Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 3. 5. 2010 19:50

lea64
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2009
Příspěvky: 1130

Re: Jak často v dlouhodobém vztahu?

Četla jsem nedávno článek o zamilovanosti a lásce.
Stručný obsah : Zamilovanost jako zjitřený duševní stav nemůže fungovat dlouho, protože to by člověk nemohl normálně fungovat(nespavost, myšlenky jenom na něho/ni a také nejistota apod.) Po nějaké době si člověk zvykne a pokud ve vztahu zůstane, odezní  bouře emocí, neustálá rozechvělost a vztah je klidnější, nastupuje  opravdová láska a spokojenost, která je hlubší než počáteční zamilovanost.
Jsou lidé, kteří jsou závislí na zamilovanosti a pořád hledají nové partnery, do kterých se zamilovávají.dumbom

Není tady

 

#27 3. 5. 2010 20:29

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 23. 10. 2007
Příspěvky: 8369

Re: Jak často v dlouhodobém vztahu?

Sirael, já sám jsem ženatej 20 let, se ženou se máme rádi, a i sex nám oboustranně funguje - ale na rovinu říkám, že už to není, jako "za mlada", tedy že jen pouhý pohled na její nahé tělo mě "vzrušil k nepříčetnosti" lol a věřím, že ona to má taky podobné... přitulíme se, pomazlíme, pomilujeme... ale tím nechci říct, že někdo nemůže cítit onu "spalující touhu a vášeň" i po tak dlouhé době, ačkoli tomu sám moc nevěřím... ale taky nechci říct, že máme nějaký "nudný" sex (umíme si ho dobře zpestřit big_smile), a už vůbec nechci říct, že nás ty "mizející vášně" nějak trápí... big_smile ... i když mě svého času trochu trápily, ale to jsem si vyřešil... wink

Upravil(a) Mikeš (3. 5. 2010 20:32)


Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

 

#28 3. 5. 2010 21:17

Sirael
♥♥♥----
Registrovaný: 31. 5. 2009
Příspěvky: 107

Re: Jak často v dlouhodobém vztahu?

no já vím, že ne , ale jestli byste v takovém vztahu zůstávali. pak hrozí to, co se děje milionům lidí . milenky, milenci, bokovky v manželství.. takže tenhle problém si myslím že je docela častý (s tou vášní) a jen u málokoho ta vášeň drží a nevyprchá úplně.

jasněže by bylo fajn poznat, s kým to vyprchá a s kým ne, ale to se asi poznat nedá..leda podle cizích zkušeností třeba..

nerada bych, aby se mi tohle stávalo třeba jen proto, že si neuvědomím, že tenhle partner není to pravé ořechové, že je to víc kamarád..ale jak to poznat, žesmile

Není tady

 

#29 3. 5. 2010 21:47

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 23. 10. 2007
Příspěvky: 8369

Re: Jak často v dlouhodobém vztahu?

Sirael napsal(a):

no já vím, že ne , ale jestli byste v takovém vztahu zůstávali. pak hrozí to, co se děje milionům lidí . milenky, milenci, bokovky v manželství..

1. Nemyslím si, že výraz "hrozí" je ten nejsprávnější...
2. A jak bys to teda chtěla řešit? To by se měl člověk každejch 5 let rozvádět? va


Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

 

#30 3. 5. 2010 22:05

Blossom
Host

Re: Jak často v dlouhodobém vztahu?

Řekla bych to asi takto: Očekávat a přát si, aby po třeba 30 letech manželství byla ve vztahu ta samá vášeň, jako první půlrok po seznámení, je opravdu velká utopie.
Avšak může se stát, že občas přijdou (i v tak dlouhém vztahu) chvíle hodně vášnivé, třeba paradoxně i po nějaké krizi, a nebo nějaké události. Ovšem to jsou spíš výjimky, nikoli pravidlo!!
Mám pocit, že ta spalující počáteční vášeň sice aspoň částečně zákonitě vymizí, avšak v dobrých vztazích je tak nějak nahrazena jinými kvalitami - vzájemností, dobrým poznáním toho druhého a detailní vědomostí, co mu udělá dobře, dlouholetou důvěrou...

A že "hrozí milenky, milenci, bokovky v manželství " - ano, to bohužel hrozí, co svět světem stojí.
V oboustranně spokojeném dlouholetém vztahu je však toto nebezpečí mnohem menší, než ve vztahu ryze nespokojeném, kde potřeby jednoho nebo obou jsou zásadním způsobem dlouhodobě nenaplněny.

 

#31 3. 5. 2010 22:16

Sirael
♥♥♥----
Registrovaný: 31. 5. 2009
Příspěvky: 107

Re: Jak často v dlouhodobém vztahu?

Mikeš napsal(a):

Sirael napsal(a):

no já vím, že ne , ale jestli byste v takovém vztahu zůstávali. pak hrozí to, co se děje milionům lidí . milenky, milenci, bokovky v manželství..

1. Nemyslím si, že výraz "hrozí" je ten nejsprávnější...
2. A jak bys to teda chtěla řešit? To by se měl člověk každejch 5 let rozvádět? va

a to je normální každých 5 let podvést?

Není tady

 

#32 3. 5. 2010 22:22

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 23. 10. 2007
Příspěvky: 8369

Re: Jak často v dlouhodobém vztahu?

Sirael napsal(a):

Mikeš napsal(a):

2. A jak bys to teda chtěla řešit? To by se měl člověk každejch 5 let rozvádět? va

a to je normální každých 5 let podvést?

Podle mě není - a taky jsem snad nic takového neřekl...
Tebe to trápí, ne mě... Ty si odpověz, jak to chceš řešit...

Upravil(a) Mikeš (3. 5. 2010 22:24)


Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

 

#33 3. 5. 2010 22:51

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Jak často v dlouhodobém vztahu?

Pokud vztah funguje, tak co nejčastěji! big_smile


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#34 3. 5. 2010 22:58

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland
Registrovaný: 23. 7. 2008
Příspěvky: 503

Re: Jak často v dlouhodobém vztahu?

Blossom, ted si uvedomuji, ze jsem napsala, ze dva roky abstinence po narozeni ditete je moc, a vypada to jako reakce na to, co jsi predtim napsala Ty. Minila jsem pripady, kdy to zena nehodla nejak resit a proste to bere jako fakt se kterym se muz musi smirit chte nechte ( a trva to treba i dele nez ty dva roky). Bohuzel takove pripady znam, a ty zeny se pak hrozne divily, ze jim manzel zacal zanaset. Ne, ze bych ty muze chtela omlouvat, ale byt zenat a muset zit dele nez dva roky prakticky v celibatu (nebo o frekvenci 1x za 6 mesicu, a pokud vice nez to, tak pouze z duvodu snahy o poceti druheho ditete), tak to asi taky nevydrzim ...


Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

 

#35 3. 5. 2010 23:08

Blossom
Host

Re: Jak často v dlouhodobém vztahu?

Anais.de, já to vůbec osobně nebrala a neberu.
A s tím, co píšeš, souhlasím.

 

#36 4. 5. 2010 11:15

Sirael
♥♥♥----
Registrovaný: 31. 5. 2009
Příspěvky: 107

Re: Jak často v dlouhodobém vztahu?

tak po dítěti jsou v tom asi hormony,já myslela za předpokladu normálního stavu, ale po více letech..je to intimnější, přátelštější, důvěrnější..to jistě. ale asi by tam neměla úplně vymizet touha, nebo i to se stává? pak se nedivím, že je všude tolik nevěr...
fakt by mě zajímalo jestli ta vzájemná přitažlivost a jiskra u kvalitního vztahu po letech nevyprchá... my jsme se totiž už raději tulili, povídali si - než abychom se dívali hluboce do očí, vášnivě se milovali a po druhém toužili.. neříkám ve stejné intenzitě jako ze začátku, ale aby to vymizelo úplně? třeba já jsem se při milování soustředila na to, jak se mi to líbí a jestli se to líbí jemu, žádný "hlad po něm" jsem neměla.. asi je jasné, že to po letech už nejde, ale mě na tomhle krachnul vztah..tudíž to znamenáá že po letech je každýý vztah ohrožený nevěrou a krachem... nebo co ty dva spolu u sebe drží, aby se nezačali chovat už jen jako něžní přátelé?

Není tady

 

#37 4. 5. 2010 11:38

lea64
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2009
Příspěvky: 1130

Re: Jak často v dlouhodobém vztahu?

Sirael napsal(a):

tak po dítěti jsou v tom asi hormony,já myslela za předpokladu normálního stavu, ale po více letech..je to intimnější, přátelštější, důvěrnější..to jistě. ale asi by tam neměla úplně vymizet touha, nebo i to se stává? pak se nedivím, že je všude tolik nevěr...
fakt by mě zajímalo jestli ta vzájemná přitažlivost a jiskra u kvalitního vztahu po letech nevyprchá...

Myslím, že už jsme ti z hlediska svých dlouhodobých vztahů odpověděli.smile

Upravil(a) lea64 (4. 5. 2010 11:39)

Není tady

 

#38 4. 5. 2010 11:57

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 23. 10. 2007
Příspěvky: 8369

Re: Jak často v dlouhodobém vztahu?

Sirael napsal(a):

fakt by mě zajímalo jestli ta vzájemná přitažlivost a jiskra u kvalitního vztahu po letech nevyprchá... my jsme se totiž už raději tulili, povídali si - než abychom se dívali hluboce do očí, vášnivě se milovali a po druhém toužili.. neříkám ve stejné intenzitě jako ze začátku, ale aby to vymizelo úplně? třeba já jsem se při milování soustředila na to, jak se mi to líbí a jestli se to líbí jemu, žádný "hlad po něm" jsem neměla..

Sirael, já furt neumím pochopit, co Ti na tom (a obzvl᚝ na tom vytučněným) tak hrozně vadí? Je na tom snad něco špatnýho, soustředit se při milování na svoje pocity, soustředit se na partnera, aby se mu to s náma líbilo, apod??? Co na tom proboha vidíš špatnýho??? Že Tě před milováním jen obejme a políbí do vlasů, něco hezkýho Ti zašeptá, zatímco dřív se na Tebe vášnivě vrhnul hned za dveřma, že sis nestačila ani zout boty? big_smile A Ty, že už při pouhém pohledu na jeho mužnou postavu nevlhneš? big_smile big_smile big_smile


Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

 

#39 4. 5. 2010 12:18

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak často v dlouhodobém vztahu?

Ne, ze bych ty muze chtela omlouvat, ale byt zenat a muset zit dele nez dva roky prakticky v celibatu ...nebo o frekvenci 1x za 6 mesicu... tak to asi taky nevydrzim...
anais, ono tohle neplatí jenom pro pány... http://fora.babinet.cz/img/smilies/sad.png

já jsem se při milování soustředila na to, jak se mi to líbí a jestli se to líbí jemu
A když se sejdou takoví dva, nemá to chybu http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png "Hladový" většinou hledí jen na sebe.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#40 4. 5. 2010 13:21

commex
♥♥♥----
Místo: Ostrava
Registrovaný: 15. 10. 2006
Příspěvky: 171

Re: Jak často v dlouhodobém vztahu?

Blossom napsal(a):

Řekla bych to asi takto: Očekávat a přát si, aby po třeba 30 letech manželství byla ve vztahu ta samá vášeň, jako první půlrok po seznámení, je opravdu velká utopie.
Avšak může se stát, že občas přijdou (i v tak dlouhém vztahu) chvíle hodně vášnivé, třeba paradoxně i po nějaké krizi, a nebo nějaké události. Ovšem to jsou spíš výjimky, nikoli pravidlo!!
Mám pocit, že ta spalující počáteční vášeň sice aspoň částečně zákonitě vymizí, avšak v dobrých vztazích je tak nějak nahrazena jinými kvalitami - vzájemností, dobrým poznáním toho druhého a detailní vědomostí, co mu udělá dobře, dlouholetou důvěrou...

A že "hrozí milenky, milenci, bokovky v manželství " - ano, to bohužel hrozí, co svět světem stojí.
V oboustranně spokojeném dlouholetém vztahu je však toto nebezpečí mnohem menší, než ve vztahu ryze nespokojeném, kde potřeby jednoho nebo obou jsou zásadním způsobem dlouhodobě nenaplněny.

Blossom.....
A proč neé?O něčem to vypovídá,pravda,může se to zdát jako Utopie,ale......Znamenalo by to,že ten druhý partner tomu Utopistickému není cizí...No né?
Krásná utopie...Ale převézt to do reality..godlike

Upravil(a) commex (4. 5. 2010 13:21)

Není tady

 

#41 4. 5. 2010 15:43

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak často v dlouhodobém vztahu?

Sirael napsal(a):

jj, no to je jasné že napřed je neznámý a pak už je to známé, důvěrnější..to je jasnésmile

ale přetrvá i po té době takové to romantické? nebo jak to mám říct? třeba že se na vás ve společnosti záhadně usměje a ten pohled vás vzruší, vzbudí ve vás touho i jen zjevem, slovy nebo pohledem, i když ho dokonale už znáte aje to takové imtimnější? tohle jsem myslela..nebo jestli tyhle okamžiky jsou jen při počáteční zamilovanosti a pak už nějaké pohledy, narážky atd. nefungují, protože se příliš znáte..smile jestli víte jak to myslím..jestli vám partner i po letech  po vás touží takovou tou vášní, i když vás má vlastně pořád doma.. a vy jestli se vám zdá, že je sexy, i když ho znáte i v ponožkách... protože my se mazlili a tulili a byli si známí a blízcí tak dlouho, že nám stačilo to tulení, pusinkování a něha, že jsem sex vůbec nechtěli. bylo tam té něhy tolik, že to vytlačilo přitažlivost a stali se z nás kamarádi. neměli jsme o sebe ten jiskrně vášnivý zájem, jen jsme si rádi vzájemně hladili a tulili. a tím ten vztah skončil, protože si našel jinou.

tak se chci zeptat, jestli drobná změna (v menším měřítku než u nás!) poskytne všechny páry nebo ne a na čem myslíte, že to závisí...u nás totiž ta vášen a zamilovanost nebyla ani na začátku..vzniklo to z přátelství a přátelstvím to skončilo:)

Mňa vie chlap - ten istý big_smile - rozpáli aj po 9 rokoch pohžadom... alebo v nejakej situácii... prípadne rituál, kde je pravdepodobné, že to vyústi do milovania... tongue A to furt. je to samozrejme trochu iné ako v začiaktoch, menej netrpezlivosti a takého toho vzrušenia z neznámeho... ale zasa viac uvožnenia... nehy - a chu experimentova furt rovnaká. stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#42 4. 5. 2010 15:47

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak často v dlouhodobém vztahu?

Sirael napsal(a):

a v těch vztazích, co se rozpadli ta sexuální jiskra tedy třeba do tří let pohasla?
mě jde právě o ten pocit, že
Muž přijde domů, já se na něj těším, obejme mě a políbí a já dostanu chu na sex, když se na něj podívám -i teda po deseti letech.
protože u mě to bylo tak, že jsem si myslela, že je normální tato situace:
Muž přijde domů, já se na něj těším, obejme mě a políbí a já já se k němu přitulím a zajímám se jak se měl celý den, když se na něj podívám - teda po deseti letech, tak ale nezačnu mít chu na sex, ale napadne mě, že bych mu měla já nevím, vyprat košili, a že mu sluší novej účes, nic víc. a sex jsme měli, když jsme se dlouho neviděli a těšili se na sebe, to pak jo, ale to spíš z potřeby sexu. navzájem jsme se pohledem, dotykem, už nějak nešíleli a nejiskřili, a tak jsme se tolik mazlili, až nás sex vůbec nebavil, jak je tohle možné, dá se tomu nějak zabránit? 
No a já mám strach, že jestli to takhle je běžné po pár letech v každém vztahu, tak to jsem se nemusela s mým současným rozcházet  (bez ohledu na naší situaci, myslím to OBECNĚ!)

Ja som aj po 9 rokoch dostávala chu na sex, keď som sa ráno zobudila vedža toho svojho... bola to úplne rpvá myšlienka, vlastne ani nie myšlienka, prvý impulz, cit... telo samo si to vyžiadalo... keď vycítilo jeho telo vedža. tongue stolt Pri vedomých chvížkach to bývalo trebárs zriedkavejšie alebo menej intenzívne, ale spávali sme spolu, pod jedným paplónom, a tam sa to nejako tak SAMO... gloria


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#43 4. 5. 2010 15:50

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak často v dlouhodobém vztahu?

Na druhej tsrane musím poctivo doda, že naše telá si rozumeli a fungovali spolu, ale zvyšok nie, takže sme sa rozišlli a nič na tom nezmenilo ani to pohlavné "súznenie". big_smile takže to asi nebude nejaký univerázlny recept.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#44 4. 5. 2010 19:18

tříska
♥♥♥♥---
Místo: jižní Morava
Registrovaný: 15. 7. 2009
Příspěvky: 327

Re: Jak často v dlouhodobém vztahu?

Sirael napsal(a):

"hlad po něm" jsem neměla ... tudíž to znamenáá že po letech je každýý vztah ohrožený nevěrou a krachem...

Nejsi ty nějaká divná? - Nějak rychle a snadno dělᚠzávěry, nezdá se ti??? dumbom
Není divu, že jsou unáhlené... cool

Není tady

 

#45 4. 5. 2010 20:15

lea64
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2009
Příspěvky: 1130

Re: Jak často v dlouhodobém vztahu?

Sirael, tak už nevím po čem pátráš. Mᚠtady celou řadu odpovědí na téma sex v dlouhotrvajícím vztahu a ty vedeš pořád totéž dokola. Podle mě ty úvahy typu proč to není tak jak to má být a neustálé rozbory vztah ničí a pokud chceš neustálé vzrušení, budeš muset hledat pořád nové a nové neokoukané protějšky.

Není tady

 

#46 4. 5. 2010 20:16

Karlotina
♥♥♥----
Registrovaný: 3. 3. 2010
Příspěvky: 157

Re: Jak často v dlouhodobém vztahu?

Sirael napsal(a):

já to asi napsala špatně..nezáleží na kvantitě ale na kvalitě..ta otázka asi neměla být Jak často v dlouhodobém vztahu? ale: Jaká vášeň a přitažlivost v dlouhodobém vztahu? ......
Jak to vypadá s tou touhou, vášní a přitažlivostí v dlouhodobém vzthu? mám se smířit s tím, že se to přesune do té jiné intimnější roviny, nebo mám primárně hledat jiskření, protože tam je větší pravděpodobnost, že si v sexu budeme přitažliví stále? .....

Sirael,
   já žiji s manželem téměř 40 let (a pravda on se mnou). Zdaleka ne vše v našem manželství bylo/je následování hodné, ale možná právě proto můj hlas může mít vypovídací hodnotu v otázkách, na které se ptáš. Pokud jsem pochopila správně, zajímá tě, jestli v dlouhodobém vztahu musí zmizet vzrušení (jiskra), vášeň, přitažlivost.

   Já osobně si myslím, že zcela podstatná je přitažlivost. Ona chemie, kdy na sebe 2 lidé reagují, jako na objekty člověčí touhy. Touhy jako takové, ne jen sexuální. Pokud ta existuje, nezmizí. My, a již já nebo můj partner, ji můžeme svým chováním pouze oslabit. Jistě, lze ji i něčím do nebe volajícím zcela znechutit (ale to je jiné téma). Jak já, tak manžel jsme tuto přitažlivost cítili již od prvního pohledu na sebe, kdy jsme se anonymně míjeli kdesi na chodbě. A ona touha nás svedla dohromady, a vedla nás dál, ke vzájemnému zkoumání a poznávání toho druhého. Časem toto objevování zeslabí, protože se ti 2 lidé už slušně znají. Ale ta chemie zůstává (ve zdravém vztahu). A při pohledu na toho druhého mi sice už motýlek v útrobách nemává křídly, ale chutný se mi zdá stále.

   Co se jiskry týká, i po 40 letech umí vyletět jen tak sama od sebe. Není to ale pravidlo. A není to 2x denně. Je třeba ty kaménky o sebe sem tam křísnout. A není rozhodující, kdo tu jiskru chce právě vykřesat. Rozhodující je, že ten druhý to zaznamená a spolupracuje. Pak se dostaví i vzrušení, a jsou-li partneři vůči svým protějškům nesobečtí a štědří (vzájemně), dostaví se i vášeň. O mnoho kvalitnější a hlubší prožitek, než ta vášeň "jalových" 20 let, kdy šlo nejvíce o uspokojení potřeby těla a něha uspokojovala potřeby duše. Po letech soužití se (z mé vlastní zkušenosti) tyto 2 potřeby sloučily, přestože něha a sex by měly jít ruku v ruce vždy. V letitém vztahu je potřeba něhy veliká a i když sexuální vybití na svém významu neztrácí, řekla bych, že ze zdolávání osmitisícovek se milostný život stane velmi příjemnou a uspokojující procházkou Českomoravskou vrchovinou.

  Nevím, Sirael, kolik ti je. Ale z toho, co píšeš bych řekla, že na tebe ten pravý ještě někde čeká. Nemusí se ti stát to, co mně. Nemusíš potkat muže, o němž budeš vědět, že se ti na něm budou líbit i vrásky kolem očí a stařecké skvrny na hřbetu rukou. A i když ho potkáš, nemusíte si tělesně vyhovovat. Pokud ale nejsi extrém v "ne" a on nebude extrém v "ano", myslím, že se vždy najsou cesty, jak toho druhého uspokojit (a to nejen tělesně). A pravdou je, že neznám muže, který by dokázal trpělivě snášet půlroční půst - běžný muž má téměř vždy urgentnější potřebu než běžná žena (zejména krátce po porodu). A je jen na ženě aby, když se jí do fyzické lásky nechce, a její vyvolený se své potřeby snaží do zblbnutí vypotit ve fitku, s tím něco udělala. Zálety a nevěry jsou jiná kapitola, ale když se budeš snažit svému partnerovi přizpůsobit (a přirozeně on tobě), je naděje, že se jich vyvarujete a povedete oboustranně spokojený život. Přirozeně pokud vᚠvztah bude založen na základě méně křehkém, než je samotný sex. K. smile

Upravil(a) Karlotina (4. 5. 2010 20:21)


A woman: without her, man is nothing. A woman, without her man, is nothing.
Aneb - jaká nicotnost vyvolává války.

Není tady

 

#47 4. 5. 2010 20:26

Karlotina
♥♥♥----
Registrovaný: 3. 3. 2010
Příspěvky: 157

Re: Jak často v dlouhodobém vztahu?

lea64 napsal(a):

Sirael, tak už nevím po čem pátráš. Mᚠtady celou řadu odpovědí na téma sex v dlouhotrvajícím vztahu a ty vedeš pořád totéž dokola. Podle mě ty úvahy typu proč to není tak jak to má být a neustálé rozbory vztah ničí a pokud chceš neustálé vzrušení, budeš muset hledat pořád nové a nové neokoukané protějšky.

Ad 1. vytučnéné -
Má to být takové, jaké to oba chcete a jaké si to tedy uděláte. Neexistuje žádná všeobeobecná poučka.
Ad 2. vytučněné -
Ano, pokud potřebuješ vždy cítít ono vrušení, které přichází s něčím novým, nepoznaným, pak opravdu budeš muset hupkat od jednoho k druhému. I když mám pocit, že potřebu něhy mᚠvelkou, a s tímto pojetím by ti chyběla. K. big_smile

Upravil(a) Karlotina (4. 5. 2010 20:28)


A woman: without her, man is nothing. A woman, without her man, is nothing.
Aneb - jaká nicotnost vyvolává války.

Není tady

 

#48 4. 5. 2010 21:12

Sirael
♥♥♥----
Registrovaný: 31. 5. 2009
Příspěvky: 107

Re: Jak často v dlouhodobém vztahu?

Mikeš napsal(a):

Sirael napsal(a):

fakt by mě zajímalo jestli ta vzájemná přitažlivost a jiskra u kvalitního vztahu po letech nevyprchá... my jsme se totiž už raději tulili, povídali si - než abychom se dívali hluboce do očí, vášnivě se milovali a po druhém toužili.. neříkám ve stejné intenzitě jako ze začátku, ale aby to vymizelo úplně? třeba já jsem se při milování soustředila na to, jak se mi to líbí a jestli se to líbí jemu, žádný "hlad po něm" jsem neměla..

Sirael, já furt neumím pochopit, co Ti na tom (a obzvl᚝ na tom vytučněným) tak hrozně vadí? Je na tom snad něco špatnýho, soustředit se při milování na svoje pocity, soustředit se na partnera, aby se mu to s náma líbilo, apod??? Co na tom proboha vidíš špatnýho??? Že Tě před milováním jen obejme a políbí do vlasů, něco hezkýho Ti zašeptá, zatímco dřív se na Tebe vášnivě vrhnul hned za dveřma, že sis nestačila ani zout boty? big_smile A Ty, že už při pouhém pohledu na jeho mužnou postavu nevlhneš? big_smile big_smile big_smile

mě vadí na tom to, že mi to zničilo vztah. mě to bylo příjemný (sex) ale zase daleko příjemnější mi bylo mazlení. sex jsem brala jako "zbytečnou dřinu", když stejně hezké pocity můžu mít, když mě obejme. na sex jsem neměla chu tři měsíce a nechybělo mi to, tulili jsme se, byli jsme k sobě hodní. to podle mě ale normální není. oba jsme říkali, že nás to nebaví, že jsme hrozně líní. i on si to myslel. párkrát jsme sex měli a pak jsme si říkali vždyt je to fajn, proč to vlastně neděláme častěji...
poslední dva měsíce jsem chtěla nᚠsex. život oživit a získat zpětto, co tam chybí a co vy mi tu říkáte, že není potřeba. ale už si našel jinou. takže tohle na tom nechápu... kapitulation

Není tady

 

#49 4. 5. 2010 21:20

Sirael
♥♥♥----
Registrovaný: 31. 5. 2009
Příspěvky: 107

Re: Jak často v dlouhodobém vztahu?

jinak moc děkuju za trpělivost. nevím, něco bylo a pak to najednou zmizelo a už to není. mám strach, mě to vyhovovalo a ten nᚠpůst, jsem pak chtěla spravit, ale už bylo pozdě. asi je to tak lepší...bolí to a já jen chtěla vědět, kde byla chyba, i když si myslím, že vím a asi to nešlo ovlivnit, asi se to prostě muselo v konkrétních časových podmínkách stát...zase bude dobře, smutek odejde a mě to přejde..

karolina: je mi 26

Není tady

 

#50 4. 5. 2010 21:56

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak často v dlouhodobém vztahu?

Sirael, podža mojich ksúseností hrá zakaždým úlohu X faktorov, od vrodeného (t.j. nemenného) temperamentu cez vonkajšie okolnosti (keď som mala depku, sex. túžba neungovala) až po vᚠvzah a jeho vývin. S iným partnerom je to vždý iné... ale zisti čo je tebou a čo ním, to sa asi dá až pri ďalšom vzahu.

Upravil(a) Selima (5. 5. 2010 11:49)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů