Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 17. 3. 2010 16:57

lukalka
♥------

Nárok na volno

Dobrý den, manžel pracuje jako řidič TIR. Odjíždí vždy na 2 měsíce. Jezdí po celé Evropě a po celou dobu se nedostane domů. Pracuje pro českou firmu, která sídlí asi 30km od našeho domu. Firma je to velká ma ještě další pobočky po ČR. Jedná se o to, že po návratu firma po něm požaduje každý den nějaké práce na firmě. Jako naložit někomu auto, jet s nějakým autem na technickou, krátké převozy materiálu po kraji atd. Chtěla jsem se zeptat, zda po takové dlouhé době mimo republiku nemá ze zákona nárok na volno? Myslím tím, že by třeba týden byl doma aniž by musel do práce. Jinak vždy po návratu je asi týden doma a pak zase odjíždí na 2 měsíce.

Není tady

#2 17. 3. 2010 18:21

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Re: Nárok na volno

Určitě má nárok na volno. Ale firma ho chce využívat i mimo jízdy. Vím přesně, o čem píšeš, přítel to měl také tak. Jenže...pokud nebude chtít spolupracovat, můžou se s ním rozloučit. Na jedno místo řidiče se hlásí u nás až 200 uchazečů, kteří to vezmou i za těch podmínek. Myslím, že řidič tiru není pro mladé lidi vhodné povolání vzhledem ke vztahu. Odcizí se časem. Pokud ho práce baví a pohlcuje zcela, jsi na druhé koleji . Jedině, že by se s firmou domluvil, jakmile přijede, že by chtěl mít vždy  týden volno, zda mu na to přistoupí. Jeden z velkých bor.elů je hlavně v dopravě.

Není tady

#3 17. 3. 2010 19:19

vendulinda
♥♥♥----
Místo: ta naše Morava :-)

lukalko, nárok na volno je daný. Pracuji v dopr. firmě(možná je to ta o které píšeš, ale pochybuju, protože takový bordel u nás není..)a je jasně stanovený nárok na odpočinek, to bych si pozjišovala. Pravdou taky je, že spousta řidičů je rozvedených, to vidím dnes a denně, ale otázka je, zda je to příčina nebo následek. A řidiči už se pomalu nabírají, situace v dopravě se rapidně zlepšila, my máme práce nad hlavu wink

Není tady

#4 18. 3. 2010 23:04

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Já se obávám toho, pokud to tak mají už zavedeno, že těžko bude prorážet. Jasně, že nárok na volno mají, ale někteří dopravci jsou taková prasata, že nehledí na nic. I když ví, že řidič jede v kuse bez přestávek /u menších dodávek/ třeba i 20,30,40 hodin a konečně dorazí domů vyčerpaný a téměř za volantem spí, nenechají ho ani vyspat a už volají......a plat nic moc. Já bych řidiče nedělala, ani kdyby dávali 50-100 tisíc předem , jak je to náročné a odpovědné.

Není tady

#5 19. 3. 2010 9:34

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

Aneri napsal(a):

Já se obávám toho, pokud to tak mají už zavedeno, že těžko bude prorážet. Jasně, že nárok na volno mají, ale někteří dopravci jsou taková prasata, že nehledí na nic. I když ví, že řidič jede v kuse bez přestávek /u menších dodávek/ třeba i 20,30,40 hodin a konečně dorazí domů vyčerpaný a téměř za volantem spí, nenechají ho ani vyspat a už volají......a plat nic moc. Já bych řidiče nedělala, ani kdyby dávali 50-100 tisíc předem , jak je to náročné a odpovědné.

to snad ani nelze...řidiči mají povinné přestávky a  doba  jízdy a odpočinku se zaznamenává. Za nedodržení jsou dost vysoké pokuty

Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

#6 19. 3. 2010 10:34

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Všechno lze, já když jsem jela ze Skotska na Moravu, jsem myslela, že umřu únavou cestou a to jsem neřídila....a tak jezdí dodávky běžně! Nemají kolečka, knihu nepíšou, raději zaplatí pokutu. I tak se to firmě vyplatí. Tomu se říká novodobé otroctví.

Není tady

#7 19. 3. 2010 11:09

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

Novodobé otroctví ? Já myslela, že jsou v té práci dobrovolně a nikdo je k tomu  nenutí!!!!

Není tady

#8 19. 3. 2010 19:10

vendulinda
♥♥♥----
Místo: ta naše Morava :-)

no tak určitě to dělají dobrovolně, nehledě na to, že většina řidičů by si se svým vzděláním těžko někde vydělala víc. Základ mají malý, ale na dietách si to naženou. V prvé řadě to ty lidi musí bavit...ty lidi, když se na to místo hlásí musí vědět, do čeho jdou.A taky bych chtěla podotknout, že ty řidiči nejsou nesvéprávní, co vím, tak ti naši přešně ví, kdy mají na co nárok, takže se příhlásí a dokáží si to prosadit. Jinak nevím, teda, ale dnes už si ten risk porušit pauzu málokdo lajzne, pokuty jsou šílené. Kolečka už se stávají minulostí a v kamionech mají řidiči digitály a s těma se šibovat nedá. Jinak co se týká mě, já bych to dělat nemohla a v každém směru je obdivuju, protože mají velkou zodpovědnost imervére nejsou doma - ale to je prostě jejich volba. Každý se může rozhodnout a jít dělat třeba do fabriky..

Není tady

#9 19. 3. 2010 21:06

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

nejde jen o pokuty, ale i o body a kdo se vyboduje, má rok smůlu. To bude riskovat jen blázen. Takový přestupek je za 5 bodů.

Upravil(a) laminanonte (19. 3. 2010 21:09)

Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí