechno. A co by pak zbytek měsíce dělal, kdyby během víkendu vše rozkutálel ? Stejně bych mu musela dát na cestu do práce, na jídlo. A zase ze svého, takže tak vlastně chráním sebe, abych jej jen nedotovala ze svých peněz. A taky jsem mu našla schválně práci mimo domov, abychom měli doma klid a hlavně dcera, která končí vysokou školu cca za měsíc. Hlavně kvůli ní to dělám. Ale to nepochopí asi nikdo, kdo to nezažil, jaké jsou to  nervy s takovým synáčkem. Na jednu stranu je na mě citově dosti závislý, ale na 2. stranu vím, že se mnou psychicky manipuluje. I teď, kdy mu hrozí vyhazov z práce, se snaží se mnou manipulovat a hrát mi na city, ale já už se snažím být neoblomná, nevolám mu často, nepíšu, protože ředtím jsem mu volala snad denně, aby se tam "chdáček" necítil opuštěný a sám. Vyčítá mi, že jej doma nechceme, že je nám bez něj lépe (což má pravdu), že se odstěhuje a tak...Já mám pak zase nervy, vyčítám si, že se opravdu k němu chováme asi zle, ale za to, co vše nám během 1 roku udělal, se není čemu divit. A pořád se snažím mu věřit, ale nejde to, prostě nás hodně zklamal. Musíme vše zamykat, když je doma, schovávat peníze, klíče od auta, atd.. Prostě pořád být ve střehu... Nevím, co dál... Než se zblázním ze všeho.. Třeba jsme mu fakt někdy ublížili, i když si myslím, že ne...

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí