Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 23. 4. 2010 8:01

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Ošetřování člena rodiny

No takže tvoje děti byly tak velký, žes je mohla nechat doma a jít SI tahat vodu nebo nákupy. Takže asi trochu jiná situace než když mᚠděti 4 roky a batole, který si může něco udělat, někam spadnout, něco na sebe převrhnout, když ty jdeš převlíct staršímu marodovi pozvracenou postel nebo mu jít srážet horečku zábalem.

A jaká jsi generace nevím, jestli jsi měla malý děti před 10 lety, tak jsi 40ka,  ale mluvíš jak moje 59letá máma a její vrstevnice. Ale moje  máma, kterou jsem si v listopadu pozvala na pomoc na noc, kdy u mýho dítěte propukla rotavirová infekce a manžel byl služebně na druhém konci evropy, ta aspoň po dramatický probděný noci, kdy moje malý dítě na střídačku zvracelo a průjmovalo tak, že jsme ho neustále umývaly, přebalovaly, převlíkaly postel a likvidovaly cestičky ze zvratků, chovaly a konejšily, uznala, že to byla tak hustá šichta, že padá na ústa. Za což jsem fakt ráda, protože kdyby z ní klouzaly nějaký moudra typu "za nás jsme se s tím teda nepáraly, vy dneska naděláte, ho prostě tady zavři, on za chvíli usne, a si nezvyká že kolem něj tancuješ, ty už jsi v jeho věku byla v jeslích" a podobně, tak bych asi někam zavřela já ji wink)
A zpátky k tý noci - kdybych neměla mámu, tak bych to taky zvládla, samozřejmě. Mělo by to sice komplikovanější průběh a nemohla bych například hned likvidovat a předepírat poblitý a podělaný věci, ale zvládla bych to. Ale jsem ráda, že jsem tu situaci i měla s kým sdílet, když už jsem tu neměla muže. Sdílení krizových situací je totiž taky velikej přínos - a už jde o vztah s vlastní mámou, nebo mužem, nebo s tatínkem. A když jsme u toho, tak podle mýho názoru dítěti víc uvízne v paměti vzpomínka na to, jak mu tehdy při hnusný nemoci, kdy mu bylo mizerně, tatínek něco vyprávěl, četl, škrabinkal po zádech, mazlil se a postavil vesmírnou stanici z Lega přímo v posteli, než na zážitky z dětskýho hřiště a pískoviště v době zdraví.

PS: A není nemocenská a ošetřovačka z hlediska vyplácení a výše jedno a totéž?

Upravil(a) Fidorka (23. 4. 2010 8:03)

Není tady

 

#27 23. 4. 2010 14:38

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Ošetřování člena rodiny

Moje děti byly školka a první třída. Šla bych sama i kdyby byly menší - cisterna stála před barákem a batole si v postýlce na sebe nezvrhne nic a nikam nespadne.
Tatínek jim četl pohádku když měl volno a protože dělal krátkej/dlouhej, měl toho volna na pohádky a sdílení nemoci dost času. To, že ty dva dny bez vody vyšly na dny, kdy musel do práce, byl pech, ale rozhodně ne tak velkej, abych měla pocit, že jsem na všechno sama... protože to tak nebylo.
Každej má právo na svůj názor, já si myslím, že brát si ošetřovačku na dítě, se kterým je doma žena, je divný. hmm Chápu, že to někdo vidí jinak. Nijak mě to nepobuřuje a nesnažím se (narozdíl od zdejší opozice big_smile) vysvětlit těm, kteří nesouhlasí, že tak, jak jsem to dělala já, je to nejsprávnější. wink Jen mi ta poznámka erem nepřišla až tak mimo...
Za to, co jsi napsala, že jsi byla ráda, že tvá maminka nepronesla, bych jí někam zavřela taky... Moje mamka to říct nemůže, já chodila až do povinný předškolní - máma s námi byla doma, tak vím, že tohle by nevypustila. Naopak jí braly mrákoty, když jsem dala syna do školky ve čtyřech na dopoledne - měla pocit, že se ho chci zbavit a věř mi, dalo mi dost práce jí vysvětlit, že mi jde o jeho dobro. big_smile
Ošetřovačka versus nemocenská - nevím, nikdy jsem to nepočítala, tolik jsem jich zas neměla. Myslela jsem, že holky tady vědí, když píšou, že se nevyplatí na dva dny... Rozhodně je rozdíl, že ti na ošetřovačku nemůže přijít kontrola a vdaný mívaly placených míň dní, než samoživitelky. Kámošce zaplatili snad 21 dní a mě tenkrát maximálně 9 dní, ale fakt je to pravěk, tak si to nepamatuju. Navíc, jak měl manžel krátkej/dlouhej záleželo, jak to vyšlo, kolikrát jsem si vzala dva dny dovču a doma byl on z volna - to bylo finančně nejvýhodnější. smile Teď si beru dovču, když marodíme, nebo to řeším s prarodiči - už jsou v důchodu). A nebo jinak, ale to byste mě tu ukamenovaly... tak to nebudu psát. dumbom Já si taky neuměla hodně věcí představit, když jsem měla koata ještě malý. wink

Není tady

 

#28 23. 4. 2010 14:46

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Ošetřování člena rodiny

Ja mam dite jen jedno, ale nebyt tchyne, ktera pohlida kdykoliv potrebuju, tak taky nevim, co bych nekdy delala. Staci, kdyz me boli hlava (trpim na to dost), a hned se nemuzu malemu plnohodnotne venovat, nebo spis vubec ne. Dneska malemu pichali ouska a nebyt tchyne, taky by to bylo slozite. Napr. protoze jsem tehotna, nemohla jsem ho drzet pri pichani na kline - drzela ho tchyne. Stejne tak jsem ho kvuli tehotenstvi nemohla doprovodit na rentgen plic. Ale taky myslim, ze Parmenka se ptala hlavne na to, "jak ziskat OCR", nez jak "na peci o nemocne deti". S tim ja bohuzel neporadim, ale na tohle tema jsem hlavne nakoukla pro to, ze Parmenka je moje stara znama z Maminek a deti, tak jsem ji jen prisla pozdravit a drzim moc palce, at se to nejak vyresi k dobremu. smile

Není tady

 

#29 23. 4. 2010 14:49

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Ošetřování člena rodiny

Sakura napsal(a):

Ja mam dite jen jedno, ale nebyt tchyne, ktera pohlida kdykoliv potrebuju, tak taky nevim, co bych nekdy delala. Staci, kdyz me boli hlava (trpim na to dost), a hned se nemuzu malemu plnohodnotne venovat, nebo spis vubec ne. Dneska malemu pichali ouska a nebyt tchyne, taky by to bylo slozite. Napr. protoze jsem tehotna, nemohla jsem ho drzet pri pichani na kline - drzela ho tchyne. Stejne tak jsem ho kvuli tehotenstvi nemohla doprovodit na rentgen plic. Ale taky myslim, ze Parmenka se ptala hlavne na to, "jak ziskat OCR", nez jak "na peci o nemocne deti". S tim ja bohuzel neporadim, ale na tohle tema jsem hlavne nakoukla pro to, ze Parmenka je moje stara znama z Maminek a deti, tak jsem ji jen prisla pozdravit a drzim moc palce, at se to nejak vyresi k dobremu. smile

Sakuro a jak to funguje v Japonsku?

Není tady

 

#30 23. 4. 2010 18:27

Maharishi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 17. 10. 2007
Příspěvky: 3476
Web

Re: Ošetřování člena rodiny

Fidorko, jsi mi teď připoměla, jak jsme válčili s rotavirama my, fakt hnusná nemoc. Manža byl tenkrát na týden na služebce, takže pomáhala s Niki mamka, ale nakonec to bylo stejně zbytečný, protože malá skončila na JIP a pobyla si tam 4 dny. Ale i tak, ikdyž má člověk jen jedno dítě, tak jakákoliv pomoc se vždycky hodí wink

No ale nedokážu si teď představit, když budou holky nemocný obě, protože Niki je vždycky strašně protivná, když marodí vissla

Upravil(a) Maharishi (23. 4. 2010 18:27)


http://lb2f.lilypie.com/Y1Jsp2.png
18.3.2010. 2900g a 48 cm
http://lb5f.lilypie.com/xgSNp2.png
21.3.2007. 3100g a 49 cm

Není tady

 

#31 24. 4. 2010 19:34

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Ošetřování člena rodiny

Co já si pamatuju, tak fakt nejhorší zážitky když byli kluci malí (ted už jim bude 17 a 14) , To jsem měla 40cítky horečky, oba nemocný, taky horečky. Normálně jsem po nocích brečela,že to nezvládnu, že už nemůžu. Byl jim roka čtyři roky a i toho staršího jsem musela uspávat a chovat na ruce (bylo mu blbě a jedině tak jsem ho uklidnila)- oni totiž když byli nemocný, nespali jako jiný dítka. Tenkrát byl chlap pracovně pryč, mamka v práci a byla jsem naštvaná na tchyni, že mi trošku nepomůže. Potřebovala jsem se vyspat, vypotit, stačili by mi půl dne.
A ještě chci dodat. Ted když je holka nemocná (a to nebývá moc často - byla všeho všude 3x za ty tři roky)-. neudělala jsem doma nic, neuvařila, neuklidila, musela jsem jí furt chovat nebo s ní ležet. Vyžadovala to. Naštěstí mám kluky velký , postarali se o sobe sami, ale nedokážu si představit se starat o nemocnou 3letou holku a o zdravé batole. A nemít tu nikoho, manžela nebo mamku.
A to si myslím, že jsem samostatná a zvládnu všechno sama. gloria

Upravil(a) dusička (24. 4. 2010 19:36)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů