Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 17. 3. 2010 12:15

Anda
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 9. 2006
Příspěvky: 1630

Re: VYKUTÁLENÝ TCHÁN

Nicolas napsal(a):

Tiina napsal(a):

Podle Nicolasových výpočtů to nevypadá vůbec špatně, nicméně jsou tady některé další věci.

Pokud tatínek původně slíbil bezúročnou půjčku, což samozřejmě nemusel, pač jsou to jeho peníze a to všechno, ale pokud to přesto udělal a pak přišel s tím, že chce 4%, tak to je podraz. A další věc -  splátka bude 2x větší - utáhnete to ? Jedna věc je dlouhodobá výhodnost na 15 let a další věc jsou reálné měsíční příjmy, ze kterých by se splátka hradila.

Banky dělají tyhle podrazy uplne normalne a zvyšují či snižují úroky jak se jim zachce a nikdo to podrazem nenazývá.
Nejsem si jistý, jestli bude splátka 2x větší (myslím měsíční splátka - je to 6 800 Kč původně a 8 000 Kč nově):
Nyní platíme 6800,- Kč vč. 4% úroku na dobu 30 let.
Tatínek chce 8000 vč. 4% úroku na 15 let.

Podraz se to může jevit, ale rodiče slibují dětem pod stromeček spoustu věcí a pak své děti "podrazí" se slovy, nedostali jsme vánoční prémie. A děti se s tím musí vyrovnat. Sami si dárek nekoupí. A tady to je to samé. Bud budou hrdí a budou platit 2x tak dlouho bance nebo to překousnou a ušetří nějaké peníze s dědou. Samozřejmě záleží, jestli dokážou těch 1 200 Kč (což je měsíční navýšení) uškudlit.

Víš, Nico, plně souhlasím s tím, že je tahle forma určitě výhodnější. Ale řekla bych, že debata je směřovaná jinam. Vykutálenej vs. nevykutálenej. Samozřejmě, dědu a spol. nikdo z nás nezná osobně, ale podle toho, co čtu mi z toho fakt vychází varianta A. Kdyby dědóš narazil 2-3%, která by v bance na vklad dostával, ani nemuknu, ale asi se shodneme na tom, že tohle je podstatně slušnější úročení, ne?

Není tady

 

#27 17. 3. 2010 12:28

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: VYKUTÁLENÝ TCHÁN

Tiina napsal(a):

Podle Nicolasových výpočtů to nevypadá vůbec špatně, nicméně jsou tady některé další věci.

Pokud tatínek původně slíbil bezúročnou půjčku, což samozřejmě nemusel, pač jsou to jeho peníze a to všechno, ale pokud to přesto udělal a pak přišel s tím, že chce 4%, tak to je podraz. A další věc -  splátka bude 2x větší - utáhnete to ? Jedna věc je dlouhodobá výhodnost na 15 let a další věc jsou reálné měsíční příjmy, ze kterých by se splátka hradila.

Proč hned podraz?Se přeci normálně stane,že přestřelíte,následně si to uvědomíte a tomu dotyčnému to ještě včas oznámíte(!),takže férové jednání v tomhle směru,žádný podraz.A zvl᚝ když jde o 83letého člověka.Myslím,že má dobrého rádce(ten děda).Radši bych to plácel jemu než cizím managerům do chřtánu a puste ho samozřejmě dál jen ke vrátkům,jak tu někdo psal.

Upravil(a) Kuty (17. 3. 2010 12:29)

Není tady

 

#28 17. 3. 2010 12:49

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 2752
Web

Re: VYKUTÁLENÝ TCHÁN

Ano, ano. Diskuse je o vykutálenosti.
Taková Kuty je původně hodně vyKutálená :-)

Proto jsem to hodil do čísel, která hovoří jiným jazykem a ten jazyk je uplně jiný, než pisatelka původně nastínila. Zkrátka použila uplne mimoňský argument.

Otázka téměř nikdy není "proč nám to ten druhý dělá a co je za tím"? Ale správná otázka je: co s tím kur.va budu dělat já? Jak se k tomu postavím? Co bude můj protinávrh?

Navrhuji paní pisatelce nelamentovat, ale spočítat si pořádně, co je pro ni výhodné, vynásobit to pravděpodobným věkem dědy a připočítat tam nějaké dobré právnické pojistky tak, aby z toho celého kšeftu s dědou vyšli bez rizika. Když děda zaklepe bačkorama dříve, tím lépe.

Ale asi je lamentace pisatelky opravdu o dědovi a jeho chování. A půjčka je jen jedním z argumentů (v tomto případě uplne hloupě podaným). To chápu. Chování takového člověka nezměníte. Jen ho můžete pustit tak daleko, jak sami  uznáte za vhodné.

Není tady

 

#29 17. 3. 2010 13:34

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: VYKUTÁLENÝ TCHÁN

Ano, ano. Diskuse je o vykutálenosti.
Taková Kuty je původně hodně vyKutálená :-)
- bohužel "menší" oprava: ....nyní dost kulatá.chjo:vissla:big_smile

Není tady

 

#30 17. 3. 2010 13:41

Želvička17
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Ústí nad Labem
Registrovaný: 24. 2. 2008
Příspěvky: 7946

Re: VYKUTÁLENÝ TCHÁN

No Coral,  s tou vnučkou, co dědeček neuvidí, to je jako za trest?
Nechápu.

Pár věcí mě na Tvém psaní přišlo poněkud zvláštních.  Stěžuješ si, jak se u Vás vždy najedl, napil a nic nepřinesl. Proč tedy mu podstrojujete, když Ti to vadí?
Proč si nepůjčíte od banky, když tchánovo podmínky Ti vadí? Myslíš, že Ti nabídnou lepší podmínky?
Neměl Vám tchán ty peníze dát rovnou jako dárek za narození dcerky?


http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/gSkVyMR.jpghttp://lb5m.lilypie.com/gSkVp2.png
http://lb2m.lilypie.com/TikiPic.php/sNH41tS.jpghttp://lb2m.lilypie.com/sNH4p2.png

Není tady

 

#31 17. 3. 2010 13:45

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: VYKUTÁLENÝ TCHÁN

Otázka je, jestli by se tu vykutálenej děda vůbec řešil, kdyby nechtěl procenta, nebo nejlépe splátky vůbec... vissla
Jestli se mu nakonec nepodstrojovalo schválně a dědovi to jaksi nedošlo... tongue

Není tady

 

#32 17. 3. 2010 13:49

Želvička17
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Ústí nad Labem
Registrovaný: 24. 2. 2008
Příspěvky: 7946

Re: VYKUTÁLENÝ TCHÁN

Je to jen můj dojem z toho, jak byl příspěvek napsán. Výrazy typu "kolenovrt jak hadra" apod.  Tedy jestliže má někdo v příbuzenstvu nějaké peníze, automaticky je má dát dětem...? Nebo automaticky půjčovat bezúročně?
Já nevím, ale i kdyby tchán bydlel v kanále, s miliony na kontě, pořád je to jen a jen jeho věc...


http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/gSkVyMR.jpghttp://lb5m.lilypie.com/gSkVp2.png
http://lb2m.lilypie.com/TikiPic.php/sNH41tS.jpghttp://lb2m.lilypie.com/sNH4p2.png

Není tady

 

#33 17. 3. 2010 15:02

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: VYKUTÁLENÝ TCHÁN

Kuty - no podle toho, co autorka píše, to moc včas nebylo. Navíc, než něco takového slíbím, tak si to snad rozmyslím, ne ?

Ale je fakt, že mě taky příjde zvláštní, takového to lamentování typu "přijde na návštěvu a nic nepřinese" - to si má donést vlastní oběd nebo jak ?

Není tady

 

#34 17. 3. 2010 15:08

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: VYKUTÁLENÝ TCHÁN

Tiina napsal(a):

Kuty - no podle toho, co autorka píše, to moc včas nebylo. Navíc, než něco takového slíbím, tak si to snad rozmyslím, ne ?

V 83 už mohl i zapomenout, co prve slíbil. Můj praděda si v 80 ani nepamatoval, že měl oběd a šel si stěžoval k sousedům na prababičku, že mu nedá najíst.

Upravil(a) eva4444 (17. 3. 2010 15:53)

Není tady

 

#35 17. 3. 2010 15:26

Coral
♥♥-----
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 69

Re: VYKUTÁLENÝ TCHÁN

Zdravím Vás všechny, byla jsem hin se střevní chřipkou, tak to musím všechno přečíst:-))). ANO, opravdu mu je 83 let a manžel je jeho jediný dědic (ze zákona snad neopomenutelný, i kdyby to daroval psímu útulku:-)). Nám je jasné, že to vezmeme, ono nějak není čas něco přefinancovávat s další bankou + další odhady + poplatky. Ano, taky nám řekl, že nám ušetřil několik set tisíc a nemusíme platit poplatky, hahahah. A to se dovolí ještě zeptat, kdy se tedy dočká třetího vnuka:-))). No jo, jenže ono třetí dítě je také větší auto + další náklady. Ale jinak jo, 4% úrok je "zlatej". PS: Nemá smysl ani přemýšlet, proč dal přednost celoživotnímu soužití se sestrou před rodinou.  Stačí vám, že když jsem viděla jak žijí, týden jsem z toho nespala ? Topení nic, záchod nic, chodí nevím kam. Okna vymlácená bez záclon, takže když jsem z tama vyšla, divila jsem se, že nejsem prožraná od špíny a bordelu. Ani už nevěřím, že můj manžel je opravdu jeho syn - biologický.

Není tady

 

#36 17. 3. 2010 15:39

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: VYKUTÁLENÝ TCHÁN

Coral, toto je opravdu jen tvůj problém. Děda žije tak, jak se mu líbí a jak uzná za vhodné. Vůbec se to neslučuje s tvou představou o dědovi. Ale musí se tyto věci slučovat? Musí život probíhat jen podle tvých představ? Nemohla by ses sama smířit s tím, že je jiný a takový zůstane? CO mu to vlastně chceš vyčítat? Že žije jak on chce? Ale ty přece žiješ také jak chceš a tvým vnoučatům se to líbit nemusí wink


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#37 17. 3. 2010 15:54

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: VYKUTÁLENÝ TCHÁN

Coral napsal(a):

Zdravím Vás všechny, byla jsem hin se střevní chřipkou, tak to musím všechno přečíst:-))). ANO, opravdu mu je 83 let a manžel je jeho jediný dědic (ze zákona snad neopomenutelný, i kdyby to daroval psímu útulku:-)). Nám je jasné, že to vezmeme, ono nějak není čas něco přefinancovávat s další bankou + další odhady + poplatky. Ano, taky nám řekl, že nám ušetřil několik set tisíc a nemusíme platit poplatky, hahahah. A to se dovolí ještě zeptat, kdy se tedy dočká třetího vnuka:-))). No jo, jenže ono třetí dítě je také větší auto + další náklady. Ale jinak jo, 4% úrok je "zlatej". PS: Nemá smysl ani přemýšlet, proč dal přednost celoživotnímu soužití se sestrou před rodinou.  Stačí vám, že když jsem viděla jak žijí, týden jsem z toho nespala ? Topení nic, záchod nic, chodí nevím kam. Okna vymlácená bez záclon, takže když jsem z tama vyšla, divila jsem se, že nejsem prožraná od špíny a bordelu. Ani už nevěřím, že můj manžel je opravdu jeho syn - biologický.

Je to sice hrůza, ale kolik znᚠvitálních důchodců v jeho věku? Nakonec by se mohlo říci, že je z těch drsných podmínek zdravě otužilý :-)

Není tady

 

#38 17. 3. 2010 16:07

amba001
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 2. 2010
Příspěvky: 146

Re: VYKUTÁLENÝ TCHÁN

Nebo děda svůj majetek včas daruje úplně někomu jinému, takže už nebude co dědit.

Kamarádka měla tchány. Když měli přijet na návštěvu, sháněla a dva dny předem vařila a pekla, byla celá uhoněná, jen aby je pěkně pohostila. Někdy si i půjčila peníze, jen aby bylo všechno akorát. Nakonec ji  pomluvili jak neumí hospodařit a nedivili se, že  mají málo peněz, když ona všechno rozfrcne.

Druhá snacha jim uvařila jen čaj a k němu nejlevnější sušenku,někdy ani to ne,  k hlavnímu jídlu jim dala rozpečený rohlík od včerejška. Sice si stěžovali, že měli hlad, ale chápali to, že mladí  asi nemají peníze a snacha musí šetřit.  Netušili, že vůbec nešlo o peníze, ale o to, že je snacha měla "na háku". Před smrtí všechno dali jim, už nebylo nic, co by se dalo zdědit.

Není tady

 

#39 17. 3. 2010 17:13

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 2752
Web

Re: VYKUTÁLENÝ TCHÁN

amba001 napsal(a):

Nebo děda svůj majetek včas daruje úplně někomu jinému, takže už nebude co dědit.

Kamarádka měla tchány. Když měli přijet na návštěvu, sháněla a dva dny předem vařila a pekla, byla celá uhoněná, jen aby je pěkně pohostila. Někdy si i půjčila peníze, jen aby bylo všechno akorát. Nakonec ji  pomluvili jak neumí hospodařit a nedivili se, že  mají málo peněz, když ona všechno rozfrcne.

Druhá snacha jim uvařila jen čaj a k němu nejlevnější sušenku,někdy ani to ne,  k hlavnímu jídlu jim dala rozpečený rohlík od včerejška. Sice si stěžovali, že měli hlad, ale chápali to, že mladí  asi nemají peníze a snacha musí šetřit.  Netušili, že vůbec nešlo o peníze, ale o to, že je snacha měla "na háku". Před smrtí všechno dali jim, už nebylo nic, co by se dalo zdědit.

big_smile

Poučení s 65% garancí zní:
- mějme to na háku, mínění okolí stojí opravdu jen za ten hrníček čaje a levnou sušenku
- když vypadᚠjak chudák, dostaneš peníze

Poučení pro Coral:
- nauč se něco od tvého vykutáleného tchána - vezmi si ty jeho peníze a bud taky vykutálená
- za zády pomlouvej jeho neskutečný bo.rdel a neutěšené obydlí

Není tady

 

#40 17. 3. 2010 17:35

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: VYKUTÁLENÝ TCHÁN

Coral napsal(a):

Zdravím Vás všechny, byla jsem hin se střevní chřipkou, tak to musím všechno přečíst:-))). ANO, opravdu mu je 83 let a manžel je jeho jediný dědic (ze zákona snad neopomenutelný, i kdyby to daroval psímu útulku:-)). Nám je jasné, že to vezmeme, ono nějak není čas něco přefinancovávat s další bankou + další odhady + poplatky. Ano, taky nám řekl, že nám ušetřil několik set tisíc a nemusíme platit poplatky, hahahah. A to se dovolí ještě zeptat, kdy se tedy dočká třetího vnuka:-))). No jo, jenže ono třetí dítě je také větší auto + další náklady. Ale jinak jo, 4% úrok je "zlatej". PS: Nemá smysl ani přemýšlet, proč dal přednost celoživotnímu soužití se sestrou před rodinou.  Stačí vám, že když jsem viděla jak žijí, týden jsem z toho nespala ? Topení nic, záchod nic, chodí nevím kam. Okna vymlácená bez záclon, takže když jsem z tama vyšla, divila jsem se, že nejsem prožraná od špíny a bordelu. Ani už nevěřím, že můj manžel je opravdu jeho syn - biologický.

Coral,
jen takový námět, nehledej za tím nic jiného, nabídnu ti vzhledem k té "vykutálenosti" jen trochu jiné počty, než Nico:
Tvému tchánovi je 83 let. To znamená, že se narodil v roce 1927. Tedy 9 let po první světové válce. Z jakých pochází poměrů?  Za dva roky totiž příjde hospodářská krize. Mnohem t잚í, než jakou prožíváme dnes. S mnohem hrozivějšími dopady na všechny vrstvy obyvatel, protože tehdy neexistovaly ŽÁDNÉ sociální dávky, ani Evropská Unie či Mezinárodní měnový fond, které by pomohly národním ekonomikám.
Až mu bude 12 let, začne druhá světová válka. Bude trvat 6 let, takže až skončí, bude mu 18. V jeho jednadvaceti letech, příjde Vítězný Únor a všechno to spadne do dalších sr..ek.

Coral, jak ty vůbec víš, v jakých podmínkách tvůj tchán vyrůstal? Co sám jako dítě od svých rodičů dostal? Nemám teď na mysli peníze, ale jen obyčejnou lásku, pohlazení, pocit bezpečí...
Jak se ho vůbec odvažuješ soudit? Posuzovat jeho chování? Víš ty vůbec, čím si jako dítě prošel? Opravdu si myslší, že tahle generace není poznamenaná? Myslíš, že jejich citová nádrž je natolik plná, že mají z čeho rozdávat? Snažila ses k němu někdy sama TRPĚLIVĚ přiblížit?
Moje osobní zkušenost s těmito lidmi je taková, že jsou nesmírně šetřiví a skromní. Jejich potřeby - vyspravený dům, uklizená domácnost ap. pro ně nejsou zdaleka tak důležité, jako něco, co mohou kdykoliv odnést a jít o dům dál....
Jak ty víš, že ti nenabízí peníze, které by jinak mophl pouižít na opravu SVÉHO domu, zvelebení  SVÉ domácnosti, což je ale důležité pro tebe, nikoliv pro něj. On má prostě jen jinou zkušenost, jiné hodnoty. Důležité jsou pro něj hotové peníze, nikoliv majetek, o který jak mu říká jeho zkušenost může kdykoliv přijít...třeba to zažil, víš to nebo ne? Třeba v třiapadesátém při měně, která okradla miliony obyčejných lidí, přišel i o ty peníze, takže si je raději "schová" do vaší hypotéky a myslí, že je to výhodné stejně tak pro vás, jako pro něj, kdo ví?

Přestaň ho stále posuzovat a vyber si: Buď mu poděkuj za peníze, které by ti vůbec nemusel nabídnout a pla dál hypotéku a nebo mu zase poděkuj, peníze příjmi a nesnaž se ho soudit.

Každý to máme nějak nastavené. Každý chodíme ve svých botách a jen my víme, kde nás tlačí. Můžeme se o ty pocity podělit s někým, kdo má zájem o NÁS samotné, ale taky nemusíme.
Není nic horšího, než když po bitvě je kdekdo generálem.
Odsuzuješ člověka, kterého de facto neznáš....
Otřásᚠjedním z pilířů, o který se tvůj manžel může opřít. A ty pilíře jsou jen dva: otec a matka stolt  Je jedno, jaké jsou, jsou jedinečné, protože jiné prostě NEMÁME.

Z tohoto vlákna mám pocit, že právě tobě Corál něco moc chybí...něco, co jsi nedostala a co tě bolí. Jenže manželův otec za to opravdu nemůže. A možná máte oba stejnou bolest.

Buď na sebe laskavějščí Coral smile

Upravil(a) Pandorraa (17. 3. 2010 17:39)


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#41 17. 3. 2010 18:18

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: VYKUTÁLENÝ TCHÁN

Pan promiň, ale musím se tak trochu ozvat. Sice z tebou souhlasím v mnohém nad tímto napsané, ale dovol sdělit, že otec tchán Coral je stejnej ročník jako můj otec, tedy má podobné životní osudy, navís mému otci zemřela matka když mu byl rok a byl vychováván matčinu sestrou a přesto by nejednal jak uvedený tchán.
Je pravdou, že s polu s otcem mám problémy a některé jeho kroky neschvaluji, přesto si dovolím říci, že problém je v CORÁL a jejích pohledech a přístupech na svůj život. Ono vůbec je na pováženou co by nastalo kdyby tchán zemřel. To mi celou dobu chybí. Navíc jak kdosi řekl, co nastane v době dědění. Osobně mám dojem, že Corál tak nějak nedocenila sebe, ne tchána.


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#42 17. 3. 2010 18:26

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: VYKUTÁLENÝ TCHÁN

Nejde o to, jak kdo jedná, ale o to, jak je "STUDENÝ".
Tady jsou si ti dva velmi podobní.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#43 17. 3. 2010 18:27

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: VYKUTÁLENÝ TCHÁN

Pisateli, brzdi prosím.  Ono najít pochopení pro druhého znamená, že jej objevíš i pro sebe a nezlob se, z mého pohledu ted a tady a z toho , co jsi právě napsal bych ti ráda řekla - nechápeš.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#44 17. 3. 2010 18:36

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: VYKUTÁLENÝ TCHÁN

PavlaH napsal(a):

Pisateli, brzdi prosím.  Ono najít pochopení pro druhého znamená, že jej objevíš i pro sebe a nezlob se, z mého pohledu ted a tady a z toho , co jsi právě napsal bych ti ráda řekla - nechápeš.

No víš byla to Pan mi dovolila pochopit otce a jeho podání lásky. Myslím si že nechápeš teď ty, přitom jsi napsala to samé co já že Coral musí najít a objevit sebe. Jak prosté. No, ale je mi to šumák, jak ty se k tomu stavíš.
Pan sice tuším co myslíš "Studený" ale i ledová královna má a dává lásku.


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#45 17. 3. 2010 18:38

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: VYKUTÁLENÝ TCHÁN

Srovnávᚠsvoje zkušenosti se zkušeností Coral, ale ony si nejsou ani podobné...


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#46 17. 3. 2010 18:40

Coral
♥♥-----
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 69

Re: VYKUTÁLENÝ TCHÁN

TO: Pandorra
Děkuji za dějepisný výklad. Na druhou stranu, vy mě tady vlastně pasujete na nenažranou mrchu, která chce jeho peníze. NE, opravdu nechci. KDO JE NABÍDL BYL ON A MĚL NAROVINU POPRVÉ ŘÍCI, ŽE TAKOVÉ JSOU PODMÍNKY, NE ZA 5 MIN 12. A VAŠE PŘIPOMÍNKA, ŽE VŠICHNI LIDÉ NEPOTŘEBUJÍ "HONOSNĚ" BYDLET ... Tak to nevíte, o čem mluvíte.
Moc dobře vím, za jakých podmínek vyrůstal, jak se choval ke své rodině. On je ten, co neustále něco žádá, chce, vyžaduje, zkrátka BERE, my jsme neustále dávali. Nestydí se přijet, vysát tady celou rodinu (vč. ledničky:-) a odjet. Co je to za člověka, který bere soudní procesy jako svoje hobby ? Dokázal se rok soudit s ČD, když dostal pokutu, že nezaplatil za zavazadlo (jízdní kolo).... O pár upocených korun.

Není tady

 

#47 17. 3. 2010 18:46

Coral
♥♥-----
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 69

Re: VYKUTÁLENÝ TCHÁN

PISATELI, NEV͊, O ČEM P͊EŠ. Že má tchýně z něho dostala (z těch nervů) rakovinu. S manželem jsme si na vše sami vydělali, nikdo nám nic nedal, od nikoho jsme nic nečekali. JEN ON SE ZMÍNIL, ŽE BY NÁM PŮJČIL A JEN TEN ÚROK NÁS JAKSI ZAMRZEL. Mám stejně starou babičku, miluji ji, starám se o ni přes 10 let a nic za to nečekám. Svým dětem ráda v budoucnu pomůžu, jak jen to půjde. Nebudu kalkulovat s úrokem. A ledová královna ?, to jste mě opravdu rozesmáli. A kdyby umřel ? Ano bude mi to líto, ale mám lhát, že budu ronit slzy ? Nebudu. Za takového člověka ne. Vy "svatí" zde, nemáte ani potuchu, o čem mluvíte. NESUĎTE.

Není tady

 

#48 17. 3. 2010 18:57

Petuli80
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 19. 3. 2008
Příspěvky: 1271

Re: VYKUTÁLENÝ TCHÁN

Coral, at si to tu pocitam, ja pocitam...vychazi mi, ze tchan po vas zadny urok nechce.
Pokud ted platite 6800 na 30let se 4%urokem od banky...vychazi mi puvodni vyse uveru 1.440.000,- s tim, ze zaplatite 2.470.000,- a preplatite tedy o milion korun.
Pokud po vas tchan chce 8000 po dobu 15 let, dostanes se prave na castku 1.440.000,- (pouhym znasobenim mesicni castky poctem mesicu a roku). A neni v tom zadny urok.
Tak se na tchana nezlob, protoze tohle je od nej vazne fer.

Není tady

 

#49 17. 3. 2010 19:00

Coral
♥♥-----
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 69

Re: VYKUTÁLENÝ TCHÁN

VÁŽENÍ, JEDINÁ ANDA POCHOPILA O CO JDE. TÍMTO KONČÍM DEBATU.

Není tady

 

#50 17. 3. 2010 19:03

Coral
♥♥-----
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 69

Re: VYKUTÁLENÝ TCHÁN

A DĚKUJI ZA PŘÍSPĚVKY A NÁZORY:-))) TAKY PŮJDU DO SEBE:-)))))))

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů