Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 11. 5. 2010 9:53

Teru99
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 6. 6. 2009
Příspěvky: 187

Hypotéka..

Zdravím,

včera jsem řešila s kamarádem otázky kolem hypotéky a jeho odhady mně dost překvapily, tak jsem se chtěla přeptat na vᚠnázor. Co se mně týče, jsem v tomhle směru totálně tupá ;o)
Bavili jsme se o tom, jak velkou hypotéku by dala banka člověku s příjmem kolem 30 hrubého a kolik by u takové částky musel mít našetřeno jako základ.. kamarád tvrdil maximálně 1,5 mega bez šance na 100% hypotéku, co si o tom myslíte?
Jinak pro případné finanční poradce, kteří by chtěli ulovit ovečku - je to fakt jen hypotetická otázka ;o), na kterou bych nicméně ráda znala odpověď.

Díky wink

Není tady

 

#2 11. 5. 2010 9:56

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Hypotéka..

Klasika,čím to,že ti totálně tupí (jen opakuji co pisatelka o sobě napsala) vždy hledají rady u kamarádů,na forech,místo aby si to šli zjistit na místo k tomu určeném,totiž přímo do banky.

Není tady

 

#3 11. 5. 2010 10:09

selaviii
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 6. 2007
Příspěvky: 217

Re: Hypotéka..

Kuty napsal(a):

Klasika,čím to,že ti totálně tupí (jen opakuji co pisatelka o sobě napsala) vždy hledají rady u kamarádů,na forech,místo aby si to šli zjistit na místo k tomu určeném,totiž přímo do banky.

jestli nemá o hypotéku zájem a zajímá ji to jen tak, tak proč by měla chodit do banky? smile
Ale vážně, informace se dají získat i na web. stránkách jednotlivých bank. Myslím, že budou i důvěryhodnější (tím nechci nikoho urazit). Jsou tam jednoduché kalkulačky a mᚠto spočítáno hned.

Není tady

 

#4 11. 5. 2010 10:50

Teru99
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 6. 6. 2009
Příspěvky: 187

Re: Hypotéka..

Koukám Kuty, že jsem v Tobě získala věrného fandu ;o)
Je to tak, že hypotéku nechci, proto nepůjdu do banky, jen  mně to zajímá, když jsme to včera načli. Různé kalkulačky na netu jsem zkoušela, ale moudrá jsem z nich nebyla, tak jsem myslela, že se tdy najde někdo, kdo má osobní zkušnost a mojí lenoře a finančnímu analfebetismu uleví jasnou a stručnou odpovědí ;o)

Není tady

 

#5 11. 5. 2010 11:25

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Hypotéka..

Teru99 napsal(a):

Koukám Kuty, že jsem v Tobě získala věrného fandu ;o)
Je to tak, že hypotéku nechci, proto nepůjdu do banky, jen  mně to zajímá, když jsme to včera načli. Různé kalkulačky na netu jsem zkoušela, ale moudrá jsem z nich nebyla, tak jsem myslela, že se tdy najde někdo, kdo má osobní zkušnost a mojí lenoře a finančnímu analfebetismu uleví jasnou a stručnou odpovědí ;o)

No právěže to je klasika a proto jsem tě odkazovala přímo na ty banky,protože na internetu je spousta nesmyslů,ale když nám jde o něco vážného,jdu se zeptat přímo k prameni.
Asi do budoucna chceš tedy řešit svoje bydlení a proto je dobré sbírat pomalinku informace,a se dostávᚠdo obrazu a nenaletíš pak nahonem na krásné sliby.
Opravdu znovu doporučuji si vyčlenit vždy část dne,kdy postupně objedu fin.instituce s papírem a tužkou v ruce,kdy si budu dělat poznámky a klidně si nechej namodelovat třeba splátky na určitou sumu.Nemusíš nikde říkat dopředu,že je to prozatím jen tak,banky teď shání každého klienta a tak by ti měly i ochotně zodpovídat tvé dotazy.A ptej se na vše,i když tobě to bude připadat,že si úplně bl.bá.Ale každý přece nemůžeme rozumět všemu,takže se natrvdo ptej a ptej!
Budou tě zajímat nejen splátky,výše úroků a doba fixace ale hlavně další náklady jakou jsou výše živ.pojistky a vůbec její nutnost(?),poplatek za vedení účtu,který nebude pořád stejný ,atd.,atd.

Není tady

 

#6 11. 5. 2010 12:31

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Hypotéka..

Únor 2008, 2 lidé, čistý příjem 29.000, hyptéka 2,2 mil., 100%. Žádné větší úspory.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#7 11. 5. 2010 13:12

Teru99
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 6. 6. 2009
Příspěvky: 187

Re: Hypotéka..

Tulipánko, díky, tak nějak jsem to měla na mysli ;o)

Není tady

 

#8 11. 5. 2010 17:24

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Hypotéka..

Kuty napsal(a):

Klasika,čím to,že ti totálně tupí (jen opakuji co pisatelka o sobě napsala) vždy hledají rady u kamarádů,na forech,místo aby si to šli zjistit na místo k tomu určeném,totiž přímo do banky.

ani tam nemusí, hypoteční banky mají různé kalkulátory. Nebo stačí oslovit nějakého makléře..třeba gepard finance


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#9 11. 5. 2010 17:27

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Hypotéka..

Tulipánka napsal(a):

Únor 2008, 2 lidé, čistý příjem 29.000, hyptéka 2,2 mil., 100%. Žádné větší úspory.

co platilo v roce 2008, neplatí dnes. Dnes se podmínky pro poskytnutí hypoték zpřísnily.


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#10 12. 5. 2010 9:03

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Hypotéka..

laminanonte napsal(a):

Tulipánka napsal(a):

Únor 2008, 2 lidé, čistý příjem 29.000, hyptéka 2,2 mil., 100%. Žádné větší úspory.

co platilo v roce 2008, neplatí dnes. Dnes se podmínky pro poskytnutí hypoték zpřísnily.

Přesně tak Lam,chtěla jsem v tomto smyslu odpovědět,ale s jistým typem lidí je škoda ztrácet čas.Odpověď se ktrou je dotyčná spokojená - to absolutně nechápu nebo snad pochybuje ,že s platem 30tis.čistýho nedostane vůbec půjčit?
No bude ale třebas hodně překvapená,když by jí i přesto řekli že ne:D - pokud by se našel škraloup v registru,by z dřívější doby.

Není tady

 

#11 12. 5. 2010 11:39

Teru99
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 6. 6. 2009
Příspěvky: 187

Re: Hypotéka..

Já fakt nevím, jestli je něco závadného na mé češtině, nebo mém vyjadřování. Netušila jsem, že když položím nevinný dotaz, musím ještě obhájit proč ho kladu, proč ho kladu obecně a ne konkrétně, či proč mi stačí orientační a tedy nedokonalá odpověď.
Takže ještě jednou, hypotéku nechci ani dneska, ani zítra a ani za rok, ptám se jen orientačně, protože mně to zajímá. A zajímá mně to proto, abych měla aspoň přibližnou, hrubou neboli orientační představu, stejně jako si třeba ráda v ZOO poslechnu čím krmí lachtany, aniž bych si zítra nutně musela jednoho koupit domů.
Tedy i vstupní data jsou orientační, včetně platu 30, mimochodem hrubého, nikoliv čistého.
A tak, jako ve chvíli, kdy neplánuju koupit lachtana, mně plně uspokojí odpověď, že žere ryby a nepotřebuju vědět, jestli sardinky nebo lososy, tak mně bohatě uspokojila dva roky stará zkušenost s hypotékou Tulipánky, která mou zvědavost ukojika rozhodně lépe než rada, abych si příštích 14 dní brala odpoledne co odpoledne volno a oblejzala všechny banky v okolí, kolik by mi hypoteticky tak asi chtěly půjčit, kdybych hypoteticky chtěla půjčit na hypotetickou nemovitost.
Takže Kuty, vysvětlila jsem ti to dost jasně a podrobně, aby to ukojilo i tvou zvědavost? Doufám, že ano, dochází mi totiž inspirace i příměry.

Upravil(a) Teru99 (12. 5. 2010 11:41)

Není tady

 

#12 12. 5. 2010 12:00

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1143

Re: Hypotéka..

Teru, já teda nechápu, co ostatní nechápou yikes, tvůj dotaz je jasný a už vůbec nechápu, proč tě někdo posílá (jako odpověď na tvůj dotaz) oblézat banky vava. Asi si myslí, že nevíš, že banky existují či co to má znamenat wink
Já mám hypo z října 2008 - plat tehdy 17,5 čistého - hypo jsem si brala sama ve výši 850tisíc.... 100% - našetřeno jsem neměla ani korunu. Teď to bude asi přísnější....

Není tady

 

#13 12. 5. 2010 13:54

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 10967
Web

Re: Hypotéka..

kolem 30.000 hrubého by mohl dosáhnout i na 2mil., ale nedá se to říct takhle od oka - záleží na bance, typu nemovitosti, lokalitě...


http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

 

#14 12. 5. 2010 14:30

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Hypotéka..

Srovnávat hypo s lachtany v ZOO,no coment. Předpokládám ale,že v budoucnu si asi nějaký úvěr brát budeš,že teda asi budeš chtít řešit nějaké bydlení,když se o to,by velmi laicky a velmi povrchně zajímᚠuž teď.

Holky,které mají 100% hypotéky zřejmě vůbec netuší,kolik přeplatí,protože hypo bez zajištění=luxus a ten si banky nechávají hoodně dobře zaplatit.Takže mi to nedá, a napíšu ti,aby si už teď odkládala na budoucno,abys nemusela do takových hrůzných podniků jako jsou 100%hypo vůbec chodit.To si půjčíš 1,5mega,např.,a vracíš kolem 2,5mega a s tím,že to splácíš do konce svého bídného života.

Nehledě na to,že momentálně se snad ani 100%hypo neposkytují,možná se to už zas změnilo,to nevím.

Není tady

 

#15 12. 5. 2010 14:46

Teru99
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 6. 6. 2009
Příspěvky: 187

Re: Hypotéka..

Já teda budu spíše do konce svého "bídného" života litovat, že jsem vznesla tenhle dotaz ;o)))
Barborko, Tino díky

Není tady

 

#16 15. 5. 2010 13:03

webdesign3000
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 5. 2008
Příspěvky: 115

Re: Hypotéka..

selaviii napsal(a):

Kuty napsal(a):

Klasika,čím to,že ti totálně tupí (jen opakuji co pisatelka o sobě napsala) vždy hledají rady u kamarádů,na forech,místo aby si to šli zjistit na místo k tomu určeném,totiž přímo do banky.

jestli nemá o hypotéku zájem a zajímá ji to jen tak, tak proč by měla chodit do banky? smile
Ale vážně, informace se dají získat i na web. stránkách jednotlivých bank. Myslím, že budou i důvěryhodnější (tím nechci nikoho urazit). Jsou tam jednoduché kalkulačky a mᚠto spočítáno hned.

Kuty, ty zase perlíš :-)

selaviii, co se týká bonity, tak to na webu nezjistíš.

Není tady

 

#17 15. 5. 2010 13:06

webdesign3000
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 5. 2008
Příspěvky: 115

Re: Hypotéka..

Teru99 napsal(a):

Zdravím,

včera jsem řešila s kamarádem otázky kolem hypotéky a jeho odhady mně dost překvapily, tak jsem se chtěla přeptat na vᚠnázor. Co se mně týče, jsem v tomhle směru totálně tupá ;o)
Bavili jsme se o tom, jak velkou hypotéku by dala banka člověku s příjmem kolem 30 hrubého a kolik by u takové částky musel mít našetřeno jako základ.. kamarád tvrdil maximálně 1,5 mega bez šance na 100% hypotéku, co si o tom myslíte?
Jinak pro případné finanční poradce, kteří by chtěli ulovit ovečku - je to fakt jen hypotetická otázka ;o), na kterou bych nicméně ráda znala odpověď.

Díky wink

Záleží na čistém příjmu, zda je manželka nebo ne, za jsou děti, kde je bydliště, zda jsou jiné úvěry a leasingy, alimenty a podobně. (zkráceně životní minimum  plus ostatní závazky)

Mega a půl vidím jako reálné, pokud nejsou žádné ostatní závazky. A 100 % hypotéka se dá získat.

Není tady

 

#18 7. 1. 2012 13:03

albura
♥------
Registrovaný: 7. 1. 2012
Příspěvky: 10

Re: Hypotéka..

Zdravím,

tato diskuze už je docela zapadlá, mě by zajímaly novější zkušenosti s hypotékami. Loni jsme se nějak nerozhoupali. Nevíte, jaké jsou letos změny?
Máme to do města daleko, tak by mě zajímalo, jak vypadá v praxi vyřizování hypotéky online. Dá se aspoň část formalit vyřídit přes internet z domu?
Děkuju za případné odpovědi.

Upravil(a) tina (3. 2. 2012 23:25)

Není tady

 

#19 4. 2. 2012 13:11

Adamíra
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 9. 2006
Příspěvky: 423

Re: Hypotéka..

Zdravím a také prosím o zkušenost...je i nadále možné v případě více jak druhého refinancování hypotéky i nadále odečítat úroky?
A jaké jsou vaše aktuální zkušenosti při refinancování, která banka vám nabídla výhodnější podmínky? V létě nás to opět čeká, tak prosím o aktuální zkušenosti).
(my: 1. KB-6,4%, nyní LBBW-4,09% a v létě nám končí druhá pětiletá fixace, tak začínám řešit případné refinancování. 2 zaměstnaní dospělí s dostatečným příjmem, 1 dítě a již zbývajících cca 500 tis.z hypotéky)

Není tady

 

#20 7. 6. 2012 13:09

usetrit
♥------
Registrovaný: 7. 6. 2012
Příspěvky: 1

Re: Hypotéka..

Adamíra napsal(a):

Zdravím a také prosím o zkušenost...je i nadále možné v případě více jak druhého refinancování hypotéky i nadále odečítat úroky?
A jaké jsou vaše aktuální zkušenosti při refinancování, která banka vám nabídla výhodnější podmínky? V létě nás to opět čeká, tak prosím o aktuální zkušenosti).
(my: 1. KB-6,4%, nyní LBBW-4,09% a v létě nám končí druhá pětiletá fixace, tak začínám řešit případné refinancování. 2 zaměstnaní dospělí s dostatečným příjmem, 1 dítě a již zbývajících cca 500 tis.z hypotéky)

Teď je opravdu příležitost išetrit na splátkách tisíce. Rozhodně bych do refinancování šla, a oslovila i další banky.

příspěvek byl upraven, porušoval pravidla fora.babinet.cz

Upravil(a) mala.popelka (7. 6. 2012 22:47)

Není tady

 

#21 7. 6. 2012 15:10

majkafa
Host

Re: Hypotéka..

usetrit napsal(a):

Adamíra napsal(a):

Zdravím a také prosím o zkušenost...je i nadále možné v případě více jak druhého refinancování hypotéky i nadále odečítat úroky?
A jaké jsou vaše aktuální zkušenosti při refinancování, která banka vám nabídla výhodnější podmínky? V létě nás to opět čeká, tak prosím o aktuální zkušenosti).
(my: 1. KB-6,4%, nyní LBBW-4,09% a v létě nám končí druhá pětiletá fixace, tak začínám řešit případné refinancování. 2 zaměstnaní dospělí s dostatečným příjmem, 1 dítě a již zbývajících cca 500 tis.z hypotéky)

Teď je opravdu příležitost išetrit na splátkách tisíce. Rozhodně bych do refinancování šla, a oslovila i další banky.

Neotravuj nevyžádanými soukromými zprávami. Zapla si reklamu a pak můžeš psát tyhle věci.

 

#22 7. 6. 2012 17:00

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Hypotéka..

usetrit napsal(a):

Adamíra napsal(a):

Zdravím a také prosím o zkušenost...je i nadále možné v případě více jak druhého refinancování hypotéky i nadále odečítat úroky?
A jaké jsou vaše aktuální zkušenosti při refinancování, která banka vám nabídla výhodnější podmínky? V létě nás to opět čeká, tak prosím o aktuální zkušenosti).
(my: 1. KB-6,4%, nyní LBBW-4,09% a v létě nám končí druhá pětiletá fixace, tak začínám řešit případné refinancování. 2 zaměstnaní dospělí s dostatečným příjmem, 1 dítě a již zbývajících cca 500 tis.z hypotéky)

Teď je opravdu příležitost išetrit na splátkách tisíce. Rozhodně bych do refinancování šla, a oslovila i další banky.

zas jedna rádobyzlatokopka:lol:lol

Není tady

 

#23 10. 12. 2015 15:24

RadkaHamšová
♥------
Registrovaný: 10. 12. 2015
Příspěvky: 6

Re: Hypotéka..

Já bych doporučila v první řadě změnit místo, kde se budete tázat. Samozřejmě že podmínky budou vesměs individuální, ale náhled na podmínky a ceny u bankovních institucí zkuste zjistit například přes nějakou z kalkulaček ( Podrobná hypoteční kalkulačka ) Mě vcelku pomohla s výběrem, i když ještě nejsme definitivně rozhodnut a stejně jako vy, se zajímáme spíše teoreticky big_smile

Upravil(a) RadkaHamšová (10. 12. 2015 15:57)

Není tady

 

#24 15. 2. 2018 11:36

Kopretka
♥------
Registrovaný: 12. 12. 2017
Příspěvky: 1

Re: Hypotéka..

Ahoj, je tu někdo, kdo aktuálně rozumí situaci kolem hypoték? Trošku jsme zaspali dobu a teď přemýšlíme, jestli do hypo jít. Nahlodal mě tenhle článek: https://www.hypoteka.cz/detail/tomas-ko … 18-nahoru/ ale zas bych se nechtěla unáhlit, třeba bude za pár let situace úplně jinde. Děkuju za vaše názory

Upravil(a) Kopretka (15. 11. 2018 16:15)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů