Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 16. 2. 2006 14:09

den,ditta
Host

jak na úklid

Dobrý

 

#2 16. 2. 2006 14:16

ditta
Host

Re: jak na úklid

trošku jsem to prve zvorala.-) Potřebovala jsem tady poradit, jak zvládnout úklid rodinného domu. Z malého bytu jsme se s manželem přestěhovali do dvoupatrového domku a a já mám najednou pocit, že nestíhám a neumím uklízet. Byt jsem měla uklizený tak za hodinku- a tady jsem tuhle jen hodinu vytírala koupelnu a chodbu ! Poradíte jak mám udržovat čistou plovoucí podlahu ? Mám pocit, že je naní všechno hned vidět každý kousek prachu. To samé schody. Chodbu jsem myla minulou sobotu- a mám pocit, že můžu zase. dříve jsem v předsíni měla koberec, ten jsem luxovala tak 1x za 14 dní - a vypadal stále dobře, v kuchyni lino stačilo setřít a bylo to. Začínám ten dům nenávidět...

 

#3 16. 2. 2006 14:22

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: jak na úklid

Pomiňme, že by Ti muž mohl pomoci nebo jednou za týden přijít nějaká paní načerno za stovku na hodinu. Když se maká, za hodinu se udělá práce !!!
Nauč se to přehnaně nezkoumat. Prach je všudypřítomný, i kdyby ses uběhala s hadrem.
Prostě, jednou za týden ukliď dole, jednou nahoře a nashle. Kdyby s tím měl někdo problém, má volné pole působnosti a může přiložit ruku k dílu dle libosti


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#4 16. 2. 2006 14:29

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: jak na úklid

Dito, taky mě barák už štve a čím dál víc vzpomínám na své dětství v paneláku. Zásadně nedělám žádný generální, vánoční nebo jarní úklid. Když mám chu, tak si vymyju linku, jindy vyperu koberce a sedačku, po delší době zase umyju a vyleštím obkladačky v koupelně. Zatím nechodím do práce, takže to dělám takhle a vyhovuje mi to. Horní patro 2 místnosti a koupelna jednou za týden vyluxuju, utřu prach, Prontem přeleštím dveře, umyju zrcadla a koupelnu a celou chodbu. Druhý den to samé dělám dole - 3 místnosti a koupelna. Máme korek a dlažbu, korek je fajn, ale na dlažbě je vidět každá kapička a šlápota, takže dole vytírám denně a prach a umýt dole vanu taky denně. Bydlíme u nádraží a u uhelných skladů, takže je to děs (okna týden po umytí opět špinavý). No a samozřejmě když děti zasviní koberce, tak luxuju podle potřeby. Jak jsem psala, zatím jsem doma, ale až budu chodit do práce, tak asi umřu s hadrem v ruce.....No a zahrádka, to je další kapitola....


Iveta X

Není tady

 

#5 16. 2. 2006 14:31

ditta
Host

Re: jak na úklid

to mě taky napadlo někoho si tam pozvat - ale jak splácíme hypotéku tak každá koruna dobrá-  a taky mi přijde divný někoho si na to zvát a ještě se bát, že něco rozbije nebo ukradne. Kámoškám nikdo neuklízí a bez doporučení se bojím.  My zatím nemáme děti, takže se starám jen o ten dům ( teda po práci samozřejmě) ale stejně.... Manžel nic neříká, ale mě ten prach strašně rozčiluje. Jinak nejsem nějak ppřehnaně pořádkumilovná, to fakt ne, ale nesnáším takový ty prachový chuchvalečky. Dříve jsem měli světlý nábytek a na něm to tak nebylo vidět- na tmavém je to hrůůůza.

 

#6 16. 2. 2006 14:39

ditta
Host

Re: jak na úklid

to Iveta. Jenže já přijdu z práce tak kolem 6,7 - dělám večeři, pak uklízím kuchyň ( chválabohu za myčku ), zalívám kytky,  peru, žehlím ( jasně že ne každej den- někdy taky jdeme do kina  a tak ) - pak si taky potřebuju trochu odpočinout-a  už je tady večer. Takže okna jsem nemyla od tý doby co jsou nové. O víkendech jezdíme za manželovýma nebo mýma rodičema nebo na chatu co jsme zdědili po otci- takže další práce - a místo toho abych v klidu doma udělala co nestíhám přes víkend další povinnosti.  O zahradě ani nemluv....- naštěstí máme jen předzahrádku- ale další venkovní schody a garáž.
to mashanka : manžel docela pomáhá- teda ale napadne ho to až v okamžiku kdy mě vidí s hadrem nebo smetákem. Sám od sebe nikdy.

 

#7 16. 2. 2006 14:41

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: jak na úklid

To si zvykneš...nebo se uhoníš, ale hlavně to nikdo neocení.....není vás v rodině víc? že byste si rozdělili práce....

Není tady

 

#8 16. 2. 2006 14:43

noris
♥♥-----
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 88

Re: jak na úklid

Chápu tě. Mně stačí 2+1 v paneláku. Pokud chodí ženská na 8 hodin do práce tak to podle mě stíhat nemůže. Jenže chlapi to málokdy pochopí. Včera jsem 2 hodiny žehlila přítelovi kapesníky. A když jsem si pak stěžovala, že mě bolí záda, tak mi řekl, že kapesníky se žehlí krásně.
O víkendu se má odpočívat !

Není tady

 

#9 16. 2. 2006 14:54

ditta
Host

Re: jak na úklid

to mashanka: bohužel jsme na to s manželem sami- nemůžu chtít po rodičích aby nám ještě chodili pomáhat s úklidem ! Manžel mě občas štve - on sice občas něco udělá ( zatluče hřebík apod. ) ale aby vzal dobrovolně koště to ne... a pak se večer diví, že usínám v obýváku u televize.

 

#10 16. 2. 2006 17:14

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: jak na úklid

Víš co dělám já s těmi prachovými chuchvalečky (říkám jim kočičáky) ?
Protože vznikají z prachu, který při chůzi vítr odhání do stran, jsou jen v rozích.
Když je vidím, vezmu hadr, objedu s ním obvod místnosti a je po nich.


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#11 16. 2. 2006 17:15

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: jak na úklid

noris - big_smile big_smile big_smile kapesníky se žehlí krásně - oni jsou prostě miláčkové !!! big_smile


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#12 16. 2. 2006 19:56

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: jak na úklid

noris - kolik těch kapesníků bylo? To si nedovedu představit kolik bylo kapesníků na 2 hodiny žehlení? Tak proč nepoužíváte papírové?


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#13 16. 2. 2006 21:26

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: jak na úklid

Najmi paní na úklid.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#14 16. 2. 2006 21:38

Pešta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 490

Re: jak na úklid

Na úklid musí být taky nálada, v tomhle depresivním počasí nebaví nikoho nic. Počkej až vysvytne sluníčko, třeba obrátíš barák vzhůru nohama.Jinak musíme si všechno co nevíc ulehčovat.  Vytírat stačí třeba každou sobotu mopem a zakleknout jen jednou za měsíc. Kapesníky papírové. Ponožky ,spodáry pyžama nežehlim.

Není tady

 

#15 17. 2. 2006 16:13

šílená.milena
♥♥-----
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 97

Re: jak na úklid

mashanka napsal(a):

Víš co dělám já s těmi prachovými chuchvalečky (říkám jim kočičáky) ?
Protože vznikají z prachu, který při chůzi vítr odhání do stran, jsou jen v rozích.
Když je vidím, vezmu hadr, objedu s ním obvod místnosti a je po nich.

ahoj, jsem šastná, že nejsem sama, kdo to tak dělá....


každý mrak má svůj stříbrný okraj.........

Není tady

 

#16 17. 2. 2006 19:30

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: jak na úklid

mileno - myslela jsem, že to dělá každý. Jestli ne, můžeme si to patentovat big_smile


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#17 17. 2. 2006 19:39

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: jak na úklid

Bety napsal(a):

noris - kolik těch kapesníků bylo? To si nedovedu představit kolik bylo kapesníků na 2 hodiny žehlení? Tak proč nepoužíváte papírové?

Papírový kapesníky ušetří práci, ale horší je, když u dětí v kapse nějaký při praní zapomenu a na prádle z celý pračky jsou ty malý pucíčky a nejde to dolů. Párkrát se mi to už stalo a vzteky jsem neviděla.....


Iveta X

Není tady

 

#18 17. 2. 2006 22:09

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: jak na úklid

Iveto, ano, Ty pucíčky jsou chuovka !!! Ještě, když je zrovna s nimi v pračce tmavě modrá flíska - jéééé, jsou chvíle, kdy bych byla schopná vraždit big_smilebig_smile


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#19 17. 2. 2006 22:42

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: jak na úklid

Hi hi, papírový kapesníčky v kapsičce dítěte...ale co vyprané penízky v kapsičce manžela?Taky to vypadá vypraně , ale jinak nic moc...

Není tady

 

#20 17. 2. 2006 22:59

Verča
♥♥♥♥---
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 285

Re: jak na úklid

mashanka napsal(a):

Víš co dělám já s těmi prachovými chuchvalečky (říkám jim kočičáky) ?
Protože vznikají z prachu, který při chůzi vítr odhání do stran, jsou jen v rozích.
Když je vidím, vezmu hadr, objedu s ním obvod místnosti a je po nich.

Kočičáky velmi důvěrně znám, protože mám psa a kočku. Chuchvalečky, které se drží v koutech obejdu s vysavačem, sundám nástavec a jen s trubkou kočičáky vycucnu vysavačem. Takhle obejdu byt a mám pocit, že mám uklizeno. Pak se i lépe vytírá, protože chuchvalce se nelepí na hadr. Na utírání nádobí i nábytku, lednice ,mikrovlnky používám papírové utěrky. Lépe sají a po použití se vyhodí do koše. Lednici přejedu mokrým hadrem a pak suchou papírovou utěrkou, ta nedělá čmouhy.
I skleněný stolek je tímto způsobem beze čmouh.http://www.nactileti.net/grafika/3dsmajlici/smajlik228.gif

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů