Oznámení

5.října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

5.října : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#1 16. 2. 2006 13:25

aeva1
Host

rozdělení majetku

Prosím, jestli máte někdo zkušenost s dělením majetku po rozvodu, poraďte mi.
Manžel je jediný majitel a jednatel firmy s.r.o. a zároveň podniká jako fyzická osoba. Mám při rozvodu nárok na polovinu všeho majetku nebo se to bere tak, že s.r.o. je jen jeho ? A ještě jedna věc. Za dobu trvání manželství nám jeho rodiče dali nějaké peníze. Teď manžel začal tvrdit, že peníze nám jen půjčili a budeme je muset vrátit. Může si dodatečně udělat nějakou smlouvu mezi sebou a rodiči  o půjčce peněz? Děkuji jestli mi někdo můžete poradit.

#2 16. 2. 2006 15:56

Eva36
♥♥♥♥♥♥-

Re: rozdělení majetku

Ahojky, Aevo. Tak koukám, že už začínáš uvažovat o finálním řešení. Bohužel ti asi neporadím. Dodatečně nějaký smlouvy o půjčkách udělat může, co by nemohl? Pak by to byl ovšem hajzlík....taky by mohl nadělat fingovaně dluhy na firmu (i ty byste pak měli napůl), případně by se mohl snažit nějak firmu dovést skoro k bankrotu, jen aby ti nemusel polovinu vyplácet....je to složitý. Zkusila bych radši nějakýho dobrýho právníka, abys pak nebyla překvapená. A pozor - právníci se dost často mezi sebou znají a prý se stává i to, že se dohodnou za zády klienta v jeho neprospěch a o "výdělek" se pak šábnou....(jo, jsou to taky jen lidi). takže bych dala na osobní doporučení někoho známého. Drž se, děvče. Pa.

Není tady

#3 16. 2. 2006 16:58

aeva1
Host

Ve firmě nic takového nechystá, pracuji s ním, takže do toho vidím možná víc než on. Nejhorší, že jsme nikdy neměli problémy - absolutně jsme si věřili - ještě v říjnu 05. Všechny finance nechával na mně, taky nečekal, že budeme něco řešit. Teď začal asi počítat a myslím, že hajzlík nakonec bude. Ach jo.

#4 17. 2. 2006 7:53

agata1
Host

Mám dotaz? Bydlíme s manželem v družstevním bytě. Já na smlouvách ale  nejsem vůbec uvedena ani jsem nic nepodepisovala . On mi tvrdí, že smlouva může být uvedena pouze na jednoho člověka pokud je to družstevní byt a v tom případě je to na něj, jelikož platí nájem. Něco jiného prý je, pokud by byl byt v osobním vlastnictví, tam bych údajně být mohla. Vůbec se v těchto věcech neorientuju, takže omluvte, že někomu může připadat můj dotaz směšný ale zajímalo by mě to.

#5 17. 2. 2006 21:10

ABC
♥♥♥♥---

Agato, pokud jste získali družstevní byt během manželství, jste oba nájemci a oba členy družstva (společný nájem manželů a společné členství v družstvu). Je lhostejné, na koho je napsána nájemní smlouva.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí