Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 30. 4. 2010 23:22

Laskonka
♥♥♥----
Registrovaný: 21. 8. 2007
Příspěvky: 174

Špatné vidění s čočkami

Ahoj holky, koukám, že je tady dost nositek čoček, proto se s váma chci poradit. 15 let jsem nosila brýle a minulý týden jsem si pořídila čočky. Vůbec mi v oku nevaděj, hned jsem si zvykla, všechno by bylo bez problému....kdyby se nevyskytla jedna blbá věc - a to ta, že s nima vidím mnohem hůř než s brejlema. Dost mě to zaskočilo, protože už předem jsem věděla od očařky, že dioptrie u čoček se často snižujou o čtvrt. Protože brýle seděj dál o oka, zatímco čočka přímo v oku, tudíž člověk může slevit o čtvrt dioptrie u čočky. Anebo zůstane na stejných dioptriích jako u brýlí.

No jo, jenže já s nima teda vidím fest hůř, a to mi ty dioptrie ani nezmenšovali - rovnou mi dali stejný jako mám u brýlí. První den jsem myslela, že je to třeba jenom nezvyk, ale není...pořád mrkám jak blázen a snažím se to špatný vidění "rozmrkat". Prostě to vůbec není to, co bylo s brýlema. Tak jsem šla zpátky do optiky. Dali mně tam teda čočky, který jsou ještě o čtvrt dioptrie silnější, než mám brýle. Trošinku je to lepší, ale pořád nesrovnatelný s brýlema. Prosím vás, měla jste některá z vás tenhle problém? A čím to bylo?

Není tady

 
NÁŠ TIP:

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů