Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#151 29. 4. 2010 19:46

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Re: Sebepoškozování

Škoda... ja to chápem a páči sa mi to. Kiež by to pomohlo aj tebe... storstark

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#152 29. 4. 2010 19:47

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Ametyst napsal(a):

Já si neulevuji sebepoškozením kvůli obecným událostem, ale kvůli tomu, co se týká mně osobně.

Ametyst,byl to pouhy priklad v nemz vsak myslenkou bylo prijimani-prijeti veci. To zda nekdo neco nezvlada,at je to kvuli desti ci kvuli necemu jinemu ci nekomu jinemu ,to se tak jak tak tyka kazdeho osobne. smile

"V neposlední řadě řeším od narození mého syna jeho postižení, se kterým se musí neustále vyrovnávat, a já jsem prostřeník, mezi ním a vnějším světem. jeho stav se zhoršil, a to  se mě taky dotýká. Dělá mi to starosti, přirozeně. Nejde mu o život, ale o kvalitu života.
Nezvládám to, i když jsem to 14 let zvládala. Někdy ten pohár zkrátka přeteče, no."

Ceho se Ame bojis?  Mam pocit ze se bojis. Ale muzu se plest.

Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

#153 30. 4. 2010 6:21

Ametyst
♥♥♥♥♥--

Ceho se Ame bojis?  Mam pocit ze se bojis. Ale muzu se plest.

Čeho se bojím?
Ptᚠse na to v návaznosti na to, jak jsi citovala mé strachy o dítě.
Nevím, jestli si umíš představit, jaké to je, mít postižené dítě, by to není postižení neslučitelné se životem, ale které toho člověka společensky vyčleňuje...
Jak se střídají stavy, kdy je to lepší, a začneš doufat, že se blýská na lepší časy, a stavy, kdy je to zoufalé a beznadějné.
Každá máma si asi představovala, že bude mít prostě normální dítě.
Když mu pak zjistí nemoc, je to zátěž, ale rodina se s tím nějak srovná.
Klukovi je 14, měla jsem dost času na to, abych se s tím naučila žít (on nemusel, on se tak narodil). Měla jsem podporu muže (a mám). Ale jsou to takové vlny, kdy je líp a kdy je hůře.
Není to jediný důvod, proč se teď cítím mizerně, jen se toho sešlo víc (i drobnější věci, které je zbytečné zmiňovat, a které zažívá každý člověk, jen když už je ten sebeobraz narušený, pak to působí o to zhoubněji).
A nezvládám to.
Prostě nejsem silná, nemusím to zvládat. Takhle to mám, a už nechci být ta silná. Chci si dovolit konečně projevit svou nashromážděnou bolest a necítit se neustále provinile za to, že si nezachovávám tvář dokonale zvládající matky a ženy.
Že si dovolím být slabá.

I hide my feeling behind a smile.

Není tady

#154 30. 4. 2010 6:24

Ametyst
♥♥♥♥♥--

Selima napsal(a):

Škoda... ja to chápem a páči sa mi to. Kiež by to pomohlo aj tebe... storstark

A nešlo by to říct nějak jednodušeji, srozumitelněji?
Možná na to nemám dostatečnou intelektovou kapacitu, ale poznání by mělo být přístupné a sdělitelné i prostým lidem, ne?
Je to škoda, když je tam důležitá myšlenka, která takto třeba zapadne.
Zkuste mi to vysvětlit jako bych byla malé dítě, na téhle úrovni bych to jistě pochopila.

Není tady

#155 30. 4. 2010 7:19

Vladena
♥♥♥♥♥♥-

Ametyst, nemůžeš uchopit narození postiženého syna, jinak než trest? Jsi hodně silná holka, vnímavá,možná proto si dostala za úkol vychovávat postižené dítě. Já věřím tomu, že je na světě strašně odchylek, originálů, takže se rodí i postižení. Prostě do toho vzorku lidstva též patří. A Tobě bylo dáno, že se o takového človíčka postaráš. Je to vlastně tvůj dar, tvoje lepší já! Každý na to nemá, ale Ty si byla vybrána (pro tvé krásné vlastnosti a sílu) a Ty to zvládneš. Přemýšlej o tom, těmto dětem se říká, že jsou to poslové boha, ony mají skutečně nádherně čistá srdíčka, a Ty mᚠmožnost nakouknout do jiného světa. Drž se, nyní jseš dole a je toho na Tebe moc,ale pokud pochopíš myšlenku proč Tobě !!!??? tak věř, že proto, že Ty jsi taky jedinečná!!! Hlavu vzhůru a stoupej nahoru!hjartahjartahjarta

Upravil(a) Vladena (30. 4. 2010 7:21)

Není tady

#156 30. 4. 2010 9:25

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Ametzst, to nie je o intelekte.... ale skôr asi o pocite. Proste NEMUS͊ by dokonalá, ale ak robíš všetko najlepšie, ako v danej chvíli vieš(čo verím, že robíš, vrátane momentálneho nezvládania), tak môžeš by spokojná, ma sa rada. Zodpovednos spočíva v tom, že si povieš "Áno, viem, že to teraz nezvládam práve najlepšie,, ale robím, čo viem". Bodka, amen, bastafidli. Mne jedna z mojich učiteliek "darovala" krásnu vetu: "Nemusím nikomu nič dokazova, ani sama sebe..."   wink Neviem, ako tebe, ale mne osobne padla ako ri na šerbel a vežmi ma oslobodila...

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#157 30. 4. 2010 10:44

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Ametyst napsal(a):

Nevím, jestli si umíš představit, jaké to je, mít postižené dítě, by to není postižení neslučitelné se životem, ale které toho člověka společensky vyčleňuje...

Ametyst ,skutecne si neumim predstavit jake to je,nebot nejsem v Tve kuzi,nemam tedy osobni zkusenost.
Co si ale plne uvedomuju i bez osobni zkusenosti je,ze to je velice nelehky ukol.  pussa

Moje otazka z ceho mas strach me napadla velice spontanne.
Tady pises tohle : "Ptᚠse na to v návaznosti na to, jak jsi citovala mé strachy o dítě.

Ametyst pokud Te dobre chapu,Tva odpoved na moji otazku z ceho mas strach je,ze mas strach o dite. Muzu se zeptat jestli by jsi me, kdo neni v Tve kuzi mohla presne popsat jaky strach o dite mas?
Mam na mysli blizsi vysvetleni,popis ,pojmenovani.

Ametyst napsal(a):

Prostě nejsem silná, nemusím to zvládat. Takhle to mám, a už nechci být ta silná. Chci si dovolit konečně projevit svou nashromážděnou bolest a necítit se neustále provinile za to, že si nezachovávám tvář dokonale zvládající matky a ženy.
Že si dovolím být slabá.

Mas strach projevit svoji slabost,strach odhodit masku silaka kterou sis nasadila. 
Clovek vsak nedokaze dlouho predstirat nekonecnou vykonnost a silu kterou uz nema ,protoze v jeho prirozenosti je i druhy pol a to je slabost. 
Pises ze mas podporu v manzelovi,to je naprosto skvely. smile

Dovolit si byt slaba a dat to najevo pred vsemi co Te znaji,je cesta.  Dovolit si pozadat o podporu a shodit masku ktera tizi.
Jdes do toho?

Není tady

#158 30. 4. 2010 11:02

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Ametyst napsal(a):

To, co po mě chce společnost je v rozporu s tím, jak se cítím já.
Když budu chtít vyhovět společnosti, uškodím sobě. Když budu myslet nen na své pocity, budu cynický egoista.

Tady je Ame. ta spojitost s tim co jsi psala=dovolit si byt ped spolecnosti slaba a tedy v souladu se svym nejhlubsim pocitem ?

Nenechat se ovladat spolecnosti a jejich posuzovanim je skutecne jedna z nejtezsich veci. Uz jsme spolu na tohle tema narazily.
Rekla jsem Ti ze jsem jednim z tech "blaznu" co se nenecha ovlivnovat spolecnosti (mam to tak odjakziva)  a to je jeden z duvodu proc jsem na Tvem vlakne,proc me to privolalo.  smile

Není tady

#159 30. 4. 2010 13:54

Ametyst
♥♥♥♥♥--

Vladena napsal(a):

Ametyst, nemůžeš uchopit narození postiženého syna, jinak než trest?

Ne, tohle nevnímám jako trest.
Jen to je jeden z důvodů mého psychického oslabení. Nevymlouvám se na to, ani to nedávám nikomu za vinu.
Přijala jsem to. Jen je těžké s tím dlouhodobě být , a  jsou chvíle, kdy se cítím slabší. To je normální. Nejsem robot.
To se zae spraví.
Postižen syna není ten pravý důvod mého SU.

Není tady

#160 30. 4. 2010 14:06

Ametyst
♥♥♥♥♥--

Hirondel:

Ametyst pokud Te dobre chapu,Tva odpoved na moji otazku z ceho mas strach je,ze mas strach o dite. Muzu se zeptat jestli by jsi me, kdo neni v Tve kuzi mohla presne popsat jaky strach o dite mas?
Mam na mysli blizsi vysvetleni,popis ,pojmenovani.

Strach o dítě, které tady jednou zůstane beze mně a nevím jestli se o sebe dokáže postarat. To je naprosto jasné. Jaký jiný strach by to mohl být, když mu nejde o život.

Každá máma si přeje pro dítě to nejlepší, a jedním z cílů výchovy je postavit dítě na vlastní nohy. Tady si nejsem jistá, jestli se to povede, a přirozeně se bojím, jak se mu povede, až já tu nebudu.

Mas strach projevit svoji slabost,strach odhodit masku silaka kterou sis nasadila.
Clovek vsak nedokaze dlouho predstirat nekonecnou vykonnost a silu kterou uz nema ,protoze v jeho prirozenosti je i druhy pol a to je slabost.

Tak s tímhle právě končím. právě jsem byla nucena odhodit tu masku siláka.
A koukám, koukají ostatní, všichni se hrozně diví. Už věci nejsou jak byly, už nezvládám, dokonce dělám věci, které směřují k sbedestrukci, a někteří blízcí (vč. mého muže) si s hrůzou začínají uědomovat, že něco je jinak, než si mysleli, že věci se mění, že na ně budou kladeny taky vyšší požadavky, až já nebudu fungovat, jakože k tomu úspěšně spěju.

Před dvěma lety jsem se bránila PL kvůli alkoholu. Všechno jsem to zvládla sama, ač mi nikdo z odborníků nevěřil.
Teď do PL spěju mílovými kroky zase z jiného důvodu. Až se zhroutím úplně, pochopí i okolí, že nejsem perpetuum mobile.

Ale abych neházela vše jen na druhé, to já sama ze sebe dělala tu, co všechno zvládne, a dařilo se ki to. Pýcha předchází pád. A pokora je nejlepší odrazový můstek.

Není tady

#161 30. 4. 2010 14:13

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Ametyst napsal(a):

Wiki napsal(a):

Krůček po krůčku to všechno půjde, ono to všechno co pro sebe dělᚠjednoho krásného dne "scvakne"  a budeš mít jasno. Mně se to někdy děje, zejména v noci. probudím se a vím , že poslední sen- polosen- nevímcotobylo - mi něco objasnil a vyloženě vstanu s větou - no jasně!! Vždy je to jasný!! Rychle se to oživím , znovu přehraju, uložím...a ..jdu
hjarta smile

Tomuhle moc nerozumím.
Co mi má scvaknout?
Já vím, že dělám hloupost, s tím řezáním.
Taky vím, že věci, co se mi děly a dějí, nejsou na sebevraždu a že se dějí mnoha lidem, co se nepoškozují.

Já se 35 let svého života nepoškozovala a ještě před rokem bych tu takové ženské, jako jsem já, psala, že se nemá ráda, apod.
Nikdy by mě nenapadlo, že se to může týkat i mně, navíc v tomhle věku. A dost možná bych jí dávala za příklad sebe, že jsem zvládla alkoholismus (zatím), atd.
Nikdo nevíme co nás čeká zítra a jak budeme reagovat.

Já byla donedávna vyrovnaný člověk, šastný se svou prací a rodinou.
Stačilo pár životních karambolů a "silná Ametyst" už není silná, už je na dně.

Asi potřebuji v tom dně pořádně vyráchat.
A pak se buď zvednu, nebo to skončím. Jiné řešení není. V tomhle stavu se nedá setrvávat celý život.

Pořád ale ještě věřím, že ta druhá půlka života prostě bude směrem nahoru.
Teď jsem hezky dole, a z nějakého nevědomého důvodu tu chci asi být.

Vaše reakce jsou pro mě zajímavé, ale zdá se, že kolik lidí, tolik cest. Jedny šaty nemohou padnout všem, a já se teď dívám, jak vám slušejí ty vaše. a zatím si myslím, že hledám jiné, nějaké, které padnou mně, na míru.

Scvaknou - dojít, dotéct, napadnout - něco...něco...TO, co mi "chybí", to co mě nutí k něčemu, to, co mě bolí, to čeho se bojím, to, před čím si ulevuju..to...něco - nevím které si dosadíš..

Ame, pokud jsi byla takto silná, tak se něco stalo, něco konkretního způsobilo tvoji "slabost", "strach", vinu,..třeba přetlak...nebo něco podobného. A to bych ve svém podvědomí hledala. To bych mu zadala, aby vyhledalo...pomohlo mi na to přijít, na to PROČ. Na tu příčinu.
Ale vidím, že jsi optimistická, a to je fajn...smile

Není tady

#162 30. 4. 2010 14:22

Ametyst
♥♥♥♥♥--

Ale vidím, že jsi optimistická, a to je fajn...

To je dobře že tak aspoň působím. tongue

Před dvěma dny jsem pro sebe ještě vymýšlela nejvhodnější způsob sebevraždy. (To bez legrace. butter)

Žádný mě nenapadl. tak takdy ještě musím nějakou dobu být.wink

Není tady

#163 30. 4. 2010 14:44

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Ametyst napsal(a):

Strach o dítě, které tady jednou zůstane beze mně a nevím jestli se o sebe dokáže postarat. To je naprosto jasné. Jaký jiný strach by to mohl být, když mu nejde o život.

Diky za vysvetleni. smile   Me to jasne nebylo a tak jsem se Te ptala. wink
Ta posledni veta: to mam chapat jako konstatovani? nebo jako otazku bez otazniku?

Ametyst napsal(a):

Každá máma si přeje pro dítě to nejlepší, a jedním z cílů výchovy je postavit dítě na vlastní nohy. Tady si nejsem jistá, jestli se to povede, a přirozeně se bojím, jak se mu povede, až já tu nebudu.

Prirozene. smile  Jen jsem se ptala. Vadi Ti to,ze se ptam?

Ametyst napsal(a):

Tak s tímhle právě končím. právě jsem byla nucena odhodit tu masku siláka.
A koukám, koukají ostatní, všichni se hrozně diví. Už věci nejsou jak byly, už nezvládám, dokonce dělám věci, které směřují k sbedestrukci, a někteří blízcí (vč. mého muže) si s hrůzou začínají uědomovat, že něco je jinak, než si mysleli, že věci se mění, že na ně budou kladeny taky vyšší požadavky, až já nebudu fungovat, jakože k tomu úspěšně spěju.

Jasne ,to je dobre ze jsi s tim uz zacla.  smile

Ametyst napsal(a):

Před dvěma lety jsem se bránila PL kvůli alkoholu. Všechno jsem to zvládla sama, ač mi nikdo z odborníků nevěřil.
Teď do PL spěju mílovými kroky zase z jiného důvodu. Až se zhroutím úplně, pochopí i okolí, že nejsem perpetuum mobile.

Jasne ,takze zvladnes i tohle.
Mam za to ze predevsim TY musis pochopit ze nejsi bezedna studna sil. Od okoli nepotrebujes ocekavat ze pochopi. Jde o Tebe a Tve sily.

Ametyst napsal(a):

Ale abych neházela vše jen na druhé, to já sama ze sebe dělala tu, co všechno zvládne, a dařilo se ki to. Pýcha předchází pád. A pokora je nejlepší odrazový můstek.

Ano,tady jde o tu zodpovednost. Nejsou to ti druzi kdo si nasadil masku.
Jsi na tom velice dobre,pujde Ti to ,tomu verim.  stolt

Není tady

#164 30. 4. 2010 14:54

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Ametyst napsal(a):

Před dvěma dny jsem pro sebe ještě vymýšlela nejvhodnější způsob sebevraždy. (To bez legrace. butter)

Ame. proc nam tohle pises?   Pripadas si zajimava?

Není tady

#165 30. 4. 2010 15:02

Vladena
♥♥♥♥♥♥-

Ametyst, Ty jsi prostě vyhořelá, strašně unavená. Zažádej rodinu o více podpory, najdi způsob, jak Ti mohou různé organizace pomoci se synem. Nutně potřebuješ odpočinek ! Píšeš i na jiná fóra?? Je mnoho způsobů,jak zjistit informace...Nemusíš se poškozovat, přijde sobota a lehni, nedělej, stávkuj...oni pochopí,že Ti je zle a musí Tě zastoupit. Někdy pomůže jedna noc, jeden den...

Není tady

#166 30. 4. 2010 15:17

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Ametyst napsal(a):

Ty bys zasloužila..... A co Tvoje dítě, ještě není určitě schopné se o sebe samo postarat, to ho tu necháš? No nic, to byl jen takový výkřik.
Já když jsem začala pociovat přetlak a to, že bych se mohla zhroutit, tak jsem prostě naúkolovala celou rodinu včetně Munďáka, aby si nemysleli, že snesu všechno a mnohokrát jsem jim opakovala všem, co by asi dělali, kdyby se mi něco stalo a já třeba musela do nemocnice. Nejdřív koukali jak puci, ale časem pochopili, že když jim opakuju, že to všechno nezvládnu, tak že to asi je pravda a začali mi i pomáhat, ba dokonce Munďák i vařil, to jsem zase koukala já asi takhle va
Vzala jsem si totiž příklad z mé kamarádky, které vymřelo půl rodiny na rakovinu, ona se od dětství o ty umírající starala, všichni to brali jako samozřejmost, do toho pracovala v náročném zaměstnání a pořád dělala tu silnou, až se z toho zhroutila a skončila v nemocnici. Celá její rodina z toho pak byla hrozně překvapená, někteří se s tím dodnes nevyrovnali, ale ona s pomocí skupiny a terapeutky našla cestu, jak to "odmítnutí částí rodinné  smečky" (byli to manželovi rodiče a sestra) zvládnout. Hodně jí pomohly rodinné konstelace, které jsme na skupině dělali, hezky si to s nimi vyříkala. Pak si i našla novou práci a pokud vím, tak se zatím cítí dobře a funguje, i když před půl rokem si to ještě nedokázala vůbec představit.
Moc Ti fandím, jsi bezva šikovná a statečná ženská, které se jen trochu podlomily kolena, ale neboj musí být líp pussa

Out from the dark into the light !

Není tady

#167 30. 4. 2010 15:23

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

hirondel napsal(a):

Ametyst napsal(a):

Hir, já myslím,že to píše proto, že si o tom s nikým jiným popovídat nemůže. Já taky když nemám po ruce svojí psycholožku, tak některé ty věci píšu sem. Sice někdy dostanu od někoho tady "přes d*žku",ale mně to postěžování si pomáhá, nemůžu přeci se zážitky se svým závislým mužem bombardovat kamarádky a okolí, páč kdo nezažil, neuvěří a mám pocit, že Ametyst to má v tomhle ohledu podobné, taky nemůže kamarádkám vykládat, že si po večerech řeže do rukou, asi by ji považovaly za blázna a cítila by se ještě vyděděnější.

Out from the dark into the light !

Není tady

#168 30. 4. 2010 17:26

majkafa
Host

hirondel, nebuď necitlivá v tomto případě. Zřejmě o tom nic nevíš, tak aspoň neplácej.

#169 30. 4. 2010 18:08

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

majkafa napsal(a):

hirondel, nebuď necitlivá v tomto případě. Zřejmě o tom nic nevíš, tak aspoň neplácej.

Majko, prosim nerikej me jaka mam byt a co mam ci nemam delat. Dekuju. smile

Upravil(a) hirondel (30. 4. 2010 18:09)

Není tady

#170 30. 4. 2010 18:23

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Rosamunda napsal(a):

Hir, já myslím, že to píše proto, že si o tom s nikým jiným popovídat nemůže. Já taky když nemám po ruce svojí psycholožku, tak některé ty věci píšu sem. Sice někdy dostanu od někoho tady "přes d*žku",ale mně to postěžování si pomáhá, nemůžu přeci se zážitky se svým závislým mužem bombardovat kamarádky a okolí, páč kdo nezažil, neuvěří a mám pocit, že Ametyst to má v tomhle ohledu podobné, taky nemůže kamarádkám vykládat, že si po večerech řeže do rukou, asi by ji považovaly za blázna a cítila by se ještě vyděděnější.

Ros. rozum Ti. smile
Reknu Ti ale rada i svuj nazor.  Povidam si s ni take a to prave proto ze je zde. Jsem soucasti verejneho fora kde dle sveho zpusobu diskutuju s clovekem ktery se rozhodl diskutovat verejne o tehle vecech.

Tyto reakce od ostatnich pro mne nejsou prekvapenim,cekala jsem je. smile

Není tady

#171 30. 4. 2010 19:33

Ametyst
♥♥♥♥♥--

hirondel napsal(a):

Jo, připadám si děsně zajímavá a dělá mi hrozně dobře, když budím pozornost a lítost, a já nevím co ještě bych měla  v druhých vzbuzovat, jen abych ukojila své ego...
Takhle jsi to myslela?

Myslím, že nemá význam Ti cokoliv jiného k tomu psát.
Nejsem malá holka, abych potřebovala být děsně zajímavá prohlašováním o sebevraždě.
Jsem dospělá ženská, co už si leccos zažila.
Nemám tohle zapotřebí číst.
Nevíš jak se cítím, tak nehodno .

Není tady

#172 30. 4. 2010 19:43

Ametyst
♥♥♥♥♥--

Rosamunda:

Ty bys zasloužila..... A co Tvoje dítě, ještě není určitě schopné se o sebe samo postarat, to ho tu necháš? No nic, to byl jen takový výkřik

.

Ano, myslím, že občas v těžkých chvílích  lidi tyhle věci napadaj.
Dítě mimochodem nemám jen jedno, a když je člověku mizerně, hodně mizerně, v takovou chvíli nedokáže vnímat jinou bolest, než tu svou.
Nepomůžou ani "příklady jiných", jak to zvládli, v horších situacích. Naopak, to jen umocňuje pocit viny. Že oni to zvládli, a já jsem ta neschopná, co to chce vzdát.
Hodně chci klid, ticho, nic necítitt.
Nepotřebuju dostat na zadek. trestám se dost sama.

Chci o sebevraždě mluvit svobodně, bez toho, abych se musela bát odsudků. A nepotřebuji, aby mi to někdo schvaloval. Ale pochopila jsem, že tohle na foru nejde, tohle je téma do terapie, kde terapeut přijme mé myšlenky bez hodnocení, odsuzování, či buzením pocitů viny.

Já se nezabiju. myslím, že ne. Jen bych někdy hrozně ráda.
A potřebuji o tom mluvit. Chápu, že to může někoho děsit, a že toto forum  k tomu asi určeno není. Jestli to je mimo pravidla, tak prosím, aby diskuze byla moderátorem uzavřena.

Není tady

#173 30. 4. 2010 19:55

Ametyst
♥♥♥♥♥--

Vladena napsal(a):

Ametyst, Ty jsi prostě vyhořelá, strašně unavená. Zažádej rodinu o více podpory, najdi způsob, jak Ti mohou různé organizace pomoci se synem. Nutně potřebuješ odpočinek ! Píšeš i na jiná fóra?? Je mnoho způsobů,jak zjistit informace...Nemusíš se poškozovat, přijde sobota a lehni, nedělej, stávkuj...oni pochopí,že Ti je zle a musí Tě zastoupit. Někdy pomůže jedna noc, jeden den...

Jo, jsem jen unavená. Velmi unavená.
Zítra vypnout nemůžu, protože mě čekají scio testy.
Za týden další zkoušky, během dalších dnů  pak konkurs do případného nového zaměstnání.
V Tuto chvíli můžu jen bojovat do poslední kapky krve, anebo to totálně vzdát.
Osciluji mezi těmito dvěma póly. Chvíli si myslím, že musím. Že to musím dát.
A pak zsae cítím, že to nedokážu, že už nemůžu.
Trvá to několik let, to už jednoho uondá...

Není tady

#174 30. 4. 2010 20:15

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Ametyst napsal(a):

hirondel napsal(a):

Jo, připadám si děsně zajímavá a dělá mi hrozně dobře, když budím pozornost a lítost, a já nevím co ještě bych měla  v druhých vzbuzovat, jen abych ukojila své ego...
Takhle jsi to myslela?

Myslím, že nemá význam Ti cokoliv jiného k tomu psát.
Nejsem malá holka, abych potřebovala být děsně zajímavá prohlašováním o sebevraždě.
Jsem dospělá ženská, co už si leccos zažila.
Nemám tohle zapotřebí číst.
Nevíš jak se cítím, tak nehodno .

Ametyst a proc Ty hodnotis muj nazor negativne?   
Je zajimave cist Tvuj nazor jak si myslis ze jsem to mozna myslela a pak se me na to ptas jestli je tomu tak.
Tohle vyslo z nejakeho duvodu z Tebe ,nikoli ze mne a to uz stoji zaz amysleni.
Proc Te muj nazor nebo rekneme otazky vlastne tolik vytaci?
Jsme na verejnem foru a tedy je nutne pocitat s tim ze se k Tve situaci kazdy vyjadri po svem.
Tedy nehodnot prosim ani Ty zda to co pisu je dobre ci spatne. Rozumis me?  smile

Není tady

#175 30. 4. 2010 20:20

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Ametyst napsal(a):

Ametyst napsal(a):

Ty pises ze mas strach o dite,ze nevis jak se o sebe dokaze postarat bez Tebe a pritom mluvis o sebevrazde a o tom ze musis tady jeste pobyt.
Ten rozpor si uvedomujes?

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí