Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 4. 4. 2010 17:19

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Babinetky, copak řídíte?

Teď mám dotaz pouze na Babinetky, nikoliv na mužské účastníky diskuze, těm se tímto omlouvám. smile Čekám druhé dítě a syn půjde teď do školky (v Japonsku začíná školní rok v dubnu), tak jsem začala uvažovat nad tím, že bych usedla za volant. Řidičák mám, ale tzv. do kabelky, od té doby, co jsem ho pře asi 8 lety získala (kupodivu na první pokus big_smile ), jsem za volant ani jednou nesedla, páč na autíčko nebyly peníze a ani jsem ho v Praze nepotřbovala, na dojíždění do školy stačila tramvaj, takže zbytečný luxus. Jenže tady v Japonsku jsou ohromné vzdálenosti, navíc všude hodně lidí, takže na nějaký výlet nebo i třeba i jen do většího parku se musí člověk hodiny drkotat vlakem, což se dvěma dětma nic moc, navíc vlaky jsou taky přeplněné. Tak uvažuju nad tím, s čím by se mně, naprostému začátečníkovi, dobře jezdilo. A tak se ptám, s čím vy, Babinetky, jezdíte? Jaké jsou vaše zkušenosti, jak se vám jezdí s dětmi? Moc děkuju za vaše tipy. wink

Není tady

 

#2 4. 4. 2010 17:56

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Babinetky, copak řídíte?

nejde jen o pohodlí, jde i o bezpečnost, takže takové ty nákupní tašky na kolečkách, jsou sice fajn, ale bezpečné asi moc nejsou.
my se střídáme na vw passat. Jen své vlastní nemám. Líbil by se mi nisan  quasquai nebo note. Případně  "taška" vw polo.
Řidičák mám 13 let. Nejezdím ale pravidelně.


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#3 4. 4. 2010 19:46

Spina
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 5. 2006
Příspěvky: 511

Re: Babinetky, copak řídíte?

Sakuro určitě combi, nebo něco většího..aby si do kufru dala kočárek.
Jinak jezdím Fabii combi...ale už se těším na něco většího, pro celou rodinu..na dovču..a tak, je to auto malý..vždy máme napakovanou i rakev na střeše dumbom , ale takhle jen pro mě s malou stačí.

Není tady

 

#4 4. 4. 2010 21:38

vendulinda
♥♥♥----
Místo: ta naše Morava :-)
Registrovaný: 6. 2. 2009
Příspěvky: 164

Re: Babinetky, copak řídíte?

my máme zatím VW Polo, je to malý, ale s jedním dítětem to jde. Mě se všeobecně líbí Volkswageny, Polo, Golf, Passat,Touran...ale třeba Yaris není špatnej. Do budoucna to vidím na toho Passata nebo něco takovýho většího. Mě by se moc líbil i ofroad od BMW, ale to až leda splatím hypo vissla

Není tady

 

#5 5. 4. 2010 0:09

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Babinetky, copak řídíte?

laminanonte napsal(a):

nejde jen o pohodlí, jde i o bezpečnost, takže takové ty nákupní tašky na kolečkách, jsou sice fajn, ale bezpečné asi moc nejsou.
my se střídáme na vw passat. Jen své vlastní nemám. Líbil by se mi nisan  quasquai nebo note. Případně  "taška" vw polo.
Řidičák mám 13 let. Nejezdím ale pravidelně.

Máme Nissan quasquai a naprostá spokojenost.Supr se to řídí skutečně i ve městě (reklama zde vyjímečně nelže),má to velmi malý rejd při potřebě vysouvat z velmi malého místa.Předtím jsme měli taky Nissana ale hatchbak Almeru,taky bezporuchový provoz.Takže Nissany mohu vřele doporučit.A co je nejdůležitější - malá spotřeba,kolem 6,5l.Máme 1,6 na benzín.

Není tady

 

#6 5. 4. 2010 0:24

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Babinetky, copak řídíte?

Jako začátečníkovi bych Ti poradila menší a silnější auto, a to spolehlivé audi 3.

http://images.google.cz/images?rlz=1T4A … CBsQsAQwAA

Není tady

 

#7 5. 4. 2010 4:20

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Babinetky, copak řídíte?

Holky děkuju, manžel mě teď "tlačí" do Peugeota 207SW. Včera jsme na něho byli kounout. Design teda nic moc, takový obyč (já jsem na sportovní auáky typu Mitsubishi Lancer Evolution nebo Mazda RX7/8, ale ty musím samozřejmě oželet, protože pro rodinu e absolutně nehodí), ale není to nijak obrovské auto, ale ani malé, vevitř je docela dost prostoru, ale auto není příliš vysoké, vzadu taky prostoru na kočárek i další zavazadla. Takže docela spokojenost. No uvidíme. Pak je taky problém vybrat barvu,vím, že je to až ta poslední věc, ale docela se tím trápím, musí se člověk rozhodnout, pak už to je napořád...Určitě nechci bílé a černé auto. Takže zbývá modrá, červená a titanová (tmavě šedivá) metalíza. Tím, že se to sem do Japonska dováží z Anglie (kde s eprý Peugeoty vyrábějí) lodí hrozně dlouho, dováží jen limitovaný počet barev, které tujdou nejvíc na dračku. sad

Není tady

 

#8 5. 4. 2010 6:48

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Babinetky, copak řídíte?

Kdyz je rec o te spotrebe benzinu, moc nechapu Kuty, co to znamena spotreba 6,5l. Kdyz listuju casopisama o autech, udava se tam vetsinou spotreba benzinu v km na jeden litr, takze treba 11km na litr u toho Peugeota. U manzelova auta (Jaguar) je to asi 8,5l, takze by ten Peugeot mel mit mensi spotrebu nez manzelovo auto, ze? Pokud tomu teda dobre rozumim. dumbom big_smile

Není tady

 

#9 5. 4. 2010 7:07

Fanny5
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2006
Příspěvky: 1832

Re: Babinetky, copak řídíte?

Tady se spotřeba uvádí v litrech na 100 km.

Není tady

 

#10 5. 4. 2010 8:42

adavok
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 8. 2008
Příspěvky: 1662
Web

Re: Babinetky, copak řídíte?

Ahoj,
dříve jsem měla Mitsubishi Colt...to bylo fajn autí,ale když se narodila druhá dcera,tak bylo moc malé a navíc 3dveřák,takže už nevyhovujicí.....teď mám Hyundai Santa Fé....paráda....fakt se cítím s dětma bezpečně......
....manžel má Subaru Impreza,tak si to občas vyměníme.....občas mám půjčeného Peugeota 206 od tchánů,ale to je běs děs....je to nafák,takže to klepe jako traktor a vše je takový tvrdý,volant klouže(jak je malý a úzký)...no to bych si fakt nekoupila....ale každému vyhovuje něco jiného.....stolt
Určo napiš,co jsi pořídila za autí a jak se ti jezdí.....stolt


http://www.tickerclub.com/cache/927a8177c0.png
http://www.tickerclub.com/cache/3f96c7887f.png

Není tady

 

#11 5. 4. 2010 11:39

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Babinetky, copak řídíte?

Sakura napsal(a):

Holky děkuju, manžel mě teď "tlačí" do Peugeota 207SW. Včera jsme na něho byli kounout. Design teda nic moc, takový obyč (já jsem na sportovní auáky typu Mitsubishi Lancer Evolution nebo Mazda RX7/8, ale ty musím samozřejmě oželet, protože pro rodinu e absolutně nehodí), ale není to nijak obrovské auto, ale ani malé, vevitř je docela dost prostoru, ale auto není příliš vysoké, vzadu taky prostoru na kočárek i další zavazadla. Takže docela spokojenost. No uvidíme. Pak je taky problém vybrat barvu,vím, že je to až ta poslední věc, ale docela se tím trápím, musí se člověk rozhodnout, pak už to je napořád...Určitě nechci bílé a černé auto. Takže zbývá modrá, červená a titanová (tmavě šedivá) metalíza. Tím, že se to sem do Japonska dováží z Anglie (kde s eprý Peugeoty vyrábějí) lodí hrozně dlouho, dováží jen limitovaný počet barev, které tujdou nejvíc na dračku. sad

No nestačí se jen na auto kouknout,mělo by ti sednout hlavně "do ruky".Takže doporučuji zkušební jízdu - auto budeš používat hlavně ve městě,takže si i vzkoušet,jak se ti s ním bude vycouvávat z menšího prostoru;tady se fakt musím zastat nissana qashkaie,který k vycouvání potřebuje hodně málo místa a jízda v něm je velmi příjemná a pohodlná a navíc mu nevadí nějaká ta díra,kterých je teda alespoň u nás požehnaně.Jedeš v něm jako v peřince,sedadla i volant si lze upravit dle potřeby.

A spotřeba se udává na 100km/6,5l benzínu.

Není tady

 

#12 5. 4. 2010 12:22

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Babinetky, copak řídíte?

Kuty, dik za osvetleni ty spotreby, uz je mi to jasny. smile V Japonsku maji jiny system, ten co jsem popsala. Takze ten Peugeot podle toho ma 9l na 100km...

To mas pravdu, ze bych to mela nejdriv ozkouset sama, jenze manzel je blazen, nejdriv chce kupovat auto a az pak ze si mam udelat ridicak (ten sice mam, ale ne mezinarodni, takze si o nej musim zazadat znova tady v Japonsku, coz mi jen vyhovuje, protoze preci jen jsem nesedela za volantem 8 let a pomalu ani nenastartuju...Takze lekce jizd mi prijdou vhod, navic se tu jezdi vlevo a za volantem sedi vpravo). Asi ho trochu uklidnim, at nejdriv porodim, pak teprve autoskola a pak nakup auta. Ale rozhlizet se samozrejme muzeme uz ted, ze. Ale on by hned kupoval (mala se ma narodit koncem cervence).

Adavok, nevim, jak moc se lisi Peugeot 206 od 207 (ten co se libi manzelovi), ale to jsi me vydesila, ze teda nic moc ta 206. Asi premluvim manzela, at si schvalne u dealera zkusi zkusebni jizdu.

Není tady

 

#13 5. 4. 2010 13:54

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Babinetky, copak řídíte?

Sakura napsal(a):

Kuty, dik za osvetleni ty spotreby, uz je mi to jasny. smile V Japonsku maji jiny system, ten co jsem popsala. Takze ten Peugeot podle toho ma 9l na 100km...

To mas pravdu, ze bych to mela nejdriv ozkouset sama, jenze manzel je blazen, nejdriv chce kupovat auto a az pak ze si mam udelat ridicak (ten sice mam, ale ne mezinarodni, takze si o nej musim zazadat znova tady v Japonsku, coz mi jen vyhovuje, protoze preci jen jsem nesedela za volantem 8 let a pomalu ani nenastartuju...Takze lekce jizd mi prijdou vhod, navic se tu jezdi vlevo a za volantem sedi vpravo). Asi ho trochu uklidnim, at nejdriv porodim, pak teprve autoskola a pak nakup auta. Ale rozhlizet se samozrejme muzeme uz ted, ze. Ale on by hned kupoval (mala se ma narodit koncem cervence).

Adavok, nevim, jak moc se lisi Peugeot 206 od 207 (ten co se libi manzelovi), ale to jsi me vydesila, ze teda nic moc ta 206. Asi premluvim manzela, at si schvalne u dealera zkusi zkusebni jizdu.

Neztrácej čas s přemlouváním manžela a než se ti mimčo narodí,můžeš si nějaké auto vyzkoušet nejlépe sama v autosalonu,protože s ním budeš jezdit hlavně Ty,ne?I když už si zas dlouho neřídila...tak bych si ty prodejce alespoň obešla,nechala se svézt a poslouchala moooc dobře,co povídají.

Není tady

 

#14 5. 4. 2010 17:23

tříska
♥♥♥♥---
Místo: jižní Morava
Registrovaný: 15. 7. 2009
Příspěvky: 327

Re: Babinetky, copak řídíte?

No, já si myslím, že hodně záleží na tom, na co je člověk zvyklý.
Mně třeba vyhovují škodovky (od Felicie, přes Fábii až k Octávii se mi zdá, že se liší jen šířkou vozu,
jezdí se mi v nich v jednom jako ve druhém pořád stejně, jen u Oktávky musím dávat pozor, že je
o poznání širší...)
Takže - asi je to dobrý nápad požádat manžela, aby se v tom autě sám svezl, než ti ho koupí.
Jestli je zvyklý na Jaguara, tak teda nevim nevim, jak mu zachutná svezení v P-207... gloria
U nás je dost podnikatelů, kteří svým polovičkám pořizují zásadně bezpečné, tj. velké vozy,
takové, které mají dlouhou nárazovou zónu a skvělé výsledky v krash testech.
No a tito se malým vozům posmívají - nejspíš by řekli, že se tě manžel možná chce zbavit...  dumbom

Ale na to nedej.
Podle mě, nejspíš se ti bude jezdit nejlíp právě v tom voze, v němž absolvuješ znova tu autoškolu. gloria

Není tady

 

#15 5. 4. 2010 17:29

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Babinetky, copak řídíte?

Sakura: navic se tu jezdi vlevo a za volantem sedi vpravo)

Tak to musí být nářez big_smile

Není tady

 

#16 5. 4. 2010 17:40

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Babinetky, copak řídíte?

Tercilo, to je. Uz me kvuli tomu nekolikrat zajelo auto, protoze jsem se rozhlizela na spatnou stranu. Opacne prijizdeji na nastupiste i tramvaje a vlaky. Coz me taky obcas mate a uz se mi stalo, ze jsem naskocila do zastavene tramvaje a pak v soku zkistila, ze me veze na opacnou stranu, nez jsem chtela! A to uz tu ziju pres pet let, ale porad jeste nejsem zvyknuta. No ty lekce v autoskole me neminou...smile

Není tady

 

#17 5. 4. 2010 17:49

tříska
♥♥♥♥---
Místo: jižní Morava
Registrovaný: 15. 7. 2009
Příspěvky: 327

Re: Babinetky, copak řídíte?

Sakura napsal(a):

.. to uz tu ziju pres pet let, ale porad jeste nejsem zvyknuta...

No, tak to nebudeš mít vůbec lehké...  (asi takto: Menší vůz, menší škoda.)  gloria

Není tady

 

#18 5. 4. 2010 18:05

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Babinetky, copak řídíte?

No tak to abych rovnou to usednuti za volant vzdala. big_smile No uvidime v autoskole. smile

Není tady

 

#19 5. 4. 2010 19:18

tříska
♥♥♥♥---
Místo: jižní Morava
Registrovaný: 15. 7. 2009
Příspěvky: 327

Re: Babinetky, copak řídíte?

Sakura napsal(a):

No tak to abych rovnou to usednuti za volant vzdala. big_smile No uvidime v autoskole. smile

Já osobní zkušenost s jízdou po levé straně nemám. Takže jestli jezdíš s manželem po japonských silnicích,
tak asi jen ty sama můžeš posoudit, jak dalece sis už zvykla na levostranné ježdění...
Já osobně bych si asi nejvíc neuměla představit to své řazení - levou rukou?! - dumbom ... uff !!! ... sad

Není tady

 

#20 5. 4. 2010 19:55

adavok
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 8. 2008
Příspěvky: 1662
Web

Re: Babinetky, copak řídíte?

Tercila napsal(a):

Sakura: navic se tu jezdi vlevo a za volantem sedi vpravo)

Tak to musí být nářez big_smile

...ufff,to bych byla zmatená jak včela.......lol


http://www.tickerclub.com/cache/927a8177c0.png
http://www.tickerclub.com/cache/3f96c7887f.png

Není tady

 

#21 5. 4. 2010 20:05

adavok
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 8. 2008
Příspěvky: 1662
Web

Re: Babinetky, copak řídíte?

Sakura napsal(a):

No tak to abych rovnou to usednuti za volant vzdala. big_smile No uvidime v autoskole. smile

...nic nevzdávej....uvidíš,to bude v pohodě a navíc si ušetříš hodně času a nervů s dětičkami,když si budeš jezdit sama než vlakem atd. .....stolt

Já si třeba nikdy nechtěla dělat řidičák a manžel(tehdy jěště přítel)mě prostě sám přihlásil a řekl mi kdy a v kolik mám jít na teorii....dnes jsem hrozně ráda,protože se mi nechce tahat děti autobusem.Bydlíme sice jen  1km od města,ale jedu tu trasu třeba 5*denně:se starší dcerou do školy,ze školy,s mladší dcerou na cvičení,se starší na kroužek,na nákup,já na cvičení atd.
Uvidíš,že se ti ježdění zalíbí.......stolt


http://www.tickerclub.com/cache/927a8177c0.png
http://www.tickerclub.com/cache/3f96c7887f.png

Není tady

 

#22 5. 4. 2010 20:10

adavok
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 8. 2008
Příspěvky: 1662
Web

Re: Babinetky, copak řídíte?

Sakuro,
nechtěla jsem tě vyděsit ohledně Peugeotu.....vissla
Nevím jaký je rozdíl mezi 206 a 207,třeba žádný,třeba velký...(jen mě prostě nevyhovuje).
Třeba ti zrovna tohle autí sedne....chce to vyzkoušet.....jsem zvědavá co si nakonec vybereš.....stolt


http://www.tickerclub.com/cache/927a8177c0.png
http://www.tickerclub.com/cache/3f96c7887f.png

Není tady

 

#23 6. 4. 2010 14:31

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: Babinetky, copak řídíte?

Sakuro,menší auto je asi pro někoho,kdo jezdí po městě a dlouho za volantem neseděl nejvhodnější. Lépe se s ním parkuje,lépe se ovládá. Jestliže máte už jedno"rodinné" větší auto,tak bych volila něco praktičtějšího. A doporučuji parkovacího asistenta- to je veliká pomoc. A kvůli spotřebě bych volila diesela. Já mám Octávii,2,0 TDI a spotřebu po Praze mám okolo 6-6,5 l/100km a mimo město( delší cesty) 5l. A to je při tak velkém autě a takovém obsahu opravdu úžasný.Před Oktávkou jsem měla Fabii- krátkou s obsahem 1,2- benzin. A spotřeba byla vyšší a výkon nižší.Ale ono hodně záleží na tom,co člověk od auta očekává a samozřejmě i na možnostech ( finančních ). Já jsem vysazená na škodovky.Teď mám ve voku Superb-combi big_smile.


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#24 6. 4. 2010 15:09

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: Babinetky, copak řídíte?

Saku, k te barve, rozhodne nekupuj bile, to je krasne, jenom kdyz to vyjede z garaze, pak uz se nikdy neda poradne umejt. S cernym je to stejne, ale aspon kdyz je to umyty, tak je to cisty. ja hlasuju pro tu sedivou metalizu. Ta je pekna i jako cune tummenupp (hadejte, jakou mam barvu ja? )

a pegot 207 bych brala, je to dobre auti


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#25 6. 4. 2010 17:28

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Babinetky, copak řídíte?

Kuty napsal(a):

laminanonte napsal(a):

nejde jen o pohodlí, jde i o bezpečnost, takže takové ty nákupní tašky na kolečkách, jsou sice fajn, ale bezpečné asi moc nejsou.
my se střídáme na vw passat. Jen své vlastní nemám. Líbil by se mi nisan  quasquai nebo note. Případně  "taška" vw polo.
Řidičák mám 13 let. Nejezdím ale pravidelně.

Máme Nissan quasquai a naprostá spokojenost.Supr se to řídí skutečně i ve městě (reklama zde vyjímečně nelže),má to velmi malý rejd při potřebě vysouvat z velmi malého místa.Předtím jsme měli taky Nissana ale hatchbak Almeru,taky bezporuchový provoz.Takže Nissany mohu vřele doporučit.A co je nejdůležitější - malá spotřeba,kolem 6,5l.Máme 1,6 na benzín.

můj brácha Nissany prodával, takže jsem se svezla snad ve všech modelech a vybrala bych si určitě.


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů