Oznámení

5.října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

5.října : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#1 17. 2. 2006 17:00

Evel
Host

Jde o vydědění dcery?

Dobrý den, asi mám nejasný dotaz, protože sama zatím nechápu o co jde.
Otec dítěte se prohlášením u notáře předem sám vyloučil dědictví po matce a zřekl se? svých sourozenců???(matka žije, nic ji není).Jde o neplatiče výživného, který asi už pochopil, že neunikne výkonu trestu.
Co tak asi mohl sledovat tímto prohlášením? Když tedy nechce dědit podíl z nemovitosti, automaticky tím vylučuje i své dítě?
Nebo se chce zbavit možnosti exekuce?
děkuji za názor.

#2 20. 2. 2006 10:16

kido
Host

Re: Jde o vydědění dcery?

Ano, zřejmě je to pokus zabránit Vám podat případnou exekuci na dědictví a
nárokovat dluh na výživném.

#3 20. 2. 2006 11:12

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥

Kido - nějak tomu nerozumím. Os se vyloučil a tím vyloučil i své děti ?

Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

#4 21. 2. 2006 8:22

evel
Host

Az dostanu k ruce doklad, kde o tom píše, mohu pak citovat, co psal. Předem se vzdal svých sourozenců,že ho obrali?! o dítě? (jako jeho dceru. Ptám se čím....vždy výživné platit mohl, kdyby chtěl), pak je nařknul, že se nestarají o svou matku.
TAkže předem odmítá s nima cokoliv mít a cokoliv chtít z eventuelního dědictví. To psal své sestře a ta mne volala, o co jde. NO, já nevím, já vyvozuji to, že chce mít jistotu, že jeho dcera nikdy nic nedostane (jako i doted nic, a to už je ji málem 10 let).
díky za názory.
evel:skurt:

#5 21. 2. 2006 18:41

sejtan
Host

domnívám se , že pokud se vydědil jeho věc , ale děti v pokolení přímém nelze vydědit , on se prostě z mého pohledu vynechal z dědictví a přenechal tím svůj podíl dědicům , kterí by dědily až jeho pozůstalost

#6 22. 2. 2006 1:23

Buba
♥♥♥----

Deti dedia po rodicoch, len ked je co dedit. Ine by bolo, keby zomrel skor, ako jeho rodicia.

Není tady

#7 22. 2. 2006 7:58

Kido
Host

Chápu-li správně - tak jsou tři zákonní dědicové po matce (teoreticky řečeno,
protože v příspěvku uvádíte, že matka stále žije) - jeden ze sourozenců
se svého zákonného podílu zřekl ve prospěch zbylých sourozenců.
Což samozřejmě může. Samozřejmě nepopisujete jak přesně bylo učiněno.
Pokud za svého života a života své matky, svůj zákonný podíl převede na
některého ze sourozenců je to jen jeho vůle. I když tady zase nějak nechápu
tu poznámku, že se sourozenci o matku nestarají. Nevím, musela byste uvádět
přesné informace.
Bohužel je to tak, i kdyby byl milionář a pár měsíců před smrtí všechny peníze
věnoval někomu jinému než dceři se kterou se nestýká, je to jeho zákonné právo
a vy s tím pravděpodobně v rámci dědického řízení nenaděláte nic.

Jinak samozřejmě v rámci dědického řízení je notář povinnen obeslat všechny
známé přímé dědice - tedy i Vaši nezletilou dceru a vy případnou závět můžete
napadnout.

#8 22. 2. 2006 23:03

evel
Host

Nejnovější vývoj, dnes jsem na poště převzala dopis, kde prohlašuje, že se zříká své dcery..a uvádí vymyšlené důvody proč. Ted, že jsem mu dítě ukradl já, to samé ale vyčítá i svým sourozencům. Jejich dopisy ještě nemám, ale budou ho hromadně žalovat....za pomluvy, výmysly a pod.
Co z toho pro mne vyplývá a je to právoplatné? To jde se jenom takto zríci se? vykrucuje se tedy z placeni dlužného výživného, zacož má jít do vězení? Co bude s výživným a co pro nás z toho plyne?
děkuji

#9 23. 2. 2006 9:48

sejtan
Host

evel napsal(a):

Nejnovější vývoj, dnes jsem na poště převzala dopis, kde prohlašuje, že se zříká své dcery..a uvádí vymyšlené důvody proč. Ted, že jsem mu dítě ukradl já, to samé ale vyčítá i svým sourozencům. Jejich dopisy ještě nemám, ale budou ho hromadně žalovat....za pomluvy, výmysly a pod.
Co z toho pro mne vyplývá a je to právoplatné? To jde se jenom takto zríci se? vykrucuje se tedy z placeni dlužného výživného, zacož má jít do vězení? Co bude s výživným a co pro nás z toho plyne?
děkuji

Domnívám se že to je jako hodit kámen do vody , šplouch a nic -zbavit ho placení alimentů nebo snížit částku může jen soud svým rozhodnutím a po právoplatu.  Svým způsobem prokázal , že se nijak nepodílí na výchově a výživě své dcery ( že je jeho dcera podepsal na matrice odcovství) a ta bude jeho zase do rozsudku nějakého , který vydá soud ( že není odcem a pod). Zříci dcery  musí rozhodnout soud .

#10 23. 2. 2006 23:41

ABC
♥♥♥♥---

tak předně, žádný dopis o tom, že se otec zříká své dcery není platný. Rozhodně ho to neopravňuje přestat platit výživné. Klidně ho hoďte do koše, nic neznamená. To, že cosi podepsal u notáře není rozhodující. V současné době se žádné dědictví neprojednává, není tedy co odmítat. Odmítnout dědictví lze pouze ústním či písemným prohlášením u soudu, a to pouze ve lhůtě 1 měsíce od zahájení dědického řízení. Nikdo se dopředu nemůže vzdát svých práv.
Kido, vaše příspěvky mívají smysl, ale nyní se obávám, že jste se do toho jaksi zamotala. Jak jste to myslela s tou exekucí na dědictví? Není to o tom že by Evel měla podat návrh na případné dědictví, které zdědí její bývalý manžel někdy po matce, že ne? Ani jeden z dědiců se nemůže svého případného nároku zříci, pokud ještě dědické řízení zahájeno nebylo. Ani nemůže případný dědic nakládat se svým případným podílem z dědictví ještě za života případného zůstavitele.

Není tady

#11 24. 2. 2006 11:43

Kido
Host

Ano, bylo to myšleno tak, že to byl pravděpodobně pokus otce, jak chtěl zabránit, aby matka dítěte mohla případně podat exekuci na případné dědictví. Ale myslím, že jsem tam i napsala, že dle příspěvku matka neplatiče stále žije, takže není zatím v rámci dědictví co řešit.
Pokud se otec chce zříci své dcery - to jako takové nelze, je stále povinnen platit výživné. Své povinnosti by se zbavil pouze v případě, kdyby nezletilou dceru osvojil někdo jiný. Pokud měl na mysli  paragraf o vydědění
zákonného dědice, i to by musel řešit až v rámci svého dědictví za velmi závažných podmínek (kdyby ho dcera
psychicky či fyzicky týrala, byla ve výkonu trestu déle než 1 rok, případně kdyby se o svého otce řádně
neprojevovala zájem, nestarala - tady ovšem pozor, otec také musí projevovat zájem. Vydědění by se mělo
používat ojediněle, zákonný dědic pak může závět samozřejmě napadnout.)

#12 24. 2. 2006 11:49

kido
Host

Co se týče vzdát se dědictví ve prospěch ostatních sourozenců - nelze za života matky samozřejmě klasickým
způsobem, ale běžně se v praxi používá např. bezplatný převod. Např. vlastní-li matka dům, zákonnými dědici jsou tři sourozenci, jeden se předem svých nároků předem zříká, i za života matky s jejím souhlasem lze dům převést na zbylé dva sourozence např. darovací listinou. Případně, matka může s majetkem nakládat dle libosti, samozřejmě.
I když tady upřímně v tomto příspěvku  moc nechápu ani ty vztahy mezi sourozenci, rozesílání dopisů, stížnosti pro pomluvy nebo co to tam bylo uváděno.

NÁŠ TIP:

Zápatí