Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 15. 3. 2010 9:15

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Trápí mě jeho image,co s tím!?

počmáraný tatínek? Exot? lol
Já spadnu, to je ale vyvedený ráno big_smile
Tak u nás dítě teda do školky nepovede nikdo, páč maminka je ale šíleně počmáraná lol lol Možná bych si měla vzít oblečení, co mi zahaluje radši i vlasy, abych nepobuřovala lol

Sorry, ale to už fakt zacházíte do extrému va Jak tetování, tak dredy jsou dneska naprosto běžnou věcí. Neřeknu kdyby Lejaby chodila s Fancem, ten dokáže vzbudit rozzruch, ale ten jejím přítelem nejspíš nebude. Generace, rpo kterou tetování znamená, že si člověk několik let poseděl v chládku, už je lehce za zenitem.
Vůbec bych se toho nebála. Sama znám děti mých kamarádů, jejichž rodiče jsou tetovaní, nosí dready, mají piercing a děti? Jsou děti jako všechny ostatní. V pubertě se za rodiče budou stydět úplně stejně, i kdyby měli tu nejhedvábnější kravatu lol


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#27 15. 3. 2010 9:32

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Trápí mě jeho image,co s tím!?

Opä mám pocit, Lejaby, že si a budeš ešte párkrát postavená pred dilemu: Priatež - so všetkým, čo k nemu patrí - alebo verejná mienka? A upozorňujem, že tvoja vlastná hlava môže by niekedy prísnejšia ako v reále okolie... Trebárs na tej vašej akcii by to nakoniec nejako celkom dobre dopadlo, ale ty si sa prevetnívne ani nepokúsila. Tebe sa páči vnútro tvojho drahého, ale zovňajšok by si rada prerobila... lenže ono to spolu súvisí. Keď ošklbeš orla a pristirhneš mu krídla na primeranú mieru, ostane z neho len ošklbaný kohút. Polož si úprimne otázku, či chceš orla (aj keď sa niekam nezmestí a môže sa zda príliš divoký) alebo ošklbaného kohúta. A keď si odpovieš, budeš pozna odpoveď na svoju otázku. Trochu sa tvoj drahý zmeni môže -  a určite sa aj zmení, dredy zničia vlasy tak, že az chvížu môžeš ma skinheada - ale nejaké zásadné zmeny by som nečakala. A ak s ním chceš by trvale a zaklada rodinu, asi by som skôr riešila otázku pravidleného zárobku ako dredov a tetovania. wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#28 15. 3. 2010 9:54

Blossom
Host

Re: Trápí mě jeho image,co s tím!?

V mém okolí znám dvojici, kde on je takovýten lesní týpek s dredy. Jsou spolu teprve půl roku (jako manželé), a zatím se zdá, nemají žádný problém.
Chci tím říct - pokud má chlap dredy, piercing apod., ale dovede se chovat jako zodpovědný člověk ( tedy - je extravagantním bohémem jen vzhledem ) tak bych to viděla jen jako drobný problém.

Ale autorka vlákna tu naznačuje, že on je bohém i chováním, a tam bych byla ostražitá. Ono - bohémové jsou velmi zábavní a zajímaví společníci, ale většinou jen do momentu, než po nich chcete něco tak přízemního, jako třeba vyzvednout dítě ze školky včas apod. sad

A taky další věc: Tobě samotné se on s dredy, piercingem a tetováním líbí? Líbí se ti ty jeho dredy opravdu a nebo je bereš jen jako nutné zlo, co k němu prostě patří?
Ptám se proto, že třeba mě se dredy strašně nelíbí, vlastně se jich hodně štítím, většina dredařů, co znám, jsou totiž dost špinavé a umolousané týpky.
A představa, že třeba při intimním životě mě budou po mé tváři šimrat jeho dredy, a bude mě do kůže bolestivě rýt jeho piercing, tak taková představa je mě osobně po*ná.
Čímž nebeu nikomu, jestli jemu se tohle zrovna líbí...jen říkám, že mě ne, mě by to přímo odpuzovalo.

 

#29 15. 3. 2010 10:38

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Trápí mě jeho image,co s tím!?

Bloss - záměrně jsem tohle vynechávala. Přeci jen, otázka zněla na image, ne na vlastnosti... To jestli je zodpovědný člověk, který plní co slíbí, to už je věc jiná.


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#30 15. 3. 2010 11:03

Vladena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 12. 2007
Příspěvky: 1732

Re: Trápí mě jeho image,co s tím!?

Jo, tetování na rukách, ale vzhledem, že o tom píše, počítám, že je má modré jako borůvky. Je fajn, že se po ránu tak odbouráš. big_smile

Není tady

 

#31 15. 3. 2010 11:51

Hanca111
♥♥-----
Registrovaný: 17. 2. 2010
Příspěvky: 26

Re: Trápí mě jeho image,co s tím!?

To, co ti zpočátku nevadilo, je nyní důvodem k hádkám. Tak přemýšlej, jestli ti to vadí opravdu hodně, že to už přerůstá únosnou míru. Problémy se budou jenom kupit a kdybych ve vzteku rozohněné saně viděla někoho, kdy mě svým vzhledem ještě k tomu zvedá více ze židle, asi bych ho umlátila.

Není tady

 

#32 15. 3. 2010 16:03

REŇAS
Host

Re: Trápí mě jeho image,co s tím!?

Vladena napsal(a):

Lejaby, přenes se do budoucnosti asi sedm let dopředu a právě vedeš svého prvňáčka do školy. Na druhé straně vede dítě počmáraný tatínek. Půjde s vámi?? Nepůjde, raději zůstane doma. Potřebuješ něco vyřídit na úřadu za rodinu...raději to vyřídíš sama. Teď cítíš, že jste středem pozornosti v tom negativním smyslu. Přesně si popsala svůj problém, přítele si nevzala na večírek, neustála si to.Ty, tobě to prvotně vadilo. Co potom dítě, když  se jeho táta bude tak odlišovat od ostatních tatínků ve školce,škole?  Nepostavíš ho nedobrovolně do toho samého problému? Představ si,že třeba ve škole provede nějakou rošárnu a tatínek to půjde  ,,žehlit" do školy....hned budou oba ve stejné škatulce. neutral A pořád nemůžeš být s děckem a hasit požár, vlastně by to bylo celé špatně.  Víš, nám co je trošku více , víme, že v partnerovi musíme vidět hlavně dobrého tátu. Jenže ve dvaceti tak nepřemýšlíš, ale ve třiceti je už možnost..tak to nepromarni!

Ten bohém s dredy nemůže být dobrým tátou?? va Myslím,že děti neznají předsudky,pokud to neslyší od svých rodičů. Takže si myslím,že ty děti budou tolerantnější než celá dospělá splečnost. Trošku mám kolem sebe bohémy,pokud se dá takhle nazvat rockery-metalisty(dlouhé vlasy atd.) a můžu říct jsou dobrými otci. Respektive můj manžel je rocker-metalista,zodpovědnějšího chlapa jsem nikdy neměla. Mimochodem do té školky chodil denně. A nyní chodí běžně na třídní schůzky. S dětmi k lékařům. S dcerou do lidovky. I na ty úřady a víc tam kolikrát zařídí než já,hlavně,když je potřeba trochu na úředníky přitlačit. big_smile A pokud vím tohleto dělají i jiní "bohémové" úplně normálně. Takže z nich nedělejme neschopné floutky,jsou mezi nima zodpovědní tátové stejně jako jiní a tak samo se nezodpovědní nebo ti co vše nechají na partnerce najdou u těch vystajlovaných,například. tillfreds

Upravil(a) REŇAS (15. 3. 2010 16:12)

 

#33 15. 3. 2010 16:10

REŇAS
Host

Re: Trápí mě jeho image,co s tím!?

Definitiv napsal(a):

počmáraný tatínek? Exot? lol
Já spadnu, to je ale vyvedený ráno big_smileTak u nás dítě teda do školky nepovede nikdo, páč maminka je ale šíleně počmáraná lol lol Možná bych si měla vzít oblečení, co mi zahaluje radši i vlasy, abych nepobuřovala lol

Sorry, ale to už fakt zacházíte do extrému va Jak tetování, tak dredy jsou dneska naprosto běžnou věcí. Neřeknu kdyby Lejaby chodila s Fancem, ten dokáže vzbudit rozzruch, ale ten jejím přítelem nejspíš nebude. Generace, rpo kterou tetování znamená, že si člověk několik let poseděl v chládku, už je lehce za zenitem.
Vůbec bych se toho nebála. Sama znám děti mých kamarádů, jejichž rodiče jsou tetovaní, nosí dready, mají piercing a děti? Jsou děti jako všechny ostatní. V pubertě se za rodiče budou stydět úplně stejně, i kdyby měli tu nejhedvábnější kravatu lol


Pro mně,až odpoledne. Příjdu z práce a nestačím se divit.  Jinak souhlasím! big_smile wink A také se někdy nestačím divit v kterém roce se naše společnost zastavila. Akorát beru v potaz to a chápu,že né každému se líbí všechno. wink

 

#34 15. 3. 2010 16:19

REŇAS
Host

Re: Trápí mě jeho image,co s tím!?

kalupinka napsal(a):

Ale jo, a se lidi koukaj na to, jaký kdo je. Jenomže při tom běžném společenském kontaktu na to nedojde. tak se koukne, jak kdo vypadá a nemá se čas na to, jaký kdo je uvnitř. Nebo snad to zajímá prodavačku v marketu a paní za přepážkou, jaká jsem? No my tu nemluvíme o padajících babičkách. Mimochodem, ležet by ji nechal i solida, který je nejblíž, když má například plotýnky v mizerném stavu. Ohne se k babičce a zůstanou ležet oba...My se tu bavíme o tom...TRÁPÍ MĚ JEHO IMAGE. Tak to napsala zakladatelka vlákna. Mě to netrápí. Mně je jedno, jak její přítel vypadá. Za sebe můžu říct, že jsou mi dredy odpudivé a tetování se mi nelíbí. Taky si nikoho takového nehledám a pokud člověka takto vymustrovaného potkám, řeknu si, já bych tak vypadat nechtěla. Ale někomu se to líbit může, tak nic proti tomu. Ona bude mít problém, já ne. A ona už ho má - viz název vlákna. Protesty proti společnosti vycházející od jednotlivce - k čemu to komu je. Pro koho to je dobré, komu to prospěje. A jak to asi může dopadnout. Ona ho vezme na raut, kde všichni víceméně budou ve svátečním. Pochybuju, že on si vezme kvádro. Vrátěj se domů, pohádaj se. Ona mu vyčte, že se kvůli ní slušněji neoblékl, on jí, že ho cpe někam, kde se necítí být svůj. Co se týče mého postoje k předsudkům, těch je tolik druhů, že rozebírat to tady je na nové vlákno.  Kdyby se má dcera oblékla jako strašidlo někam, kam jsem ji proti její vůli dotáhla, jen si řeknu - dobře mi tak. Protože kdybych ji nechala jít s holkama na disko tak jak původně chtěla, tak by to bylo lepší pro nás obě. Ovšem u nás se to nemůže stát - já druhé nikam necpu. A se každý rozhodne sám za sebe, kam chce jít a jak tam chce vypadat. Přeju Lejaby, že si s někým rozumí. Ovšem s tímhle se bude potýkat pořád dokola. Jí není jedno jak on vypadá a okolí na ní taky tlačí. No a proč bych nemohla říct, že někdo, kdo se hodně liší od většiny, je exot. U mě je....

Právě proto já ani moc nekoukám a hlavně nedělám závěry. Každého věc,jak kdo vypadá. No a svět je pak krásně různorodý. No možná se kalupi budeš divit,ale víš,že zrovna mě to dost zajímá,jaký který zákazník je? Víš ono se člověk pak nějak tak líp naladí na jeho notu,by se jedná jen o ten nákup a víš,jak je fajn si s některými zákazníky i popovídat o životě a tak,nebo jen jak se mu daří? Ono víš se potom i rádi vracejí,no a když k tomu i něco koupí tak o to líp. wink

Upravil(a) REŇAS (15. 3. 2010 16:27)

 

#35 15. 3. 2010 16:23

REŇAS
Host

Re: Trápí mě jeho image,co s tím!?

Definitiv napsal(a):

Bloss - záměrně jsem tohle vynechávala. Přeci jen, otázka zněla na image, ne na vlastnosti... To jestli je zodpovědný člověk, který plní co slíbí, to už je věc jiná.


No a tohle by snad měla trochu vědět za těch 7 let vztahu. wink

 

#36 15. 3. 2010 16:27

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Trápí mě jeho image,co s tím!?

Sorry, ale to už fakt zacházíte do extrému. Jak tetování, tak dredy jsou dneska naprosto běžnou věcí. A také se někdy nestačím divit v kterém roce se naše společnost zastavila.


Pro mě prostě není normální, že je někdo potetovaný a že má dredy. Nemůžu si pomoct. Párkrát jsem viděla v TV chlapa, co měl tetování snad všude. Mluvil inteligentně a byl by vypadal i k světu, kdyby z té fakt počmárané tváře nebyly vidět jen oči a zuby. Hezkej chlap by to byl, kdyby vypadal normálně...Myslím, že žádná společnost, tedy ani ta naše, se nezastavila. A když si vzpomenu na módu mániček...ani tehdy ani teď se nedokážu ztotožnit s umolousanými neupravenými vlasy, které ještě dneska můžu vidět na některých předních kapelách Tohle háro mít na chlapovi doma...nevím....a to kdybych byla věděla, že přijdou dredy...já tomu zmiňovanému člověku zde výše vůbec neberu jeho pohodovost, inteligenci, empatii...ale nedovedu se ztotožnit s tím, že on musí za každou cenu vypadat tak markantně odlišně. Já  prostě nechápu, proč. Pro mě tihle lidi jsou za exoty. Neodsuzuje je, mají stejnou hodnotu jako ostatní, ale nelíbí se mi to, prostě se mi to nelíbí a tazatelku chápu v tom, že to chce nějak řešit. Bez ohledu na rodinu, s jejímiž názory můžu souhlasit, i když jim nic do toho není, on nějakým způsobem vybočuje a je to dráždí. Nedají mu asi pokoj a nevím, jak on to ustojí. On si umí nějak logicky zdůvodnit, proč tak vypadá? Bojovat proti konvencím se dá i jinak...třeba uklidit prostor před panelákama, kam ostatní jen odhazují odpadky. Koukněte, lidi, jsem lepší! Mlčím, makám, nastavil jsem vám zrcadlo. Je tu uklizeno. Shrabal jsem to, odvezl, udělal zadara. Ale co dokážu, když mám na hlavě dredy a na těle obrázky...? To, že dám na vzhled a ne na podstatný věci...?

Není tady

 

#37 15. 3. 2010 16:30

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Trápí mě jeho image,co s tím!?

Vím, jaké to je si popovídat se zákazníky. Ale pokud bych viděla dredy a tetování - asi bych o kus řeči nestála. Jsem holt nějaká zpátečnická a nemoderní...!

Není tady

 

#38 15. 3. 2010 16:34

REŇAS
Host

Re: Trápí mě jeho image,co s tím!?

kalupinka napsal(a):

Sorry, ale to už fakt zacházíte do extrému. Jak tetování, tak dredy jsou dneska naprosto běžnou věcí. A také se někdy nestačím divit v kterém roce se naše společnost zastavila.


Pro mě prostě není normální, že je někdo potetovaný a že má dredy. Nemůžu si pomoct. Párkrát jsem viděla v TV chlapa, co měl tetování snad všude. Mluvil inteligentně a byl by vypadal i k světu, kdyby z té fakt počmárané tváře nebyly vidět jen oči a zuby. Hezkej chlap by to byl, kdyby vypadal normálně...Myslím, že žádná společnost, tedy ani ta naše, se nezastavila. A když si vzpomenu na módu mániček...ani tehdy ani teď se nedokážu ztotožnit s umolousanými neupravenými vlasy, které ještě dneska můžu vidět na některých předních kapelách Tohle háro mít na chlapovi doma...nevím....a to kdybych byla věděla, že přijdou dredy...já tomu zmiňovanému člověku zde výše vůbec neberu jeho pohodovost, inteligenci, empatii...ale nedovedu se ztotožnit s tím, že on musí za každou cenu vypadat tak markantně odlišně. Já  prostě nechápu, proč. Pro mě tihle lidi jsou za exoty. Neodsuzuje je, mají stejnou hodnotu jako ostatní, ale nelíbí se mi to, prostě se mi to nelíbí a tazatelku chápu v tom, že to chce nějak řešit. Bez ohledu na rodinu, s jejímiž názory můžu souhlasit, i když jim nic do toho není, on nějakým způsobem vybočuje a je to dráždí. Nedají mu asi pokoj a nevím, jak on to ustojí. On si umí nějak logicky zdůvodnit, proč tak vypadá? Bojovat proti konvencím se dá i jinak...třeba uklidit prostor před panelákama, kam ostatní jen odhazují odpadky. Koukněte, lidi, jsem lepší! Mlčím, makám, nastavil jsem vám zrcadlo. Je tu uklizeno. Shrabal jsem to, odvezl, udělal zadara. Ale co dokážu, když mám na hlavě dredy a na těle obrázky...? To, že dám na vzhled a ne na podstatný věci...?

Kalupi,proč soudíš,že tím proti něčemu bojuje? Proč by za nějakým stylem,kterým žije,obléká se v tom stylu a má ho rád měl být boj??? To,že někdo chodí jen ve sportovním oblečení s vlasy na ježka znamená,že to je nějaký vnitřní boj?? A příkladů by bylo víc.

 

#39 15. 3. 2010 16:43

REŇAS
Host

Re: Trápí mě jeho image,co s tím!?

kalupinka napsal(a):

Vím, jaké to je si popovídat se zákazníky. Ale pokud bych viděla dredy a tetování - asi bych o kus řeči nestála. Jsem holt nějaká zpátečnická a nemoderní...!


Kalupinko,jistě to je Tvá věc. Tak to já si popovídám s každým. A je to kluk s dredy a tetováním.  S rockerem. S geem. S romem. S mladými,starými. Černými nebo bílými. Mně to je jedno. Pokud se chovají slušně. S kým se mi teda špatně povídá,tak to s arogantními lidmi. Nebo s takovými co si myslí,že jsou středobodem světa a všichni se k nim podle toho budou chovat. Musím se nad tohle povznést při své práci,ale tenhle typ osobností já moc nemusím. Ale zatím to zvládám.

 

#40 15. 3. 2010 16:46

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 3745

Re: Trápí mě jeho image,co s tím!?

kalupinka napsal(a):

Vím, jaké to je si popovídat se zákazníky. Ale pokud bych viděla dredy a tetování - asi bych o kus řeči nestála. Jsem holt nějaká zpátečnická a nemoderní...!

No to teda ses! A totalne zatrpkla k tomu. Pusobis jako nejaka postarsi brejlatice pracujici na poste, ktera si mysli, ze kdyz nekdo nevypada podle jejich meritek, tak se k nemu muze chovat...no proste jak se typicky chovaji cesti urednici, ze jo sjuk

Není tady

 

#41 15. 3. 2010 16:55

REŇAS
Host

Re: Trápí mě jeho image,co s tím!?

Já to nyní nenapíšu úplně přesně,ale teď jsem si na něco vzpomněla. Jedné skvělé paní,když měla své osobní problémy jeden psycholog řekl,že inteligentní člověk není ten,co si myslí,že je středobodem vesmíru,protože on je něco..někdo!!(on má VŠ,on má .........)A ON! se přece nebude zahazovat a vybavovat s nějakým dělníkem,ulízečkou..natož s nějakými..(třeba takovými s dredy). Ale inteligentní člověk je ten co si klidně popovídá a podá ruku i té uklízečce,dělníku,horníku i klukovi s dredy.. A myslím,že natom je kus pravdy. wink

 

#42 15. 3. 2010 17:13

Blossom
Host

Re: Trápí mě jeho image,co s tím!?

Víte, každý tu jsme asi ovlivněn svými zkušenostmi. Mě se dredy vysloveně eklují. Měli jsme před lety zaměstnance, dvacetiletého kluka. Byl celkem fajn, jako zaměstnanec celkem v pohodě, i jeho spoluzaměstnanci ho měli celkem rádi, až na jednu věc, která se bohužel časem hodně zhoršovala. Jak to říct slušně - on prostě hrozně smrděl. Evidentně se nemyl.
Jeho dredy jsem obcházela z uctivé vzdálenosti, aby na mě z ntěch špinavých spečených měsíce nemytých spletenců něco nepřeskočilo.  usch
Ten kluk byl v jádru hodný člověk, ale čím dál tím víc ho ničil jeho způsob života - nekonvenčnost vzatá ze špatné strany - hulení trávy, později i dalších věcí, a postupně stále méně péče o svoji osobu. Dnes už u nás několik let nepracuje ,a teď, po pár letech, je z něj bohužel bezdomovec. Občas nás přijde v práci navštívit - nemáme z toho moc radost, pak musíme půl hodiny větrat ten odér, a málo kdy bývá zcela střízlivý. A přitom je to víceméně v jádru docela fajn člověk...

Touhle osobní zkušeností jsem asi já osobně ovlivněná. Nemůžu si pomoct, mě dredy a navíc ve spojení s piercingem a tetováním přijdou odpudivé.

Čímž nikomu neberu, že se to tetování a dredy někomu může fakt líbit a že takový člověk může být fajn. Ale možná si touhle nekonvenční image trochu ztěžuje pozici  ve společnosti.

 

#43 15. 3. 2010 17:17

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: Trápí mě jeho image,co s tím!?

No,tak mě osobně je jedno jestli ten se kterým si chci podat ruku a povídat si má na hlavě dredy a ruce jak borůvky...Důležité je,aby měl ruce čisté,když si je budeme podávat.Jinak si popovídám s každým s kým si mám co říct. Ale je pravda,že pro výběr partnera mám trochu konkrétnější představy a nároky....pak se ale nepozastavuji nad jeho image.big_smile Protože,když mi od začátku nesedí,tak do toho nejdu...


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#44 15. 3. 2010 17:20

REŇAS
Host

Re: Trápí mě jeho image,co s tím!?

Blossom napsal(a):

Víte, každý tu jsme asi ovlivněn svými zkušenostmi. Mě se dredy vysloveně eklují. Měli jsme před lety zaměstnance, dvacetiletého kluka. Byl celkem fajn, jako zaměstnanec celkem v pohodě, i jeho spoluzaměstnanci ho měli celkem rádi, až na jednu věc, která se bohužel časem hodně zhoršovala. Jak to říct slušně - on prostě hrozně smrděl. Evidentně se nemyl.
Jeho dredy jsem obcházela z uctivé vzdálenosti, aby na mě z ntěch špinavých spečených měsíce nemytých spletenců něco nepřeskočilo.  usch
Ten kluk byl v jádru hodný člověk, ale čím dál tím víc ho ničil jeho způsob života - nekonvenčnost vzatá ze špatné strany - hulení trávy, později i dalších věcí, a postupně stále méně péče o svoji osobu. Dnes už u nás několik let nepracuje ,a teď, po pár letech, je z něj bohužel bezdomovec. Občas nás přijde v práci navštívit - nemáme z toho moc radost, pak musíme půl hodiny větrat ten odér, a málo kdy bývá zcela střízlivý. A přitom je to víceméně v jádru docela fajn člověk...

Touhle osobní zkušeností jsem asi já osobně ovlivněná. Nemůžu si pomoct, mě dredy a navíc ve spojení s piercingem a tetováním přijdou odpudivé.

Čímž nikomu neberu, že se to tetování a dredy někomu může fakt líbit a že takový člověk může být fajn. Ale možná si touhle nekonvenční image trochu ztěžuje pozici  ve společnosti.


To,ale není tím klukem to  zase něco vypovídá o té společnosti. wink

 

#45 15. 3. 2010 17:21

REŇAS
Host

Re: Trápí mě jeho image,co s tím!?

rejka napsal(a):

No,tak mě osobně je jedno jestli ten se kterým si chci podat ruku a povídat si má na hlavě dredy a ruce jak borůvky...Důležité je,aby měl ruce čisté,když si je budeme podávat.Jinak si popovídám s každým s kým si mám co říct. Ale je pravda,že pro výběr partnera mám trochu konkrétnější představy a nároky....pak se ale nepozastavuji nad jeho image.big_smile Protože,když mi od začátku nesedí,tak do toho nejdu...


No a o tom to je.

Upravil(a) REŇAS (15. 3. 2010 17:22)

 

#46 15. 3. 2010 18:30

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Trápí mě jeho image,co s tím!?

Blos - způlky v tvém příspěvku vidím velké zevšeobecňování a z druhý půlky se mi zdá trochu mimo téma.
Co se týče první části, tak ěm mrzí, že zrovna ty by sis na dredy udělala názor podle jednoho člověka hmm Taky mám jednu paní na úklid, která není úplně voňavá, ale to neznamená, že takový jsou všechny (nebo všechny odbarvený blondýnky nad třicet s pár kily navíc...nebo jakákoliv jiná specifikace).
Druhá půlka - myslíš, že by dopadl jinak, kdyby býval chodil na ježka? Neřekla bych....Mimochodem, když si projdeš Prahu a podívᚠse, kdo to na těch ulicích vlastně žije, tak bych neřekal, že většina z nich má dredy.


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#47 15. 3. 2010 19:38

Blossom
Host

Re: Trápí mě jeho image,co s tím!?

Definitiv napsal(a):

Blos - způlky v tvém příspěvku vidím velké zevšeobecňování a z druhý půlky se mi zdá trochu mimo téma.
Co se týče první části, tak ěm mrzí, že zrovna ty by sis na dredy udělala názor podle jednoho člověka hmm Taky mám jednu paní na úklid, která není úplně voňavá, ale to neznamená, že takový jsou všechny (nebo všechny odbarvený blondýnky nad třicet s pár kily navíc...nebo jakákoliv jiná specifikace).
Druhá půlka - myslíš, že by dopadl jinak, kdyby býval chodil na ježka? Neřekla bych....Mimochodem, když si projdeš Prahu a podívᚠse, kdo to na těch ulicích vlastně žije, tak bych neřekal, že většina z nich má dredy.

Ano, Def, mᚠpravdu, že ta osobní zkušenost s tím naším bývalým zaměstnancem mě ovlivnila. A samozřejmě vím, že třeba trávu hulí i fůra lidí co jsou na ježka, nebo i fůra kravaáků...

Ale já osobně mám prostě asi už navždycky dredy spojeny s pocitem nemytosti, s nepříjemným pachem, prostě - upřímně říkám, že na mě člověk s dredy, piercingem a tetováním působí odpudivě.... Kromě toho našeho zaměstnance velmi podobné zjevy jako je on vídávám na televizních záběrech z různých technopárty...
A tím ale  neříkám, že se s člověkem s dredy apriori nebudu vůbec bavit , nakonec - s tím naším bývalým zaměstnancem se bavím normálně, a pokud ho potkám na ulici a ne v uzavřené místnosti, a pokud on zrovna není úplně mimo, tak se spolu bavíme někdy i dost srdečně - oboustranně.

Tématem tohoto vlákna bylo "Trápí mě jeho image". Autorka vlákna píše o svém příteli - potetovaném dredaři s piercingem.
Tak tady upřímně píšu, jak NA MĚ osobně ta popisovaná image potetovaného dredaře s piercingem působí. A říkám upřímně - tato image konkrétně na mě působí negativně, až odpudivě. Nic víc, nic míň. stolt

 

#48 15. 3. 2010 19:40

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Trápí mě jeho image,co s tím!?

Chovám se k lidem slušně a nedávám jim najevo, že se mi na nich něco nelíbí. Pokud mi k přepážce přijde pro známku člověk s dredama, tetováním či něčím, co se mi na něm nelíbí, kouknu se na něj přes ty svoje tlustý skla, vezmu si peníze, mile se usměju, řeknu na shledanou a jde si po svém. S mkým zapředu hovor, toho si vyberu já. A to i kdybych byla ten nejposlednější člověk - na to mám právo. Mít svůj názor a vybrat si, s kým se dám do hovoru. Na ten hovor totiž musejí být dva. Já se dávám do hovoru zásadně s lidmi, kteří jsou stejně protivní a zapšklí jako já. Potetovaní kluci s neobvyklými účesy mě nezajímají, platí to i opačně, tudíž nemám žádný problém. A řekla bych, že bychom se měli držet tématu - jedna se ptá, deset se vyjadřuje k jejímu problému - a upustit od hašteření a napadání těch, co reagují. Na to je nejen pro mě ztráta času. Jo a jinak se dávám do hovoru i s bezdomovci, když jim něco dávám a starými lidmi, kteří na ulici potřebují pomoct. U nichj mi nějaký ten rozcuch a odlišná elegance nějak nevadí. No jsem prostě divná.

Není tady

 

#49 15. 3. 2010 20:54

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Trápí mě jeho image,co s tím!?

kalupinka napsal(a):

Sorry, ale to už fakt zacházíte do extrému. Jak tetování, tak dredy jsou dneska naprosto běžnou věcí. A také se někdy nestačím divit v kterém roce se naše společnost zastavila.


Pro mě prostě není normální, že je někdo potetovaný a že má dredy. Nemůžu si pomoct. Párkrát jsem viděla v TV chlapa, co měl tetování snad všude. Mluvil inteligentně a byl by vypadal i k světu, kdyby z té fakt počmárané tváře nebyly vidět jen oči a zuby. Hezkej chlap by to byl, kdyby vypadal normálně...Myslím, že žádná společnost, tedy ani ta naše, se nezastavila. A když si vzpomenu na módu mániček...ani tehdy ani teď se nedokážu ztotožnit s umolousanými neupravenými vlasy, které ještě dneska můžu vidět na některých předních kapelách Tohle háro mít na chlapovi doma...nevím....a to kdybych byla věděla, že přijdou dredy...já tomu zmiňovanému člověku zde výše vůbec neberu jeho pohodovost, inteligenci, empatii...ale nedovedu se ztotožnit s tím, že on musí za každou cenu vypadat tak markantně odlišně. Já  prostě nechápu, proč. Pro mě tihle lidi jsou za exoty. Neodsuzuje je, mají stejnou hodnotu jako ostatní, ale nelíbí se mi to, prostě se mi to nelíbí a tazatelku chápu v tom, že to chce nějak řešit. Bez ohledu na rodinu, s jejímiž názory můžu souhlasit, i když jim nic do toho není, on nějakým způsobem vybočuje a je to dráždí. Nedají mu asi pokoj a nevím, jak on to ustojí. On si umí nějak logicky zdůvodnit, proč tak vypadá? Bojovat proti konvencím se dá i jinak...třeba uklidit prostor před panelákama, kam ostatní jen odhazují odpadky. Koukněte, lidi, jsem lepší! Mlčím, makám, nastavil jsem vám zrcadlo. Je tu uklizeno. Shrabal jsem to, odvezl, udělal zadara. Ale co dokážu, když mám na hlavě dredy a na těle obrázky...? To, že dám na vzhled a ne na podstatný věci...?

Ale ty nie siu dnešná spoločnos.... Si len jej malá čas, a to už taká, povedzme... konzervatívna a brzdiaca. Píšem to s vedomím, že spoločnos je hodne rôznorodá a určite iná v Prahe ako vo Veverskej Bítýške.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#50 15. 3. 2010 21:00

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Trápí mě jeho image,co s tím!?

kalupinka napsal(a):

Sorry, ale to už fakt zacházíte do extrému. Jak tetování, tak dredy jsou dneska naprosto běžnou věcí. A také se někdy nestačím divit v kterém roce se naše společnost zastavila.


Pro mě prostě není normální, že je někdo potetovaný a že má dredy. Nemůžu si pomoct. Párkrát jsem viděla v TV chlapa, co měl tetování snad všude. Mluvil inteligentně a byl by vypadal i k světu, kdyby z té fakt počmárané tváře nebyly vidět jen oči a zuby. Hezkej chlap by to byl, kdyby vypadal normálně...Myslím, že žádná společnost, tedy ani ta naše, se nezastavila. A když si vzpomenu na módu mániček...ani tehdy ani teď se nedokážu ztotožnit s umolousanými neupravenými vlasy, které ještě dneska můžu vidět na některých předních kapelách Tohle háro mít na chlapovi doma...nevím....a to kdybych byla věděla, že přijdou dredy...já tomu zmiňovanému člověku zde výše vůbec neberu jeho pohodovost, inteligenci, empatii...ale nedovedu se ztotožnit s tím, že on musí za každou cenu vypadat tak markantně odlišně. Já  prostě nechápu, proč. Pro mě tihle lidi jsou za exoty. Neodsuzuje je, mají stejnou hodnotu jako ostatní, ale nelíbí se mi to, prostě se mi to nelíbí a tazatelku chápu v tom, že to chce nějak řešit. Bez ohledu na rodinu, s jejímiž názory můžu souhlasit, i když jim nic do toho není, on nějakým způsobem vybočuje a je to dráždí. Nedají mu asi pokoj a nevím, jak on to ustojí. On si umí nějak logicky zdůvodnit, proč tak vypadá? Bojovat proti konvencím se dá i jinak...třeba uklidit prostor před panelákama, kam ostatní jen odhazují odpadky. Koukněte, lidi, jsem lepší! Mlčím, makám, nastavil jsem vám zrcadlo. Je tu uklizeno. Shrabal jsem to, odvezl, udělal zadara. Ale co dokážu, když mám na hlavě dredy a na těle obrázky...? To, že dám na vzhled a ne na podstatný věci...?

On chce proste vyzera tak, ako vyzerá, lebo sa mu to páči. Tebe by sa páčilo, keby ti niekto vnucoval dredy s tým, že tak chodí väčšina a že je to "slušné" a aby si sa nevymykala, musíš si ich zaplies aj ty? Niekde - na Jamajke, apod. - sú proste zasa dredy "povinnou jazdou". wink A predstav si, že by si sa tam narodila a nútila by a nosi dredy až po pr..., stále zapletené... a trebárs pírsing k tomu. Podvolila by si sa, alebo by si odolala?

Upravil(a) Selima (15. 3. 2010 21:05)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů