Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 28. 3. 2010 21:32

evulik000
♥------
Registrovaný: 28. 3. 2010
Příspěvky: 2

Studium cestovního ruchu

Pokud by mi nevyšla psychologie , přemýšlelajsme co jiného..Baví mě jazyky, ale vzhledem k tomu, že jsme na Střední zdravotnické škole, tak máme jen jeden jazyk. Moc ráda bych ale vyzkoušela cestovní ruch nebo hotelnictví a turismus nebo něcoctakového.. Ale potřebuju něco takového v Ostravě nebo v její blízkosti...Prosíím poraďte..

Není tady

 

#2 28. 3. 2010 22:46

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Studium cestovního ruchu

A proč se nechceš věnovat práci na kterou si studovala?A jít dál naškolu v tomto oboru?
osobně těmto školám cestovního ruchu apod. říkám pseudoškoly - už si se zamyslela,kdo tě zaměstná nebo co budeš dělat po absolvování takové pseudoškoly?Co od toho vlastně čekáš?

Mám známou,jejíž dcera dokončila soukromou školu cest.ruchu a nemůže najít práci a tak uvažuje,že půjde pracova do firmy svého otce - péct rohlíky! a její matka je z toho v šoku.

Není tady

 

#3 29. 3. 2010 8:41

Blossom
Host

Re: Studium cestovního ruchu

Neviděla bych to tak černě, s těmi školami cestovního ruchu...
Moje dcera studuje současně 2 VŠ, jedna z nich je právě Managment cestovního ruchu. Je fakt, že část předmětů jsou tam pseudovědecké sociologické blbosti (ale to je bohužel na všech humanitně zaměřených školách), ale jinak tam mají dost ekonomiky a cizích jazyků, takže myslím, že to není škola k zahození. A uplatnění? Díky té ekonomice myslím uplatnění v hodně firmách obecně, ale především třeba na infocentrech, cestovkách apod.
Mám kamarádku právě s tímto vzděláním a pracuje v oboru - v cestovním ruchu, a je spokojená.

 

#4 29. 3. 2010 10:40

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Studium cestovního ruchu

No Bloos,dnes je třeba vybírat školu hlavně podle budoucího možného umístění a hlavně podle toho,jaké potřeby má trh.Nezlob se na mě,ale studentů,kteří studují podobné školy jako Tvoje dcera a většina je studuje hlavně proto,že na ně nejsou kladeny zvl᚝ velké nároky a co by si neprodloužili mládí vlastně,takových studentů je nepoměrně víc než kolik vůbec exisuje v naší malé republice firem.
Dost o této problematice vím,protože nám studují jak možná víš 2 děti na vš,naštěstí na technice,stýkají se ale hodně i se studenty jiných fakult a tak se nestačíme divit,když nám tlumočí názory svých některých -mnohých vrstevníků,kteří si ani hlavu nelámou s tím,co vlastně budou jednou dělat.
No a zdruhé strany-térodičovské to pak slyšíme zase my od svých vrstevníků,jaké mají jejich děti problémy s uplatněním po takových VŠ.Takže vím o čem píšu.Neber tohle ale osobně.

Není tady

 

#5 29. 3. 2010 13:10

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Studium cestovního ruchu

no, mít dneska zdrávku je pěkně nevděčný, to chce pak ještě mít Bc, aby ta sestra mohla vůbec něco dělat. proč ne cestovní ruch?pokud to někoho baví a chtěl by se tomu věnovat, měl by na to mít školu, v dnešní době se v téhle oblasti vyskytuje hodně pracovních pozic. moje kámoška něco takovýho studuje a nevim o tom, že by se nějak flákala. malé nároky se mě zdá mají na většině škol. kámoška na stavárně začala pořádně makat až ve čtvráku.a do tý doby se na každou zkoušku učila zhruba tři dny a takhle to má v mým okolí většina škol,humanitní,technický.. pro mě tohle ani nejsou zkoušky třeba. ale vím, že to nejde takhle posuzovat.pokud to někdo chce dělat, měl by to studovat, at je škola lehká nebo ne. bude k ničemu pokračovat na zdrávce, když to dělat nechceš, navíc možnosti zdrávky na výšce jsou dost omezený.

Není tady

 

#6 29. 3. 2010 14:55

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Studium cestovního ruchu

S tou zdravkou už zase prý ruší povinného bakaláře,že prý už zas na zdrav.sestru bude stačit maturita.Nevím,jak je u nás zaplac.zdrav.sestra ve srovnání s jinými sš profesemi,já bych tam viděla možnost pracovat třeba v cizině a to už za úplně jiný peníz,když ji tak baví ty jazyky.
Většina lidí dnes se dá na ekonomii a jazyky,psycho,sociálno,ale naše hospodářství je už poněkud přesycené těmito profesemi.No jestli někoho uspokojí si jít sednout do ck jako referentka za třeba 15hrubého,a ktomu kolikrát i soboty a tohle všechno jako vš?Referentku v ck může dělat i ze střední a jazyk se může naučit v cizině,když tam nějaký ten čas pobyde na vlastní triko,ni?

Není tady

 

#7 30. 3. 2010 18:35

Aknella
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 7. 2007
Příspěvky: 169

Re: Studium cestovního ruchu

Kuty napsal(a):

S tou zdravkou už zase prý ruší povinného bakaláře,že prý už zas na zdrav.sestru bude stačit maturita.Nevím,jak je u nás zaplac.zdrav.sestra ve srovnání s jinými sš profesemi,já bych tam viděla možnost pracovat třeba v cizině a to už za úplně jiný peníz,když ji tak baví ty jazyky.
Většina lidí dnes se dá na ekonomii a jazyky,psycho,sociálno,ale naše hospodářství je už poněkud přesycené těmito profesemi.No jestli někoho uspokojí si jít sednout do ck jako referentka za třeba 15hrubého,a ktomu kolikrát i soboty a tohle všechno jako vš?Referentku v ck může dělat i ze střední a jazyk se může naučit v cizině,když tam nějaký ten čas pobyde na vlastní triko,ni?

Hmm tohle mi říkal před několika lety jeden učitel, a se nedávám na ekonomiku, že ekonomů jsou všude mraky, ale mám spoustu kamarádů, co během těch let dokončili ekonomku a problémy s hledáním práce tedy žádné velké neměli:dumbom: naopak, když se podívᚠna trh práce, tak uvidíš, že valná většina pozic souvisí právě s ekonomikou...

jinak k autorce vlákna: zkus se podívat třeba na www.vysokeskoly.cz, tam si můžeš podle oborů vyhledat školy. smile

Upravil(a) Aknella (30. 3. 2010 18:36)

Není tady

 

#8 30. 3. 2010 20:12

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Studium cestovního ruchu

Aknella napsal(a):

Kuty napsal(a):

S tou zdravkou už zase prý ruší povinného bakaláře,že prý už zas na zdrav.sestru bude stačit maturita.Nevím,jak je u nás zaplac.zdrav.sestra ve srovnání s jinými sš profesemi,já bych tam viděla možnost pracovat třeba v cizině a to už za úplně jiný peníz,když ji tak baví ty jazyky.
Většina lidí dnes se dá na ekonomii a jazyky,psycho,sociálno,ale naše hospodářství je už poněkud přesycené těmito profesemi.No jestli někoho uspokojí si jít sednout do ck jako referentka za třeba 15hrubého,a ktomu kolikrát i soboty a tohle všechno jako vš?Referentku v ck může dělat i ze střední a jazyk se může naučit v cizině,když tam nějaký ten čas pobyde na vlastní triko,ni?

Hmm tohle mi říkal před několika lety jeden učitel, a se nedávám na ekonomiku, že ekonomů jsou všude mraky, ale mám spoustu kamarádů, co během těch let dokončili ekonomku a problémy s hledáním práce tedy žádné velké neměli:dumbom: naopak, když se podívᚠna trh práce, tak uvidíš, že valná většina pozic souvisí právě s ekonomikou...

jinak k autorce vlákna: zkus se podívat třeba na www.vysokeskoly.cz, tam si můžeš podle oborů vyhledat školy. smile

Tady ale byla řeč hlavně o jazycích,ekonomika nebylo to,co se hlavně řešilo.A v té cestovce s těma českýma klientama u přepážky toho moc v aj nenapovídáš.To už na jazyky je dobré dělat ve firmě na obchodním,vím z vl.praxe,že na zahr.obchodě je mailování i telef.hovorů v cizím jazyce neúrekom.A v sobotu se většinou nepracuje.

Není tady

 

#9 31. 3. 2010 17:21

Valaška
♥♥♥♥---
Místo: Valašské království
Registrovaný: 1. 2. 2009
Příspěvky: 332

Re: Studium cestovního ruchu

Ahoj Evuliku,

nejblíže je škola ve Frýdku nebo Havířově. Obě jsou však placené:

http://www.vos-goodwill.cz/
http://www.obaka-havirov.cz/index-vah-cz.php

Nejlepší jméno vždy mívala Hotelová škola v Opavě.


http://lb1m.lilypie.com/TikiPic.php/iXAj06H.jpghttp://lb1m.lilypie.com/iXAjp2.png

Není tady

 

#10 31. 3. 2010 17:23

Valaška
♥♥♥♥---
Místo: Valašské království
Registrovaný: 1. 2. 2009
Příspěvky: 332

Re: Studium cestovního ruchu

A eště je jedna v Karviné. Nevím, zda i tato škola je placená nebo ne:

http://studia.edumenu.cz/d-16096/ekonom … um-karvina


http://lb1m.lilypie.com/TikiPic.php/iXAj06H.jpghttp://lb1m.lilypie.com/iXAjp2.png

Není tady

 

#11 31. 3. 2010 17:27

Valaška
♥♥♥♥---
Místo: Valašské království
Registrovaný: 1. 2. 2009
Příspěvky: 332

Re: Studium cestovního ruchu

Studovala jsem tu školu v Havířově, kde před několika lety bylo podstatně menší školné. Byla jsem se studiem velmi spokojená a díky němu jsem sehnala před rokem práci i v Anglii jako recepční a barmanka. Ovšem záleží jako vždy, do jakého hotelu se kdo dostane a jaké jsou tam podmínky.


http://lb1m.lilypie.com/TikiPic.php/iXAj06H.jpghttp://lb1m.lilypie.com/iXAjp2.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů