Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 19. 3. 2010 17:53

z-hanka
♥♥-----
Registrovaný: 14. 1. 2009
Příspěvky: 28

Alimenty

Dobrý den,
         chtěla bych poprosit o radu.Jsem rozvedená, v době rozvodu mým dětem bylo 4 a 7let,tehdy jsme se dohodli s manželem na výši 1800Kč na mladší a 2200 na starší dítě.Manžel měl v té době příjmy průměr 16 tisíc čistého plus vedlejší pracovní poměr asi 2 tisíce.Manžel u soudu řekl, že při větších výdajích na děti, např.začátek školního roku, zimní oblečení atd bude přispívat.Bohužel se mi vždy jen vysměje s tím, že snad platí dost.Dětem koupí boty, ale nesmí si je vzít domů, můžou je užívat jen u něj, stejně tak oblečení, dárky, nic si domů nemůžou vzít.Od té doby uplynuly 2 roky, děti už mají větší nátoky, také se přidávají potřeby jako brusle, kolo lyže, syn často nemocný takže výdaje za léky atd.Chtěla bych zažádat o větší alimenty.Manžel je i z minulosti dost chamtivý na peníze, myslím že by mi dělal dost zle.Zůstal bydlet v rodinném domě 4+1, sám, já s dětima bydlela skoro 2 roky v podnájmu,ted už bydlím s přítelem,finančně to nešlo utáhnout.Mám nějakou naději, že by mohli alim,enty zvednout, nechci se u soudu dočkat jeho výsměchu.Sama mám příjem 10tisíc měsíčně. Děkuji

Není tady

 

#2 19. 3. 2010 18:24

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Alimenty

Ja teda myslim,ze na tak male deti je vyzivne dostacujici.
Ale myslim si,ze soud vzdycky alimenty matce zvedne pokud je otec deti zamestnanej.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#3 19. 3. 2010 20:34

martina33
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Kladno
Registrovaný: 10. 8. 2008
Příspěvky: 3026
Web

Re: Alimenty

Jestli dobře čtu, tak  dětem je v současné době 9 a 6?? Myslím si, že výžinvé je dostatečné, já třeba dostávám občas na 17 letou dceru 1000, takže vem ten nepoměr, ale všechno záleží na tom, kde bydlíš, jaký byl příjem, jaké náklady, je to prostě na uvážení soudu. Za pokus nic nedáš, případně ti nic nezvýší.


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjI0MjaztFSyBlwwFZgC2w,,26.png


18.3.2009 v 14:05 h 3540g a 50cm, 18.3.2010 váha 9.5kg a 75 cm, 18.3.2011 váha 12kg a 87cm

Není tady

 

#4 19. 3. 2010 21:16

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Alimenty

Hanko, já bych zcela určitě požádala o zvýšení. Co můžeš ztratit? 
Čím Ti může udělat zle? (na to odpověz hlavně sama sobě)
Ten zákaz používání bot a oblečení od něj vidím jako chorobu a ten chlap by si ode mě teda něco poslechl. wink

Martinko, to, že se Ti nějak nepovedlo prosadit víc než tisícovku měsíčně na 17tileté dítě - a ještě jen "občas"? (moje dospívající dítě s placenou školou, dojížděním, kroužky a módou vychází nejmíň na 7-8 tisíc měsíčně), asi nemůžeš dávat jako vzor a návrh k porovnávání. Porovnej spíš platy obou rodičů a obecně jejich porozvodovou péči o to děcko. Není možné, aby se máma strhala a táta si denně lebedil bez starosti o prospěch, zdraví, výchovu svého dítěte a odbyl to umolousanou tisícovkou. Děcko opravdu stojí víc. Taky zabojuj a nenech se odbýt.

Není tady

 

#5 19. 3. 2010 21:33

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Alimenty

Z-Hanko, při sdělení kolik měl otec v době vyměření výživného je to poměrně vysoké výživné. Nicméně záleží zda sdělení tedy z tvého pohledu příslib na další "přispění" na náklady života jsou v zápise a nebo v samotném rozsudku zmíněny. Pokud ne bude těžké to soudu "prokázat". Nic méně pokud nijak nad rámec běžného výživného nepřispěl na oblečení, zájmy dětí, školné a pod. jistý úspěch na jednorázové výživné tu může být případně na změnu rozsudku kde náklady nad určitou výši by měl přispět nějakou svou částkou.
Nicméně pro mě je důležitá jedna informace to to že mladší dítě dosáhlo věku 6 let tedy je zapsáno do školy a to je významná změna pro změnu výživného. Tedy můžeš i když neuplynula 3 letá lhůta pro podání návrhu podat tento návrh už teď v době kdy se jednomu z dětí zásadně mění život - jde do školy. Při tom by mohlo dojít i k úpravě na starší dítě.


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#6 19. 3. 2010 22:10

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: Alimenty

Na tak malé děti při výši jeho platu je to velmi slušný výměr,Z-Hanko.Já dostávám na 17 let dítě 2.500 a na 9 let dítě 1.500kč. Jejich otec vydělává cca 30 tis. čistá ruka.Vím,že by mi alimenty navýšili třeba i tisíc kč na každého,protože je to už 8 let od rozsudku( to bral o 10 tis. méně),ale když si to rozumně uvážím,vyplatí se mně i dětem,když to nechám tak jak je.On je totiž ochotný přispívat dětem na lyžáky a školy v přírodě a další výdaje jako jsou učebnice,kroužky,sportovní vybavení.Když platí alimenty,má pocit,že dává peníze mně a ne dětem(i když jsem mu vysvětlila,že musí bydlet,jíst atd.)ale když jim koupí něco konkrétního nedělá s tím problémy.Na tvém místě bych zvážila,jestli nebude pro vás výhodnější alimenty nechat,ale přispívat na konkrétní potřeby dětí. Ne,že koupí boty a dětem je nedá na užívání a podobně tak s ostatními věcmi.Pokus se s ním domluvit.Kdyby to nešlo,tak bych možná o to zvýšení zažádala.A u toho soudu bych to řekla. Na takové jednání by měl zareagovat každý soudce. To je totiž dost trapné.


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#7 19. 3. 2010 22:42

martina33
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Kladno
Registrovaný: 10. 8. 2008
Příspěvky: 3026
Web

Re: Alimenty

Tercilo - ráda bych zabojovala a to jsem od fochu, ale jaksi není z čeho, zkouším pořád dokola, ale když nic nebere, není co zvyšovat a případně z nějakých brigád, které se nepřiznávají, nebo z práce načerno taky nic nevytřískᚠa exekuce - 0 nic nemá, nikde nebydlí, nebýt toho , kde jsem pracovala, tak nemám ani to.  Prostě chyba při výběru partnera, ale to už nic nenadělám, dceru zabezpečím , protože jíst, oblíkat a tak se prostě musí.


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjI0MjaztFSyBlwwFZgC2w,,26.png


18.3.2009 v 14:05 h 3540g a 50cm, 18.3.2010 váha 9.5kg a 75 cm, 18.3.2011 váha 12kg a 87cm

Není tady

 

#8 19. 3. 2010 22:48

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Alimenty

Marti...hmmmm sad hjarta Tak se, holky, držte.

Není tady

 

#9 20. 3. 2010 7:27

amely
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 907

Re: Alimenty

martina33 napsal(a):

Tercilo - ráda bych zabojovala a to jsem od fochu, ale jaksi není z čeho, zkouším pořád dokola, ale když nic nebere, není co zvyšovat a případně z nějakých brigád, které se nepřiznávají, nebo z práce načerno taky nic nevytřískᚠa exekuce - 0 nic nemá, nikde nebydlí, nebýt toho , kde jsem pracovala, tak nemám ani to.  Prostě chyba při výběru partnera, ale to už nic nenadělám, dceru zabezpečím , protože jíst, oblíkat a tak se prostě musí.

Martino, nejsi sama. Já mám holky 2,  1 na gymplu a druhou na 2. stupni základky, výživné vyměřeno po 1000, ale už  víc než 12 let nedostáváme nic. Dluh víc než 300 000, ale jako u Tebe. Oficiálně není z čeho brát.
A myslím, že je nás tu víc.

Není tady

 

#10 20. 3. 2010 9:13

amely
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 907

Re: Alimenty

Tercila napsal(a):

Hanko, já bych zcela určitě požádala o zvýšení. Co můžeš ztratit? 
Čím Ti může udělat zle? (na to odpověz hlavně sama sobě)
Ten zákaz používání bot a oblečení od něj vidím jako chorobu a ten chlap by si ode mě teda něco poslechl. wink

Martinko, to, že se Ti nějak nepovedlo prosadit víc než tisícovku měsíčně na 17tileté dítě - a ještě jen "občas"? (moje dospívající dítě s placenou školou, dojížděním, kroužky a módou vychází nejmíň na 7-8 tisíc měsíčně), asi nemůžeš dávat jako vzor a návrh k porovnávání. Porovnej spíš platy obou rodičů a obecně jejich porozvodovou péči o to děcko. Není možné, aby se máma strhala a táta si denně lebedil bez starosti o prospěch, zdraví, výchovu svého dítěte a odbyl to umolousanou tisícovkou. Děcko opravdu stojí víc. Taky zabojuj a nenech se odbýt.

Za těch 8 tisíc uživím takové slečny 2. Třeba dovča navíc, to jo. Ale nemají pocit, že by nějak moc strádaly.
Starší dcera má spolužačku- je jich doma 5 holek.  2 starší a pak trojčata. Tam asi těch 8000 na dceru taky nebude reálné.

Není tady

 

#11 20. 3. 2010 9:47

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Alimenty

Vím ,že je vás asi víc..... dceři její bývalý přítel dlužil na výživném určitou částku.Policie- mu dala do 3měs,vše doplatit a bylo jedno z čeho .Pokud né šel by si sednout. asi je to jak kde.a jak kdo!! Je fakt ,že je to zpětně asi 3roky,možná je to dnes zase jiné!!

Jinak o navýšení alíků bych určitě žádala ,Pokud na nic nepřispívá!!!

..a 1000kč jsem dostávala já na dceru před zhruba 10ti lety ,kdy otec dítěte měl plat cca 7-8tis.


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#12 20. 3. 2010 13:40

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Alimenty

amely: Za těch 8 tisíc uživím takové slečny 2.

Samozřejmě se to dá. Záleží na tom, jakou školu dělá. Každý při té volbě vychází ze svých možností. Dá se vyžít i z minima, ovšem předpokládám, že když už si někdo pořídí děti, měl by se o ně pořádně starat... (mám na mysli ty neplatící tatínky; připadá mi hrozné, že si udělají děti a pak nemusí NIC a stát si s nimi neporadí).

Upravil(a) Tercila (20. 3. 2010 13:40)

Není tady

 

#13 22. 3. 2010 18:08

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Alimenty

eremuruss napsal(a):

Ja teda myslim,ze na tak male deti je vyzivne dostacujici.
Ale myslim si,ze soud vzdycky alimenty matce zvedne pokud je otec deti zamestnanej.

Zajímavé, jak si většina myslí, malé dítě=malé náklady.
1800 Kč dám paní na hlídání za 3,75 dne. Malé děti jsou často nemocné a pak má matka na výběr: buď být doma a přijít na výplatě o peníze nebo zaplatit hlídání. To se myslím nikde nezohledňuje.
Matka s příjmem 10 000 Kč asi volí být s dětmi v době nemoci doma, pak se příjem také propadá... Jestlipak toto soud zohledňuje.

Není tady

 

#14 22. 3. 2010 18:24

z-hanka
♥♥-----
Registrovaný: 14. 1. 2009
Příspěvky: 28

Re: Alimenty

No ano, neni to málo a můzi být ráda, že platí.Ale dcera začla chodit do školy.když projdu její deníček, 1000Kř donese měsíčně na ty jejich divadla a různé akce, to samé syn.Ten je ve čtvrté třídě.Dále 500 každý obědy, 750 Kč družina, oblečení, kroužky zájmy.Proš já se svým celkovým příjmem 15tisíc s přídavky  a alimenty to mám pro 3 lidi a bývalý má 20tis. pro sebe?Nehledě k tomu, že schrábl dětem oboum spoření, synovu pojistku za uraz s trvalými následky.Snažím se dětem udržet standart jaký měly dřív.Ale sama taky chci slušně žít.Chci, aby děti chodily pěkně oblékané, abych jim nemusela kupovat ty nejlevnější jogurty, abych se nemusela ohlížet, zda jim ted můžu koupit banány, pomeranče.No ale myslím, že do toho nepůjdu, Připadne mi to hrozně ponižující, žebrat u soudu o peníze.

Není tady

 

#15 22. 3. 2010 19:21

radulka1
♥♥-----
Registrovaný: 21. 2. 2010
Příspěvky: 85

Re: Alimenty

Hanko.já z vlastní zkušenosti,pokud se nechceš dočkat jeho výsměchu,bych byla opatrná.Já mám dceru,která studuje,je jí 20 let,BM mi platil 3000,-Kč,podal si žádost na snížení na 1000,-Kč...tak jsme šly k soudu docela v klidu,že mu to nemůže projít...a ono mu to prošlo...snížili mu to na 1500,-Kč.
A to upozorňuji,že já jsem teď dlouhodobě v PN a můj příjem je teď pouze nemocenská,cca 8500,-Kč.
Rozhodně bych už nešla k soudu bez právníka!!!!


Život jsi dstal zadarmo,reklamovat ho nemůžeš sad

Není tady

 

#16 22. 3. 2010 19:27

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Alimenty

z-hanka: ale myslím, že do toho nepůjdu, Připadne mi to hrozně ponižující, žebrat u soudu o peníze

Tak hanko, ale tohle už nikdy nevyslovuj a šup šup k soudu!!
Za děti! smile
Ty se nechceš ponížit, proto děckám ubereš standard? Doufám, že ne.
U soudu Tě stejně nikdo nezná a jsou tam na podobné případy zvyklí - je to totiž jejich práce, uvědomuješ si to?
Radulka má pravdu, advokát by se Ti možná hodil.
Fakt je to málo peněz a správně říkáš, že spravedlivé to není - proč si má chlap užívat dvacítky platu pro sebe a samotná ženská má živit z 15ti-tisícového příjmu tři lidi... No kde to jsme? dumbom sad
Neblázni a zkus to.

Upravil(a) Tercila (22. 3. 2010 19:28)

Není tady

 

#17 22. 3. 2010 19:48

radulka1
♥♥-----
Registrovaný: 21. 2. 2010
Příspěvky: 85

Re: Alimenty

Máte pravdu...spravedlnost fakt není!!!
Hodně záleží na soudci...a když chytnete soudkyni jako jsme měly my,tak je to katastrofa!!!
Opravdu raději s obhájcem.


Život jsi dstal zadarmo,reklamovat ho nemůžeš sad

Není tady

 

#18 22. 3. 2010 21:52

Reny
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Pardubice
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1831

Re: Alimenty

Ahoj, já dnes byla u soudu s bývalým kvůli snížení alimentů.... no vypadá to na dlouho, už jen z toho důvodu, že BM u soudu lže a na jednu otázku je schopen odpovědět 3x jinak dumbom
Však se ho soudkyně na konci výslechu ptala, zda nenavštěvuje psychiatra.

Mě před rozvodem přiznali alimenty na 2 děti - nyní 2 a 3,5 roku ve výši 6.000,- na obě a nyní je chce BM snížit na 3.000,- za obě. RD mám 3.800,- Kč. Sice si k tomu vydělám ještě něco z podnikání, ale je to honička a práce u PC do noci...

Soudkyně mi přišla, že mi docela fandí a BM nešetřila. On se znovu oženil, v červenci čeká další dítě a na ty moje tak trošku zapoměl. Jak s alimentama, tak je navštěvovat a brát si je. O dárkách navíc vůbec nemluvím. Nedává jim ke mě domů ani ty od jeho rodičů. S prací to má také všelijak, hlavně se mu do ní nechce chodit vůbec.

JInak mě překvapilo, když mu soudkyně řekla, že pokud nebude mít na alimenty on, tak je budou strhávat jeho rodičům z důchodu... to je opravdu možné???

Rozhodně to nechci vzdávat a za svoje děti se budu bít jako lev (je to moje znamení). Když už od nás utekl za jinou, tak a cítí odpovědnost za děti aspoň finanční formou!


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjKyNDQ2VbIGXDASrQKg19.png
http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjKyNDQ2UrIGXDASpAKd13.png

Není tady

 

#19 23. 3. 2010 7:48

amely
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 907

Re: Alimenty

Reny, je to možné, pokud nemůže alimenty platit otec, tak  může být určeno, že je budou platit prarodiče. Ale má to háček. Posuzují se nejen jeho rodiče, ale i Tvoji rodiče. A pokud jsou na tom ti Tvoji lépe, tak nakonec ty alimenty mohou být strhávány i z platu Tvých rodičů.

Jinak soudím se už víc než 12 let a marně. Ani alimenty, ani trest za neplacení. Exekuce nepomohly, všechno psané na manželku, neoficiální příjmy - firmy měl v USA a GB velmi složitě zakládané a provozované, u soudu tvrdil, že nikdy nic nevydělal a soud to nezkoumal. Naposledy to došlo do situace, že soud určil, že alimenty má za něj platit jeho pracující manželka - ze zákona o rodině - tak se rozvedli. Trest dostal maximálně veřejné práce a stejně je nevykonal. Má VŠ, je chytrý, umí zahnat soudce do kouta. je perfektně poučen o všech svých právech a využívá je. A pokud by dostal domácí vězení, tak by to pro něj byla spíš výhra.

Ale bojuj, věřím, že budeš mít více štěstí.

Není tady

 

#20 23. 3. 2010 8:20

amba001
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 2. 2010
Příspěvky: 146

Re: Alimenty

Nevím to jistě, ale mám pocit, že se započítává i pomoc prarodičů, například hlídání dětí, přispívání na aktivity dětí, nebo i koupě oblečení atd. Většinou matku a děti podporují její rodiče, takže druzí rodiče by měli přispět finančně.
Mnohdy stačí jen hrozba, že budou platit a oni si synáčka srovnají.
Nevím jak to přesně je, za zjištění a pokus to stojí.

Není tady

 

#21 23. 3. 2010 8:36

amely
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 907

Re: Alimenty

amba001 napsal(a):

Nevím to jistě, ale mám pocit, že se započítává i pomoc prarodičů, například hlídání dětí, přispívání na aktivity dětí, nebo i koupě oblečení atd. Většinou matku a děti podporují její rodiče, takže druzí rodiče by měli přispět finančně.
Mnohdy stačí jen hrozba, že budou platit a oni si synáčka srovnají.
Nevím jak to přesně je, za zjištění a pokus to stojí.

Tak mne nepodporoval nikdo ani penězi ani hlídáním. Bohužel tatínek zahynul tragicky a maminka se z toho zhroutila - takže co chtít po invaliddní vdově s minimálním důchodem?
A u rodičů otce to bylo podobně. Ani jsem tuto možnost nezkoušela.

Ale nejsem si jistá, jestli ti rodiče důchodci jsou schopni toho mladého syna srovnat. Obávám se, že mladý si bude dělat stejně co chce.

Samozřejmě že Reny může zkusit tyto argumenty, ale jestli uvede, že ji podporují její rodiče - tak by to mohlo být bráno i jako důvod pro snížení alimentů. Podpora rodičů se může brát jako její příjem.

Není tady

 

#22 23. 3. 2010 9:28

amba001
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 2. 2010
Příspěvky: 146

Re: Alimenty

Opravdu nevím jak to je, jen mi logicky vychází,  když matku podporuje jedna strana, není důvod, aby ji nepodporovala i strana otce, když je  lempl a situaci svým chováním zavinil.

Není tady

 

#23 23. 3. 2010 9:34

amely
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 907

Re: Alimenty

amba001 napsal(a):

Opravdu nevím jak to je, jen mi logicky vychází,  když matku podporuje jedna strana, není důvod, aby ji nepodporovala i strana otce, když je  lempl a situaci svým chováním zavinil.

Mᚠpravdu, ale logika je jena věc a realita druhá.

Připomíná mi to debatu našich politiků o daních. Že daně nemusejí být ani logické ani spravedlivé, ale hlavně snadno vymahatelné. Proto třeba zvýšili daň z nemovitosti.
Obávám se, že něco podobného by platilo i v případě alimentů.

Není tady

 

#24 23. 3. 2010 9:37

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Alimenty

když matku podporuje jedna strana, není důvod, aby ji nepodporovala i strana otce
To jistě - jenže je otázka, jak ten příspěvek bude velký. Vezmi si, že rodiče matky jsou dosud výdělečně činní a rodiče otce důchodci - to si na nich moc nevezme.
§ 89 zák. o rodině
Je-li několik povinných, kteří jsou příbuzní v témže stupni, plní každý z nich vyživovací povinnost takovým dílem, jaký odpovídá poměru jeho schopností, možností a majetkových poměrů k schopnostem, možnostem a majetkovým poměrům ostatních.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#25 23. 3. 2010 16:48

z-hanka
♥♥-----
Registrovaný: 14. 1. 2009
Příspěvky: 28

Re: Alimenty

Já nevím proč, ale mám neustále pocit, že bývalý si myslí, že snad ty peníze dává mě.On prostě chce, aby mi nezbylo pro svoje potřeby- osobní, tam samozdřejmě každá mamka šáhne, než by děti měly mít to co mají.Nedokážu si představit, že bych synovi řekla, že mu ty 300 stovky na výlet ze školou nedám.Když jsme ještě žili s manželem společně, měli jsme peníze dohromady a moc dobře věděl, co koli stojí.Moje celá výplata šla na domácnost, oblečení a někdy ještě jsme museli sáhnout na jeho peníze, které chodily na účet.Taky znám maminy, co když si přijde bývalý pro děti, nahodí vyglajdané tepláky a zamaštěné tričko, aby viděl, že fakt nemá.Tak takovou techniku mi doporučovaly, do toho teda nepůjdu, to je nedůstojné a myslím, že by se bývalý asi pěkně pobavil.Naopak se vždy pěkně upravím, aby viděl, že mě na to dno prostě nedostane.Zkusím se informovat u dobrého právníka, jenže jen ta konzultace stojí 1000Kč nejméně.Každopádně vidím, že mnohé zvás jsou na tom podstatně, hůře, takže ještě pořád to snad takto jde.Horší je na tom to, že mamky z malými dětmi bez možnosti hlídání jsou zaměstnavateli dost dikriminovány.Vzala bych třeba druhou práci, jsem mladá, ale kdo s těmi dětmi bude.Je pravda, že muži mají i vedlejšáky,mají víc za cenu méně volného času, ale máme my takovou možnost?

Upravil(a) z-hanka (23. 3. 2010 16:51)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů