Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 2. 5. 2010 21:22

Laskonka
♥♥♥----
Registrovaný: 21. 8. 2007
Příspěvky: 174

Prosím o radu - na diskuzi Zdraví nikdo nereaguje

Předem se moc omlouvám za to, že s tímhle dotazem lezu sem, ale na diskuzi Zdraví ženy nikdo neodpovídá...a tady na Pavlači mi holky vždycky dobře poradily, tak jsem se odvážila obrátit se na pomoc i sem.

Jedná se o to, že jsem si pořídila čočky do oka a špatně vidím (na rozdíl od brýlí). Tady jsem zkopírovala ten můj dotaz:

15 let jsem nosila brýle a minulý týden jsem si pořídila čočky. Vůbec mi v oku nevaděj, hned jsem si zvykla, všechno by bylo bez problému....kdyby se nevyskytla jedna blbá věc - a to ta, že s nima vidím mnohem hůř než s brejlema. Dost mě to zaskočilo, protože už předem jsem věděla od očařky, že dioptrie u čoček se často snižujou o čtvrt. Protože brýle seděj dál o oka, zatímco čočka přímo v oku, tudíž člověk může slevit o čtvrt dioptrie u čočky. Anebo zůstane na stejných dioptriích jako u brýlí.

No jo, jenže já s nima teda vidím fest hůř, a to mi ty dioptrie ani nezmenšovali - rovnou mi dali stejný jako mám u brýlí. První den jsem myslela, že je to třeba jenom nezvyk, ale není...pořád mrkám jak blázen a snažím se to špatný vidění "rozmrkat". Prostě to vůbec není to, co bylo s brýlema. Tak jsem šla zpátky do optiky. Dali mně tam teda čočky, který jsou ještě o čtvrt dioptrie silnější, než mám brýle. Trošinku je to lepší, ale pořád nesrovnatelný s brýlema. Prosím vás, měla jste některá z vás tenhle problém? A čím to bylo?

Není tady

 

#2 2. 5. 2010 22:36

henrietta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 6. 2007
Příspěvky: 400

Re: Prosím o radu - na diskuzi Zdraví nikdo nereaguje

Já nosím čočky už víc než 10 let ale tenhle problém jsem tedy neměla. Rozhodně bych ti doporučila zajít k očnímu lékaři, možná ti nesedla zrovna tahle značka nebo ti dali špatné zakřivení čoček. Mě doktor na začátku dal i zdarma zkušební pár, tak je třeba dá i tobě, abys zjistila které ti budou sedět líp.

Není tady

 

#3 3. 5. 2010 19:47

Laskonka
♥♥♥----
Registrovaný: 21. 8. 2007
Příspěvky: 174

Re: Prosím o radu - na diskuzi Zdraví nikdo nereaguje

Taky mně dali zadarmo první pár, jenže teď se děsím toho, že kdybych měla zkoušet různý značky, tak se nedoplatím než třeba narazím na ty pravý. Kdybych je aspoň využila, když stojej tolik, jenže ty co teď mám zadarmo můžu rovnou vyhodit, pořád mhouřím oči a snažím se zaostřit.

Není tady

 

#4 4. 5. 2010 15:45

Polly
♥♥-----
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 49

Re: Prosím o radu - na diskuzi Zdraví nikdo nereaguje

Milá Laskonko, velmi soucítím, také nosím brýle (dioptrie 6.5). Jsem již starší ročník.  Jako mladá jsem měla brýle, pak jsem si pořídila čočky, zvykla jsem si na ně, leta jsem nenosila nic jiného, pak jsem se vrátila k brýlím.  Dnes (je mi něco přes 50) nosím zase brýle, čočky jen občasně na zvláštní příležitosti kdy chci "vypadat dobře".  S brýlemi vždycky vidím líp.

Není tady

 

#5 4. 5. 2010 16:02

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Prosím o radu - na diskuzi Zdraví nikdo nereaguje

Laskonko tak jak píšeš to určitě nemá být, já mám kombinovanou oční vadu a dost drahé multifokální čočky, ani je nenosím pořád, ale vidím s nimi dobře, taky jsem napřed dostala zkušební pár zdarma a viděla jsem dobře hned i s ním. Určitě je něco španě, vezmi krabičky od čoček a zajdi na oční, jestli je to skutečně to, co ti předepsal!


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#6 4. 5. 2010 16:52

Laskonka
♥♥♥----
Registrovaný: 21. 8. 2007
Příspěvky: 174

Re: Prosím o radu - na diskuzi Zdraví nikdo nereaguje

Teda holky, tak z toho mám zamotanou hlavu. Polly s brýlema vidí líp než s čočkama, Bety vidí stejně dobře...ale do optiky určitě znova zajdu. Jsem ráda aspoň za ty vaše zkušenosti, protože vidím, že někdo to má tak a jiný zase jinak...

Není tady

 

#7 4. 5. 2010 17:26

Polly
♥♥-----
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 49

Re: Prosím o radu - na diskuzi Zdraví nikdo nereaguje

Laskonko, nechci tě tolik ovlivnit.  Brýle jsou mi prostě dneska pohodlnější.  Ale jak jsem psala, leta jsem nosila jenom čočky a bylo to úplně v pohodě, viděla jsem dobře a (hlavně) jsem se cítila dobře.  Dnes už nechci žádně nepohodlí a brýle mi vyhovují lépe, vizហuž tolik neřeším.  Moje dcera podědila vadu zraku po mně a nosí skoro výhradně čočky, od 16ti let, brýle po večerech když je doma a chce být v pohodě.  Jestli jsi mladší tak bych také doporučila uvažovat o laserové operaci, nikdy jsem na ní neměla dost odvahy, ale znám lidi kteří ji podstoupili a jsou spokojeni.  Možná by tu někdo mohl poradit.

Není tady

 

#8 4. 5. 2010 20:04

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Prosím o radu - na diskuzi Zdraví nikdo nereaguje

Laskonko ale já nepíšu, že s nimi vidím úplně stejně jako s brýlema - já totiž používám i více druhů brýlí a s každýma vidím jiným způsobem, a i s čočkami vidím jiným způsobem než s brýlemi, to je dáno mojí vadou, prostě na tu činnost, kterou vykonávám, si vezmu pomůcku která je mi pro tu činnost nejpohodlnější. Ale musím říct, že pokud si čočky dám, tak s nimi vidím velmi dobře a mohu je mít celý den a mohu s nimi dobře číst i pracovat, jen při práci u počítače mám problém, že musím zaklánět hlavu dozadu, protože na čočkách mám zónu na čtení na okraji čočky, tak to zaklánění hlavy je nepohodlné, takže mě brzo bolí za krkem, ale vidím s nimi opravdu dobře.
Jaký smysl by mělo dávat si čočky se kterými vidíš špatně?
Proč s nimi jdeš do optiky, neměla by jsi jít radši k lékaři?


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#9 4. 5. 2010 20:09

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Prosím o radu - na diskuzi Zdraví nikdo nereaguje

Snad sis ty čočky nekoupila bez vyšetření u očního? Napsal ti je oční lékař? Já se k němu musela s těma zkušebníma přijít ukázat po celodenním nošení čoček, abys si všechno zkontroloval a ověřil, musela jsem přijít i s čočkama na očích než mi napsal celé balení... zakřivení je strašně důležité, nejen dioptrie...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#10 5. 5. 2010 20:48

Laskonka
♥♥♥----
Registrovaný: 21. 8. 2007
Příspěvky: 174

Re: Prosím o radu - na diskuzi Zdraví nikdo nereaguje

Samozřejmě, že jsem byla nejdřív na očním. Změřil dioptrie, zkontroloval, prostě klasická prohlídka jako vždycky. A pak mě poslal do optiky, kde stejně opět změří zrak a předepíšou čočky. Čočky nepředepisuje oční lékař. Ale protože jsem na očním jako doma, tak jsem si tam před pořízením čoček stejně zašla.

Na laser bych šla hned, ale bohužel moje vada je vrozená, vzniká už v prenatálním věku a nejde odstranit. Kvůli tomu na levý oko skoro vůbec nevidím. S tímhle "vadným" wink okem jsem byla 2x na operaci na srovnání šilhání, ale kromě toho šilhání s tím prostě nejde nic dělat.

Upravil(a) Laskonka (5. 5. 2010 20:55)

Není tady

 

#11 6. 5. 2010 11:53

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Prosím o radu - na diskuzi Zdraví nikdo nereaguje

Laskonka napsal(a):

nepředepisuje oční lékař

mně čočky předepisuje oční lékař, také mi je objednává a u něj si je vyzvedávám, první čočky mi sám aplikoval a on mě naučil jak s nimi zacházet a jemu jsem musela předvést, jestli jsem to zvládla, a také mi čas od času zkontroluje oči i s nasazenýma čočkama stolt


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#12 6. 5. 2010 17:13

Laskonka
♥♥♥----
Registrovaný: 21. 8. 2007
Příspěvky: 174

Re: Prosím o radu - na diskuzi Zdraví nikdo nereaguje

Tak tady funguje dobře pravidlo jinej kraj, jinej mrav;) U nás oční lékaři čočky nepředepisujou, protože čočky nejsou na předpis. V optikách na ně není potřeba přinýst recept jako na brejle.

Já chodím na oční do fakultní nemocnice. Můj doktor mně sice čočky doporučit může, ale ta volba je spíš na každým podle vlastního uvážení. Očař mně v pravidelných intervalech kontroluje, může doporučit operaci nebo poradit při potížích, ale sám čočky neprodává, takže se přesně v různých jejích typech neorientuje. Na to jsou u nás optometristi. Ti ordinují v optikách, který jsou zaměřený na čočky. Optometrista změří zrak, zkontroluje, doporučí a naučí ty čočky aplikovat. Pak se chodí na kontroly k němu. Při potížích s čočkama je to právě on, kdo se v různých typech a značkách čoček vyzná a pak může navrhnout postup při problémech - buď změnu značky, typu, zakřivení, atd...

Upravil(a) Laskonka (6. 5. 2010 17:29)

Není tady

 

#13 9. 5. 2010 19:03

tříska
♥♥♥♥---
Místo: jižní Morava
Registrovaný: 15. 7. 2009
Příspěvky: 327

Re: Prosím o radu - na diskuzi Zdraví nikdo nereaguje

Brýle nosím už od šesté třídy. A sice na dálku (do blízka vidím bez brýlí dobře - a to čím dál líp tongue , chi...)
Dioptrií mám docela dost, -5 a -6. A kontaktní čočky jsem si letos najaře pořídila opět, poté, co jsem spotřebovala celé balení od minula (jednodenní, protože je nosím jen příležitostně, nejraději na sport, zejména na lyžování).
A musím pochválit děvčata v očním studiu (raději nebudu jmenovat, byla by to reklama, že?!)... dumbom
Slečna mi zrak měřila asi tak 3/4 hodiny - ale výsledek stál za to - s čočkami vidím jako ostříž. stolt
Tedy do dálky - do blízka to neřeším (to je horší), protože jsem žádné kombinované nechtěla, preferuji výhradně tu dálku, kvůli sportu ... (a taky se mohu kochat krásou přírody, v zimě hlavně na horách a v létě na kole všude...).

Jo a opravdu mám slabší Dpt na čočkách, než na brýlích, přesto vidím podstatně lépe, téměř dokonale... tummenupp
S oční  lékařkou řeším brýle, s optometristkami v očním studiu zas kont.čočky.
Tak si myslím, že bys měla vyzkoušet jiné oční studio - mně holky vybíraly z vícero typů čoček, každé jsem si mohla zdarma vyzkoušet, až jsme společně našly ty, co mi vyhovovaly nejlépe. stolt tummenupp

Upravil(a) tříska (9. 5. 2010 19:05)

Není tady

 

#14 10. 5. 2010 16:29

Laskonka
♥♥♥----
Registrovaný: 21. 8. 2007
Příspěvky: 174

Re: Prosím o radu - na diskuzi Zdraví nikdo nereaguje

Třísko, díky za odpověď. Prosím tě, jen se chci zeptat - když sis zkoušela zadarmo ty různý typy čoček - tak koliks jich vyzkoušela, než jsi přišla na ty pravý? A zkoušela sis je v průběhu několika dnů nebo přímo v jeden den?

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů