Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

  • Diskuse
  •  » Duchovní
  •  » Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?

#26 4. 5. 2010 9:52

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?

amely napsal(a):

Z takových názorů, že Bůh si matky postižených dětí vybírá, se mi chce zvracet.

Amely tohle uchopit (plne pochopit ) je pro mnoho lidi nesmirne tezke.
Otazkou je ,co si pod pojmem Buh vlastne Ty osobne predstavujes.  Co to je Buh pro Tebe?

Zivoty zijem tak jak je dokazeme prozivat, zvladat ,ci prijimat. Vsechno co v zivote mame je nase tvorba.


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#27 4. 5. 2010 10:00

DaiTerr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Valašsko
Registrovaný: 13. 3. 2009
Příspěvky: 1450

Re: Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?

Amely, každý si dá názor na tuto problematiku takový, jaký si myslí, že vidí nejsprávnější. Ovšem samozřejmě to neznamená, že je správný. Na druhou stranu - z těchto názorů "není potřeba zvracet", protože každý člověk má na svůj názor nárok a každý názor je hoden respektu.

Zeptám se tě - vychovávᚠsvé dítě 13 let. Vím, že jsi vytížená na 250 procent a stejně nemᚠšanci vše stíhat, ale upřímně - dokázala bys své dítě dát do ústavu? Můžeš namítnout, že na počátku jsi třebas o tom postižení nevěděla a nebo, že tvůj manžel na počátku ještě neutíkal, takže se to zdálo snesitelné  a tak dále.. Ale nyní - co bys udělala?

Odpovím za tebe - i přesto, že jsi už se silami na hraně a nejradši by ses na všecko vykašlala, tak přesto všechno bys své dítě nikdy neopustila, a´t má jakýkoliv problém.. A tom to právě je. Už tím jsi dokázala to, co by strašně moc lidí nedokázalo. Píšeš, že nevidíš pozitivum. A vidíš - okolí by to vidělo jistě jinak. A ty pozitivum jednou uvidíš. Chce to čas. To dítě byla tvoje volba. Mohla ses jej vzdát, ale neudělala jsi to. Už tím jsi dokázala svoji hodnotu lidskosti. A nyní bojuješ, jak to jen jde. Tím ukazuješ další své lidské hodnoty. Není to pro tebe nyní a teď "štěstí", je to naopak boj ze dne na den. Ale to "štěstí" jednou pochopíš.

Rozhoduješ se sama. Nejde o to, zda je to těžké, nebo lehké, ale jde o to, co je nejlepší pro tvůj vývoj a vývoj tvého dítěte. Kdybyste spolu být neměli, tak spolu nbudete. Náhody neexistují. Sice jistě z toho, co ti te´d píšu, se ti bude chtít zvracet, ale tak to prostě cítím a je to jen můj názor. Ty si to musíš už zdůvodnit dle svého tak, abys mohla fungovat dále.


Nehledejme dokonalých květů.. nebo všechny květy jsou dokonalé.  Všichni jsme naprosto dokonalí a naše cesta životem - to je postupné uvědomování si této dokonalosti.

Není tady

 

#28 4. 5. 2010 10:13

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?

Bloosom, a co kdyz to tezke postizeni, ktere melo mit dite te zeny z tve rodiny bylo jenom smyslem lekaru? Nas Krystof nemel nikdy ani sedet, mel byt dite bez emoci, bez citu, nemel nikdy mluvit ani jit do skoly..... Dnes je inteligencne na urovni svych vrstevniku, v necem napred, v necem pozadu, a to ma oprvadu ve sve DNA potvrzenou genetickou vadu.  Zabit ci nezabit (Amely, opravdu nejsem krestanska matka. Naopak. ) Kdybych to udelala, mozna bych zila s tim pocitem, ze jsem ukoncila jeho trapeni, ale nikdy bych se nedozvedela, ze zadne neni. Paklize jsem to neudelala, jsem precitlivela hystericka matka ktera vidi postizeni tam kde nejsou a ktera se z tehotenstvi dosud leci u psychologa.
Ktera cesta je spravna? Co bylo dobre predevsim pro me? Je to jenom vecne neresitelny problem volby jak pise DaiTer

Upravil(a) Dita.L (4. 5. 2010 10:19)


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#29 4. 5. 2010 11:08

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?

Dítě mojí známé bylo úplně normálně +- prospívající dítě, které ve třech letech nastoupilo do školky. Až postupně se přišlo na to, že není v pořádku. Nevím, jak by se zachovala, kdyby věděla už v těhotenství. Je to děsnej záhul, který si stejně neuměla představit... nikdy jsem se jí na to neptala a nevím ani, jak bych se zachovala já v takové situaci. Myslím, že to záleží na dalších okolnostech.
Ona se chystala do práce a najednou nic - pečovatelka na plný úvazek. Bere prášky na nervy a o nějakém obohacení se mluvit nedá. Manžel má najednou na bedrech celou pětičlenou rodinu...
Myslím, že pokud se koukáme zvenku, nikdy to nemůžeme pochopit. Ona mi říká - "já si to nevybrala, já chtěla zdravý dítě - kdo by nechtěl. Ale je to takhle, tak co můžu dělat." Já v tom necítím poznání, ale rezignaci.

Není tady

 

#30 4. 5. 2010 11:25

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?

Mozna by nebylo od veci podivat se na to z obou stran te jedne mince. Ze spolecenskeho hlediska to rezignace je. Z duchovniho je to o tom poznani.
Opet nemoznost volby?


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#31 4. 5. 2010 11:26

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?

javena napsal(a):

Ona mi říká - "já si to nevybrala, já chtěla zdravý dítě - kdo by nechtěl.  Ale je to takhle, tak co můžu dělat." Já v tom necítím poznání, ale rezignaci.

A nekdo zase v tehle slovech citi poznani=prijimani. 
Dokonce muj nazor je ze v pojmu -rezignace je zarodek toho poznani=prijeti. Zalezi odkud se na to divame. smile

Nelehky ukol.


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#32 4. 5. 2010 11:28

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?

Dita.L napsal(a):

Mozna by nebylo od veci podivat se na to z obou stran te jedne mince. Ze spolecenskeho hlediska to rezignace je. Z duchovniho je to o tom poznani.
Opet nemoznost volby?

Ve stejny okamzik stejna myslenka na ruznych koncich sveta. wink  smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#33 4. 5. 2010 12:17

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?

to je celé pitomost..matky dětem nahoře nikdo nevybírá. jak by k tomu přišlo dítě, které jeho "matka" pohodí někam do popelnice? Taky to má jako zkušenost za něco z minulého života?

Já mám také postiženou dceru. Pokud by to byla nějaká "lekce z hůry," tak pro koho, pro ní, pro mně, nebo pro manžela..?
Také jsem si kladla otázky, proč se vůbec rodí postižené děti, ale nikdy jsem si neříkala, že je to za trest, nebo jako dar. Prostě to beru jako fakt. Vývoj je tak složitý proces, že holt se něco nepovedlo. To je jako výroba praček smile. Dvacet jich pere a jedna je stále poruchová. smile
Dnes už to neřeším.

Svého času se mi líbil tento článek  http://www.dobromysl.cz/scripts/detail.php?id=351


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#34 4. 5. 2010 12:49

majkafa
Host

Re: Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?

Má dcerka se narodila s vrozenou srdeční vadou. Když mi řekli, že bude nutná operace, zhroutil se mi svět. Ne kvůli mně. Kvůli ní, že nebude moct fyzicky dělat cokoliv, co by si v životě přála. A vlastně kvůli mně. Mému sobectví, abych měla "nerozbité" dítě. sad
Ale ani na vteřinu mě nenapadlo, že by má dcerka neměla být. Nevyměnila bych ji za jiné dítě ani za všechny poklady světa.

Bylo to před 24 lety. Dnes má krásné miminko, které nemá srdeční vadu, úžasného manžela, jezdí na koni, leze na komíny v občanském sdružení komínářů, má vystoupení s hořícími koulemi na řetězu, ...

Mě se povídka Ermy Bombeckové, jak si ONA představuje, že Bůh vybírá zvláštní druh matky, hluboce dotkla. Cítila jsem ji jako poděkování a pohlazení. Přitom mé dítě mělo jen malinké postižení. Obdivuju ty opravdu "zvláštní druhy matek", že to zvládají, jak jen to jde.
Když jsem čekala druhé dítě, teprve začaly ultrazvuky srdíčka miminka pro maminky, kterým už se předtím dítě se srdeční vadou narodilo. Byla jsem na tom ultrazvuku v Motole v roce 1988. Stejně bych nevěděla, jak se rozhodnout, kdyby mi řekli, že má děátko srdeční vadu. Myslím, že bych se rozhodla, aby se mi narodilo. Protože jak píše Dita, bych se pak nikdy nedozvěděla, jaká byla pravda.

Život je nádherná pohádka a já věřím, že s dobrými konci, by se to někdy na první pohled nezdá. Ráda ho žiju, a protože moc ráda čtu knížky, jsem jako čtenář, který s napětím čeká, jak to dopadne. smile

Viděli jste v pátek 30. dubna 13. komnatu Roberta Chudého? Který přišel v Afghánistánu o levou nohu a o levou ruku? Tolik pokory, tolik moudrosti u mladého člověka jsem já osobně ještě nepotkala.

Mohlo na minu najet první auto. Druhé auto. Třetí. Najelo čtvrté - jejich.
TAK TO JE. Jak říká muž, před kterým hluboce smekám.

Některé matce se prostě narodí postižené dítě. Přesto, že se někdo domnívá, že jeho duše (jakoukoliv) zkušenost nepotřebuje. Bůh ví, kdo potřebuje jakou zkušenost.

TAK TO JE.

 

#35 4. 5. 2010 13:10

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?

Proč - to je otázka , která mě hodně posunuje a hodně nutí přmýšlet. V9m, že na některá proč nikdy nedostanu odpověd, nebo možná nedostanu pro mě uspokojivou odpověd. Možná proto, že ve svém stupni poznání tomu prostě nerozumím.

Někdy je zbytečně vysilující pátrat po proč, někdy je produktivnější zamyslet se nad tím , co mám, přijmout vše jako úkol ke zvládnutí a jít krik za krokem.

Děkuji za zdraví svých dětí, že se nad nimi mohu rozčilit, že zlobí, že mohou zlobit...


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#36 4. 5. 2010 13:26

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?

hirondel napsal(a):

javena napsal(a):

Ona mi říká - "já si to nevybrala, já chtěla zdravý dítě - kdo by nechtěl.  Ale je to takhle, tak co můžu dělat." Já v tom necítím poznání, ale rezignaci.

A nekdo zase v tehle slovech citi poznani=prijimani. 
Dokonce muj nazor je ze v pojmu -rezignace je zarodek toho poznani=prijeti. Zalezi odkud se na to divame. smile

Nelehky ukol.

Podle výrazu její tváře to je rezignace. Podle způsobu života bohužel také. Pro ní skončilo všechno. Je mi líto, holky, jí to neobohacuje. Kdyby to tu četla, musela by si zvýšit dávku prášků...
I když taky znám jinou, co to přijmula pěkně, poníženě a krásně. Možná proto, že ona sama i její manžel jsou mentálně trochu opoždění, on ještě fyzicky lehce postižen. Pro ně je dcerka dar, panenka... jejich cesta byla vždycky těžká, nečekali, že by to měli mít v něčem jednodušší - tak to přijali.
Jsem velmi ráda, že se mohu pouze dívat z povzdálí, že jsem to nemusela zažít na vlastní kůži - a doufám, že nezažiju... A to má kdokoli jakkoli, já to mám takhle.

Není tady

 

#37 4. 5. 2010 13:46

Blossom
Host

Re: Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?

Ano, souhlasím s přístupem TAK TO JE ( v tom pojetí toho postiženého muže).
A hluboce smekám před amely godlike a před lamimanote  godlike a samozřejmě dalšími, v tuto chvíli bezejmenými, které to zvládají a zvládly.

Zkouším si představit, kdybych  podobnou situaci  měla zažívat já. Asi bych pak byla nesmírně vděčná za všechny přátele, kteří by nás brali stylem TAK TO JE. Kteří by nás zvali na společná setkání, jednali by s námi v mezích možností jako se zdravými, jako s "normálními". Kteří by neměli potřebu to rozebírat a předkládat mi myšlenku - "Ale vždy vás to přeci určitě nesmírně obohacuje! Je to pro vás cesta, kterou vám Bůh vybral, protože vy jste silní a vy to přeci ustojíte!! " A nebo ještě hůř - "Toto vy prostě máte prožít. Asi díky svým nedořešeným problémům z minulých životů tento prožitek z duchovního pohledu ke svému růstu potřebujete. "

dumbom dumbom dumbom dumbom usch dumbom dumbom dumbom

Myslím, že by se rodinám s postiženým dítětem mělo vycházet vstříc a pokud to jde, integrovat je co nejvíce mezi ostatní. Hlavně prosím neubližovat teoriemi o "prospěšnosti této cesty pro dotyčné  a o odčiňování vin z minulých životů".
To raděj mlčte, než takto netaktně ubližovat.

Krátce po revoluci nějakou chvíli vycházel časopis Porozumnění. Ač se mě tento problém sice nedotýkal přímo, dokonce jsem tento časopis nějaký čas kupovala.
A jeho ústředním motivem bylo asi toto: Prosím, nechceme vᚠlítostivý soucit, nechceme vaše kradmé pohledy na naše postižení, stojíme ale o vaše POROZUMNĚNÍ. stolt

Upravil(a) Blossom (4. 5. 2010 13:56)

 

#38 4. 5. 2010 13:49

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?

javena napsal(a):

hirondel napsal(a):

javena napsal(a):

Ona mi říká - "já si to nevybrala, já chtěla zdravý dítě - kdo by nechtěl.  Ale je to takhle, tak co můžu dělat." Já v tom necítím poznání, ale rezignaci.

A nekdo zase v tehle slovech citi poznani=prijimani. 
Dokonce muj nazor je ze v pojmu -rezignace je zarodek toho poznani=prijeti. Zalezi odkud se na to divame. smile

Nelehky ukol.

Podle výrazu její tváře to je rezignace. Podle způsobu života bohužel také. Pro ní skončilo všechno. Je mi líto, holky, jí to neobohacuje. Kdyby to tu četla, musela by si zvýšit dávku prášků...

Ano ,pochopitelne ,vzdyt o tom tu celou dobu mluvime,ze pro nekoho je to rezignace,pro druheho zase jine poznani,napriklad -prijeti.
Tahle zena (o ktere pises) se na to proste diva dle sveho. a tedy ze sveho uhlu.  smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#39 4. 5. 2010 13:54

Blossom
Host

Re: Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?

Dita.L napsal(a):

Bloosom, a co kdyz to tezke postizeni, ktere melo mit dite te zeny z tve rodiny bylo jenom smyslem lekaru? Nas Krystof nemel nikdy ani sedet, mel byt dite bez emoci, bez citu, nemel nikdy mluvit ani jit do skoly..... Dnes je inteligencne na urovni svych vrstevniku, v necem napred, v necem pozadu, a to ma oprvadu ve sve DNA potvrzenou genetickou vadu.  Zabit ci nezabit (Amely, opravdu nejsem krestanska matka. Naopak. ) Kdybych to udelala, mozna bych zila s tim pocitem, ze jsem ukoncila jeho trapeni, ale nikdy bych se nedozvedela, ze zadne neni. Paklize jsem to neudelala, jsem precitlivela hystericka matka ktera vidi postizeni tam kde nejsou a ktera se z tehotenstvi dosud leci u psychologa.
Ktera cesta je spravna? Co bylo dobre predevsim pro me? Je to jenom vecne neresitelny problem volby jak pise DaiTer

Právě pro tu (vytučněnou) otázku ta má příbuzná hřála do poslední chvíle tu poslední jiskřičku naděje, že by to přeci jen mohl být omyl, a nechala si to potvrdit několikerými vyšetřeními. Proto to trvalo tak dlouho a konečný verdikt - ano, podle úplně VŠECH vyšetření je to jednoznačně špatné - přišlo až asi v 6.měsíci.
To dítě by bývalo bylo postižené velmi - tělesně i psychicky.

Která cesta je správná se musí rozhodnout každý sám za sebe. Ona se rozhodla takto. Já bych se rozhodla na jejím místě stejně.

 

#40 4. 5. 2010 14:10

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?

hirondel napsal(a):

javena napsal(a):

hirondel napsal(a):


A nekdo zase v tehle slovech citi poznani=prijimani. 
Dokonce muj nazor je ze v pojmu -rezignace je zarodek toho poznani=prijeti. Zalezi odkud se na to divame. smile

Nelehky ukol.

Podle výrazu její tváře to je rezignace. Podle způsobu života bohužel také. Pro ní skončilo všechno. Je mi líto, holky, jí to neobohacuje. Kdyby to tu četla, musela by si zvýšit dávku prášků...

Ano ,pochopitelne ,vzdyt o tom tu celou dobu mluvime,ze pro nekoho je to rezignace,pro druheho zase jine poznani,napriklad -prijeti.
Tahle zena (o ktere pises) se na to proste diva dle sveho. a tedy ze sveho uhlu.  smile

Jistě, každý na to koukáme ze svého úhlu. Z tepla domova se moc hezky kouká na mínusový mrazy... a taky se najdou lidi, co těm, kteří musí být venku poraděj - trochu se hejbejte, a vám není zima, já bych dělal/a dřepy... alespoń víte, jaká je kosa a že se musíte obléknout do kožichu...  přesně tohle jste potřebovali - jinak byste na to asi nepřišli... : Takhle to vidím já - ze svýho úhlu... winkhmm

Není tady

 

#41 4. 5. 2010 14:13

DaiTerr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Valašsko
Registrovaný: 13. 3. 2009
Příspěvky: 1450

Re: Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?

Blossom napsal(a):

......  Kteří by neměli potřebu to rozebírat a předkládat mi myšlenku - "Ale vždy vás to přeci určitě nesmírně obohacuje! Je to pro vás cesta, kterou vám Bůh vybral, protože vy jste silní a vy to přeci ustojíte!! " A nebo ještě hůř - "Toto vy prostě máte prožít. Asi díky svým nedořešeným problémům z minulých životů tento prožitek z duchovního pohledu ke svému růstu potřebujete. "

dumbom dumbom dumbom dumbom usch dumbom dumbom dumbom

stolt

Obávám se, že právě v tom, co píšeš, je bohužel ten "zakopaný psoča.." Ve chvíli, kdy toto člověk "prozří", pak se spousta věcí "změní", jenže někomu to trvá pár desítek let a někdo to za celý život skoro nezvládne..

Jak se dívají lidé z okolí - tak samozřejmě, že je to občas o nervy. Oni spoustu věcí nechápou a ani to nemůžeš po nich vyloženě chtít, protože takovou zkouškou neprošli. Naopak si člověk o to víc váží těch, kdo mu leccos nedají najevo a baví se, jako "rovný s rovným", protože není nic horšího, než být jaksi "bokem" jen díky "své odlišnosti"

Samozřejmě, že každá žena chce zdravé děti a také si hledá "zdravého" pertnera, takže už tady mᚠprvní zádrhel ohledně matek s postiženými dětmi - dříve, nebo později se každá taková matka musí chtě nechtě srovnat s tím, že její dítě si díky danému postižení nemusí nikoho najít. A když to ještě lidi občas dají najevo, je to dost o nervy. A mimo jiné - každý takto postižený človíček chce žít jako ostatní lidi okolo něj a nejde mu jen tak vysvělit v pozdějším věku, proč ostatní kamarádi už mají přítelkyně a proč zrovna on ne.. To jsou pak další záběry na nervy..

Ale zvládnout se to dá. Zvládá to mnoho jiných lidí a zvládnou to i další. Jednou se člověk do něčeho dal, tak to je potřeba dokončit se ctí, pokud je to možné.

Ber to jen jako názor.


Nehledejme dokonalých květů.. nebo všechny květy jsou dokonalé.  Všichni jsme naprosto dokonalí a naše cesta životem - to je postupné uvědomování si této dokonalosti.

Není tady

 

#42 4. 5. 2010 14:14

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?

" Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?"

No ty se nevybírají vůbec nijak, postižené děti se prostě narodí na základě nějaké genetické chyby, vlivů prostředí atd. Proč se svého času rodilo v rozvojových zemích v určitých oblastech tolik dětí s různými druhy postižení a deformací? Jak se později zjistilo, bylo to na základě nadužíváni všelijakých chemikálií v průmyslu a zemědělství. Že by tam Bůh chtěl ty už tak chudáky ještě tímto dorazit? To by se tam teda musel opravdu vyřádit!!!


Chápala bych, že se tak lidi nechali balamutit někdy ve středověku, ale dnes? I když ono je to docela pohodlné takto to hodit na někoho imaginárního, nebo se tím aspoň jakoby utěšovat a najít si v tom jakýsi "smysl". Je fakt, že určitému druhu lidí to třeba pomáhá. Hlavně těm nejistým a slabším.

Zajímavé je, že ty nesmysly o Bohem vybraných matkách tu vedou jen ty, které samy mají zdravé děti, matky postižených dětí mluví úplně jinak.

Majkafo, pokud vím, Tvoje dcera je zdravá a vede normální život. Zajímalo by mě, jak bys mluvila, kdybys měla skutečně postižené dítě, nemohla kvůli tomu dělat svoji práci, kterou se tak ráda oháníš, a žila z nějakých bídných dávek z ruky do huby a ještě se na Tě v té situaci vykašlal partner. Obávám se, že bys tu svoji rétoriku sakramentsky změnila.

Vůbec mám z tebe pocit, že by ses asi měla uvázat někde k pangejtu, abys náhodou neulítla někde do těch Tvých oblačných výšin, ve kterých se vznášíš big_smile.  Což Ti ale já furt jaksi nevěřím...


Docela se divím, jak můžou normální rozumné ženské této doby takhle uvažovat...

Není tady

 

#43 4. 5. 2010 14:23

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?

javena napsal(a):

Jistě, každý na to koukáme ze svého úhlu. Z tepla domova se moc hezky kouká na mínusový mrazy... a taky se najdou lidi, co těm, kteří musí být venku poraděj - trochu se hejbejte, a vám není zima, já bych dělal/a dřepy... alespoń víte, jaká je kosa a že se musíte obléknout do kožichu...  přesně tohle jste potřebovali - jinak byste na to asi nepřišli... : Takhle to vidím já - ze svýho úhlu... winkhmm

Jiste i tohle je uhel pohledu. smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#44 4. 5. 2010 14:28

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?

Vždycky,když mě potkala nějaká ta "rána osudu",snažila jsem se hledat důvod,proč a co mi to má dát.Ze všeho zlého,vyber si to dobré pro sebe...říkám si. Když hledám odpovědi v duchovnu,možná je to proto,abych si ulehčila a stalo se to pro mě snesitelné. Když mohu těm ranám nějak zabránit,udělám to,když ne přijmu je a pokusím se s nimi poprat.Možná mě některé odsoudí,ale kdyby mi sdělili i ve vyšším stupni těhotenství,že mé dítě bude postižené a už fyzicky či mentálně svolila bych s přerušením. Mám kamarádku,které se před 17-ti lety( stejně jako mě ) narodil první syn.Po porodu prodělal mozkovou příhodu a zůstal na úrovni měsíčního dítěte.A nejen psychicky,ale i co do tělesného vývinu.Lékaři její těhu udržovali už od 8.týdne pomocí silných léků s vedlejšími účinky,upozornili jí co se může stát a ona to riziko podstoupila. Když jsme se potkávali a můj syn rostl,vyvíjel se a začal běhat,mluvit....říkávala mi,že je šastná jak jí její Honzík dělá jenom radosti,že je moc šikovný....nevěřím,že maminka postiženého dítěte může být doopravdy šastná,ano mohou to být chvilkové momenty,ale doopravdy šastná podle mě být nemůže.
Byla jsem kdysi postavena před podobnou volbu.Byla jsem těhotná,ale všechno nebylo tak jak má být a miminko chtělo ven.Doktor mi řekl,že těhu udrží,když si to odležím s nohama nahoru.Ale výsledek,že dítě opradu donosím a bude zdravé, mi zaručit nemohl.Řešení jsem vlastně nechala na přírodě.Mimi se nenarodilo.


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#45 4. 5. 2010 14:53

Blossom
Host

Re: Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?

majkafa napsal(a):

Blossom, myslela jsem tím, abys tak "nežrala" literaturu, konkrétně ten fejeton, který jsem od paní Bombeckové uvedla.
Co tě na tom tolik irituje, že tak "kopeš"? Zřejmě v sobě něco nevyřešeného. Nebo že by nepokora?
Jo, taky mě to ještě někdy chytne. smile

Jedu v čtení příspěvků postupně nazpátek a tak jsem narazila i na tento.
Majkafo, nemám tedy tak "žrát" literaturu -fejeton, který jsi sem ty sama vložila? Nemám se tedy vůbec zamýšlet nad jeho hlavní myšlenkou, že Bůh vybírá matky postiženým dětem podle toho, jak to ustojí, aby byly schopné konat jehp práci???

Cos tím myslela? Nemám tě tedy vůbec brát vážně? Tebe, tvé příspěvky, ani to, co sem vkládáš?
Na jednu stranu sem takový názor dáš, ale poté zas píšeš, a ho někdo "tak nežere"? va  (smajlík kroutící nevěřícně hlavou, ani smajlík ukající si na čelo, tu bohužel není k dispozici...)

Ano - takovéto  antihumánní teze mě skutečně iritují. Pro mě jsou ve stejné rovině jako třeba výroky  typu "Židi do plynu" apod.
Proti takovým já vždycky budu kopat a  vždy budu programově velmi NE-pokorná.

 

#46 4. 5. 2010 14:59

majkafa
Host

Re: Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?

mia napsal(a):

" Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?"

No ty se nevybírají vůbec nijak, postižené děti se prostě narodí na základě nějaké genetické chyby, vlivů prostředí atd. Proč se svého času rodilo v rozvojových zemích v určitých oblastech tolik dětí s různými druhy postižení a deformací? Jak se později zjistilo, bylo to na základě nadužíváni všelijakých chemikálií v průmyslu a zemědělství. Že by tam Bůh chtěl ty už tak chudáky ještě tímto dorazit? To by se tam teda musel opravdu vyřádit!!!


Chápala bych, že se tak lidi nechali balamutit někdy ve středověku, ale dnes? I když ono je to docela pohodlné takto to hodit na někoho imaginárního, nebo se tím aspoň jakoby utěšovat a najít si v tom jakýsi "smysl". Je fakt, že určitému druhu lidí to třeba pomáhá. Hlavně těm nejistým a slabším.

Zajímavé je, že ty nesmysly o Bohem vybraných matkách tu vedou jen ty, které samy mají zdravé děti, matky postižených dětí mluví úplně jinak.

Majkafo, pokud vím, Tvoje dcera je zdravá a vede normální život. Zajímalo by mě, jak bys mluvila, kdybys měla skutečně postižené dítě, nemohla kvůli tomu dělat svoji práci, kterou se tak ráda oháníš, a žila z nějakých bídných dávek z ruky do huby a ještě se na Tě v té situaci vykašlal partner. Obávám se, že bys tu svoji rétoriku sakramentsky změnila.

Vůbec mám z tebe pocit, že by ses asi měla uvázat někde k pangejtu, abys náhodou neulítla někde do těch Tvých oblačných výšin, ve kterých se vznášíš big_smile.  Což Ti ale já furt jaksi nevěřím...


Docela se divím, jak můžou normální rozumné ženské této doby takhle uvažovat...

mia, ona může být na místě pak pro ty, co to moc "žerou", otázka definice Boha. Pro někoho to může být bělovlasý vousatý dědeček na obláčku. Pro někoho příroda. Pro někoho podvědomí. Pro někoho něco, co neumí slovy definovat. Pro někoho jeho vlastní nadhled nad životními situacemi. Pro někoho nic. smile
Btw nic nevíš o tom, že jsem nemohla nastoupit do skvělé práce se služebním bytem proto, že má dcerka tenkrát nemohla kvůli srdeční vadě do předškolního zařízení. Šla do školky, když jí bylo 6 let - do předškolní.
Ano, díkybohu je zdravá. Však jsem taky psala, že obdivuju ty skutečně zvláštní matky, které mají děti nevyléčitělně tělesně nebo duševně postižené.

A že mi něco, co sis ty vymyslela, nevěříš? Je mi to celkem jedno. big_smile

 

#47 4. 5. 2010 15:10

majkafa
Host

Re: Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?

Blossom napsal(a):

Jedu v čtení příspěvků postupně nazpátek a tak jsem narazila i na tento.
Majkafo, nemám tedy tak "žrát" literaturu -fejeton, který jsi sem ty sama vložila? Nemám se tedy vůbec zamýšlet nad jeho hlavní myšlenkou, že Bůh vybírá matky postiženým dětem podle toho, jak to ustojí, aby byly schopné konat jehp práci???

Cos tím myslela? Nemám tě tedy vůbec brát vážně? Tebe, tvé příspěvky, ani to, co sem vkládáš?
Na jednu stranu sem takový názor dáš, ale poté zas píšeš, a ho někdo "tak nežere"? va  (smajlík kroutící nevěřícně hlavou, ani smajlík ukající si na čelo, tu bohužel není k dispozici...)

Ano - takovéto  antihumánní teze mě skutečně iritují. Pro mě jsou ve stejné rovině jako třeba výroky  typu "Židi do plynu" apod.
Proti takovým já vždycky budu kopat a  vždy budu programově velmi NE-pokorná.

Pro mě je to zcela zásadně odlišné. Ale chápu, že někdo to může mít jinak.
Už jsem ti odpověděla v příspěvku pro miu, že pokud vše bereš doslovně, můžeme se pak zamyslet nad definicí toho, čemu já "pracovně" říkám Bůh. smile

Btw opakuju naposled, že autorkou je Erma Bombecková. smile A mně se její tvorba prostě líbí. Jako jiní píší Ametyst slova, o kterých si myslí, že by jí mohla pomoct, stejně tak jsem to udělala já (i) s tímto fejetonem. Protože jsem si myslela, že v tom třeba najde něco, co jí tady a teď pomůže v jejím těžkém duševním rozpoložení.

 

#48 4. 5. 2010 15:15

Blossom
Host

Re: Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?

Ještě si to dovolím trochu zobecnit, ohledně plusů a mínusů takovéto situace, podle její duchopvní přínosnosti.
Představte si, že by třeba matka s postiženým dítětem  dostala nabídku: Našel se zázračný lék, když ho vašemu dítěti dáme, uzdraví se. Když mu ho nedáme, tak vy dál můžete pokračovat v této duchovně přínosné cestě.

Jak si myslíte, že asi odpoví matka na takovouto otázku?
A nebo třeba člověk na vozíku - buď si ten lék vezmete a můžete vstát a jít, a nebo dál celý život na vozíku duchovně růst??

 

#49 4. 5. 2010 15:28

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?

mia napsal(a):

Zajímavé je, že ty nesmysly o Bohem vybraných matkách tu vedou jen ty, které samy mají zdravé děti, matky postižených dětí mluví úplně jinak.

mio a jak o tom mluví ty matky? Díky své práci znám pár matek,které se starají o postižené dítě. Mnoho z nich se uchýlilo k víře,aby tu nálož vydržely. Slyšela jsem názory,že je to "Boží vůle",protože ony jsou ty,které to zvládnou,jsou silné,unesou to břímě.Také jsem slyšela,že je to "Boží trest" za jejich hříchy.Ale také jsem slyšela,že to tak prostě je,nemá smysl zaobírat se tím proč,ale sžít se s tou situací a jet dál....Zkrátka jednotný názor žádný,co člověk to jiná odpověď.
majkafa napsala :
Má dcerka se narodila s vrozenou srdeční vadou. Když mi řekli, že bude nutná operace, zhroutil se mi svět.
mia napsala :
Majkafo, pokud vím, Tvoje dcera je zdravá a vede normální život. Zajímalo by mě, jak bys mluvila, kdybys měla skutečně postižené dítě,
Víš Mio,za sebe mohu říct,že i taková zkušenost jakou má Majka by byla pro mě opravdovou noční můrou,přestože vím,že jsou mnohdy děti nemocné ještě vážněji,nevyléčitelně. Nemoci mých dětí jsem vždy špatně snášela,možná až přehnaně se bála. To,že je její dcera dnes zdravá a bez potíží ale neznamená,že je zcela bez rizika. Ten strach v tobě přetrvává a při nějakých nečekanostech se může spustit.


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#50 4. 5. 2010 15:39

amely
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 907

Re: Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?

DaiTerr napsal(a):

Amely, každý si dá názor na tuto problematiku takový, jaký si myslí, že vidí nejsprávnější. Ovšem samozřejmě to neznamená, že je správný. Na druhou stranu - z těchto názorů "není potřeba zvracet", protože každý člověk má na svůj názor nárok a každý názor je hoden respektu.

Zeptám se tě - vychovávᚠsvé dítě 13 let. Vím, že jsi vytížená na 250 procent a stejně nemᚠšanci vše stíhat, ale upřímně - dokázala bys své dítě dát do ústavu? Můžeš namítnout, že na počátku jsi třebas o tom postižení nevěděla a nebo, že tvůj manžel na počátku ještě neutíkal, takže se to zdálo snesitelné  a tak dále.. Ale nyní - co bys udělala?

Odpovím za tebe - i přesto, že jsi už se silami na hraně a nejradši by ses na všecko vykašlala, tak přesto všechno bys své dítě nikdy neopustila, a´t má jakýkoliv problém.. A tom to právě je. Už tím jsi dokázala to, co by strašně moc lidí nedokázalo. Píšeš, že nevidíš pozitivum. A vidíš - okolí by to vidělo jistě jinak. A ty pozitivum jednou uvidíš. Chce to čas. To dítě byla tvoje volba. Mohla ses jej vzdát, ale neudělala jsi to. Už tím jsi dokázala svoji hodnotu lidskosti. A nyní bojuješ, jak to jen jde. Tím ukazuješ další své lidské hodnoty. Není to pro tebe nyní a teď "štěstí", je to naopak boj ze dne na den. Ale to "štěstí" jednou pochopíš.

Rozhoduješ se sama. Nejde o to, zda je to těžké, nebo lehké, ale jde o to, co je nejlepší pro tvůj vývoj a vývoj tvého dítěte. Kdybyste spolu být neměli, tak spolu nbudete. Náhody neexistují. Sice jistě z toho, co ti te´d píšu, se ti bude chtít zvracet, ale tak to prostě cítím a je to jen můj názor. Ty si to musíš už zdůvodnit dle svého tak, abys mohla fungovat dále.

DaiTerr, respektuji Tvůj názor, ale vidím to jinak. U nás se o tom postižení dlouho nevědělo, dcera dostala diagnózu pozdě. Taky tady nejde odpovědět na otázku, jestli bych dala dítě do ústavu. V případě dcery by to ani moc nešlo, její postižení není vhodné pro ústav.

Matky dětí s postižením se ptají často Proč? Zažila jsem u matek třeba i to že se daly na víru -třeba křesanskou, nějakou dobu jim to pomáhalo, ale když se problémy stupňovaly, tak věřit přestaly.
Taky jsem studovala různé teorie, to o čem píšeš ,pro mne není novinka, stejně tak jako to, že si věci přitáhnu, nebo to, že Bůh nás vybral. Jenom ty nejrůznější teorie po určité době dostaly vždycky určitou trhlinu a přestávaly stačit. To co píšeš, jsem si taky kdysi říkala, ale ono to pak tak nějak přestalo fungovat. Dnes si už v tomto ohledu netroufám nic tvrdit a ničemu věřit.

Já jsem se situací smířená a celkem nad věcí. Ale nejsem smířená s tím, že se to stalo tomu děcku. Dcera si své postižení uvědomuje a velmi tím trpí. Bude to mít v životě strašně těžké. Ne k vůli mně, ale k vůli ní je mi z těch teorií špatně.

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Duchovní
  •  » Podle čeho se vybírají matky postižených dětí ?
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů