Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 18. 3. 2010 13:59

Oáza
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 2. 2007
Příspěvky: 170

Detoxikace těla

Jednodenní očistné kůry:

Očistný den s kyselým zelím
Kyselé zelí je nejen vitamínovou „bombou“, ale také skvělým pomocníkem pro nastartování diety. Tento zázrak zbavuje tělo nečistot, spaluje tuky a posiluje imunitní systém. Vyzkoušejte jednodenní očistnou kůru s kyselým zelím a uvidíte, jak skvěle se budete cítit. Kysaného zelí můžete sníst, co hrdlo ráčí – ovšem pozor na kopřivku!
Šávový den
Většina ovocných a vitamínových šáv (těch kvalitních) obsahuje vápník, který je prospěšný pro naše kosti. Vápník také povzbuzuje činnost ledvin, napomáhá k odvodnění těla. V zeleninových šávách je ho o 50 % více, než ve šávách ovocných. Během šávového dne vám doporučujeme vypít asi 3 litry ředěných 1:1 ovocných nebo zeleninových šáv rozdělených do několika menších dávek .
Exotický denObrazek
Exotické ovoce v sobě skrývá velké množství minerálních látek, enzymů a také vitamínů, které aktivují látkovou výměnu, urychlují spalování tuků a vylučují škodlivé látky z těla ven. Exotické ovoce pomáhá v boji proti celulitidě. Doporučujeme vám především kiwi, mango a samozřejmě také ananas.
Polévkový den
Polévka je zkrátka grunt, který nám nejen prospívá, ale také nás dobře nasytí. Doporučujeme vám zeleninové polévky bez zahuštění – ty mají málo kalorií,ale dejte nějakou luštěninu a brambůrek, aby se neporušilo pravidlo našeho hubnutí,bude tam hodně vitamínů a také balastních látek. V polévkovém dni se snažte navíc ještě vypít alespoň 1,5 litru neperlivé minerálky a nebo bylinkového neslazeného čaje.

Není tady

 

#2 18. 3. 2010 21:52

nutricni-poradna
♥------
Registrovaný: 18. 3. 2010
Příspěvky: 1

Re: Detoxikace těla

Nepovolená reklama, příspěvek smazán.

Upravil(a) AndreaP. (18. 3. 2010 22:12)

Není tady

 

#3 19. 3. 2010 9:46

Oáza
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 2. 2007
Příspěvky: 170

Re: Detoxikace těla

Jak bojují s nepřáteli a nemocemi rostliny? Pomohou i nám?
Produkují fytochemické látky, které mají účinky antibakteriální, antimykotické a insekticidní. Proto i působnost vitamínů konzumovaných v přirozených porcích zeleniny a ovoce je mnohem vyšší než působnost vitamínů v tabletách. Obrazek
Fytochemické látky posilují celou imunitu těla také mohou chránit před bujením buněk, mohou ho oddálit, máme - li jej zakódováno ve své DNA.
Jedná se o polyfenoly v barevných zeleninách a ovoci - hodně jich je i v červeném víně, a v zeleném čaji.
Sloučeniny síry, které dávají specifické aroma česneku a kapustě, terpeny, které najdeme v citrusech.
Mezi tyto nejlepší látky tedy patří flavoidy, kyseliny fenolové, karotenoidy a monoterpeny, saponiny a již zmiňované sloučeniny síry.
Vzorce jsou hodně složité, ale názvy si napsat můžeme.
Koření kurkuma - já ho nemám, ale musím brzy vyzkoušet - účinná látka kurkumin
Hroznové víno - resveratrolObrazek
Citrusy - terpeny - limonen
jahody - kyselina ellagová
zelený čaj - Epigallokatechin - 3 -gallát
sójové maso a boby - genistein
rajčata - lykopen
Kapusta - Indol - 3 - karbinol
Brokolice - Sulforafan
Tyto látky nejsou jako vitamíny tolik náchylné na poškození při tepelné úpravě, krátká jim nevadí.
Brání navázání růstových hormonů na poškozené buňky a tím jejich růstu a množení, brání také růstu nových cév , které by nové shluky rozbujelých buněk zásobovaly živinami z krve.
Ovšem obsah těchto cenných látek v těle je třeba udržovat pravidelnou konzumací již zmíněných potravin, nárazové akce nestačí.Nejlepší je syrový stav, který zachová i vitamíny, ale lehké podušení u zeleniny je možné též.
Také nám to objasňuje, proč sklenka červeného kvalitního vína dvakrát, třikrát za týden není při naší dietě zakázána.Ale s mírou.

Není tady

 

#4 19. 3. 2010 9:47

Oáza
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 2. 2007
Příspěvky: 170

Re: Detoxikace těla

Fytochemické látky a naše zdravíObrazek

Minule jsem psala o fytochemických látkách, které obsahují některé potraviny, mají další důležitou vlastnost - pomocí své chemické stavby dokáží absorbovat volné radikály vznikající při chemických reakcích v našem těle.Ty vznikají například i při obyčejném dýchání.
Detoxikací konzumací vhodných potravon, o kterých jsem už psala, můžeme oddálit poškozování našich buněk a stárnutí celého těla.
Osoby vážící 70kg vyprodukuje při aktivním životě za rok 1,7 volných radikálů.
Některé aktivní látky třeba z česneku a kapusty brání nejen množení špatných buněk v našem těle, ale i tv oření nových cév, které zbujelou tkáň potom vyživují.
Výživa založená na pravidelném přísunu potravin s vitamány a fytochemickými látkami je naší velkou zbrabní proti stárnutí a nemocem.
Pokud se tělo přestane přetěžovat nesmyslnými jídly, která obsahují moc tuků a jednoduchých cukrů, přidá se pohyb v mezích možností člověka, je tělu najednou lépe a stárne pomaleji, tak už víte, proč se děvčata po určité době cítí tak dobře.

Není tady

 

#5 27. 3. 2010 11:25

Oáza
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 2. 2007
Příspěvky: 170

Re: Detoxikace těla

storstark

Upravil(a) Oáza (27. 3. 2010 11:26)

Není tady

 
NÁŠ TIP:

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů