Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

• Diskuse
  •  » Domov
  •  » Taky už se těšíte na zahrádku????

#1 16. 2. 2006 13:27

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Taky už se těšíte na zahrádku????

Už ať je jaro- jsme zapikovaní v bytě, ven se dostanu akroát na cestu dopráce a z nákupů- pak zas k plotně a kžehličce...Tuze moc se těším, ažbude venku kolem 20 stupňů, vlahý větřík, vůně posečené první jarní trávy, na záhoněpetrklíče,plicníky a kamzičníky, mezitím tulipány(to je směsice;)) , pod pergolu přinesu konev teplého voňavého čaje, čerstvé rohlíky a pažitkovou pomazánku...Sesedne se celá rodina,dáme pokec a koukáme, jak hafan štěká na kosata, jak po zídce běhá kočka a lapá teplíčko...Njsem nabalení jako sněhuláci, nezapařují se nám brýle, když vejdeme do místnosti...JÁ CHCI JARO!!!

Krása a zdraví Před svítáním je největší tma.

Není tady

#2 16. 2. 2006 14:13

Jája
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Taky už se těšíte na zahrádku????

Já chci svojí zahrádku. Regi, jaro ti přeju i ty kytičky, ale já mám z toho depresi. Mě už nemaji kytičky kde vykvést

Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

#3 16. 2. 2006 14:25

noris
♥♥-----

Já taky nemám zahrádku, ale na jaro se hrozně těším. Vezmu knížku, sednu si někam ven na trávu a nebudu nic dělat......

Není tady

#4 16. 2. 2006 14:26

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha

jéééééééééééééééééééé smile smile

Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

#5 16. 2. 2006 14:28

Jája
♥♥♥♥♥♥♥

já jsem právě ještě loni zahrádku měla - to je nejhorší, a manžel mi jí prodal a teď budu z okna koukat na cizí zahrádku a to mi hodně moc vadí.

Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

#6 16. 2. 2006 14:28

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj

A já byla dnes v zahrádkáři a koupila si další semínka kytiček.... Až sleze s níh, půjdu je nasít po celý vsi a přilehlých polnostech, protože...
Včera ráno jsem byla zalít sněženky, jsou moc u domu a na suchu.... A dneska jsou zase pod sněhem.
Už by si to to počasí mohlo rozmyslet!!!

Není tady

#7 16. 2. 2006 14:45

noris
♥♥-----

oni už jsou sněženky ? Kde bydlíš ? My bychom je museli vyhrabávat z půlmetru sněhu .

Není tady

#8 16. 2. 2006 15:15

evčina
♥♥♥----
Místo: Ústecký kraj

Taky se těšíme,zima nám letos dává co proto.Je nějaká delší jak loni,nebo se nám to jen zdá je teprve únor.Není nad to posedět na zahrádce,večer pod širým nebem a koukat na hvězdy.I když zahrádka jak já říkám je továrna na práci.Ale je to taková jiná práce milá,rozkvetlá.JARO kde jsi???????
              http://www.gify.nou.cz/lid_zahradnik_soubory/z6.gif

http://www.stastnezeny.cz/data/USR_001_USR_IMAGES/Ev(2).gif

Není tady

#9 16. 2. 2006 15:43

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-

Tak to já se těším na dvoreček ( na zahrádce je moc práce, tak do toho tchýni nefušuju, ale  máme dvoreček,tedy spíš velký travnatý dvůr,kde roste tráva, stojí auta, ale kde hlavně je venkovní sezení  a tam se všichni postupně .To teplo mi už taky chybí

Není tady

#10 16. 2. 2006 15:49

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Jájo!!!Zahrádku máš ve svém srdci, a jen na tobě je, jak jsi ji pěstuješ a zaléváš! Pro mě zahrádka není pletí a okopávání, pro mě to znamená, že jsme tam hezky pohromadě s dětičkama, spejskem, s manželem, i s tchyní, a všichni se těšíme z toho krásného pohledu, z dobré ňamky, z hezkého počasí a všichni jsme v téc krátké chvíli dobře naladěni- to je pro mě zahrádka.
Až v druhé řadě jsou  to těšítka v podobě hory nových letniček, představy, co kam vysadím, když má tchyně všude jen sama rajčata, okurky a jahody...Já se těším i tou představou!Miluju anglické zahrady, proto taky koukám každou neděli ve 12.00 na Primu na Rosemary and Thyme, říkám jim Kytkový báby. Ony jsou zahradnice a přitom vždycky pomůžou vyřešit nějakou vraždičku.
Zkus nezávidět- to je jen tvoje lítost, že jsi o něco přišla. Až se s tím vyrovnáš, tak se nějaká zahrádka určitě objeví. Zatím si můžeš vyřádit s představou nějaké zahrady ve své hlavě. Tonic nestojí a přijdeš na jiné myšlenky.

Není tady

#11 16. 2. 2006 15:52

noris
♥♥-----

to Jája- buď ráda, že z okna koukáš na zahrádku ( ikdyž cizí ). Co by jiní dali za takovej pěknej výhled.

Není tady

#12 16. 2. 2006 15:58

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Míšo, a to si představ, že pod tou krásnou pergolou, co o ní tak básním, stojí švagrovo nabourané auto a švagr se rozvaluje v našem baráku, anžto vlastní vinou přišel o všechno...
Takže představa je krásná věc, ale realita jiná.
Jak začne být delší den, tak jsme pořád venku, kluci se učí kutit, vzít kladivo do ruky, já si opečovávám své 2 m čtvereční, co mi tchýně dala, protože jsou na severu a je tam překyselená půda,takže jí tam nic nerostlo.
Tak jsem tam natahala asi tunu nové zeminy, ke zdi zasadila skalníky a břečťan, před to zimostráz, brslen a levanduli, do toho na polokmínku kdoulovec, mezitím plazivý jalovec a ayuga...a ono to roste!!!Hafan mi tam pravidelně dělá díry, ale brzy přestane, skalník se zimostrázem mu čechrají nepříjemně kožich.Z Chorvatska jsem si přivezla zvláštní skalničku, je hodně dužnatá, má špičaté lístky a v paždíčku mezi stonkem a listem je asi cm široké růžovofialové okvětí- hodně to roste a vytváří to krásné převisy přes zídku.
Hafan to miluje a válí se v tom. Tak vždycky dostane za ucho.

Není tady

#13 16. 2. 2006 16:00

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Že jo,Norris, před dvěma roky mě chtěl manžel vystěhovat a nastěhovat si tam milenku. Tak jsem si ty svoje 2 m uhájila!!!cool
Tak prozměnu do baráku nastěhoval bráchu.

Není tady

#14 16. 2. 2006 19:28

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-

Regino, švagra bych ( u nás máme každý svůj vůz) k mému au´táku nepustila na 3 metry!!!a ani manžela...to je jedno plémě, jedna krev...., a jelikož auto potřebuji denně jak do práce, tak za  dejme tomu zábavou- nebo.li nákupem...tak auto nepůjčuj- tedy klidně mě chytněte za slovo, na rozdíl od manžela - toho v podstatě denně nepotřebuji....(doma totiž nic neudělá- myslím domácí práce)...
jinak klidně ať si švagr vegetí v čemkoliv, jen když to není mé auto..jinak já miluju hezké zahrádky, ale ty cizí, protože vím, co je to práce..

Není tady

#15 16. 2. 2006 19:37

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Zahradu máme velkou, ale práce na ní mě nebaví, skoro všechno tam dělá manžel. Zato mě baví na zahradě opalování a kafíčko když je pěkně...

Strach je malá smrt...

Není tady

#16 16. 2. 2006 19:49

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-

Jestli ji máte pěknou a nemusíš máknout, tak OK....není nad to mít na to lidi....stačí manžely...bacha, ze mě mluví slepá závist...

Není tady

#17 16. 2. 2006 20:00

mejada
♥♥♥♥---
Místo: Východočeský

Ja už se take nemohu dočkat,letos založim dalši skalku miluju čarověníky to sou malinkaty stromečky a dělam si minilesiky:)smile[img]kyticky htm[/img]

Upravil(a) mejada (16. 2. 2006 20:53)

Není tady

#18 16. 2. 2006 20:53

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Michaela.43 napsal(a):

Jestli ji máte pěknou a nemusíš máknout, tak OK....není nad to mít na to lidi....stačí manžely...bacha, ze mě mluví slepá závist...

no pěknou.... řekněme zatravněnou + ovocné stromy a pár záhonků, aby byla čerstvá zelenina a tak, ale moc to s pěstováním nepřeháníme! Ono to sekání velké plochy a prořezávání stromků a sklízení zabere taky čas, ale úrodu zpracovávám, to zas jo. Ještě teď mám spoustu kompotů a strouhaných jablek zavařených. Taky okurky, ty má můj manžel moc rád.

Strach je malá smrt...

Není tady

#19 17. 2. 2006 11:00

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Vzpomněla jsem si na jediný vtip, co zná můj muž.Přijde paní do zeleniny a říká:"Vyberte mi nějakou okurku."Prodavačka jí dá vybrat, jedna větší nežli druhá.Paní odpoví:"To je jedno, já ji mám jenom do salátu."

Není tady

#20 19. 2. 2006 7:02

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj

Zahrádku vám závidím,práci na ní už ne.Mojí zahrádkou je náš balkon.Pěstuji tam jahody,keříčková rajčata,bylinky i převislé muškáty.Od jara do podzimu se prostě mění v džungli s příjemným posezením.

Není tady

• Diskuse
  •  » Domov
  •  » Taky už se těšíte na zahrádku????
NÁŠ TIP:

Zápatí