Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 13. 5. 2010 8:05

bloky
♥♥-----
Registrovaný: 13. 5. 2010
Příspěvky: 61

Vztahy s nepodařeným synem

Potřebovala bych radu od někoho, kdo má podobný problém. Týká se to našeho již dospělého syna (21 let). Jsou s ním problémy již několik let, někdy je lépe, jindy zase hůře. Stýká se pravděpodobně se špatnými kamarády a nelze jej od nich nějakým způsobem odtrhnout. Našli jsme mu teď práci mimo domov i s ubytováním, ale on stejně jezdí každý víkend domů, protože si teď ve svém bydlišti našel přítelkyni. Běžně se stávalo, že nám kradl věci, které pak nechal v zastavárně, aby měl peníze. Půl roku totiž pracoval jen nárazově, vystřídal již mimochodem "x" zaměstnání, nikde dlouho nevydržel. A je to pořád dokola, má enormní spotřebu peněz, a dokonce mám podezření, že užívá nějaké drogy. Nevím, co máme dělat. Máme ještě starší dceru, která v pohodě studuje vysokou školu, má přítele, můžeme jí absolutně věřit, ale syn nám neustále lže ! Už byl dokonce týden na ulici, protože jsme ho vyhodili z domu, ale pak, když přišel, tak se nám ho opět zželelo a vzali jej zpět, ale on asi nemá snahu se zlepšit. uvažuji, že ho vyhodíme definitivně, a se stará o sebe sám, ale zase nemám tu sílu, protože je to nᚠsyn a kdoví, jak by skončil. Nevím, co dál....

Není tady

 

#2 13. 5. 2010 9:06

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Vztahy s nepodařeným synem

Vyjodi, necha padnú na dno... Vy už nemôžete robi nič, len drža hubu  a krok - alebo sa zaa, nenecha okráda a klama a vyšmari ho na ulicu, nech sa stará. Niekedy pomôže až toto, niekedy nepomôže nič. hmm


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#3 13. 5. 2010 13:41

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Vztahy s nepodařeným synem

Je dospělý? Tudíž je svéprávný a odpovědný za své činy, pokud se nedrží vašich pravidel, nemáte k němu žádnou povinnost. Napadlo tě, že mu svým přístupem jako k dítěti můžete ubližovat, můžete bránit v tom, aby dospěl?


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#4 13. 5. 2010 13:59

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Vztahy s nepodařeným synem

bloky, mám zkušenost z blízkého okolí - jediná možnost je vystěhovat bez možnosti přístupu (nejlíp vyměnit zámky), nepřispívat finančně s výjimkou třeba narozenin, nežehlit jakékoli průšvihy, neplatit dluhy a v souvislosti s tím co nejdřív odhlásit trvalé bydliště.
Bude vás to stát spoustu nervů, pláče, bezesných nocí a výčitek, ale bohužel nic víc dělat nelze. To, jak skončí, je už teď jen a jen jeho věc. Protože když se budete neustále nějakým způsobem starat, nezničí život jen sobě, ale zcela spolehlivě celé rodině.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#5 13. 5. 2010 13:59

Lomikel
♥♥♥----
Místo: Jamrtál
Registrovaný: 28. 8. 2006
Příspěvky: 139

Re: Vztahy s nepodařeným synem

Čuchám čuchám hledání odpovědi na otázku po smyslu. Někteří z nás si třeba pamatují na tu přetěžkou dobu hledání, někteří jsme tím nepotřebovali projít. Některým to vydrží až do důchodu.
Někteří jsme utekli z domu v den 18tin. Mᚠtu dceru, třeba jste mu tu vzorňačku  předhazovali, až jste ho zahnali do podzemí. Třeba trpí nějakou hraniční poruchou osobnosti. Třeba mu ega tatky i mamky zakrývají Slunce a nevidí na svou cestu?


Ke svobodě nevede jiná cesta, než milující laskavost.
                                                                                     Láma Zopa Rinpočhe

Není tady

 

#6 13. 5. 2010 14:12

Teru99
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 6. 6. 2009
Příspěvky: 187

Re: Vztahy s nepodařeným synem

Zdravím,

znám podobný příběh. Kamarádka mojí mámy, věkem babička, svého vnuka prakticky vychovávala, protože její dcera a jeho matka je hluchoněmá. Protože chlapec se narodil sylšící, potřeboval mít kolem sebe lidi, kteří na něj budou mluvit..
Když jsem toho kluka poznala, bylo mu kolem 16, vzorňas, který se věnoval posilování, chodil na učňák.. ale ten už nedochodil. Chytil se podivných kamarádů, začal fetovat. Doma ukradl co mohl, jeho babička pak obcházela zastavárny a vykupovala majetek, bay její manžel nevěděl, že vnuk zase kradl. Nakonec ho vyhodili na ulici. bydlel v kanále, nosil nátělník, trenky a gumáky i v největších mrazech.. Nakonec se s kamarády pokusil vyloupit nějaký obchod, přijela policie, kamarádi se rozutekli a on tam zůstal sám. Přestože se mu nakonec nepovedlo nic ukrást, způsobil velkou škodu tím, že zboží z obchodu ze střechy házel na policajty.. skončil ve vězení. za svlj život nadělal neskutečné dluhy, které jeho babička, která poctivě šetřila na stáří, všechny splatila.. nakonec si začala půjčovat kamarádek, přesvědčovat je, a si na sebe vezmou půjčku, kterou ona bude splácet. Vzhldedem k jejímu věku jí totiž peníze banka nepůjčí.. Nakonec prodali co mohli, všichni se sestěhovali do jednoho pidi bytu. A teď vrchol. Milý mladý muž nikdy nepracoval, do pořádné práce ho se záznamem v rejstříku nevezmou a kopat kanály on nemůže, bolí ho záda či co ;o) Jeho babi chodí do práce i v sedmdesáti, bay pokryla jeho náklady. No a milý mladík to dopracoval tak daleko, že se oženil a pořídil si dítě, které ta jeho babička taky v podstatě vychovává, protože se nemlže koukat na to, jak holčičce nestříhají nehty a podobné věci.
Celý svět jí prosil, aby kluka vykopla a nikdy ho domů nepustila. Všichni přesvědčovali, vysvětlovali, vyhrožovli, nadávali, k ničemu to nevedlo. nakonec se jí pokoušeli přesvědčit tím, že mu více škodí než pomáhá, když ho nenechá natlouct si hubu, když za něj vše vyřeší. Její odpověď je - ano, já vím, že mu víc škodím, ale já se na to prostě nemůžu koukat. Ale už se těším, až umřu, až budu mít klid. Že se potom asi všichni půjdou pást a bydlet pod most je mně jedno, to už to neuvidím..

Já bych doporučila mladíka vyhodit a vyměnit zámky. Možná ani to nepomůže, ale nechat ho vás okrádat mu charakter jistě také nenarovná.

Není tady

 

#7 13. 5. 2010 14:21

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Vztahy s nepodařeným synem

Lomikel napsal(a):

Čuchám čuchám hledání odpovědi na otázku po smyslu. Někteří z nás si třeba pamatují na tu přetěžkou dobu hledání, někteří jsme tím nepotřebovali projít. Některým to vydrží až do důchodu.
Někteří jsme utekli z domu v den 18tin. Mᚠtu dceru, třeba jste mu tu vzorňačku  předhazovali, až jste ho zahnali do podzemí. Třeba trpí nějakou hraniční poruchou osobnosti. Třeba mu ega tatky i mamky zakrývají Slunce a nevidí na svou cestu?

Nebo taky úplně klidně můžou mít normální slušný lidi jedno dítě lempla, přestože všechny potomky vychovávali stejně, žádnýho neupřednostňovali a tak dál. To se tak někdy přihodí, víš...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#8 13. 5. 2010 15:11

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Vztahy s nepodařeným synem

Selima napsal(a):

Vyjodi, necha padnú na dno... Vy už nemôžete robi nič, len drža hubu  a krok - alebo sa zaa, nenecha okráda a klama a vyšmari ho na ulicu, nech sa stará. Niekedy pomôže až toto, niekedy nepomôže nič. hmm

Seli, fakt myslis , ze to jako rodic udelas ? Hlavne, kdyz mas podezreni na drogy a divne kamarady ? Vezmes si na svedomi, ze ho tim poisunes na tu spatnou stranu ?


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#9 13. 5. 2010 15:35

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Vztahy s nepodařeným synem

Fakt... Podža mňa ho skôr posunieš podporou v jeho "ničnerobení" a "kriminálničení". Z vlastnej skúsenosti - hoci trochu inej - viem, že necha ho sa v tom vyrácha pomáha viac ako niekožko rokov trvajúce "mierne dohováaranie a presviedčanie". A pochybujem, že by si odoprel drogy len preto, že ho rodičia podporujú (hlavne, ak je presvedčený, že ho budú podporova tak či onak).


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#10 13. 5. 2010 15:37

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Vztahy s nepodařeným synem

helena napsal(a):

bloky, mám zkušenost z blízkého okolí - jediná možnost je vystěhovat bez možnosti přístupu (nejlíp vyměnit zámky), nepřispívat finančně s výjimkou třeba narozenin, nežehlit jakékoli průšvihy, neplatit dluhy a v souvislosti s tím co nejdřív odhlásit trvalé bydliště.
Bude vás to stát spoustu nervů, pláče, bezesných nocí a výčitek, ale bohužel nic víc dělat nelze. To, jak skončí, je už teď jen a jen jeho věc. Protože když se budete neustále nějakým způsobem starat, nezničí život jen sobě, ale zcela spolehlivě celé rodině.

big_smile u takového grázlíka není co slavit,nemyslíš Heleno?

Není tady

 

#11 13. 5. 2010 15:42

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Vztahy s nepodařeným synem

Selima napsal(a):

Fakt... Podža mňa ho skôr posunieš podporou v jeho "ničnerobení" a "kriminálničení". Z vlastnej skúsenosti - hoci trochu inej - viem, že necha ho sa v tom vyrácha pomáha viac ako niekožko rokov trvajúce "mierne dohováaranie a presviedčanie". A pochybujem, že by si odoprel drogy len preto, že ho rodičia podporujú (hlavne, ak je presvedčený, že ho budú podporova tak či onak).

To asi ne, ale porad ma to zazemi a moznost s tim neco delat. Pokud mu ty dvere zavru , spadne na to dne mnohem rychleji . Momentalne se me to docela tyka . / Drogy, ale doufam nebere /


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#12 13. 5. 2010 16:27

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Vztahy s nepodařeným synem

Neviem, ažko odpoveda, "čo by bolo keby", ale nevlastný syn si kariéru a vlastne asi život pos... skomplikoval sám, keď to zázemie ešte relatívne mal... a vlastne celý jeho život ho žudia ospravedlňujú, súcítia s ním, pomáhajú mu a robia mu ústupky. Ja som si jedného dňa povedala: "Dos!" a bolo to. Máme relatívne dobrý vzah, ale momentálne už si s jeho nezodpovednosou a nestálou povahou láme hlavu niekto iný, konkrétne nová frajerka - a ja som len rada, priznávam. Grainne, dospelý syn je samostatná jednotka a tvoje správanie ho už ovplyvňuje len okrajovo... wink ak vôbec. Ale ak mᚠpocit, že TOTO je správne, tak to rob ďalej, len - počítaj s tým, že ani tak nemusíš ničomu zabráni a buď pripravená na to, že tá najhoršia varianta môže aj tak nasta. stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#13 13. 5. 2010 17:42

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Vztahy s nepodařeným synem

u takového grázlíka není co slavit,nemyslíš Heleno?
Nemyslím. To, že kdyby mě potkalo něco podobného, tak udělám všechna účinná opatření, abych ochránila zbytek rodiny a majetek před synkem i exekutory neznamená, že bych někdy zapomněla, kdy se narodil, víš.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#14 14. 5. 2010 13:22

bloky
♥♥-----
Registrovaný: 13. 5. 2010
Příspěvky: 61

Re: Vztahy s nepodařeným synem

Děkuji všem za to, že se pokusili vžít do mé situace a snažili se mi poradit. Nejvíce se mi líbí příspěvky od Heleny, která to cítí stejně jako já. Pere se to ve mně a nevím, zda je lepší jej vyhodit či nikoliv. Týden už byl vyhozený asi před půl roke, kdy taky přestal pracovat, ale není to tak jednoduché. Bojíme se exekutorů, protože když bude na ulici, tak co asi bude dělat dál ? Krást, půjčovat si (to už dělá i tak, ale od kamarádů, kterým to já platit nemusím, jeich chyba, je dospělý, a si to s nimi vyřeší sám). Zatím pracuje mimo bydliště vždy na celý týden, nechci jej doma každý den, abych jej musela budit do práce, kde pak zjistím, že stejně ani nebyl. A pořád dokola... My s manželem oba pracujeme, máme slušné zaměstnání a taky si nemyslím, že bychom upřednostňovali dceru, ba naopak, někdy jsem na ni přísná jen díky tomu, že mě vytočil ten spratek (můj drahý syn). Vždy jsme mu pomáhali, když potřeboval, ale právě si myslím, že jsem mu cestičku zametala až moc. Všechny průšvihy, a už bylyl ve škole nebo v práci, jsem vždy za něj vyřešila a on počítá určitě s tím, že to tak bude pořád, do konce života. Ale to se asi do té doby zblázním. Už teď nespím. A taky mi pak manžel vyčítá, že jsem ho rozmazlila a proto je takový grázlík. Ale pokud se ujistím, že bere drogy, tak nevím, co udělám. Mám někdy chu sníst prášky, protože už nemám sílu, ale musím tu být ještě pro dceru, která je naopak velmi citlivá a zlomilo by ji to totálně, proto se taky snažím to pořád nějak řešit v klidu, jelikožona teď končí studium na VŠ a potřebuje klid.

Není tady

 

#15 14. 5. 2010 13:27

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Vztahy s nepodařeným synem

helena napsal(a):

u takového grázlíka není co slavit,nemyslíš Heleno?
Nemyslím. To, že kdyby mě potkalo něco podobného, tak udělám všechna účinná opatření, abych ochránila zbytek rodiny a majetek před synkem i exekutory neznamená, že bych někdy zapomněla, kdy se narodil, víš.

Zapomenout se to nedá,ale k narozeninám by ode mě nic nedostal,ani to přání,když by byl vykopnut z domu.Až by přišel k rozumu,obnovila bych to.

Není tady

 

#16 14. 5. 2010 13:59

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Vztahy s nepodařeným synem

Môj otec raz napísal, že "prvou pivnnosou rodiča je by nepríjemný" - a hoci nemám úplne takýto radikálny názor dumbom , myslím si, že na tom niečo je. A ešte som v jednej anglickej učebnici čítala (preložené) že niekedy musí by človek krutý, aby bol vlastne láskavý. C´est la vie.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#17 14. 5. 2010 14:00

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Vztahy s nepodařeným synem

P:S. A môžete ho aj odhlási z trvalého pobytu, ak sa bojíte exekútorov - nie ste takí bezmocní, ako sa cítite.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#18 14. 5. 2010 14:12

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Vztahy s nepodařeným synem

bloky napsal(a):

Děkuji všem za to, že se pokusili vžít do mé situace a snažili se mi poradit. Nejvíce se mi líbí příspěvky od Heleny, která to cítí stejně jako já. Pere se to ve mně a nevím, zda je lepší jej vyhodit či nikoliv. Týden už byl vyhozený asi před půl roke, kdy taky přestal pracovat, ale není to tak jednoduché. Bojíme se exekutorů, protože když bude na ulici, tak co asi bude dělat dál ? Krást, půjčovat si (to už dělá i tak, ale od kamarádů, kterým to já platit nemusím, jeich chyba, je dospělý, a si to s nimi vyřeší sám). Zatím pracuje mimo bydliště vždy na celý týden, nechci jej doma každý den, abych jej musela budit do práce, kde pak zjistím, že stejně ani nebyl. A pořád dokola... My s manželem oba pracujeme, máme slušné zaměstnání a taky si nemyslím, že bychom upřednostňovali dceru, ba naopak, někdy jsem na ni přísná jen díky tomu, že mě vytočil ten spratek (můj drahý syn). Vždy jsme mu pomáhali, když potřeboval, ale právě si myslím, že jsem mu cestičku zametala až moc. Všechny průšvihy, a už bylyl ve škole nebo v práci, jsem vždy za něj vyřešila a on počítá určitě s tím, že to tak bude pořád, do konce života. Ale to se asi do té doby zblázním. Už teď nespím. A taky mi pak manžel vyčítá, že jsem ho rozmazlila a proto je takový grázlík. Ale pokud se ujistím, že bere drogy, tak nevím, co udělám. Mám někdy chu sníst prášky, protože už nemám sílu, ale musím tu být ještě pro dceru, která je naopak velmi citlivá a zlomilo by ji to totálně, proto se taky snažím to pořád nějak řešit v klidu, jelikožona teď končí studium na VŠ a potřebuje klid.

Bloky, Helena radí dobře a k tomu, že by mohl mít chudák pocit méněcenosti, že byste mu předhazovali sestřičiny úspěchy, k tomu jen tolik: většinou je to bohužel tak, že to problémové dítě má pozornosti přehršle - od základky po zaměstnání (žehlí se průsery, domlouvá zaměstnání...) a to druhé, protože mu to jde samo a nejsou s ním problémy, trpí tím, že kdyby třeba začalo brát ty drogy, bylo by taky vidět a někdo by se jím zabýval... Netvrdím, že dceru zanedbáváš., ale věnuj se teď víc jí, pro syna jsi udělala maximum. Nemusí padnout na dno, naopak. Já taky jednoho vystěhovanýho znám - pomohlo mu to. smile

Upravil(a) javena (14. 5. 2010 14:16)

Není tady

 

#19 14. 5. 2010 14:42

bloky
♥♥-----
Registrovaný: 13. 5. 2010
Příspěvky: 61

Re: Vztahy s nepodařeným synem

Děkuji za reakci, která mě potěšila, protože známí, co se s námi stýkají, to vidí podobně. Znají naši rodinu, nechápou, jak se takhle nᚠdáreček může chovat a že já se zničím úplně. Snažím se navenek zachovat klid kvůli dcery, opravdu ji teď věnuji víc pozornosti, protože jsem se starala jen o toho fakana a ona i díky tomu loni přerušila VŠ, protože trpí na migrény a ty se stupňovaly. Sáhla si psychicky na do a já jí už nedokázala být velkou oporou, jelikož jsem byla bez baterek. Předtím jsem se starala ještě 6 let o bezmohoucí maminku, která byla po mrtvici ležák, sice prostřednictvím pečovatelek, které jsem soukromě sháněla, ale i tak to byl záhul a o víkendech jsme se u ní střídali se sourozenci. Takže jsem úplně psychicky vyčerpaná. Dcera se rozhodla tu školu dokonči a dokonce za měsíc má státnice. Našla si hodného přítele, anemám s ní problém, akorát mě trápí ty její migrény, které snad skončí, když dokončí školu. I přesto jsem na ni díky mému syovi někdy náročná a ona je velmi citlivá, takže se trápí. To jsem přehodnotila a řekla jí to, že to vím, a snažím se s ní hezky vycházet, jsme jako kamarádky a mám ji moc ráda. Jenže syna mám taky ráda i přesto, co udělal. Jeden z příkladů je, že sebral dceři notebook, když nebyla doma a prodal jej do zastavárny. nakonec jsme ho vyzvedli ihned, ale ona byla na zhroucení, jelikož tam měla uložené vše do školy. Další příklad - odvezl nás ke známý a když měl pro nás přijet "našímů autem, tak ani obraz ani zvu. Nakonec jsme to byli nuceni hlásit na polici, jako že pohřešujemem syna a teprve po týdnu jej našli i s autem a jeho kamarády. Nikdo neví, jaký je to pocit, jít vlastního syna hlásit n a policii. A takový případů je hory. Jenže manžel to vyčítá vše mi, že jsem ho rozmazlila, takže se nemá cenu o tom sním bavit, a jsem na vše sama. Když vše hezky šlape, tak jsme doma v pohodě a najednou je problém se synem, a manželství je v troskách. Chlapi neumí nic řešit a ani nechtějí. Nevím, proč jsem se vdávala. Takže se trápím sama a jsem na dně. Nebít dcery, tak už to vše skončím, abych měla klid....

Není tady

 

#20 14. 5. 2010 16:13

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Vztahy s nepodařeným synem

bloky napsal(a):

Jenže syna mám taky ráda i přesto, co udělal. Jeden z příkladů je, že sebral dceři notebook, když nebyla doma a prodal jej do zastavárny. nakonec jsme ho vyzvedli ihned, ale ona byla na zhroucení, jelikož tam měla uložené vše do školy. Další příklad - odvezl nás ke známý a když měl pro nás přijet "našímů autem, tak ani obraz ani zvu. Nakonec jsme to byli nuceni hlásit na polici, jako že pohřešujemem syna a teprve po týdnu jej našli i s autem a jeho kamarády. Nikdo neví, jaký je to pocit, jít vlastního syna hlásit n a policii. .

Ježiši, no to je teda dáreček... A vy váhate, či ho vyhodi a presta zaňho žehli prúsery...? roll Len aby sa na vás nevykašžala aj dcéra, keď pre ňu vlastne nie ste oporou a neochránite ju pred tým hajzlom(sorry, je to tvoj syn, ale pre mňa ako nezaujatú je to proste hajzlík hajzlíkovatý, toto urobi vlastnej sestre je svinstvo na n-tú - lenže chlapček vie, že to VY zaňho vyriešite... dumbom ). Ja by tvojou dcérou, tak si nájdem niekoho s bytom, odsahujem sa a rock rodina, dúfala by som, že o vás a o tých prúseroch už v živote nepočujem... Tá si teda musela užíva peknú mlados... yikes


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#21 14. 5. 2010 16:59

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Vztahy s nepodařeným synem

bloky napsal(a):

Děkuji za reakci, která mě potěšila, protože známí, co se s námi stýkají, to vidí podobně. Znají naši rodinu, nechápou, jak se takhle nᚠdáreček může chovat a že já se zničím úplně. Snažím se navenek zachovat klid kvůli dcery, opravdu ji teď věnuji víc pozornosti, protože jsem se starala jen o toho fakana a ona i díky tomu loni přerušila VŠ, protože trpí na migrény a ty se stupňovaly. Sáhla si psychicky na do a já jí už nedokázala být velkou oporou, jelikož jsem byla bez baterek. Předtím jsem se starala ještě 6 let o bezmohoucí maminku, která byla po mrtvici ležák, sice prostřednictvím pečovatelek, které jsem soukromě sháněla, ale i tak to byl záhul a o víkendech jsme se u ní střídali se sourozenci. Takže jsem úplně psychicky vyčerpaná. Dcera se rozhodla tu školu dokonči a dokonce za měsíc má státnice. Našla si hodného přítele, anemám s ní problém, akorát mě trápí ty její migrény, které snad skončí, když dokončí školu. I přesto jsem na ni díky mému syovi někdy náročná a ona je velmi citlivá, takže se trápí. To jsem přehodnotila a řekla jí to, že to vím, a snažím se s ní hezky vycházet, jsme jako kamarádky a mám ji moc ráda. Jenže syna mám taky ráda i přesto, co udělal. Jeden z příkladů je, že sebral dceři notebook, když nebyla doma a prodal jej do zastavárny. nakonec jsme ho vyzvedli ihned, ale ona byla na zhroucení, jelikož tam měla uložené vše do školy. Další příklad - odvezl nás ke známý a když měl pro nás přijet "našímů autem, tak ani obraz ani zvu. Nakonec jsme to byli nuceni hlásit na polici, jako že pohřešujemem syna a teprve po týdnu jej našli i s autem a jeho kamarády. Nikdo neví, jaký je to pocit, jít vlastního syna hlásit n a policii. A takový případů je hory. Jenže manžel to vyčítá vše mi, že jsem ho rozmazlila, takže se nemá cenu o tom sním bavit, a jsem na vše sama. Když vše hezky šlape, tak jsme doma v pohodě a najednou je problém se synem, a manželství je v troskách. Chlapi neumí nic řešit a ani nechtějí. Nevím, proč jsem se vdávala. Takže se trápím sama a jsem na dně. Nebít dcery, tak už to vše skončím, abych měla klid....

Je mi to  líto, ale chyba byla ve výchově a teď už jenom sklízíš úrodu kapitulationkapitulationkapitulation . Já vím, že budeš oponovat, dceru jsem vychovala dobře, ale každé dítě je jiné a potřebuje "jinou " výchovu.
Nezbývá ti nic jiného, než to co tady už padlo, otevřít dveře a udělat kšá grater .

Není tady

 

#22 14. 5. 2010 17:39

bloky
♥♥-----
Registrovaný: 13. 5. 2010
Příspěvky: 61

Re: Vztahy s nepodařeným synem

Nepřeji si,aby Selima na mé příspěvy odepisovala, jelikož zřejmě ví o životě h...o, stejně jako aprill. Asi reaguje na všechny příspěvky v babinetu, jak jsem si všimla, takže si myslí, že je chytrá jak rádio...

Není tady

 

#23 14. 5. 2010 17:42

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Vztahy s nepodařeným synem

bloky napsal(a):

Nepřeji si,aby Selima na mé příspěvy odepisovala, jelikož zřejmě ví o životě h...o, stejně jako aprill. Asi reaguje na všechny příspěvky v babinetu, jak jsem si všimla, takže si myslí, že je chytrá jak rádio...

Měla jsi napsat, že chceš politovat vissla.

Není tady

 

#24 14. 5. 2010 18:27

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Vztahy s nepodařeným synem

Bloky, prosím tě zvládni to a vyhod ho a nech ho žít jeho život. Jinak časem  zapláčeš, žes přišla kvůli sobě i o dceru. VIdí to, vnímá to. Kluk vás využívá a vydírá. DOvol mu postavit se k věcem jako dospělý a přestan se starat. Jinak ti řeknu že se všichni pohádáte a kvůli jeho rozkladnému chování i rozejdete.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#25 14. 5. 2010 18:30

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Vztahy s nepodařeným synem

Bloky - zkus tohle říci synovi - nepřeji si aby mě svými kousky obtěžoval.... jak to jde? Hůř než selimě? Proč asi? DOkud se s tímhle nevyrovnáš, neodstřihneš se od něj. Holky ti dávají velkou školu v tom jak si vůči nim nastavit hranice, zkus pohlížet na syna jako na cizího, vždyt se k vám chová hůř než k cizím, proč to od něj trpíš?


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů