Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#51 15. 3. 2010 21:07

Kubula
♥♥♥♥♥♥-

Re: Trápí mě jeho image,co s tím!?

Vladena napsal(a):

Lejaby, přenes se do budoucnosti asi sedm let dopředu a právě vedeš svého prvňáčka do školy. Na druhé straně vede dítě počmáraný tatínek. Půjde s vámi?? Nepůjde, raději zůstane doma. Potřebuješ něco vyřídit na úřadu za rodinu...raději to vyřídíš sama. Teď cítíš, že jste středem pozornosti v tom negativním smyslu. Přesně si popsala svůj problém, přítele si nevzala na večírek, neustála si to.Ty, tobě to prvotně vadilo. Co potom dítě, když  se jeho táta bude tak odlišovat od ostatních tatínků ve školce,škole?  Nepostavíš ho nedobrovolně do toho samého problému? Představ si,že třeba ve škole provede nějakou rošárnu a tatínek to půjde  ,,žehlit" do školy....hned budou oba ve stejné škatulce. neutral A pořád nemůžeš být s děckem a hasit požár, vlastně by to bylo celé špatně.  Víš, nám co je trošku více , víme, že v partnerovi musíme vidět hlavně dobrého tátu. Jenže ve dvaceti tak nepřemýšlíš, ale ve třiceti je už možnost..tak to nepromarni!

Já bych se s dovolením zastala počmáranejch, rozcuchanejch a jinak "divnejch" tatínků. Mám jednoho nestandardního tatínka doma a o odpovědnosti apod. by myslím moh dávat školení.. zajímavý, že by to do něj nikdo neřek lol

Na druhou stranu souhlasím s Kalupinkou v tom "nechat ho to vyžrat". Nemyslím to nijak zle, jen z vlastní zkušenosti říkám, že dokud jsem se snažila mezi ním a okolím (např. mojí rodinou) cokoliv žehlit a uhlazovat, bylo to naprosto k ničemu, smlsli si na mě nakonec všichni zúčastněný. V okamžiku, kdy jsem řekla problém je mezi váma, já stojím mimo a řešit to nebudu, najednou to začalo fungovat (většinou), nebo se to definitivně rozsypalo (párkrát, a vlastně toho ani moc nikdo nelitoval). A hlavně ze mě spadla šílená tíha tý ZODPOVĚDNOSTI, nevím proč jsem si vlastně vzala na hrb, že můj manžel bude mít dobrý vztahy se všema sousedama i s prodavačkou z večerky.. Není to můj problém a pokud jeho vzhled nějak ovlivňuje to, jak se k němu lidi chovaj, já to určitě nijak řešit nebudu. Je to JEHO vzhled a vliv to má na chování lidí k NĚMU, ne ke mně. Pokud to nevadí jemu, nebo mu to stojí za to, fajn, já mu to přeju.

Mmch ve škole na něj taky koukali jako na exota, ale stačila jedna škola v přírodě, kam jel jako vychovatel, a s třídní našeho syna jsou kamarádi.. Lidi většinou nejsou tupý a za nějakou dobu poznaj, s kým maj tu čest.. když teda dostanou tu šanci si na to přijít vlastní cestou.. a tu bych jim právě nechala volnou. smile

Není tady

#52 15. 3. 2010 21:10

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Inak, ja si myslím, že výzor je do istej miery súčas osobnosti človeka, hlavne toho, čo ON SÁM chce o sebe naznači alebo vypoveda, ale nedémonizovala by som to a nepripisovala tomu väčšiu dôležitos, než to má. A bohémi, ktorých som poznala a poznám - čas je pre praktický život nepoužitežná a druhá čas sú naopak výborní žudia, aj v rámci rodiny, aj rámci širšej spoločnosti(spisovatelia, maliari, vydavatelia kníh, vysokoškolskí učitelia, rôzni umelci...  tongue ). Je to asi tak fifty-fifty.... ako vo zvyšku spoločnosti, povedala by som.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#53 15. 3. 2010 22:49

sandra
♥♥♥♥♥♥-

Mně osobně přijde dost ujetý, hodnotit lidi podle vzhledu. Co to znamená vypadat "normálně"? Pro někoho je to typ Kravaák a pro někoho dredař s rukama od borůvek lol
Zajímalo by mě, jak by se pisatelka cítila, kdyby se dozvěděla, že jí ten její nevzal na firemní večírek, protože vypadá jinak (rozuměj žádné dredy, žádné borůvky).....Buď mám někoho ráda/miluju ho a to se vším všudy nebo ne...
A dávat někomu něco vyžrat? Proč jako?
Souhlasím s Kubulou, že pokud někdo chce řešit jeho vzhled, a to řeší přímo s ním a netahá do toho jí.

Není tady

#54 16. 3. 2010 21:14

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-

Sel, ale my tady neřešíme, že on chce vypadat jak vypadá a že ho někdo nutí, aby vypadal jinak. My tu řešíme ji, že ho nevzala s sebou a její rodinu, která jí říká, to sis nemohla proboha vybrat někoho, kdo vypadá trochu normálně? Ani tady neřešíme, že kdybych se narodila někde a kdyby mě někdo nutil vypadat stejně jako ostatní, i kdybych tak odmítala chodit...to všechno jsou jenom dohady....za sebe říkám, do dredů a tetování ani piercingu bych se ve svém věku a za současného rozumu a náhledu na život, za vlastních tělesných dispozic a lidí, mezi nimiž se pohybuji...nemám o to zájem a nemám zájem ani o to, o tom diskutovat s jinými. Pokud mě někdo zastaví takto vymustrovaný a zeptá se mě, jaký mám na to názor, řeknu, nelíbí se mi to, choď si jak chceš, protože mě se to netýká a kdyby  ses mi cpal do rodiny, řekla bych Ti totéž, že se mi to nelíbí. Neberu Ti Tvoje kvality a znalosti, ale jak vypadáš, mě nijak neuchvacuje.

A protože mě nijak blíže diskutující neznají, dovolím si podotknout, že já vesměs stávám na té straně barikády, kde je menšina a biju se za tu menšinu jako lev. Jsou to věci důležitější, než zda má někdo pačesy nebo rozcuch. Když se to někomu líbí, a si vlasy nemyje a smrdí na dálku, já ho obejdu a když bude zvonit, tak neotevřu. Neumím si totiž představit, jak si někdo, kdo je takhle vymóděný, myje ruce po záchodě a má v čistotě srovnanou skříň. Pokud mu je proiritou dred, nemůže být kamarád s hřebenem a šamponem a asi to nebude přehánět ani s čistým ohozem. No a teď se do mě někdo může pustit, že mám tetované piercingované a dredované za špindíry, ovšem já tohle slovo nepoužila, protože vím, že neumýt si ruce může i člověk vzdělaný, vážený, titulovaný atd. Já jen tvrdím - mně se to nelíbí - neberu zmiŇovaným jejich kvality, inteligenci, atd, ale nechci s tím nic mít. A je mají doma ti, co se jim to líbí.

Je to stejné, jako kdyby někdo někomu, který má jen špinavé boty, řekl...teda Ty jsi ale prase...jenže on třeba spěchal a vlítl do bláta při vystupování z auta. Jinak má třeba vše čisté, ale ten druhý se zaměřil  právě na ty boty. Vzpomínám, jak mě ohodil náklaďák tak, že jsem si i jako prase sama sobě připadala. A přesto jsem musela s blátem až za ušima dojít z práce domů. Můžu se zapomenout učesat, nechat doma kapesníky, roztrhnout si sukni...ale pokud vědomě zkrášlím...v úvozovkách....značnou část těla tetováním...už to není ten chvilkový omyl, ta nedbalost...ale je to něco stálejšího...raděj bych brala roztrhaný boty, když je týden do výplaty. No a teď si vzpomínám, kterak došel domů již dospělý blízký příbuzný a já mu řekla...teda ty vypadáš, pitomče...protože ani já ani rodiče jsme ho nelitovali, kterak se převaloval na posteli...ono to čerstvě tetované rameno patrně hocha bolelo...a jsem tak mizerné povahy, že jsem si říkala...a tě to aspoň pořádně bolí...za něco takového vyhodit prachy...jenomže to bylo v únoru a on došel v triku...nedovedl obléknout bundu...a to sourozenec nesourozenec....bylo o zápal plic navrch...no ani jsem se neptala, co tomu říká ta jeho...ostatně, nic mi po tom není, on tak chodí, důležité, jaký je a ne ta ruka...ale vypadat bych tak nechtěla...to se asi těžko gumuje...čímž uzavírám svůj podíl na diskusi o vzhledu druhého, který mi nejde pod nos. A pánbu zapla, že tak zdaleka většina nechodí...

Není tady

#55 16. 3. 2010 22:14

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

No ale jeho fakticky lejaby a jej rodina/kolegovia/známi NÚTIA, aj keď nepriamo, aby šiel do niečoho, čo sa mu nepáči. Keby ti partner povedal, že a má rád, ale jeho rodina a nebude bra, kým sa nepotetuješ a že on sa za teba takto hanbí a nepôjde s tebou na ples požovníkov alebo podnikové mecheche - čo by si urobila? Potetovala by si sa?
Lebo keď tú situáciu otočíte, zrazu vyzerá trošku inak, že? Nevidím dôvod, prečo by si mala menšina robi násilie kvôli väčšine - ale ani väčšina kvôli menšine - v takejto takpovediac nie zásadnej veci....  stolt 
A lejaby: iné by bolo, keby sa priatež nechal po 7 rokoch tetova alebo si zaplies nečakane dredy... ale takto je to podža mňa jasné: Ber(aj s dredmi, piercingom, tetovaním... etc.) alebo nechaj tak.

Brita

Není tady

#56 17. 3. 2010 11:36

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

Tak po sedmi letech vztahu by si snad měla být schopná vidět za dredy, piercing a tetování. Důležitější je snad něco jiného, proč s ním  jsi ne ? A pokud má tvoje rodina k tomu nějaké připomínky, je to jejich problém, proč by ses tím měla trápit ty ? Proč mᚠpocit, že musíš řešit jak tvůj přítel zapadá do společnosti ? To je jeho věc. Že na něj na úřadech koukají divně...a co ? To je jeho problém, to za něj nemusíš řešit ty.

V každém vztahu by měla být uričtá míra svobody pro oba partnery - a oblečení a celková image je každého věc. Navíc pokud měl přítel dredy atd. od začátku, proč to najednou řešiš ? Celých 7 let ok a najednou to vadí ?

Jiná věc je, pokud by byl ( neříkám, že je ) nepoužitelný pro praktický život, šolíchal by si to svoje umění a všechno ostatní by bylo na tobě, včetně financí, péče o děti a všechny ty nudné praktické věci,co tak život přináší. Ale tohle už by si snad po sedmi letech měla vědět, ne ?

Není tady

#57 17. 3. 2010 20:57

REŇAS
Host

Tiina napsal(a):

Tak po sedmi letech vztahu by si snad měla být schopná vidět za dredy, piercing a tetování. Důležitější je snad něco jiného, proč s ním  jsi ne ? A pokud má tvoje rodina k tomu nějaké připomínky, je to jejich problém, proč by ses tím měla trápit ty ? Proč mᚠpocit, že musíš řešit jak tvůj přítel zapadá do společnosti ? To je jeho věc. Že na něj na úřadech koukají divně...a co ? To je jeho problém, to za něj nemusíš řešit ty.
V každém vztahu by měla být uričtá míra svobody pro oba partnery - a oblečení a celková image je každého věc. Navíc pokud měl přítel dredy atd. od začátku, proč to najednou řešiš ? Celých 7 let ok a najednou to vadí ?

Jiná věc je, pokud by byl ( neříkám, že je ) nepoužitelný pro praktický život, šolíchal by si to svoje umění a všechno ostatní by bylo na tobě, včetně financí, péče o děti a všechny ty nudné praktické věci,co tak život přináší. Ale tohle už by si snad po sedmi letech měla vědět, ne ?

Souhlasím,navíc bych to viděla tak,že to není jeho problém,ale jejich problém. Oni s tím mají problém,né on. Je to především člověk a pokud se jako člověk na těch úřadech atd. chová tak myslím,že není co řešit. wink

#58 17. 3. 2010 21:26

lejaby
♥------

Ahoj holky, díky moc za všechny příspěvky. Tak čtu a čtu a přemýšlím a srovnávám si to v hlavě. Ani nevím co dřív napsat :-) Každopádně dneska jsem měla rozhovor s našima, skvěle jsme to probrali a oni ho berou,mají ho taky rádi, taky už vědí že je hodnej .... Řekli mi, že prostě chtějí, abych já byla šastná a to je nejhlavnější. Takže to tak.
No co se týče toho, že to "najednou" řeším - on ty dredy a piercingy a tetování neměl od začátku vztahu! To prostě přibývá postupně. Jeho dredy jsou možná ten nejmenší problém, má vlasy nakraoučko po celé hlavě a vzadu ohon několika dredů v culíku. Piercingy má v obličeji dva - obočí a kořen nosu . No a ruce má opravdu jako borůvky big_smile Ale co je asi pro mě největší problém je jeho styl oblečení, asi jsem se předtím nevyjádřila až tak detailně. On nosí styl gothic.. A to je prostě podle mě moc. Je to milión pásků s bodáky, síované návleky na ruce, sukně přes kalhoty, korzety...a tohle všechno. On by se dal snést úhledný culík dredů a k tomu normální kapsáče a košili,triko. On takhle chodil dřív. Teď prostě poslední dva tři roky začal bláznit do tohohle stylu.
Holky ... ono je něco jinýho kdyby to byl můj brácha,kamarád,přítel mojí sestřenice,kolega z práce - já nemám předsudky vůči vzhledu. Beru lidi takový jaký jsou, koukám pod povrch, snažím se neškatulkovat. Jenže je něco jinýho mít pak takovýho "exota" big_smile za přítele. Ono je totiž hezký, že je to vlastně jeho věc a jeho boj. Ale ve skutečnosti, v tom reálném životě, to je totiž problém nás OBOU, a se mi to líbí nebo ne... Možná bude skvělý táta - určitě bude, jeho sestra má malý děti a on je dokonalej strejda, děti ho zbožňujou, protože si s nima vyhraje, komunikuje s nima, nikdy je neodbyde. O to nejde. Ale ve škole bude učitelka, která ty předsudky mít prostě bude...a co pak? Můj syn bude zlobit, bude mít problémy a přesně - přijde je řešit takovejhle "počmáranej" tatínek ... Je mi z toho všeho smutno, protože vážně nevím co dělat... On je úžasnej chlap, ale až moc si stojí za svým...za tou svou odlišností a originalitou. Jeho postoj je - tohle jsem já a vy všichni ostatní mi můžete políbit p.del... Jenže co já :-( Jak já se k tomu všemu mám postavit ... Ano,můžu ho to nechat "vyžrat", jenže já to vyžírám vlastně s ním. I mě se to dotýká...
Je to vlastně divnej problém,žejo!? Jasně, že ho miluju takovýho jakej je, mohlo by mi bejt fuk jak vypadá, protože vím jakej je uvnitř... a to je pro mě důležitý. Pokud by - teď to přeženu - musel bejt na vozíčku,nebo měl jizvy na obličeji nebo přišel o vlasy - nepřestanu ho přece milovat. Jenže tohle je něco jinýho. Někdy  mi přijde jak malej kluk, kterej neví o čem ten život je. Můžu vzteky vyletět do stropu, když jdeme jen do kina a on se začne "strojit" - já mám hned po náladě :-(
Ptáte se jestli se mi to líbí - bez ohledu na okolí. Dobrá otázka. Já řeším jen okolí, problémy v životě, negativní pozornost...Takže co já!? Účes je fajn, těch pár dredů je v pohodě ( a nesmrděj wink ), ale piercingy neobdivuju, ty jsou podle mě zbytečný, tetování na rukou bych brala, ale on má dost velký. Mě prostě s.re hlavně to oblečení....

Není tady

#59 17. 3. 2010 21:56

REŇAS
Host

lejaby napsal(a):

Ahoj holky, díky moc za všechny příspěvky. Tak čtu a čtu a přemýšlím a srovnávám si to v hlavě. Ani nevím co dřív napsat :-) Každopádně dneska jsem měla rozhovor s našima, skvěle jsme to probrali a oni ho berou,mají ho taky rádi, taky už vědí že je hodnej .... Řekli mi, že prostě chtějí, abych já byla šastná a to je nejhlavnější. Takže to tak.
No co se týče toho, že to "najednou" řeším - on ty dredy a piercingy a tetování neměl od začátku vztahu! To prostě přibývá postupně. Jeho dredy jsou možná ten nejmenší problém, má vlasy nakraoučko po celé hlavě a vzadu ohon několika dredů v culíku. Piercingy má v obličeji dva - obočí a kořen nosu . No a ruce má opravdu jako borůvky big_smile Ale co je asi pro mě největší problém je jeho styl oblečení, asi jsem se předtím nevyjádřila až tak detailně. On nosí styl gothic.. A to je prostě podle mě moc. Je to milión pásků s bodáky, síované návleky na ruce, sukně přes kalhoty, korzety...a tohle všechno. On by se dal snést úhledný culík dredů a k tomu normální kapsáče a košili,triko. On takhle chodil dřív. Teď prostě poslední dva tři roky začal bláznit do tohohle stylu.
Holky ... ono je něco jinýho kdyby to byl můj brácha,kamarád,přítel mojí sestřenice,kolega z práce - já nemám předsudky vůči vzhledu. Beru lidi takový jaký jsou, koukám pod povrch, snažím se neškatulkovat. Jenže je něco jinýho mít pak takovýho "exota" big_smile za přítele. Ono je totiž hezký, že je to vlastně jeho věc a jeho boj. Ale ve skutečnosti, v tom reálném životě, to je totiž problém nás OBOU, a se mi to líbí nebo ne... Možná bude skvělý táta - určitě bude, jeho sestra má malý děti a on je dokonalej strejda, děti ho zbožňujou, protože si s nima vyhraje, komunikuje s nima, nikdy je neodbyde. O to nejde. Ale ve škole bude učitelka, která ty předsudky mít prostě bude...a co pak? Můj syn bude zlobit, bude mít problémy a přesně - přijde je řešit takovejhle "počmáranej" tatínek ... Je mi z toho všeho smutno, protože vážně nevím co dělat... On je úžasnej chlap, ale až moc si stojí za svým...za tou svou odlišností a originalitou. Jeho postoj je - tohle jsem já a vy všichni ostatní mi můžete políbit p.del... Jenže co já :-( Jak já se k tomu všemu mám postavit ... Ano,můžu ho to nechat "vyžrat", jenže já to vyžírám vlastně s ním. I mě se to dotýká...
Je to vlastně divnej problém,žejo!? Jasně, že ho miluju takovýho jakej je, mohlo by mi bejt fuk jak vypadá, protože vím jakej je uvnitř... a to je pro mě důležitý. Pokud by - teď to přeženu - musel bejt na vozíčku,nebo měl jizvy na obličeji nebo přišel o vlasy - nepřestanu ho přece milovat. Jenže tohle je něco jinýho. Někdy  mi přijde jak malej kluk, kterej neví o čem ten život je. Můžu vzteky vyletět do stropu, když jdeme jen do kina a on se začne "strojit" - já mám hned po náladě :-(
Ptáte se jestli se mi to líbí - bez ohledu na okolí. Dobrá otázka. Já řeším jen okolí, problémy v životě, negativní pozornost...Takže co já!? Účes je fajn, těch pár dredů je v pohodě ( a nesmrděj wink ), ale piercingy neobdivuju, ty jsou podle mě zbytečný, tetování na rukou bych brala, ale on má dost velký. Mě prostě s.re hlavně to oblečení....

No,ale paní učitelka by měla ocenit tatínka,že to příjde řešit. Jsou tatínci třeba nepočmáraní co je takové věci ani nezajímají. A pokud paní učitelka i podle diskuze pochopí,že je slušný chlap který se zajímá o průšvihy svého syna a chce je řešit,nevím proč by měl být tatínek a JEHO tetování problém. To jen tak mimochodem do budoucna.
To tvoje,on je úžasnej chlap..to je důležité..pro Tebe. A to,že je svůj to asi nezměníš. Když tak nad tím přemýšlím ten jeho styl to je třeba taková jeho radost. Jiný chlap si tu svou radost zase najde někde jinde. Ono ho vážně asi budeš muset brát i s tím jeho oblečením. Nepočítala bych s tím,že tohle změníš a asi by to nebylo ku prospěchu vašeho vztahu. Možná,že partner ubere  na jeho stylu s věkem a nebo také né nebo se mu bude líbit něco dalšího,vše je možné a je na Tobě,jak se s tím teda vypořádáš. Já myslím,že vedeš boj vnitřní sama se sebou. Jedno tvé já ho chce pro jeho vlastnosti a druhé já se brání kvůli tomu oblečení. .. snad je to jen to.  Teď záleží,které já zvítězí. Nic  totiž není dokonalé.

#60 17. 3. 2010 21:59

Blossom
Host

lejaby, já ti svým způsobem rozumím. Můj expřítel ze kdysi byl fakt pohledný chlap, moc se mi líbil, vzhledově velmi podobný jako Dr. Haus. Ale když jsme se poznali, měl vyražený jeden zub. Když se na mě poprvé usmál, zarazilo mě to, a mimoděk podvědomně nastolilo obavu: Co on je zač? není to nějaký násilník? Nebo bezdomovec?

No, nicméně jsem si taky tehdy řekla sama sobě - přeci nebudeš tak malicherná, abys soudila podle vzhledu.
Jinak jsme si dost rozuměli, tak jsme spolu začli chodit. No, ale mě ten jeho vyražený zub od začátku vadil,asi podobně jako tobě vzhled tvého přítele. Taky jsem měla prostě divný pocit, podobný trochu až studu, když jsem ho měla prvně představit mé rodině, přátelům. (a dodatečně vím, že i je ten vyražený zub taky na první pohled zarazil..)
Apelovala jsem na něj, a s tím něco dělá. On tvrdil, že ano, že to ví, že s tím počítá, jen že se odhodlává...
Co vám mám říkat, za celou dobu našeho chození se "neodhodlal" ani nějakému zubaři vůbec zavolat, natož dát ten zub do pořádku.
A později jsem pochopila, že sice se říká, že člověk nemá podle vzhledu soudit, ale pak mě to došlo, že vzhled je určitá nápověda, a chceme nebo nechceme. Protože se ukázalo, že to vypovídá i o jeho povaze. On totiž, jak jsem zjistila, všechny problémy řešil tím, že je neřešil. U všeho pasivně čekal, jak se to nakonec vyvvrbí "samo". A to jak u věcí pracovních (přivodil si svým lajdáctvím velké problémy), věcí zdravotních -na ten zub kašlal, stejně jako na celé svoje zdraví, i u věcí vztahových - taky nic nechtěl řešit, nechával to všechno vyhnít.

Takže já jsem došla k názoru, že ač tady většina z vás píše - vždy na vzhledu vůbec nezáleží, tak já říkám - bohužel částečně záleží. Vzhled totiž o povaze dotyčného mnoho vypovídá, a chceme a nebo nechceme.

Co poradit tobě lejaby, nevím. Jen říkám, že chápu, tvé pocity, že se tím trochu trápíš.
Já se už netrápím, už s ním pár let nejsem. Poté, co jsem zjistila, že stejně laxně, jako ke svému zubu, se on staví úplně ke všemu, jsem se s ním rozešla.

#61 17. 3. 2010 22:20

REŇAS
Host

Blossom napsal(a):

lejaby, já ti svým způsobem rozumím. Můj expřítel ze kdysi byl fakt pohledný chlap, moc se mi líbil, vzhledově velmi podobný jako Dr. Haus. Ale když jsme se poznali, měl vyražený jeden zub. Když se na mě poprvé usmál, zarazilo mě to, a mimoděk podvědomně nastolilo obavu: Co on je zač? není to nějaký násilník? Nebo bezdomovec?

No, nicméně jsem si taky tehdy řekla sama sobě - přeci nebudeš tak malicherná, abys soudila podle vzhledu.
Jinak jsme si dost rozuměli, tak jsme spolu začli chodit. No, ale mě ten jeho vyražený zub od začátku vadil,asi podobně jako tobě vzhled tvého přítele. Taky jsem měla prostě divný pocit, podobný trochu až studu, když jsem ho měla prvně představit mé rodině, přátelům. (a dodatečně vím, že i je ten vyražený zub taky na první pohled zarazil..)
Apelovala jsem na něj, a s tím něco dělá. On tvrdil, že ano, že to ví, že s tím počítá, jen že se odhodlává...
Co vám mám říkat, za celou dobu našeho chození se "neodhodlal" ani nějakému zubaři vůbec zavolat, natož dát ten zub do pořádku.
A později jsem pochopila, že sice se říká, že člověk nemá podle vzhledu soudit, ale pak mě to došlo, že vzhled je určitá nápověda, a chceme nebo nechceme. Protože se ukázalo, že to vypovídá i o jeho povaze. On totiž, jak jsem zjistila, všechny problémy řešil tím, že je neřešil. U všeho pasivně čekal, jak se to nakonec vyvvrbí "samo". A to jak u věcí pracovních (přivodil si svým lajdáctvím velké problémy), věcí zdravotních -na ten zub kašlal, stejně jako na celé svoje zdraví, i u věcí vztahových - taky nic nechtěl řešit, nechával to všechno vyhnít.

Takže já jsem došla k názoru, že ač tady většina z vás píše - vždy na vzhledu vůbec nezáleží, tak já říkám - bohužel částečně záleží. Vzhled totiž o povaze dotyčného mnoho vypovídá, a chceme a nebo nechceme.
Co poradit tobě lejaby, nevím. Jen říkám, že chápu, tvé pocity, že se tím trochu trápíš.
Já se už netrápím, už s ním pár let nejsem. Poté, co jsem zjistila, že stejně laxně, jako ke svému zubu, se on staví úplně ke všemu, jsem se s ním rozešla.

Nebo to také může pěkně klamat. Do mně by asi také nikdo neřekl,že poslouchám rock a metal. Nebo,že jsem docela pedant  a generál doma. Uřvaná. Také tak trochu ulítlá.  Soudím teda podle reakcí ostatních,když mě poznavají..(kolegové z práce atd.) Navenek prý totiž působím křehce,malá,drobná,moderně oblečená,učesaná,obutá big_smile (jen ty delší vlasy mi z té doby zůstavají) z prvu se  moc neprojevující..nevyhližející na metalistku. Říkají a diví se ti druzí.  big_smile No,ale stále  takovou hudbu poslouchám ,už cca 19 let akorát to metalové tričko s džískou si obleču,už jen někdy big_smile  Takže někdy zdání klame. Možná takhle dopadne časem i tvůj přítel,lejaby. Sundá ten svůj oděv a vytáhne jiný. big_smile wink

#62 18. 3. 2010 6:08

Kubula
♥♥♥♥♥♥-

Lejaby, já to mám nastavený asi hodně podobně jako ty, dredy mi přijdou v pohodě (taky jsem je chvilku měla, ale byl to šílenej opruz, už bych je nikdy nechtěla, přestože na pohled se mi pořád líbí), tetování je ok (taky něco málo mám), piercing totéž.. ale styl gothic by mi asi taky dělal trošku problém.. Nevím proč, asi že mi to přijde děsně přehnaný a teatrální.  Když jsem před dvanácti lety poznala manžela, měl naježený tříbarevný vlasy a nosil kožený kalhoty.. vlastně ten jeho LOOK byl dost krotkej, podle dnešních měřítek lol. Přesto stačil na to, aby mu moji rodiče zakázali se ještě někdy ukázat v jejich vesnici, páč by si je s ním lidi mohli spojovat lollollol  No, nějak z toho všeho ubral, teď končí druhou "mateřskou" a je rád, když najde džíny, který na sobě nemaj kašičku.. big_smile  S vlasama už taky moc neexperimentuje, páč mu děti většinu vyrvaly.. big_smile big_smile  Já dneska taky vypadám o dost "obyčejnějc" než kdysi.. asi nás to čeká (skoro) všechny. Akorát přemejšlím, kolik je tvýmu příteli? Tyhle divoký styly bych tipla někam k dvacítce, ale to mu asi už není? wink

Není tady

#63 18. 3. 2010 17:07

sandra
♥♥♥♥♥♥-

aha, musím upřímně říct, že jsem si ho představovala oblečenýho jako - hodně volné džíny s rozkrokem u kolen, velké triko, šátek, atd atd...ale ten gothic styl mě taky dost překvapil va hlavně ty sukně přes kalhoty a korzety....Lejaby, zkusila ses ho někdy zeptat, proč se zhlídnul zrovna v tomhle stylu?

Není tady

#64 23. 3. 2010 7:44

eset
♥♥♥♥---

Ja si naopak myslim, že na vzhlade zalezi. Predsa partneri sa navzajom aj reprezentuju. Celkovo je clovek spolocensky tvor a zije v urcitom prostredi, ktremu sa chtiac nechtiac prisposobi. Ja fajn ak je niekto originalny, ale extrem je extrem a trosicka triezvosti aj s ohladom na vek, spolocenske postavenie, rodinu je namieste. Každopadne, tak ako priatelka mnoho rokov uspesne znasa parterov image, tak aj partner by mal prejavit istu davku tolerantnosti a do istej miery sa prisposobit. Za kazdu cenu putat pozornost extremnym  sposobom svedci o urcitej nezrelosti, možno aj nerovnovahe.

Ak a opantala jeho pokojná sila alebo jej čaro, ak sa očarený oddáš, to nie je láska, ale porážka.

Není tady

#65 23. 3. 2010 9:09

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Za každú cenu sa prispôsobova okoliu, aj proti svojmu presvedčeniu a vkusu, svedčí o stádnosti, nedostatku fantázie a charakteru.

Brita

Není tady

#66 23. 3. 2010 9:23

Blossom
Host

Selima napsal(a):

Za každú cenu sa prispôsobova okoliu, aj proti svojmu presvedčeniu a vkusu, svedčí o stádnosti, nedostatku fantázie a charakteru.

To je pravda. stolt
Na druhou stranu taktéž platí, že ve vztahu (pokud tedy člověk nechce být jen celoživotní solitér a o žití ve vztahu stojí) jsou určité kompromisy Z OBOU STRAN nezbytné.
Pokud se jeden vůbec v ničem a ani trochu přizpůsobit druhému nechce, svědčí to o jeho sobeckosti a neschopnosti párového soužití.

Nejlepší je podle mě jakási zlatá střední cesta - něco mezi oběma zde zmíněnými výroky.
Ale bohužel - jak a kde tu zlatou střední cestu najít, to musí hledat každý z nás sám...

#67 23. 3. 2010 9:40

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Ale Lejaby nepíše, že by sa nejako prispôsobovala ONA JEMU. Vzdala sa kostýmkov, blúzičiek a módnych účesov?Núti ju partner, aby nosila korzety a vysoké rukavice? wink Aby sa prepichovala a tetovala...? A prečo ona núti jeho, aby sa menil? K jeho povolanou, mimochodom, to bohémstvo patrí - takže sa možno práve prispôsobil svojmu povolaniu... Nech si lejaby nájde kravaáka, ktorý bude ma bezchybný vzhžad - a bude spokojnos na všetkých stranách.

Brita

Není tady

#68 23. 3. 2010 10:25

brenda9
♥♥♥----

lejaby a co kdyby jsi se trochu přizpůsobila ty? Když jdete někam ven spolu nemusíš přece mít lodičky a kostýmky;)

Není tady

#69 23. 3. 2010 20:12

HB
♥♥♥♥♥--

ja autorku chapu, taky bych z toho nebyla zrovna na vetvi, kdybych zacala chodit s celkem normalne vypadajicim klukem a po par letech mela doma potetovanyho, propichanyho typka v korzetu...jak se k tomu stavi okoli je ve vetsine pripadu fuk, jen se lejaby musi naucit posilat zvedavce primo za nim...ale na raut nebo treba do opery, kde je konvencemi dano, jak ma byt clovek obleceny, bych ho asi taky nevzala, pokud by se nechtel alespon trochu rozumne obleknout, pokud ten vztah jinak funguje, asi by nemel byt problem se dohodnout, ze tyhle akce budu navstevovat sama, pokud on se prizpusobit nechce..
akorat je asi potreba si davat pozor, aby ve vztahu nezacala narustat averze, to je pak zacatek konce..

The worse is yet to come...
http://2.bp.blogspot.com/_G1vFx7mb8XA/SJ9omrz2tZI/AAAAAAAAAPI/ZOvV2pRwP4E/S187/support+Israel.jpg

Není tady

#70 25. 3. 2010 11:28

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

lejaby napsal(a):

Hele a vy už máte děti, že jako řešíš ty učitelky ve školce ??? Mě se zdá, že trochu přeháníš. Navíc skoro bych řekla, že piercing a gothic oblečení je dočasná věc. Jednou ho to třeba přestane bavit, řekla bych, že skoro určitě.
A postoj "tohle jsem já, ber nebo neber" se mě osobně velmi líbí. Proč by měl nechat cizí lidi ( úředníky, imaginární učitelky ve školce ) aby řešili jeho oblečení. Prostě se smiř s tím, že je to jeho věc, což taky je.

Není tady

#71 25. 3. 2010 18:42

Kubula
♥♥♥♥♥♥-

Tiina napsal(a):

Hele a vy už máte děti, že jako řešíš ty učitelky ve školce ???

Hele a fakt mᚠpocit, že je dobrý si ty děti nejdřív pořídit a POTOM řešit, jestli jsem si je pořídila s někým, kdo jim zvládne dělat tátu? wink

Není tady

#72 25. 3. 2010 20:19

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

No ale dúfam, že o jeho otcovských kvalitách nebudú hlasova učitežky... To by teda dos mužov neprešlo, vrátane partnerov tých učiteliek... tongue

Brita

Není tady

#73 29. 3. 2010 13:48

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

Kubula a to jestli někdo zvládne dělat tátu se pozná podle jeho stylu oblékání a účesu jo ?

Není tady

#74 29. 3. 2010 22:42

Kubula
♥♥♥♥♥♥-

Tiina napsal(a):

Kubula a to jestli někdo zvládne dělat tátu se pozná podle jeho stylu oblékání a účesu jo ?

To jsem fakt někde psala? mad  Když mrkneš dozadu, zjistíš, že zrovna já se "divnejch" tatínků dost zastávám smile

Reagovala jsem na tvou větu "Hele a vy už máte děti, že jako řešíš ty učitelky ve školce ???" a chtěla jsem tím naznačit, že v době, kdy mám děti, už bych tyhle věci skoro mohla mít vyřešený. Už je to jasnější? smile

Není tady

#75 31. 3. 2010 10:52

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

Ohledně dětí je toho celkem dost, co by měl člověk mít pořešené před jejich příchodem, ale neřekla bych, že sem patří názor učitelek ve školce.

A jestli se nepletu, tak tady pořád řešíme nestandardní image přítele pisatelky nikoliv jeho charakter.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí