Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#226 25. 1. 2015 12:56

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Systém FLY LADY

pokud se mu ten... kvůli tomu vysmívá, tak mi to přijde s prominutím omezené
Špatně´s pochopila... nebo ti vadí, že všichni shodně nejásají nad "systémem"?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#227 26. 1. 2015 12:22

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Systém FLY LADY

helena napsal(a):

pokud se mu ten... kvůli tomu vysmívá, tak mi to přijde s prominutím omezené
Špatně´s pochopila... nebo ti vadí, že všichni shodně nejásají nad "systémem"?

Tak za prvé já ten systém nevynalezla, ani z něj nic nemám, mohla sis všimnout, že jsem na blogu ani nespustila google reklamy, čili je to totálně nezisková a nekomerční záležitost. Dělám to doma na koleni při dvou dětech a dělám to pro lidi, kteří o to stojí a kterým to může pomoct, tak, jako kdysi mně.

A nemyslím, že bych to špatně pochopila. Shodnej jásot na systémem neočekávám, ale jedovatý komentáře taky ne.

Jinak k systému - pobaví mě vždycky zas a znova, že ho i kritizují lidi, kteří zároveň tvrdí, že mají doma čisto i bez systému. To je samozřejmě protimluv. Buď má člověk (domácnost) nepořádek, nebo má služku (hospodyni), nebo má systém, jak mít pořádek a udržet ho. Jiná varianta neexistuje.

Jiná otázka samozřejmě je, jak člověk k tomu systému přišel, jak se k němu dopracoval, jak si ho osvojil a implementoval.

Není tady

 

#228 26. 1. 2015 12:32

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Systém FLY LADY

Fidorka napsal(a):

helena napsal(a):

pokud se mu ten... kvůli tomu vysmívá, tak mi to přijde s prominutím omezené
Špatně´s pochopila... nebo ti vadí, že všichni shodně nejásají nad "systémem"?

Tak za prvé já ten systém nevynalezla, ani z něj nic nemám, mohla sis všimnout, že jsem na blogu ani nespustila google reklamy, čili je to totálně nezisková a nekomerční záležitost. Dělám to doma na koleni při dvou dětech a dělám to pro lidi, kteří o to stojí a kterým to může pomoct, tak, jako kdysi mně.

A nemyslím, že bych to špatně pochopila. Shodnej jásot na systémem neočekávám, ale jedovatý komentáře taky ne.

Jinak k systému - pobaví mě vždycky zas a znova, že ho i kritizují lidi, kteří zároveň tvrdí, že mají doma čisto i bez systému. To je samozřejmě protimluv. Buď má člověk (domácnost) nepořádek, nebo má služku (hospodyni), nebo má systém, jak mít pořádek a udržet ho. Jiná varianta neexistuje.

Jiná otázka samozřejmě je, jak člověk k tomu systému přišel, jak se k němu dopracoval, jak si ho osvojil a implementoval.

PArdon, ale ja doma binec nemam a uklizim minimalne, protimluv to neni.  Ja zadny system nemam cely zivot, jedinej system je, ze jeden den v tydnu peru a to vse v domacnosti, od povleceni az po fuselkle. (Driv jsem mela 2 dny za sebou za 14 dni). Antoz mam na jeden den rezervovanou oracku. Tudiz je to z donuceni. Zadny jarni uklid, vanocni.....nikdy v zivote.

Jinak cistota je jedna vec, spinu nesnasim u nas nikde neni, ale neporadek je neco  jineho nez spina.  Minimum neporadku je normalni a mit doma absolutne uklizeny byt je nesmysl. Ja mam silenejch knih, vsude a cilene casopisu. Taky vsude.

Upravil(a) sahleb (26. 1. 2015 12:56)


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#229 26. 1. 2015 18:49

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Systém FLY LADY

Sahleb, ani nevíš, jak jsi mě potěšila.   wink


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#230 26. 1. 2015 18:59

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Systém FLY LADY

Shodnej jásot na systémem neočekávám, ale jedovatý komentáře taky ne.
Protože odpovídᚠna můj příspěvek zeptám se, kde tu píšu "jedovatý komentáře"?
Jediný, co bys za něj mohla považovat je odkaz na Haškovu povídku... což pro změnu mně "přijde s prominutím" přecitlivělý.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#231 26. 1. 2015 19:49

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Systém FLY LADY

Heleno, když jsme u tý přecitlivělosti, z čeho ty jsi usoudila, že musíš reagovat níže uvedené? (a z čeho si usoudila, že k tomu vůbec musíš psát jakejkoli názor....? Já pořád nějak nechápu potřebu ke všemu - i k tomu, co se mě nijak netýká, nijak mě to nezajímá a nijak mě to neoslovilo, přidávat nějaký komentáře. Tohle vlákno, když se ráčíš podívat na začátek vzniklo s výzvou, aby se přidali lidi, kteří v tom jedou", nevyzývala jsem nikoho, aby to posuzoval a vyjadřoval se k jeho smysluplnosti, když už jsme teda u toho.)

helena napsal(a):

pokud se mu ten... kvůli tomu vysmívá, tak mi to přijde s prominutím omezené
Špatně´s pochopila... nebo ti vadí, že všichni shodně nejásají nad "systémem"?

Jinak tvůj odkaz na Haškovu povídku považuju jen za přisazování (a přitakávání jedovatým komentářům).

Není tady

 

#232 26. 1. 2015 20:05

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Systém FLY LADY

sahleb napsal(a):

Fidorka napsal(a):

helena napsal(a):

pokud se mu ten... kvůli tomu vysmívá, tak mi to přijde s prominutím omezené
Špatně´s pochopila... nebo ti vadí, že všichni shodně nejásají nad "systémem"?

Tak za prvé já ten systém nevynalezla, ani z něj nic nemám, mohla sis všimnout, že jsem na blogu ani nespustila google reklamy, čili je to totálně nezisková a nekomerční záležitost. Dělám to doma na koleni při dvou dětech a dělám to pro lidi, kteří o to stojí a kterým to může pomoct, tak, jako kdysi mně.

A nemyslím, že bych to špatně pochopila. Shodnej jásot na systémem neočekávám, ale jedovatý komentáře taky ne.

Jinak k systému - pobaví mě vždycky zas a znova, že ho i kritizují lidi, kteří zároveň tvrdí, že mají doma čisto i bez systému. To je samozřejmě protimluv. Buď má člověk (domácnost) nepořádek, nebo má služku (hospodyni), nebo má systém, jak mít pořádek a udržet ho. Jiná varianta neexistuje.

Jiná otázka samozřejmě je, jak člověk k tomu systému přišel, jak se k němu dopracoval, jak si ho osvojil a implementoval.

PArdon, ale ja doma binec nemam a uklizim minimalne, protimluv to neni.  Ja zadny system nemam cely zivot, jedinej system je, ze jeden den v tydnu peru a to vse v domacnosti, od povleceni az po fuselkle. (Driv jsem mela 2 dny za sebou za 14 dni). Antoz mam na jeden den rezervovanou oracku. Tudiz je to z donuceni. Zadny jarni uklid, vanocni.....nikdy v zivote.

Jinak cistota je jedna vec, spinu nesnasim u nas nikde neni, ale neporadek je neco  jineho nez spina.  Minimum neporadku je normalni a mit doma absolutne uklizeny byt je nesmysl. Ja mam silenejch knih, vsude a cilene casopisu. Taky vsude.

Díky za konstruktivní příspěvek.

I v tomhle případě ale musím konstatovat, že nějakej systém mít musíš, protože bez nějakýho pravidelnýho systematickýho úklidu bys tu špínu jednoduše měla (a koneckonců i pravidelný praní je systém).
A tenhle systém zjevně naprosto vyhovuje tvým nárokům. Ty jsou ovšem velmi relativní a proměnný.
Já špínu taky nesnáším, špína nikdy nebyla můj problém a za svobodna a bezdětna mě nikde bota netlačila. Se dvěma malými dětmi a kocourem mám nároky a potřeby v tomhle směru úplně jiný. A už nemůžu improvizovat na dělat věci ad hoc.

A mimochodem, žádný jarní a vánoční úklid neprovozuju, stejně jako nikdo, dodržuje FL systém nebo jinej systém na podobný bázi založenej - protože nic takovýho jednoduše není potřeba, uklízí se systematicky průběžně po celej rok a nic se nevynechává, ani oblasti, který člověk nevnímá (říká se tomu lazy eye, oko je na některý věci zvyklý a ignoruje je a teprve když s odstupem a kritičtějším pohledem zjistí, že to až tak v pohodě není).

FL mušky a masařky jistě rády potvrdí wink

V neposlední řadě ale chci říct, že to necpu nikomu, kdo to nepotřebuje nebo se domnívá, že to nepotřebuje. Tohle vlákno mělo oslovit příznivce, a mělo mít charakter podpůrnej - stejně tak jako blog.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů