Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 10. 3. 2010 21:49

vendulinda
♥♥♥----
Místo: ta naše Morava :-)

jak to je?

mám takov dotaz....kamarádka je na úřadu práce a je těhotná. Na pracáku může být ,teď nevím, jestli 5 měsíců nebo půl roku. Jde mi o to, co bude dostávat, zda něco bude dostávat, po uplynutí této doby? Od které doby by pobírala oněch 7.600,-?

Není tady

#2 10. 3. 2010 22:28

martina33
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Kladno
Web

Re: jak to je?

Bude normálně dostávat podporu po dobu 5ti měsíců, pak jí na pracáku nechají zaevidovanou, aby nemusela platit zdravotní a sociální pojištění, protože práci jí těžko najdou, nikdo nezaměstná těhotnou, po uplynutí těch 5timěsíců nebude dostávat od pracáku nic, i pokud je svobodná, ale může si zažádat o sociální dávky , pokud je vdaná, slušně jí řeknou, že jí má živit manžel. Pak rovnou nastupuje na rodičák, pokud předtím nepracovala, v případě PPM to přesně nevím jak se to vypočítává ( pokud pracovala z jaké doby zaměstnání). Určitě ti zde někdo poradí i ohledně tohoto.

http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjI0MjaztFSyBlwwFZgC2w,,26.png

18.3.2009 v 14:05 h 3540g a 50cm, 18.3.2010 váha 9.5kg a 75 cm, 18.3.2011 váha 12kg a 87cm

Není tady

#3 11. 3. 2010 5:01

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

martina33 napsal(a):

Bude normálně dostávat podporu po dobu 5ti měsíců, pak jí na pracáku nechají zaevidovanou, aby nemusela platit zdravotní a sociální pojištění, protože práci jí těžko najdou, nikdo nezaměstná těhotnou, po uplynutí těch 5timěsíců nebude dostávat od pracáku nic, i pokud je svobodná, ale může si zažádat o sociální dávky , pokud je vdaná, slušně jí řeknou, že jí má živit manžel. Pak rovnou nastupuje na rodičák, pokud předtím nepracovala, v případě PPM to přesně nevím jak se to vypočítává ( pokud pracovala z jaké doby zaměstnání). Určitě ti zde někdo poradí i ohledně tohoto.

a případě, že s otcem "dítěte" nežije a nehospodaří a chce žádat o dávky hmotné nouze - podá si k soudu návrh na výživné neprovdané matky.

Není tady

#4 11. 3. 2010 5:03

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

vendulinda napsal(a):

mám takov dotaz....kamarádka je na úřadu práce a je těhotná. Na pracáku může být ,teď nevím, jestli 5 měsíců nebo půl roku. Jde mi o to, co bude dostávat, zda něco bude dostávat, po uplynutí této doby? Od které doby by pobírala oněch 7.600,-?

Doba evidence na úřadu práce není limitována 5-6 měsíci . V evidenci může klidně i deset let butter .

Není tady

#5 11. 3. 2010 8:04

Monaska81
♥♥♥♥---
Místo: Kolín
Web

A pokud před tím neodparcovala potřebnou dobu, PPM mít ani nebude, nastoupí rovnou na mateřskou dovolenou na 4 roky, tzn 1,5 let 7600Kč, poté 3500Kč(nejsem si jistá přesnou částkou, možná j to 3600Kč).

Nauč se smát se slzami v očích, pomalu kráčet, nauč se hladit se zaatou pěstí, teprve pak poznᚠjak je život krásný.. a stojí za to o něj bojovat!
BBCode:
http://lilypie.com/pic/2010/05/18/nMdp.jpghttp://lb1f.lilypie.com/r29up2.png

Není tady

#6 14. 3. 2010 10:59

vendulinda
♥♥♥----
Místo: ta naše Morava :-)

díky za rady, no já jsem si myslela, že to nějak tak bude. Je vdaná, takže pochybuju, že by jí něco někdo dal, no jo no, bude to muset "přečkat" :-)

Monasko, to jsem nevěděla, že ještě existuje rodičák na 4 roky. Myslela jsem, že už to jde jen na 3 roky. A myslela jsem, že dnes těch 7.600,- dostává matka celou dobu, bez ohledu na to, zda dělala nebo ne.. Jsem z toho jelen roll

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí